Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

41 Pagini V  « < 16 17 18 19 20 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Construieste Cineva Casa?
andaro
postare Mar 26 2009, 07:04 PM
Postare #171


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



QUOTE(mir0108 @ Mar 26 2009, 08:37 PM) *
anda...si eu am incalzire prin pardoseala..e super eficienta...

tamplaria o am din lemn stratificat de stejar,cu geam termopan,,,usile din interior de asemenea..
mobilierul de bucatarie are incorporat electro casnicele ,este facut la "cangur"...cred ca au oferta pe net..e la comanda ..nu am camara ca e bucataria mare si cu multe sertare cu deschidere totala si amortizoare,sub bucatarie am beciul..
dresingul e o incapere de la parter cu mobilier pe 3 dintre pereti,are dimensiunile de 4/2,5 sau 3 cred...
scarile sunt din lemn cu balustrada tot lemn...

la parter am gresie multa,la etaj lemn natur de bambus si fag...

unde ai incalzirea...in living...? La noi livingul va fi un loc de tranzit ( spre etaj, baia de servici, bucatarie, terasa si o camera pe care am construito ulterior pt Sara ) si de aceea am zis ca ar fi f bine asa.

si eu imi voi face mobila de bucatarie la comanda...vreau ceva cu frigiderul incorporat...beci nu am pt ca am zis ca nu o a ne trebuiasca...d
dresingul e spatios, nu?


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hellena09
postare Mar 26 2009, 07:24 PM
Postare #172


Full time mommy
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,096
Inscris la: 2-March 08
Din: Bucharest
Membru nr.: 16,634



Da, Anda, ai dreptate...
dar pe mine m-au disperat toti care suna dupa bani... sad.gif
ne descurcam noi pana la urma...

si eu mi-am facut mobila de buc la comanda...
ne-a facut-o nasul nostru de cununie care asta face la serv...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Mar 26 2009, 07:37 PM
Postare #173


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



te cred...dar cum zice un proverb - o mana o spala pe cealalta....adica iei dintr-o parte si pui in alta parte..... rolleyes.gif

si criza aceasta economica....nu a fost pusa in calcul.... doh.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxikira
postare Mar 26 2009, 10:38 PM
Postare #174


Roxi
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,765
Inscris la: 19-February 09
Din: Brasov
Membru nr.: 72,881




Nu am avut timp sa citesc pe aici tot...nu prea am nici acum ca imi sufla al meu in ceafa...maine o sa pun eu poze cu idei originale smile.gif
Ca o idee: pe jos parchet de bambus , peretii zugraviti cu un fel de lavabila (imi scapa denumirea acum) in ape si usor sidefata...se aplica cu pensula obligatoriu ... renuntati la spoturile simple,incadrati-le in ceva original...o forma de rigips si nu numai, baia cu gresie si faianta din 10 feluri de faianta...sparte bucatele...si aplicate ca un mozaic...si colorate smile.gif
Ahhh...ce pacat ca nu pot pune poze acum..in cuvinte e greu sa explici smile.gif
Eu am pe jos gresie cu model tip tesatura de blug ...
Nu stiu...oricum tot ce nu este clasic si este unic intr-un mod placut ochiului... va pup smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miniraton
postare Mar 27 2009, 08:13 AM
Postare #175


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,576
Inscris la: 4-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,831



ROXIKIRA...PAI TE ATEPTAM CU DRAG CU POZE SI IDEI floare2.gif


--------------------



"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"
Elisabeth Stone
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miniraton
postare Mar 27 2009, 08:15 AM
Postare #176


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,576
Inscris la: 4-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,831



[quote name='mir0108' date='Mar 27 2009, 05:22 AM' post='575503']
anda...si eu am incalzire prin pardoseala..e super eficienta...
chiar e o investitie buna....
tamplaria o am din lemn stratificat de stejar,cu geam termopan,,,usile din interior de asemenea..
mobilierul de bucatarie are incorporat electro casnicele ,este facut la "cangur"...cred ca au oferta pe net..e la comanda ..nu am camara ca e bucataria mare si cu multe sertare cu deschidere totala si amortizoare,sub bucatarie am beciul..
dresingul e o incapere de la parter cu mobilier pe 3 dintre pereti,are dimensiunile de 4/2,5 sau 3 cred...
scarile sunt din lemn cu balustrada tot lemn...

la parter am gresie multa,la etaj lemn natur de bambus si fag...

.......
[/quote

ai de julta vreme incalzirea prin pardoseala ? deci zici ca esti incantata.
casuta din poze este a ta ? arata tare frumos, imi place ca ai un spatiu mare deschis si este mobilata cu gust.


