Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ramanem Prieteni Sau Impreuna...
diujevadriana
postare Jul 20 2008, 11:53 AM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 14-July 08
Membru nr.: 30,452



Buna oana...am si eu doi copii si ii iubesc tare mult si atunci cand eu pling fetita mea de 4ani vine si ma mingaie si ma roaga sa nu mai pling ca ea e cuminte...stii ce cred eu? ca daca tu esti fericita cu oricare din ei ai vrea sa fii atunci si copilul tau va fi la fel de fericit...cred ca linistea ta sufleteasca este tot cei trebuie la copil.....si daca mai tarziu lucrurile nu or sa mearga sa nu-ti para rau de ceea ce ai ales,si tu meriti sa fii fericita. Nu am sa-ti spun ce sa alegi tu stii cel mai bine cine te face fericita...si nu uita o mamica fericita si linistita este tot ce-i trebuie unui copil...ai fost o curajoasa ramai la fel si acum...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jul 20 2008, 11:07 PM
Postare #12


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(vel_oana2005 @ Jul 19 2008, 11:23 AM) *
BUNA... mai adaug faptul ca pe certificatul de nastere al baiatului nu apare numele tatalui...nici nu am vrut sa trec prin tribunale cu recunoasterea lui ...iar de pensie alimentara ...nu am vrut sa am certuri cu nimeni pentru cateva zeci de lei noi ...am zis ca o sa ma zbat si o sa fac tot posibilul sa ii ofer baiatului ceea ce imi cere atunci cand imi cere...chiar acum o saptamana cand m-a sunat DANIEL i-am spus ca astept sa vina o masina de la o firma care se ocupa cu transport international sa ia un pachet cu haine , dulciuri, jucarii si ceva bani pt baiat...ma intreb daca a simtit ceva in suflet ...mai adaug ca atunci cand m-a sunat ... din vorba in vorba a ajuns sa imi spuna ..." DACA e al meu..."in fine..."cu un ton neincrezator ... si i-am zis ca sunt dispusa sa cheltui o groaza de bani sa ii demonstrez ca el e tatal...as vrea sa te mai intreb cum ai procedat cu testul de paternitate /[b]cat a costat cat a durat[/b] / ce parere ai in cazul meu... e tarziu pentru test VA POOOPIK PT. SFATURI


testul ADN costa aproape 30 mil lei vechi, se efectueaza la IML, se poate face si fara interventia justitiei, va pezentati toti 3, vi se preleveaza probe, asteptati vreo 3 sapt rezultatul.. si nu conteaza varsta copilului.. cred ca in Anglia este mai ieftin de realizat, la noi inca nu se amortizeaza costurile de achizitie ale aparaturii, de-asta sunt asa mari.. am inteles ca puiul e doar al tau si ar fi bine sa ramana asa, altfel vei fi nevoita sa ai acceptul tatalui pt multe si nu cred ca se merita sa ii faci un asa cadou, daca el nu a fost pregatit sa il primeasca in viata lui..
sa mai stii ca si eu am respins o alta cerere in casatorie tot din acelasi motiv: sa nu mai fac alt bebe.. dar acum, parca as mai trece prin bucuria nasterii, desi sunt destul de matura.. in viata 'never say never' si stiu ce spun..

Aceasta postare a fost editata de mallina2u: Jul 20 2008, 11:36 PM


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sgabi7
postare Jul 21 2008, 10:44 AM
Postare #13


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 93
Inscris la: 21-November 07
Din: Cipru
Membru nr.: 10,020



stii ce cred eu? ca daca tu esti fericita cu oricare din ei ai vrea sa fii atunci si copilul tau va fi la fel de fericit...cred ca linistea ta sufleteasca este tot cei trebuie la copil.....si daca mai tarziu lucrurile nu or sa mearga sa nu-ti para rau de ceea ce ai ales,si tu meriti sa fii fericita. [/quote]

