Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Un Mic Sfat Pt O Mamica Trista
oktavia
postare Jul 17 2008, 06:45 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



Draga Adriana, fa un exercitiu de imaginatie, si inchipuie-ti ca esti cu iubitul tau, dar care gaseste un serviciu solicitant, si vine seara acsa obosit la fel ca si sotul tau, ce faci? iti cauti iubirea si nevoia de afectiune la un alt barbat? Tentatii sunt la tot pasul, si pentru femei si pentru barbati, dar important este sa gandim cu mintea, mai ales ca nu esti singura , ai 2 copii......cand ai inceput relatia trebuia sa analizezi foarte bine situatia, atunci, nu acum cand deja faptul este consumat si se pare ca iti doresti aceea relatie cu iubitul tau.......Nimic pe lume nu este usor, viata , casatoria....totul este o continua lupta, cand nu mai suntem singuri, si de noi depind copii, trebuie sa gandim de 2 ori inainte de a lua o decizie....si trebuie sa iubesti cu cei 28 de ani ai tai si nu ca la 20.
Succes si gandeste-te........


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielutza
postare Jul 17 2008, 07:58 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 12
Inscris la: 4-April 08
Membru nr.: 19,536



Roagate mult la DUMNEZEU numai EL iti poate da intelepciune si intelegere ca sa poti merge mai departe.Aduti aminte de momentele frumoase petrecute cu sotul tau si incearca pe cat posibil sa reinvii acele clipe.Priveste ingerasii care D-zeu ti-a daruit tie si sotului tau.Nu sunt in masura sa dau sfaturii pentru ca am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare insa multumesc lui D-zeu am ramas cu sotul meu.E greu dar lupta pentru tine,pentru copilasii tai si pentru sotul tau .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Jul 17 2008, 08:50 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



QUOTE(gabrielutza @ Jul 17 2008, 08:58 PM) *
Roagate mult la DUMNEZEU numai EL iti poate da intelepciune si intelegere ca sa poti merge mai departe.Aduti aminte de momentele frumoase petrecute cu sotul tau si incearca pe cat posibil sa reinvii acele clipe.Priveste ingerasii care D-zeu ti-a daruit tie si sotului tau.Nu sunt in masura sa dau sfaturii pentru ca am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare insa multumesc lui D-zeu am ramas cu sotul meu.E greu dar lupta pentru tine,pentru copilasii tai si pentru sotul tau .

Poate ca tocmai tu esti mai in masura sa dai sfaturi,avand in vedere ca ai trecut prin asa ceva.Poti da mai multe sfaturi din proprie experienta.....este mai concludent un sfat de la o persoana care a reusit sa depaseasca astfel de experimente.
Felicitari ptr reusita eusa_clap.gif floare2.gif Si poate ca nu ti-a fost chiar usor trandafir.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diujevadriana
postare Jul 17 2008, 09:47 PM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 14-July 08
Membru nr.: 30,452




Voi toate aveti dreptate dar atunci cand toata ziua te stradui sa ai grija de copii si sa faci tot cea ce trebuie intr-o casa si omul pe care il astepti acasa in loc de multumesc si un pupic iti ofera niste cuvinte nu prea frumoase nu stiu daca-ti mai vine sa il rasfeti in continuare......eu am trecut multe cu vederea si am incercat sa inteleg pt ca sunt o fata cuminte si foarte linistita dar uneori simt ca nu mai pot..Si asa m-am gandit ca merit si eu pe cineva care doar sa ma tina in brate si asta este tot ce-am facut .Am gresit undeva si m-am trezit ca il iubesc....si poate nu ma crede-ti dar tot ma stradui sa fac totul bine pt familia mea dar e asa de greu.......(si timp pt un om pe care il iubesti iti faci indiferent de situatie)Si sper sa nu mai simt asta pt ca el are acum pe cineva si stiu ca asa trebuie sa fie..dar tot mi-e greu...Va multumesc pt incurajari si sfaturi, chiar vreau sa fie bine si sa-mi aranjez viata,sa fiu linistita cu copii mei si cu sotul meu
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laguna.blue
postare Jul 17 2008, 09:53 PM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,753
Inscris la: 25-May 07
Din: Bucuresti...acum Italia
Membru nr.: 3,922



