Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Am Fost Diagnosticata Cu Diabet Gestational...
oana30
postare Nov 19 2008, 12:37 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 5
Inscris la: 17-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 49,539



Buna ziua mamicilor,

Ma numesc Oana si sunt noua pe acest forum. Ce ma face sa ma deschid in fata mamicilor de pe acest forum este faptul ca am vazut felul in care va ajutati una pe cealalta, prin sfaturi ,in principiu. Dar sa va spun povestea mea, sau mai bn coshmarul meu. Sunt insarcinata in 3 luni si 3 saptamani, iar in urma cu 2 saptamani si jumatate am fost diagnosticata cu diabet zaharat gestational( tin sa mentionez ca nu am facut analize inainte de a ramane insarcinata, dar nici n-am avut vreodata probleme cu glicemia , si nici in familie nu am avut asemenea cazuri).Am fost intermata o saptamana la Boli de nutritie si diabet, iar in final m-am ales cu "a face" insulina de 2 ori pe zi.
Problema mea este daca bebe s-a dezvoltat bn pentru ca in cazul in care nu este totul OK, n-as vrea sa pastrez sarcina(asta insemnand sa-mi chinui viitorul copilas, in primul rand ,si in al doilea rand si pe mn, sufleteste vorbind).
Majoritatea doctorilor spun sa nu dau fatul afara, altii spun ca ar fi bn sa stau stramb si sa gandesc drept, deoarece copilul poate fi afectat de faptul ca s-a descopetit diabetul dupa ce el si-a format organele.
Problema este ca ,mie personal imi este foarte greu sa iau o hotarare asa aiurea, iar medicii ginecologi si de obstetrica nu se implica chiar deloc. Sunt dezamagita,speriata si nu stiu ce am de facut.Nu stiu daca bebe e bn. Il doresc mai mult decat orice.
Ce as putea face???In afara de faptul ca medicii cu toate ca le impingi bani la greu in buzunar, nu-si dau silinta deloc in nici un sens.
Va multumesc......in speranta ca nu v-am plictisit.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post



Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 09:40 AM