Buna Oana, sunt de acord cu ce a scris Adriana mai sus.
Tu daca il iubesti pe G mentine relatia cu el, ia-l si pe Teodor cat mai repede la tine (voi) si atunci vei vedea pe viu ce comportament are fata de copilul tau. Cat despre tatal natural al lui Teodor, daca s-a trezit la realitate lasa-l sa se implice in viata fiului vostru. Si cum a mai scris altcineva mai adineauri n-ai vazut ca G sa-l atraga mai mult pe Teodor decat propriul tata? De ce sa fii in dilema? Eu cred ca in aceasta situatie vei putea cantari mai bine lucrurile. Desi n-am vazut casatorii sa mearga bine deoarece au ramas impreuna pt copii, chiar eu sunt un exemplu pt asta.
Anyway asta e parerea mea, dar bineninteles ca tu vei decide. Sper ca Dumnezeu sa te ajute si sa faci alegera cea buna!
tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Jul 21 2008, 12:14 PM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262




Buna draga mea,
eu sunt de parere ca tata, iti este cine te creste, cine te iubeste( chiar daca nu este copilul sau)......Ce tata va fi cel care atatia ani nu l-a interesat de copilul lui, daca traieste , daca este sanatos, daca are ce manca, care ii trimite un pachet in atatia ani, intrebandu-se "daca este copilul meu"......un om cu suflet daruieste unui copil, ceva, numai cu ganduri bune si nu din obligatie.......Ce tata este omul care a fost prea las, sa-si recunoasca copilul si sa-l iubeasca neconditionat, si nu in ultimul rand ce fel de sot? nu cumva vrei sa te condamni la o casnicie nefericita? facuta din obligatie, care in cele din urma se va destrama?Ai nevoie de resturi sau de un intreg ?
In aceelasi timp, iubitul tau actual, vad ca iti accepta copilul, ba in plus isi doreste un altul cu tine, deci vrea o familie .......un viitor, ba in plus, vrea sa aiba grija de amandoi......asta nu-ti spune nimic despre caracterul si sufletul acestui om ? si sa nu uitam, din pacate , ca nu este roman, strainii au alta conceptie si alta educatie in ceea ce priveste familia si respectul ptr. o femeie..........Dar vad din randurile tale, ca tu nu mai ai incredere in barbati(daca si daca....), ceea ce este si normal, avand in vedere experienta de viata prin care ai trecut, eu zic sa mai lasi timpul sa treaca, sa incerci sa te vindeci si dupa aceea sa alegi.....dar alege si un sot pentru tine( ptr. ca o mama fericita, implica si un copil fericit) dar si un tata pentru copilul tau, care nu da bir cu fugitii cand ti-e lumea mai draga, un barbat capabil sa-si asume responsabilitatea de a fi tata cu trup si suflet!
Succes si DD sa va ajute!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cuculuta
postare Jul 21 2008, 05:20 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 37
Inscris la: 18-January 08
Membru nr.: 12,855



QUOTE(simina @ Jul 19 2008, 11:20 AM) *
Oana,nu cumva confunzi notiunea de partener cu cea de tata?Partenerul e cel cu care ai o relatie pentru ca va iubiti,doriti sa fiti un cuplu,iar tatal copilului e cel cu care poti fi sau nu impreuna,dar cu care conlucrezi la cresterea si educarea copilului.
In ce sens sa te ,,impaci",daca voi nu ati avut nici o relatie?Daca va veti cupla ,,din obligatie",pentru copil,de unde ai garantia ca nu veti trai toti 3 intr-o cusca in loc de familie?
Daca as fi in locul tau,mi-as vedea de viata mea personala cu partenerul cu care sunt,copilul ar sta cu mine iar cu tatal copilului am avea o relatie civilizata,in asa fel incat copilul sa creasca frumos,departe de rautati,fara egoism si fara a-l determina (poate si inconstient) sa aleaga la un moment dat intre mine sau tatal lui.

trandafir.gif

Simina inteleapta ca intotdeauna. Scurt si la obiect. De ce ti-e greu sa alegi??? Tu ai ales drumul atunci cand ai hotarat sa aduci pe lume acest copil!!!!! sa ai o viata plina de impliniri sa te bucuri de copilasul tau> oFloare1.gif


