Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Experimente Esuate In Bucatarie, ghid despre cum sa NU faci mancarea
ruxy
postare Sep 22 2010, 08:24 AM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Alondra @ Sep 22 2010, 09:21 AM) *
Sa mergem mai in forta:

liwlol.gif
O alta prajitura nereusita e una dupa o reteta a mamei....cu blat, strat de gem si nuca..nu stiu cum ii spune..dar e buna tare si am vrut sa o incerc: mare greseala! liwlol.gif Rezultat dezastruos, probabil tot din cauza tavii, am vrut sa o fac in tava de yena...care era si prea mica probabil pt cantitatea respectiva liwlol.gif Asa ca ...prajitura nu s-a copt in interior, a crapat deasupra..si , am mancat o parte din ea direct din tava...restul a ajuns la cos!
A aratat cam asa liwlol.gif



Ce bine arata biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif am avut si eu asemenea specimene gramezi...dar nu le-am pozat pe toate 68.gif liwlol.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Sep 22 2010, 08:26 AM
Postare #22


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(ruxy @ Sep 22 2010, 09:24 AM) *
Ce bine arata biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif am avut si eu asemenea specimene gramezi...dar nu le-am pozat pe toate 68.gif liwlol.gif

Ba eu le-am cam pozat..liwlol.gif sa ma distrez mai tarziu! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Vorba ta, stai ca mai am ...liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Sep 22 2010, 08:26 AM
Postare #23


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703



Vai fetelor ce m-am amuzat de ce am citit si cand am ajuns sa vad si poze....ramonik esti o dulce rolleyes.gif
Mie ce imi vine in minte acum sunt niste galuste care le-am pus in supa doar ca atunci cand am luat punga ''de gris'' din dulap nu am fost ft atenta si am luat ''pesmet''...si uite asa fac eu niste galuste foarte bune...cik
In supa am vazut ca s-au facut cam negre dar am zis ca isi vor revenii ele rolleyes.gif
Si intradevar si-au revenit....la gunoi liwlol.gif dupa ce am vazut ce scria pe punga doh.gif


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Sep 22 2010, 08:29 AM
Postare #24


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812




QUOTE(gabrielle2003 @ Sep 22 2010, 09:26 AM) *
Vai fetelor ce m-am amuzat de ce am citit si cand am ajuns sa vad si poze....ramonik esti o dulce rolleyes.gif
Mie ce imi vine in minte acum sunt niste galuste care le-am pus in supa doar ca atunci cand am luat punga ''de gris'' din dulap nu am fost ft atenta si am luat ''pesmet''...si uite asa fac eu niste galuste foarte bune...cik
In supa am vazut ca s-au facut cam negre dar am zis ca isi vor revenii ele rolleyes.gif
Si intradevar si-au revenit....la gunoi liwlol.gif dupa ce am vazut ce scria pe punga doh.gif

laugh.gif Viteza, mama ei...liwlol.gif
Stai sa vezi ce urmeaza liwlol.gif biggrin.gif
Eu acum ma distrez, dar atunci imi venea sa plang...de nervi ca nu-mi ies ! liwlol.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Sep 22 2010, 08:34 AM
Postare #25


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



O alta poveste, incantatoare de altfel, dar nereusita...se intampla de Craciun, 2 ani la rand..ca deh, nu m-am lasat, poate poate...
Despre cozonaci: biggrin.gif liwlol.gif
Munca obositoare, dar cu rezultat super pt papilele noastre gustative...din pacate eu si cozonacul nu am functionat liwlol.gif

Prima experienta:
Totul ok la preparare, dupa reteta, pas cu pas..si aratau bine...zic eu..biggrin.gif


Doar ca eu am o problema cu tavile...prea mult aluat in tavi prea mici liwlol.gif
Si la cuptor......s-au bronzat frumos deasupra, in interior n-au vrut sa se coaca neam..liwlol.gif era coca..probabil am dat si focul prea tare...de la inceput! doh.gif


Nu m-am lasat, si anul urmator am incercat din nou, am zis poate poate..liwlol.gif




Rezultatul il vedeti si voi ...un aluat foarte sfaramicios, nuca neam...nu stiu unde s-a dus...liwlol.gif

Aceasta postare a fost editata de Alondra: Sep 22 2010, 08:44 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Sep 22 2010, 08:38 AM
Postare #26


