Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Cate Ore Ar Trebui Sa Doarma Un Bebe Pe Zi?
ana91
postare Sep 13 2008, 07:52 PM
Postare #1


Member
***

Grup: Members
Postari: 326
Inscris la: 10-May 08
Din: braila
Membru nr.: 23,038



cam cate ore ar trebui sa doarma un bebe de 5luni pe zi?

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2 Pagini V   1 2 >  
Start new topic
Raspunsuri (1 - 9)
ruxy
postare Sep 13 2008, 07:55 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(ana91 @ Sep 13 2008, 08:52 PM) *
cam cate ore ar trebui sa doarma un bebe de 5luni pe zi?

Atat cat ii trebuie rolleyes.gif ....fiecare bebe are ritmul lui...nu cred ca exista chiar o regula...daca ti se pare ca nu doarme suficient, sau ca doarme prea mult....discuta cu medicul pediatru...el ar trebui sa te lamureasca, depinde de la copil la copil, unii sunt mai linistiti, altii mai agitati...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana91
postare Sep 13 2008, 08:16 PM
Postare #3


Member
***

Grup: Members
Postari: 326
Inscris la: 10-May 08
Din: braila
Membru nr.: 23,038



pai pe la 3 luni dormea pe la 10, 11 noapta,se trezea pe la 3-4 dimineata manca,se trezea apoi pe la 8 dimineata manca apoi pe la 1si ceva se trezea pe la 4 dormea iar pana pe la 6 apoi se trezea si adormea pe la 10 ,11.Dar akum se trzeste pe la 8 mananca si apoi sta linistit pna cel apuca foamea iar,doarme iar pe la 2 pan la 3,3si jumatate si apoi seara tarziu si plang de oboseala ,adoarme greu si uneori noapte incepe sa planga in somn.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 13 2008, 08:20 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(ana91 @ Sep 13 2008, 09:16 PM) *
pai pe la 3 luni dormea pe la 10, 11 noapta,se trezea pe la 3-4 dimineata manca,se trezea apoi pe la 8 dimineata manca apoi pe la 1si ceva se trezea pe la 4 dormea iar pana pe la 6 apoi se trezea si adormea pe la 10 ,11.Dar akum se trzeste pe la 8 mananca si apoi sta linistit pna cel apuca foamea iar,doarme iar pe la 2 pan la 3,3si jumatate si apoi seara tarziu si plang de oboseala ,adoarme greu si uneori noapte incepe sa planga in somn.

Stiu ca e tare greu....ai putina rabdare...ca poate isi va organiza singurel un program mai stabil daca va mai creste, incearca sa dormi si tu odata cu bebe....e o solutie buna pentru odihna mamei rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Sep 13 2008, 09:28 PM
Postare #5


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Cam pe la 5 luni a avut si fiica-mea o perioada in care mi se parea ca doarme prea putin pentru varsta ei; dar era sanatoasa, grasa, voiasa, asa ca am lasat-o in pace si si-a reglat singura somnicul, si-a facut apoi program fix...Acum mi se pare ca doarme prea mult, de exemplu tongue.gif . Asa ca nu cred ca trebuie sa iti faci griji daca nu vezi nimic schimbat.


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 18 2008, 09:20 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



teoretic, bebe tre sa pape si sa doarma in majoritatea timpului... dar practic... depinde de fiecare bebelas...
bebe meu sta treaz toata ziua crybaby.gif nu stiu daca totalizeaza o ora de somn pe zi... in schimb doarme toata noaptea... de pe la 8/9 pana dimineata la 7/8...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Sep 18 2008, 09:25 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



Bebele ar trebui sa aibe 2 somnuri peste zi, unul dimineata si unul dupa-masa si unul luung peste noapte-intrerupt de pauza de masa-noaptea. Asa a fost la ai mei baieti, la amindoi. floare2.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamidiana
postare Sep 19 2008, 12:55 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 3-September 08
Membru nr.: 36,238



Despre somnul-bebelusilor putem vorbi mult si bine, dar tot ei sunt sefii bananab.gif

Fiecare mamica cu norocul ei. Eu nu am avut pb din punctul asta de vedere. De la 3 saptamani dormea de la 9 seara la 5 dim si de la 2 luni pana la 7 dim. Iar ziua avea cand era micuta 3 somnuri. Foarteee multumita eram!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simy_nita
postare Sep 19 2008, 08:19 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 24-July 08
Din: 29120
Membru nr.: 31,808



FETITA MEA ARE UN AN SI JUMATATE DI DOARME DOAR O DATA PE 3 ORE SI SE TREZESTE LA 9 DIMINEATA.CAND ERA BEBE DORMEA TOATA ZIUA SE TREZEA LA 3 ORE PAPA SI IAR FACEA NANI. DEPINDE DE COPIL oFloare.gif

Aceasta postare a fost editata de simy_nita: Sep 19 2008, 08:22 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jus_ro
postare Sep 21 2008, 10:20 AM
Postare #10


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,961
Inscris la: 29-November 07
Din: Brasov
Membru nr.: 10,498




noi avem 2 luni si o sapt si doarme seara cel tarziu de la 10 pana la 3 cand mananca, apoi doarme pana la 7 cand mananca, apoi pana pe la 9, sta treaza pana la 10 juma cand manaca si apoi doarme pana pe la 2 cand manamca si apoi doarme iar un pic la 5 juma-6 mananca si apoi sta treaza pana seara la 10 cand doarme iar.....depinde de copil....fetita mea mi-a dormit bine noaptea din prima zi.....pupici si un bebe sanatos... jucaus.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 05:05 PM