--------------------
“Mulțumirea aduce fericire chiar și săracului, nemulțumirea aduce sărăcie chiar și bogatului” – Confucius
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vel_oana2005
postare Jul 21 2008, 06:09 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 12-January 07
Din: londra
Membru nr.: 1,489



iarasi vin si fac asta cu drag sa va multumesc in continuare pentru sfaturi... va mai in la curent cu ce se va intampla cand ma voi intalni ( daca) cu DANIEL... si atunci o sa am nevoie de voi ... va poopik...oricum mai astept parerile voastre ... va multummesc
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gogosica
postare Jul 21 2008, 10:19 PM
Postare #17


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 173
Inscris la: 19-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 26,972



In adolescenta cand aveam o dilema faceam o chestie tembela, dar utila, scriam pe o foaie argumentele pro si contra...si a functionat totdeauna...

Ti-as mai spune si ca, in urma cu cinci ani, am renuntat la tot pentru... liniste. Si, iti spun cu mana pe inima, a meritat. Linistea sufleteasca valoreaza mai mult decat orice pe lumea asta. Si puiul tau are nevoie de o mamica linistita sufleteste. De ce sa incerci sa creeezi o relatie in care nu stii daca iti va fi bine?! Cum zicea sgabi7, ia-ti puiul in Anglia, vezi ce reactie are G fata de el si atunci vei putea decide. Cat despre dl.Scartz Partz Daniel... nu i-a pasat pana acum... de ce i-ar pasa de acum incolo???


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
corina borsodi
postare Jul 21 2008, 10:48 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 48
Inscris la: 8-April 08
Din: romania
Membru nr.: 20,040



trandafir.gif buna ...si eu sant si veche si noua...aici la voi...va citesc povestile sfaturile...parerile....uneori ma regasesc in istorioarele voastre...si e intradevar o familie mare aici.scump-o...fericirea nu e pe ghicite....alege-ti viata...cum te indeamna inima....copilul e primul....si eu am un baietel de 2 anisori...si spre norocul nostru tatal lui ne iubeste si ne vrea.tu incearca sa afli daca tatal copilului ii poate fi tata.intradevar..... dar asta nu inseamna neaparat fericirea voastra,,, v-a refuzat o data o poate face dinou...dar da o sansa si iubirii tale..acest mstr.G,poate iti va iubi copilul daca te iubeste pe tine,poate fi si omul iubit... si tatal iubitor...
Tu ce iti doresti.?...sa fii iubita... sa ai un camin alaturi de scumpul tau copil....si un om care sa protejeze... sa te inteleaga...vorbeste cu G. poate sa-ti ofere toate astea?
dar la urma urmei.. decizia e a ta....indiferent de ce spunem noi aici. rolleyes.gif


--------------------
http://lilypie.com][/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vali lee
postare Jul 22 2008, 07:52 AM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 28-June 07
Membru nr.: 4,798



Buna!

Cand suntem tineri toti putem lua decizii gresite. Tu nu ai ales calea scurta cand ai hotarat sa faci copilul. Tatal lui poate era si putin speriat atunci. Acum el trebuie sa se invete intati cu notiunea de copil, sa zic asa, si daca si dupa aia se va comporta la fel de rece, atunci inima iti va spune singura ce sa faci. Adica, nu-l indeparta de tatal lui, dar ai grija sa nu incerce sa ti-l ia, oricum el va avea propia lui mustrare de constiinta. Cat priveste cea de-a doua relatie, nu pot sa iti spun ca ai experienta din prima si poti face diverse comparatii. Daca simti ca te satisfac mergi mai departe, dar sa ti minte un lucru: IN TOTDEAUNA SA-TI LASI O PORTITA DE SCAPARE!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIHAS
postare Jul 22 2008, 11:13 AM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 18-January 08
Din: Botosani
Membru nr.: 12,852



Daca tu esti fericita, si copilul tau va fi fericit. Casatoreste-te cu G asa cum ti-ai propus, daca iti accepta copilul si se impaca cu el, dar introdu-l si pe D in viata copilului - e destul de mare acum. Alegerea o va face chiar el, in timp, principalul e sa-i dai posibilitatea sa aleaga. oFloare.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 12:16 PM