Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cand Tati Este Plecat....
lorra
postare Oct 21 2007, 03:33 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 46
Inscris la: 20-October 07
Din: Petrila,jud.Hunedoara
Membru nr.: 8,340



Buna dragele mele hug.gif mai sunt pe aici mamici care sunt singure cu bebeii acasa?tati nostru a fost plecat din mai a venit in septembrie,iar in octombrie a fost nevoit sa plece din nou si vine abia luna viitoare.cateodata imi este foarte greu toate sunt pe capul meu dar nu am ce face trebuie sa ma descurc pentru ca stiu ca sotul face treaba asta pentru noi ca sa avem cat de cat o viata mai buna.voi cum va descurcati?haideti sa povestim aici si cu bune si cu rele.va astept poopici voua si la bebici.
p.s.am uitat sa va spun ca am baiat de 1 an si 3 luni pe care il cheama rares jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Oct 22 2007, 02:39 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



Sa iti traiasca baiatu si sa creasca mare si frumos, stiu iti e groaznic de greu dar cateodata te bucuri ca macar ai baiatul cre iti mai tine de urat, si noi l-am avut pe tati plecat anul acesta pt o luna de zile numai dar mi-a fost groaznic de greu, adormeam plangand, ma trezeam plangand, numai copilul ma mai facea sa mai uit de singuratate, asa ca te inteleg perfect. incearca sa iti dedici cat mai mult timp copilului iar ca sa nu te lictisesti intra alaturi de noi pe forum. pupci si astepam vesti.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Oct 23 2007, 12:49 AM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(lorra @ Oct 21 2007, 04:33 PM) *
Buna dragele mele hug.gif mai sunt pe aici mamici care sunt singure cu bebeii acasa?tati nostru a fost plecat din mai a venit in septembrie,iar in octombrie a fost nevoit sa plece din nou si vine abia luna viitoare.cateodata imi este foarte greu toate sunt pe capul meu dar nu am ce face trebuie sa ma descurc pentru ca stiu ca sotul face treaba asta pentru noi ca sa avem cat de cat o viata mai buna.voi cum va descurcati?haideti sa povestim aici si cu bune si cu rele.va astept poopici voua si la bebici.
p.s.am uitat sa va spun ca am baiat de 1 an si 3 luni pe care il cheama rares jucaus.gif

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif bine ai venit lorra ...sa-ti traiasca printul ... si rabdare multa iti doresc... ca a mea este pe terminate biggrin.gif ... eu am o fetita de 1 an si 2 saptamani care nu sta nici o secunda unde o pun... nici macar in tarc nu sunt linistita ca nu face ea vreo prostie... si nici macar nu ii place ... de cate ori o pun plange de ne stiu toti vecinii... iar pe jos este un dezastru... chiar daca tati lucreaza aici...tot nu are timp de nimic iar cand vine acasa obosit nu are rabdare de ea deloc... asa ca tot singura incerc sa ma descurc si cu ea si cu lucrul si cu treaba in casa ... sanatate multa iti doresc si mai vorbim hug.gif hug.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
metallica
postare Nov 9 2007, 06:44 PM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 31
Inscris la: 7-October 07
Din: cluj napoca
Membru nr.: 7,737




QUOTE(lorra @ Oct 21 2007, 04:33 PM) *
Buna dragele mele hug.gif mai sunt pe aici mamici care sunt singure cu bebeii acasa?tati nostru a fost plecat din mai a venit in septembrie,iar in octombrie a fost nevoit sa plece din nou si vine abia luna viitoare.cateodata imi este foarte greu toate sunt pe capul meu dar nu am ce face trebuie sa ma descurc pentru ca stiu ca sotul face treaba asta pentru noi ca sa avem cat de cat o viata mai buna.voi cum va descurcati?haideti sa povestim aici si cu bune si cu rele.va astept poopici voua si la bebici.
p.s.am uitat sa va spun ca am baiat de 1 an si 3 luni pe care il cheama rares jucaus.gif

si tati al nostru e plecat de 4 luni deja si mai are aproape 2 luni pina vine la noi...asta e viata chiar daca unii condamna asta ,nu de placere pleaca sa munceasca in strainatate parintii,ci pt a asigura un trai mai bun familiei....Nu e usor sa suplinesti un tata dar cu multa rabdare si iubire timpul trece mai usor pt puiuti...


