Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nu Stiu Ce Sa Fac:(
riko
postare Jul 25 2008, 04:02 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 25-July 08
Din: Cluj
Membru nr.: 31,882



Buna mamici,tatici...si cine ma e pe forum.Sunt casatorita de 4 ani si Am un baietel de 6 luni jumate si am o durere in suflet inimaginabila.Cand eram insarcinata in luna a 9-A am aflat ca sotul meu are pe altcineva inca de dinainte de a ramane eu insarcinata cu vreo 2 luni si nu numai atat dar se si iubesc.Am incercat sa stau de vorba cu el si nu are nici un raspuns pt cele intamplate.I-am dat o groaza de sanse,dar pana la urma am plecat cu copilul la mama mea.acum el vine pe la noi,il vad ca sufera...nu stie ce vrea...il tot intreb si nu are nici un raspuns sa-mi de-a.nu stiu ce sa fac...Mi-a spus ca ei doi nu mai sunt impreuna dar eu l-am prins inca vorbind la telefon cu ea.ce sa ma fac?sa-i mai dau oare makr o sansa...pe copil il iubeste enorm...CE SA FAC???????????????AJUTATI-MA PLS
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jul 25 2008, 05:05 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(riko @ Jul 25 2008, 05:02 PM) *
Buna mamici,tatici...si cine ma e pe forum.Sunt casatorita de 4 ani si Am un baietel de 6 luni jumate si am o durere in suflet inimaginabila.Cand eram insarcinata in luna a 9-A am aflat ca sotul meu are pe altcineva inca de dinainte de a ramane eu insarcinata cu vreo 2 luni si nu numai atat dar se si iubesc.Am incercat sa stau de vorba cu el si nu are nici un raspuns pt cele intamplate.I-am dat o groaza de sanse,dar pana la urma am plecat cu copilul la mama mea.acum el vine pe la noi,il vad ca sufera...nu stie ce vrea...il tot intreb si nu are nici un raspuns sa-mi de-a.nu stiu ce sa fac...Mi-a spus ca ei doi nu mai sunt impreuna dar eu l-am prins inca vorbind la telefon cu ea.ce sa ma fac?sa-i mai dau oare makr o sansa...pe copil il iubeste enorm...CE SA FAC???????????????AJUTATI-MA PLS

draga mea....nu stiu daca sunt in masura sa te sfatuiesc eu, care nu am nici macar sot....traiesc cu el, suntem asa zisa familie, suntem tineri, a mai fost casatorit, si stiu ca atunci cand un barbat iubeste alta femeie, nu ramane din mila pt copil sau din dragoste cu ea......
nu l-am cunoscut pe iubitul meu cand era inca cu ea, dar stiu ca atunci cand l-am cunoscut, copilul lui cel mai mic tocmai se nascuse.....si totusi el era deja plecat de acasa, si a lasat 3 copii in urma...
este un atat model isi iubeste copii, are grija de ei, dar a stiut ca nu poate sa fie fidel pt copii, nu o iubea si ar fi fost un fiasco viata lor impreuna.....
trebuie sa analizezi lucrurile altfel , cum s-a ajuns ca sotul tau sa iubeasca o alta femeie, sa o caute, sa si-o doreasca? din ce moment voi nu v-ati mai inteles? si cum poate renunta acum la acea femeie, pt copilul si sotia lui, si totusi atata timp sa ii tradeze.....scuza ma, iti inteleg durerea, dar ce te face sa crezi ca va renunta la ea daca o iubeste........
oricum, sfatul meu gandeste rece si nu lua decizii pripite...daca crezi ca vei putea trai cu gandul ca nu esti tu,...cea din viata lui.......


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bia III
postare Jul 25 2008, 05:22 PM
Postare #3


Member
***

Grup: Members
Postari: 207
Inscris la: 9-July 08
Membru nr.: 29,533



QUOTE(iubita_tiana @ Jul 25 2008, 04:05 PM) *
draga mea....nu stiu daca sunt in masura sa te sfatuiesc eu, care nu am nici macar sot....traiesc cu el, suntem asa zisa familie, suntem tineri, a mai fost casatorit, si stiu ca atunci cand un barbat iubeste alta femeie, nu ramane din mila pt copil sau din dragoste cu ea......
nu l-am cunoscut pe iubitul meu cand era inca cu ea, dar stiu ca atunci cand l-am cunoscut, copilul lui cel mai mic tocmai se nascuse.....si totusi el era deja plecat de acasa, si a lasat 3 copii in urma...
este un atat model isi iubeste copii, are grija de ei, dar a stiut ca nu poate sa fie fidel pt copii, nu o iubea si ar fi fost un fiasco viata lor impreuna.....
trebuie sa analizezi lucrurile altfel , cum s-a ajuns ca sotul tau sa iubeasca o alta femeie, sa o caute, sa si-o doreasca? din ce moment voi nu v-ati mai inteles? si cum poate renunta acum la acea femeie, pt copilul si sotia lui, si totusi atata timp sa ii tradeze.....scuza ma, iti inteleg durerea, dar ce te face sa crezi ca va renunta la ea daca o iubeste........
oricum, sfatul meu gandeste rece si nu lua decizii pripite...daca crezi ca vei putea trai cu gandul ca nu esti tu,...cea din viata lui.......