Eu stiu o vorba : "Lipsa de preocupare e cauza tuturor relelor!" Incerca sa iti umpli timpul cu ceva folositor...ocupa-te de copii, cauta-ti un job suplimentar, nush...dar fa ceva cu timpul liber care iti da ragaz sa te gandesti la iubitul tau sau chiar sa te intalnesti cu el...Chiar ma gandesc cum reusesti cu 2 copii sa ai si timp liber? eu cu unul si NU REUSESC! unsure.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laguna.blue
postare Jul 17 2008, 09:54 PM
Postare #16


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,753
Inscris la: 25-May 07
Din: Bucuresti...acum Italia
Membru nr.: 3,922



QUOTE(diujevadriana @ Jul 17 2008, 10:47 PM) *
Voi toate aveti dreptate dar atunci cand toata ziua te stradui sa ai grija de copii si sa faci tot cea ce trebuie intr-o casa si omul pe care il astepti acasa in loc de multumesc si un pupic iti ofera niste cuvinte nu prea frumoase nu stiu daca-ti mai vine sa il rasfeti in continuare......eu am trecut multe cu vederea si am incercat sa inteleg pt ca sunt o fata cuminte si foarte linistita dar uneori simt ca nu mai pot..Si asa m-am gandit ca merit si eu pe cineva care doar sa ma tina in brate si asta este tot ce-am facut .Am gresit undeva si m-am trezit ca il iubesc....si poate nu ma crede-ti dar tot ma stradui sa fac totul bine pt familia mea dar e asa de greu.......(si timp pt un om pe care il iubesti iti faci indiferent de situatie)Si sper sa nu mai simt asta pt ca el are acum pe cineva si stiu ca asa trebuie sa fie..dar tot mi-e greu...Va multumesc pt incurajari si sfaturi, chiar vreau sa fie bine si sa-mi aranjez viata,sa fiu linistita cu copii mei si cu sotul meu

Oare nu cumva crezi asta din cauza ca ti-e gandul tot la iubitul tau? Ar trebui sa stai de vorba cu sotul tau si sa ii spui ce asteptari ai de la el, ce te nemultumeste si sa gasiti impreuna solutii care sa va ajute sa depasiti aceste momente dificile. Cheia este la voi! Multa intelepciune si rabdare!

Aceasta postare a fost editata de laguna.blue: Jul 17 2008, 10:13 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
firjinia
postare Jul 17 2008, 11:27 PM
Postare #17


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 321
Inscris la: 4-April 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 19,614



Dar sotul asta nu mai are nevoie de nevasta lui deloc? cat ar fi munca aia de grea ... totusi ceva scartie... sigur o discutie deschisa la acest subiect, cu el, ar lamuri situatia ... Dumnezeu sa te ajute sa te regasesti, sa nu faci ceva pentru care o sa regreti.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nelahere
postare Jul 18 2008, 12:53 AM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 25-June 08
Din: qatar
Membru nr.: 27,656



QUOTE(diujevadriana @ Jul 17 2008, 10:47 PM) *
Voi toate aveti dreptate dar atunci cand toata ziua te stradui sa ai grija de copii si sa faci tot cea ce trebuie intr-o casa si omul pe care il astepti acasa in loc de multumesc si un pupic iti ofera niste cuvinte nu prea frumoase nu stiu daca-ti mai vine sa il rasfeti in continuare......eu am trecut multe cu vederea si am incercat sa inteleg pt ca sunt o fata cuminte si foarte linistita dar uneori simt ca nu mai pot..Si asa m-am gandit ca merit si eu pe cineva care doar sa ma tina in brate si asta este tot ce-am facut .Am gresit undeva si m-am trezit ca il iubesc....si poate nu ma crede-ti dar tot ma stradui sa fac totul bine pt familia mea dar e asa de greu.......(si timp pt un om pe care il iubesti iti faci indiferent de situatie)Si sper sa nu mai simt asta pt ca el are acum pe cineva si stiu ca asa trebuie sa fie..dar tot mi-e greu...Va multumesc pt incurajari si sfaturi, chiar vreau sa fie bine si sa-mi aranjez viata,sa fiu linistita cu copii mei si cu sotul meu


