Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Ce Inseamna Sa Fii Roman
USA
postare Nov 26 2008, 04:14 PM
Postare #41


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(lia maria71 @ Nov 24 2008, 01:10 AM) *
te contrazic......faci parte din lumea in care ti-e inima!!!!!!!!acolo e casa ta!

Nu e asa de simpluu.....inima imi e si aici si in tara.....so,....nu e asa de simplu...tot in doua ma impart! oFloare1.gif unsure.gif

QUOTE(CristinaS @ Nov 26 2008, 04:57 PM) *
interesant topic...eu nu stiu daca pot spune ca sunt mandra ca sunt romanca, dar aici m-am nascut si stiu ca nu as vrea sa fiu in alta parte. In ultimii patru ani am tot plecat din tara cu serviciul si de fiecare data muream de dorul Romaniei(cu tot ce reprezinta ea:rau si bine). Si am fost plecata numai in tari care aveau un nivel de trai mult mai bun decat al Romaniei, dar dupa o saptamana simteam ca imi dau lacrimile de dor. In ziua cand trebuia sa plec sper aeroport imi venea sa plutesc pana acolo. In tara radea sotul meu de mine cand ii povesteam ca mi-au lipsit patul meu de acasa, bucataria mea, prietenii, familia...tot. Cel mai mult imi lipseau persoanele dragi pe care in tara le asociez cu anumite activitati. De exemplu imi place sa ma plimb cu sotul prin parc(acolo ma plimbam cu colega mea pe malul Senei crybaby.gif ), la cumparaturi imi place sa merg cu prietena mea cea mai buna, la film cu sora mea....etc. E groaznic sa fii singur la mama naibii!

asta spune tot.....esti mandra..si crede la mine......se contureaza foarte clar asta..atunci cand pleci..si mai ales cand stai mai mult timp...! tzuc.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fata
postare Jan 7 2009, 11:15 PM
Postare #42


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,277
Inscris la: 30-December 08
Din: l'ombelico del mondo
Membru nr.: 61,233



sunt mandra ca sunt romanca. si incerc sa invat si pe cei din jurul meu despre traditii, obiceiuri si mentalitatea nostra, le povestesc de locuri, orase, despre muntii mei, le vorbesc in romana. DAR SA MA INTORC DEFINITIV IN ROMANIA NICI SA MA PICI CU CEARA!!!!!!! inainte de craciun am fost in ro, sa ne vedem parintii, si am insistat sa ne intoarcem acasa pana in ajunul Craciunului, ptr ca ptr mine, Craciunul inseamna acasa. sincer, ma gandesc cu groaza la un moment in care sotul meu ar spune " stii ce... ce-ar fii sa ne intoarceam acasa?"


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:33 AM