buna .dar un barbat prima de a face un copil sia pus intrebarea daca iubeste acea femeie pt ai darui un copil? un copil are nevoie de ambii parinti....si multe obligatii.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jul 25 2008, 05:26 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441




QUOTE(bia III @ Jul 25 2008, 06:22 PM) *
buna .dar un barbat prima de a face un copil sia pus intrebarea daca iubeste acea femeie pt ai darui un copil? un copil are nevoie de ambii parinti....si multe obligatii.

un copil are nevoie normal de ambii parinti, dar....oare va rezista ea sa doarma noaprtea langa barbatul in care nu are incredere, de asta am spus sa nu se ia decizii pripite, probabil sunt condamnata ca am un barbat langa mine cu copii?


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jul 25 2008, 05:32 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(bia III @ Jul 25 2008, 06:22 PM) *
buna .dar un barbat prima de a face un copil sia pus intrebarea daca iubeste acea femeie pt ai darui un copil? un copil are nevoie de ambii parinti....si multe obligatii.

daca te referi la barbatul meu.....povestea e complicata si dureroasa...la 18 ani, ai lui, EA, adica fosta sotie, l-a imbrobodit sa zic asa, a ramas gravida, ea avand deja 28 ani, si ....a anuntat cand nu se mai putea face nika, el...un copil, la varsta aceea, a acceptata situatia si a luat-o de navasta...apoi, simtind ca nu ii poate tine langa ea, a mai facut un copil, atunci el a plecat de acasa, spunand ca nu poate intretine la 21 ani 2 copii, dar s-a intors la rugamintele parintilor lui,......apoi, dupa alti 4 ani, relatia era tot asa, desi el era fidel, probabil ea a simtit ca nu e in regula ceva, el muncea toata ziua, ea nu lucra deloc, ea a ramas din nou gravida...asa ca, la aflarea vestii, la cca 4 luni desarcina a parasit -o......si a plecat.....ea a ramas cu 3 copii , cu casa cu tot.....
ea are acuma cred..daca stiu bine 42 ani, el...33.......


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bia III
postare Jul 25 2008, 05:45 PM
Postare #6


Member
***

Grup: Members
Postari: 207
Inscris la: 9-July 08
Membru nr.: 29,533



QUOTE(iubita_tiana @ Jul 25 2008, 04:26 PM) *
un copil are nevoie normal de ambii parinti, dar....oare va rezista ea sa doarma noaprtea langa barbatul in care nu are incredere, de asta am spus sa nu se ia decizii pripite, probabil sunt condamnata ca am un barbat langa mine cu copii?

iubitele mele nu ma refer la nici una dinte voi .eu ma refer la barbatii cind fac un copil stiu cu adevarat ce vor?si cred ca am fost destul de explicita .

Aceasta postare a fost editata de bia III: Jul 25 2008, 05:47 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bia III
postare Jul 25 2008, 05:52 PM
Postare #7


Member
***

Grup: Members
Postari: 207
Inscris la: 9-July 08
Membru nr.: 29,533



QUOTE(iubita_tiana @ Jul 25 2008, 04:32 PM) *
daca te referi la barbatul meu.....povestea e complicata si dureroasa...la 18 ani, ai lui, EA, adica fosta sotie, l-a imbrobodit sa zic asa, a ramas gravida, ea avand deja 28 ani, si ....a anuntat cand nu se mai putea face nika, el...un copil, la varsta aceea, a acceptata situatia si a luat-o de navasta...apoi, simtind ca nu ii poate tine langa ea, a mai facut un copil, atunci el a plecat de acasa, spunand ca nu poate intretine la 21 ani 2 copii, dar s-a intors la rugamintele parintilor lui,......apoi, dupa alti 4 ani, relatia era tot asa, desi el era fidel, probabil ea a simtit ca nu e in regula ceva, el muncea toata ziua, ea nu lucra deloc, ea a ramas din nou gravida...asa ca, la aflarea vestii, la cca 4 luni desarcina a parasit -o......si a plecat.....ea a ramas cu 3 copii , cu casa cu tot.....
ea are acuma cred..daca stiu bine 42 ani, el...33.......

sincer sint si barbati fideli dar viata e atit de complicata uneorii.important e sa aveti liniste in casa si sa va iubiti.sint atitea cazuri ,in care sint cupluri destramate si au de suferit copii .pup
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jul 26 2008, 12:25 AM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



draga riko ,numai tu poti hotari ce e mai bine pentru tine, pentru copil si pentru el...pentru voi ....gandeste-te bine inainte de a hotari ce vei face..........analizeaza situatia ,vezi ce ai simtit cand ai aflat ca te inseala,cand ai plecat de acasa ce ai simtit,cum ti-a fost fara el?toate intamplarile anlizeaza-le si doar apoi iei hotararea. definitiva......succes!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diujevadriana
postare Jul 26 2008, 01:59 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 14-July 08
Membru nr.: 30,452