Draga mea iubirea e tare frumoasa si iubirea romantica de un barbat este ceva minunat.Incearca sa stai cu tine insuti ,cand copii dorm si esti singura acasa incearca sa te relaxezi ,sa dai mentalul la o parte ,nu te gandi la nimic si incerca sa te conectezi la inima ta.Simte cu inima ta daca vrei sa ai o relatie cu iubitul mai tanar sau daca vrei sa ramai cu sotul tau.Alegerea iti apartine,nimeni nu are dreptul sa te judece ,sa te analizeze ce si cum despre tine.Fiecare suntem asa cum suntem si trebuie sa ne vedem de drumul nostru,pt a ne fii noua bine.Sotul tau este sotul tau legal ,cu acte ma refer ,dar draga mea actele sunt egale cu zero daca nu simti nimic pentru sotul tau.El este sot in fata legii si a umanitatii dar in fata ta ,daca nu il iubesti nu e sotul tau.Important e sa simti iubirea pentru cel cu care stai dar iubire adevarata nu iubire gen de frate,sau de compasiune sau de mila sau de respect ca munceste mult. Cel cu care vrei sa fii tre sa il simti ,sa simti ca va contopiti unul cu altul ,traiti si respirati ca un UNIC in tot ceea ce sunteti ,si in tot ce faceti si in existenta voastra.Fiecare avem munca noastra ,femeile cu copii sau mai au si alte servicii si barbatii cu munca.Deci nu tre sa te simti vinovata ca el munceste si ca tu stai acasa.Asta este alegerea luiSi tu muncesti pt tine si copii tai acolo in casa voastra.
Pe de alta parte stai de vorba si cu iubitul tau de care esti indragiostita si vorbiti cinstit.Intreaba-l daca te vrea cu 2 copii,daca vrea sa te intretina ,daca este de acord sa iti cresca copii si sa fiti o familie minunata.Incerca sa vezi ceea ce spune si cantareste tu acolo si vezi care sunt potentialele tale de a fi sau nu cu iubitul tau mai tanar.Dar niciodata sa nu ai asteptari ca s-ar putea sa fii dezamagita.Draga mea copii cresc oricum cu tatal natural sau cu alt tata.Important este ceea ce vrei tu pentru tine.Eu te felicit cu mult drag pt curajul tau de a impartasi problema ta sufleteasca si fii cinstita cu tine si curaj in a lua o hotarare. trandafir.gif Si nu uita ca puterea este in tine,ai incredere in ceea ce vrei tu sa faci si in alegerile tale.Niciodata sa nu iti dai puterea la alti ,sa nu asculti ce zic altii ,tu ai liberul arbitru de a alege in viata ta ce si cum e mai bine pt tine,indiferent de ceea ce alegi.Te imbratisez cu mult drag partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
valive
postare Jul 18 2008, 01:08 AM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 17-September 07
Membru nr.: 6,716



Draga mea, si eu am o prietena care a fost in aceeasi situatie ca a ta, insa barbatul e de aceeasi varsta cu ea. S-a agatat de primul intalnit pt ca sotul o neglija si o batea ingrozitor. Acum, de pe urma relatiei cu el a ramas insarcinata. Il urascte enorm pe cel cu care a avut relatia. Sotul i-a cerut sa avorteze si ea n-a vrut. Acum e divortata, cu doi copii maricei si cu unul care va veni si e disrusa. Ar vrea oricand sa se intoarca inapoi si sa stearga tot trecutul.
Dandu-ti exemplul asta incerc sa iti spun sa ai grija de tine si de ai tai pt ca o eroare poate duce la distrugerea unor vieti, vieti care depind de tine. Tu depinzi de ei in aceeasi masura. Vei vedea ca viata te va rasplati pt efortul de renunta la el pt familie. trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabyb
postare Jul 18 2008, 07:28 AM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 23-January 07
Membru nr.: 1,662



Cam mult dureaza relatia "anexa" si poate ar trebui se te gandesti sa repari cumva relatia cu sotul tau, mai ales ca aveti 2 copii, el munceste mult ai spus, OARE PENTRU CINE ?, cred ca ai cautat afectiune unde nu trebuia , sau du-te la pusti dar SE BAGA ?, (2 copii, o sotie care peste ceva ani....), gandestete bine si nu mai sta pt ca s-ar putea sa fii chiar tu cea care ramane pe dinafara.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 05:09 PM