--------------------



"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"
Elisabeth Stone
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 27 2009, 08:18 AM
Postare #177


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Fetelor care va construiti case...aveti grija sa va izolati bine casa, altfel...veti pierde multa caldura si veti avea facturi la gaze cum am avut eu....cel mai mult in iarna asta am platit 17 milioane lunar...si nu e putin, se simte daca mai pui si apa si lumina....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 27 2009, 08:30 AM
Postare #178


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(mir0108 @ Mar 26 2009, 06:37 PM) *
anda...si eu am incalzire prin pardoseala..e super eficienta...
chiar e o investitie buna....
tamplaria o am din lemn stratificat de stejar,cu geam termopan,,,usile din interior de asemenea..
mobilierul de bucatarie are incorporat electro casnicele ,este facut la "cangur"...cred ca au oferta pe net..e la comanda ..nu am camara ca e bucataria mare si cu multe sertare cu deschidere totala si amortizoare,sub bucatarie am beciul..
dresingul e o incapere de la parter cu mobilier pe 3 dintre pereti,are dimensiunile de 4/2,5 sau 3 cred...
scarile sunt din lemn cu balustrada tot lemn...

la parter am gresie multa,la etaj lemn natur de bambus si fag...

.......

E foarte frumoasa casa ta...si eu tot la Cangurul am facut mobila...e o firma din bacau...si vad ca au distribuitori peste tot....lucreaza destul de bine...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 27 2009, 08:31 AM
Postare #179


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(aandaaro @ Mar 26 2009, 07:04 PM) *
unde ai incalzirea...in living...? La noi livingul va fi un loc de tranzit ( spre etaj, baia de servici, bucatarie, terasa si o camera pe care am construito ulterior pt Sara ) si de aceea am zis ca ar fi f bine asa.

si eu imi voi face mobila de bucatarie la comanda...vreau ceva cu frigiderul incorporat...beci nu am pt ca am zis ca nu o a ne trebuiasca...d
dresingul e spatios, nu?

Eu sufar ca nu am beci...si ma gandesc candva sa fac unul sub terasa afara ca in casa nu se mai poate....dressingul nu e suficient...numai cand te muti iti dai seama de asta....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 27 2009, 08:35 AM
Postare #180


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(miniraton @ Mar 26 2009, 12:32 PM) *
salutare fetelor
si noi suntem la interior....mi-am stors creierii pt modele de gresie si faianta... ca la un moment dat nici nu mai stiam ce vreau. Mi-am dat seama ca baia o poti facesi cu o singura culoare...important este cu ce o acecesorizezi (mobila, covorase, obiectele) sanitare . noi am hotarat ca baia de sus s-o fac crem cu maro si cu o mobila de lemn antichizat, cu lavoar patrat ...asta am s-o cumpar de la IKEA. Si eu recomand valea cascadelor, gasiti acolo o multime de modele de gresie, faianta, parchet etc. Intrati pe siteul deltadesign.ro ...au si reduceri.
Dormitoarele (3 la nr) nu sunt f mari. Unul are un dresing facut din rigips , l-as putea numi "un alt fel de sifonie" pt ca nu este mare, am facut dresing pt ca daca puneam sifonie nu mai avema unde sa punem TV-ul, asa ca in rigipsul de la dresing incorporam plasma tv.
A inceput sa se poarte tapetul (nu neaparat pe toti peretii). Noi o sa facem absolut toti peretii albi pt ca pe alb poti sa faci orice, sa pui fel si fel de tablouri, paintinguri, portiuni de tapet. Albul iti permite mai mult.

Iar am o dilema, nu stiu scarile din ce sa le fac. Placatul cu lemn costa f. mult, ma gandeam la mocheta sau parchet . Iar balustrada din inox sau fier forjat pt ca este stil "melc" si nu merge sa pun lemn.

Bucataria este impartita in 2 de o "insula" sau "bar" intr-o parte sunt dulapurile, cu electrocasnice iar in cealalta parte locul de luat masa. in bucatarie se intra din hol pe-o usa de lemn iar in dining se intra din living prin 2 usi culisante de geam (pe care am facut un model cu dungi ca n-am fost prea inspirata la momentul ala...si arata ca niste usi de birou). Mobila de bucatarie ma gandeam s-o fac tot la IKEA...pt ca mi-a placut acolo un model.

Livingul.... aici nu stiu ce o sa fac...este pe semirotund, multe geamuri...nu stiu unde pun mobila, canapea..tv-ul (ma rog... daca ne-or mai ramane bani sa mobila si sufrageria)

Oricum...am de gand sa pun la parter parchet peste tot, si in holuri si ma batea gandul sa pun si in bucatarie dar... ma mai gandesc... ma rog, cu exceptia baii unde o sa pun gresie.

E bine sa cumparati reviste de interior sa va faceti cat de cat o idee.

Eu la parter in living am pus gresie peste tot...cand vin musafirii nu-i descalti la usa rolleyes.gif si bine am facut....cel putin eu asa consider...am parchet la birou...si nu pot sa iti spun cum arata dupa o perioada...acum de ceva vreme l-am schimbat....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

41 Pagini V  « < 16 17 18 19 20 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 02:49 PM