QUOTE(riko @ Jul 25 2008, 06:02 PM) *
Buna mamici,tatici...si cine ma e pe forum.Sunt casatorita de 4 ani si Am un baietel de 6 luni jumate si am o durere in suflet inimaginabila.Cand eram insarcinata in luna a 9-A am aflat ca sotul meu are pe altcineva inca de dinainte de a ramane eu insarcinata cu vreo 2 luni si nu numai atat dar se si iubesc.Am incercat sa stau de vorba cu el si nu are nici un raspuns pt cele intamplate.I-am dat o groaza de sanse,dar pana la urma am plecat cu copilul la mama mea.acum el vine pe la noi,il vad ca sufera...nu stie ce vrea...il tot intreb si nu are nici un raspuns sa-mi de-a.nu stiu ce sa fac...Mi-a spus ca ei doi nu mai sunt impreuna dar eu l-am prins inca vorbind la telefon cu ea.ce sa ma fac?sa-i mai dau oare makr o sansa...pe copil il iubeste enorm...CE SA FAC???????????????AJUTATI-MA PLS

Buna...eu cred ca e un adevarat razboi si in sufletul lui...ai multa rabdare si lasa-l sa-si dea seama ce vrea ...si daca tu il mai iubesti si-l vrei inapoi implica-l cate putin in viata voastra....mergeti in parc cu copilul,creeaza o scurta activitate impreuna dar lasa-l sa-si dea seama ce vrea...cred ca nu ti-e usor dar poate asa o sa vezi ce trebuie sa faci...poate o sa afli daca te vrea si pe tine nu doar pe copil....Multa rabdare si cred ca timpul o sa rezolve lucrurile intr-un fel sau altul...Sa ai grija de tine si de puiut si sper sa-ti rezolvi problema si sa fii linistita floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marylena
postare Jul 27 2008, 01:00 AM
Postare #10


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 57
Inscris la: 12-April 08
Membru nr.: 20,375



QUOTE(riko @ Jul 25 2008, 04:02 PM) *
Buna mamici,tatici...si cine ma e pe forum.Sunt casatorita de 4 ani si Am un baietel de 6 luni jumate si am o durere in suflet inimaginabila.Cand eram insarcinata in luna a 9-A am aflat ca sotul meu are pe altcineva inca de dinainte de a ramane eu insarcinata cu vreo 2 luni si nu numai atat dar se si iubesc.Am incercat sa stau de vorba cu el si nu are nici un raspuns pt cele intamplate.I-am dat o groaza de sanse,dar pana la urma am plecat cu copilul la mama mea.acum el vine pe la noi,il vad ca sufera...nu stie ce vrea...il tot intreb si nu are nici un raspuns sa-mi de-a.nu stiu ce sa fac...Mi-a spus ca ei doi nu mai sunt impreuna dar eu l-am prins inca vorbind la telefon cu ea.ce sa ma fac?sa-i mai dau oare makr o sansa...pe copil il iubeste enorm...CE SA FAC???????????????AJUTATI-MA PLS

Buna Riko,
incerc sa fiu de ajutor daca pot si sper ca voi fi. e foarte important ca un copil sa aiba parintii amandoi langa el, e firesc sa faci compromisuri pentru ca e vorba despre familia ta pe care o vrei unita, DAR ...sotul tau si-a facut o amanta si te-a lasat insarcinata iar apoi nu a renuntat la ea!!!(mi sa pare ca da cu virgula) nu e normal...Se poate sa o iubeasca, se poate sa nu, e in firea celor mai multi barbati sa insele, ii face sa se simta inca in puterea de a seduce. Chiar daca au alaturi jumatatea lor vor sa fie siguri ca mai au sarm, ca se mai uita cineva la ei. O prostie zic eu, dar e tipic barbatesc! sanse spui ca i-ai dat dar nu a renuntat la ea, asta inseamna ca e slab din fire pentru ca o aventura oricat de stransa ar fi, mai ales pentru barbati, ar trebui sa ramana la stadiu de aventura si atat, nu lasi familia pentru o pitipoanca care nu se gandeste macar la copilul asta atat de mic pe care voi il aveti, ca si el de fapt. Mi se pare ca se merita. Nu ca as vrea sa ii dau sfaturi "ei" dar asa cum te inseala pe tine, ar putea dupa o perioada sa o insele si pe ea in eventualitatea ca ei s-ar muta impreuna. Incredere in el tu nu ai mai putea sa ai cel putin pentru o lunga perioada. Da-i o sansa, de ce nu? Dar nu accepta ca el sa se mai intalneasca cu ea sub nici o forma sau sa isi vorbeasca la telefon, nu vrei sa fii vioara a doua nu?
Pe copilul lui e cat se poate de normal sa il iubeasca dar sa faci compromisuri fara sa fii sigura de viitorul tau ci doar de dragul copilului stiind ca vei suferi toata viata, nu mi se pare cazul.
Vei sti sa iei decizia corecta?te pup si astept vesti... oFloare.gif


--------------------
marylena[color="#A0522D"][/color]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 04:47 PM