--------------------
RAMO&RALU
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Feb 8 2008, 06:47 PM
Postare #5


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



si tati al nostru e plecat din aprilie anul trecut crybaby.gif , si de atunci a fost acasa de 2 ori sad.gif sad.gif anul acesta am pierdut o sarcina crybaby.gif si mi-a fost fffff greu fara sotzul meu alaturi...imi dau seama ca nici lui nu i-a fost f usor...
e drept ca si eu am fost plecata azi vara 3 luni, dupa care am venit acasa pt ziua lui alex si iar am plecat, dar nu ammai rezistat decat o luna fara puiutzul meu, asa ca am venit acasa iar tati a ramas...acum asteptam vacanta sa mergem la tati, si sa nu ne mai intoarcem...pt ca e fff greu sa fii si mama si tata...e greu sa stai fara sotul/sotia, dar si mai greu e sa stai departe de copilul tau.credeti-ma, eu am incercat si nu am putut...poate sunt altele mai puternice din fire....nu le condamn, pt ca intr-adevar nu de placere pleaca.
eu va doresc voua care sunteti in situatia asta, fie sunteti mamici sau tatici singuri, multa putere, rabdare si dragoste...si nu uitati ca ochii care nu se vad NU de uita wink.gif , cu multa dragoste si incredere se poate trece peste hopul asta...
va pupam trandafir.gif
julia si alex


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jul 17 2008, 12:56 AM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(lorra @ Oct 21 2007, 04:33 PM) *
Buna dragele mele hug.gif mai sunt pe aici mamici care sunt singure cu bebeii acasa?tati nostru a fost plecat din mai a venit in septembrie,iar in octombrie a fost nevoit sa plece din nou si vine abia luna viitoare.cateodata imi este foarte greu toate sunt pe capul meu dar nu am ce face trebuie sa ma descurc pentru ca stiu ca sotul face treaba asta pentru noi ca sa avem cat de cat o viata mai buna.voi cum va descurcati?haideti sa povestim aici si cu bune si cu rele.va astept poopici voua si la bebici.
p.s.am uitat sa va spun ca am baiat de 1 an si 3 luni pe care il cheama rares jucaus.gif

si taticul nostru e mereu plecat. crybaby.gif .........odata la 3 luni vine acasa,sta o saptamana, doua,depinde cat se poate,apoi pleaca!eu sunt mai mereu cu copii mei si incerc sa-i fac sa nu simta lipsa taticului,dar e greu.Acum nu demult am fost greu incercata cand Robert jucaus.gif a fost bolnav si mi-am dorit din tot sufletul sa fi fost si tati acasa...iar tati era disperat ca nu stia ce se petrece,fiindca Robi a fost mereu sanatos jucaus.gif ......nu se astepta nimeni sa se intample asa ceva.chris s-a obisnuit deja cu aceste plecari si nu e bine,caci uneori,ar fi nevoie de tati langa noi.Dar altfel nu puteam sa realizam nimic din ceea ce avem.Si eu uneori adormeam plangand si imi strangeam copilul in brate si ma consolam cand il vedeam ce dulce e...imi parea rau ca nu il poate vedea si tati cum creste,cum vorbeste..si toate celelalte lucruri care se petreceau,totul era nou,si doar eu ma puteam bucura de frumusetea acelor momente............ar fi multe de spus........dar,asta e!pentru copii facem sacrificii!nu stiu daca e bine,dar alta solutie noi nu avem. trandafir.gif trandafir.gif ..............


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori de camp
postare Jul 17 2008, 07:22 AM
Postare #7


Member
***

Grup: Members
Postari: 338
Inscris la: 3-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 16,713



QUOTE(metallica @ Nov 9 2007, 07:44 PM) *
si tati al nostru e plecat de 4 luni deja si mai are aproape 2 luni pina vine la noi...asta e viata chiar daca unii condamna asta ,nu de placere pleaca sa munceasca in strainatate parintii,ci pt a asigura un trai mai bun familiei....Nu e usor sa suplinesti un tata dar cu multa rabdare si iubire timpul trece mai usor pt puiuti...

normal ca nu de placere pleaca omul de acasa. dar intre a suplini si a trece timpul mai usor, e mare diferenta. eu cunosc din proprie experienta care sunt urmarile lipsei de afectiune la copii, in lipsa unui parinte. nu vorbesc din punctul de vedere de "a condamna", ci din punctul de vedere de intelegere a greselilor din trecut.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Aug 13 2008, 01:55 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



astazi vine tati acasa........................




--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Aug 13 2008, 02:43 PM
Postare #9


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(lia maria71 @ Aug 13 2008, 12:55 PM) *
astazi vine tati acasa........................




asteapta-l cu o cina romantica si de ce nu cu un streaptease! rolleyes.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Aug 27 2008, 08:05 PM
Postare #10


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



buna fetelor...eu sunt insarcinata in sapt 33 si tati nostru e plekat crybaby.gif chiar azi a plekat...si imi e asa greu...o sa vina cand o sa nasc o sapt si apoi mai vine la craciun....azi-noapte nu am putut sa dorm delok...stiam ca nu o sa-l mai vad prea curand!sper doar sa pot trece peste!


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 10:53 AM