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703



QUOTE(Alondra @ Sep 22 2010, 09:29 AM) *
laugh.gif Viteza, mama ei...liwlol.gif
Stai sa vezi ce urmeaza liwlol.gif biggrin.gif
Eu acum ma distrez, dar atunci imi venea sa plang...de nervi ca nu-mi ies ! liwlol.gif

o si ink cum crybaby.gif
nu o sa uit niciodata cum am aruncat aceeasi prajitura facuta de 3 ori la rand liwlol.gif si tot continuam dar am ramas fara ingrediente in casa.......si musafirii mai aveau 1 ora si ajungeau la mine si eu nu aveam nimic dulce nervi.gif

Chiar nustiu de ce nu imi iesea ca doar folosisem aceeasi reteta mereu.... liwlol.gif


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Sep 22 2010, 08:42 AM
Postare #27


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(gabrielle2003 @ Sep 22 2010, 09:38 AM) *
o si ink cum crybaby.gif
nu o sa uit niciodata cum am aruncat aceeasi prajitura facuta de 3 ori la rand liwlol.gif si tot continuam dar am ramas fara ingrediente in casa.......si musafirii mai aveau 1 ora si ajungeau la mine si eu nu aveam nimic dulce nervi.gif

Chiar nustiu de ce nu imi iesea ca doar folosisem aceeasi reteta mereu.... liwlol.gif

Wowww, dar te-ai incapatzanat, nu gluma!
Eu mai mult de 2 ori nu fac...68.gif liwlol.gif

Si ca sa inchei capitolul dulciuri pe ziua de azi , piesa de rezistenta liwlol.gif , o rulada cu gem..care a fost dezastru total...atat am putut rade cu sora-mea de pe urma ei...arata ca un monstru..si asa am si denumit-o : 'rulada monstru marin' liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif




Un material prea gros, ca sa fie rulat...nu mai retin de unde am luat reteta..dar oricum, eu nu ma pricep la intins foi si alte cele.....liwlol.gif doh.gif

Aceasta postare a fost editata de Alondra: Sep 22 2010, 09:03 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 22 2010, 09:06 AM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Alondra @ Sep 22 2010, 09:42 AM) *
Wowww, dar te-ai incapatzanat, nu gluma!
Eu mai mult de 2 ori nu fac...68.gif liwlol.gif

Si ca sa inchei capitolul dulciuri pe ziua de azi , piesa de rezistenta liwlol.gif , o rulada cu gem..care a fost dezastru total...atat am putut rade cu sora-mea de pe urma ei...arata ca un monstru..si asa am si denumit-o : 'rulada monstru marin' liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif




Un material prea gros, ca sa fie rulat...nu mai retin de unde am luat reteta..dar oricum, eu nu ma pricep la intins foi si alte cele.....liwlol.gif doh.gif

Asta-i tareee!!! biggrin.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif anima1.gif anima1.gif anima1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 22 2010, 09:08 AM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(gabrielle2003 @ Sep 22 2010, 09:26 AM) *
Vai fetelor ce m-am amuzat de ce am citit si cand am ajuns sa vad si poze....ramonik esti o dulce rolleyes.gif
Mie ce imi vine in minte acum sunt niste galuste care le-am pus in supa doar ca atunci cand am luat punga ''de gris'' din dulap nu am fost ft atenta si am luat ''pesmet''...si uite asa fac eu niste galuste foarte bune...cik
In supa am vazut ca s-au facut cam negre dar am zis ca isi vor revenii ele rolleyes.gif
Si intradevar si-au revenit....la gunoi liwlol.gif dupa ce am vazut ce scria pe punga doh.gif

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif si eu din greseala pe la inceputul bucatarelii mele...am luat la viteza nebuna otetul in loc de ulei... liwlol.gif wink.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Sep 22 2010, 09:08 AM
Postare #30


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(ruxy @ Sep 22 2010, 10:06 AM) *
Asta-i tareee!!! biggrin.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif anima1.gif anima1.gif anima1.gif

Stiiu...de-asta am zis ca e piesa de rezistenta liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Ma bufneste rasul de cate ori o vad si-mi aduc aminte! liwlol.gif

Ca sa vezi Ruxy ca MIE NU-MI PREA IES DULCIURILE! liwlol.gif

Aceasta postare a fost editata de Alondra: Sep 22 2010, 09:08 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

9 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 01:03 PM