Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Film Animat: Twelve Months
adabd
postare Nov 15 2009, 06:55 PM
Postare #11


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 85
Inscris la: 15-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 121,141



Noroc cu mine. bananab.gif liwlol.gif

Eu am acasa 4 terra de desene animate si animeuri. blush.gif Cand nu am inspiratie la lucru bag cate un episod sau mai scriu pe blog. Ma pregatesc acum, impreuna cu colegele mele. sa organizam a treia editie de serata a desenelor animate, in a doua saptamana din decebrie. De abia astept. Esti binevenita daca ai chef.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 15 2009, 06:58 PM
Postare #12


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(adabd @ Nov 15 2009, 06:55 PM) *
Noroc cu mine. bananab.gif liwlol.gif

Eu am acasa 4 terra de desene animate si animeuri. blush.gif Cand nu am inspiratie la lucru bag cate un episod sau mai scriu pe blog. Ma pregatesc acum, impreuna cu colegele mele. sa organizam a treia editie de serata a desenelor animate, in a doua saptamana din decebrie. De abia astept. Esti binevenita daca ai chef.

Sigur ca 'am chef' wub.gif Am rasfoit putin si blogurile tale, dar e muuult de recuperat. partners.gif Vad ca esti de putin timp in Bucuresti. Sper ca te-ai acomodat. smile.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adabd
postare Nov 15 2009, 07:05 PM
Postare #13


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 85
Inscris la: 15-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 121,141



Fac naveta de mult, dar sincer nu cred ca ma voi acomoda vreodata complet. Linistea si pacea de acasa, lumea din Tm, imi lipseste mult. sad.gif Dar aici am prieteni, am seratele mele, am iubitul meu. Este bine.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxie
postare Nov 15 2009, 07:07 PM
Postare #14


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 73
Inscris la: 25-August 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 106,206




Si eu am fost mare fan anime. Ma uitam la Sandy Bell, Macron 1, mai erau si altele... mai tarziu chiuleam de la liceu, (atentie liceu!) sa ma uit la Sailor Moon. Candy Candy sau Lidia nu mi-au placut prea tare, cred ca din cauza ca erau ceva mai vechi, sau cel putin stilul in care erau desenate arata mai vechi. Am acasa teancuri intregi de reviste cu manga, trimise de o matusa din America care stia ca imi plac. Ma mai uitam la francezi la Ranma 1/2 si radeam cu lacrimi. Cred ca si acum as mai rade la ele, au un stil care inca imi place. Din ce BD-uri aveam imi placeau Oh my goddess! si mai erau unele gen sailor moon cu niste fete cu diverse puteri magice. Am uitat cum le chemau parca ceva cu earth nu stiu ce. Si mai era 3X3 eyes. Si mai e un film anime Once upon a time, pe care l-am vazut o singura data in 1990 la tvr, si nu am prins cum se chema, si nici nu am mai aflat, pana nu l-am intalnit pe sotul meu, care il vazuse si el si ii placuse, iar el stia titlul. Si uite asa am dat de el pe un torrent acum doi ani. Dar parca nu mi-a mai placut asa tare acum cand l-am revazut, prima data am fost fascinata efectiv.
EDIT: si cum uitam de Dragon Ball... tot la francezi.

Aceasta postare a fost editata de Roxie: Nov 15 2009, 07:09 PM


--------------------
Roxi, mami de Denisa (23.12.2005) si Mihnea (11.01.2007).


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adabd
postare Nov 15 2009, 07:10 PM
Postare #15


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 85
Inscris la: 15-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 121,141



Vorbesti de Windaria. Cat am plans la acel film. blush.gif Ai reviste manga vechi? Wow! Poate mi le arati si mie. Mi-ar face o deosebita placere. Eu pe blog bag si manga-uri sau benzi desenate vechi si speciale.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinutza_872000
postare Nov 15 2009, 07:11 PM
Postare #16


mami de Edy
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,881
Inscris la: 13-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 17,607



doamne desene....eram inebunita dupa captain planet...popay marinarul....tom si jerry...si cate si mai cate
tin minte si acum k la ora unu toti copii intrau in casa sa se uite la sailor moon...mie niciodata nu mi-a pacut...mi se parea aiurea...eu am fost baietoasa de fel... doh.gif

Aceasta postare a fost editata de alinutza_872000: Nov 15 2009, 07:12 PM


--------------------


Cand esti mama, nu esti niciodata cu adevarat singura in gandurile tale.O mama trebuie intotdeauna sa se gandeasca de doua ori,o data pentru ea si o data pentru copilul ei.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxie
postare Nov 15 2009, 07:15 PM
Postare #17


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 73
Inscris la: 25-August 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 106,206



Da, exact, Windaria. Unde erai in anii 90-91 cand scriam scrisori la tvr sa ii intreb cum se chema filmul si sa il mai dea?


--------------------
Roxi, mami de Denisa (23.12.2005) si Mihnea (11.01.2007).


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxie
postare Nov 15 2009, 07:17 PM
Postare #18


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 73
Inscris la: 25-August 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 106,206



Poate stii cum se cheama si ala cu fetele cu superputeri, care avea cuvantul earth in titlu, iar fetele aveau niste tinute super elaborate...


--------------------
Roxi, mami de Denisa (23.12.2005) si Mihnea (11.01.2007).


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 15 2009, 07:36 PM
Postare #19


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(adabd @ Nov 15 2009, 07:05 PM) *
Fac naveta de mult, dar sincer nu cred ca ma voi acomoda vreodata complet. Linistea si pacea de acasa, lumea din Tm, imi lipseste mult. sad.gif Dar aici am prieteni, am seratele mele, am iubitul meu. Este bine.

da, am citit si despre asta... tongue.gif Cred ca nici eu nu m-as putea acomoda asa usor in alt oras. Imi este tare drag Bucurestiul. smile.gif


...sau poate stii cum se numeau niste desene cu o fetita care se lupta cu fortele raului si pe care o ajuta mereu un tip si un fel de zana cu puteri supranaturale, care avea un fel de aura cu care zbura. Iar pe zana o chema ceva de genul 'Emera'... In ultimul episod, zana si-a sacrificat si ultimele puteri pt salvarea planetei si...s-a topit in neant. Am plans o saptamana cred. doh.gif rolleyes.gif

Aceasta postare a fost editata de dyana: Nov 15 2009, 07:37 PM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxie
postare Nov 15 2009, 07:48 PM
Postare #20


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 73
Inscris la: 25-August 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 106,206



QUOTE(dyana @ Nov 15 2009, 07:36 PM) *
da, am citit si despre asta... tongue.gif Cred ca nici eu nu m-as putea acomoda asa usor in alt oras. Imi este tare drag Bucurestiul. smile.gif
...sau poate stii cum se numeau niste desene cu o fetita care se lupta cu fortele raului si pe care o ajuta mereu un tip si un fel de zana cu puteri supranaturale, care avea un fel de aura cu care zbura. Iar pe zana o chema ceva de genul 'Emera'... In ultimul episod, zana si-a sacrificat si ultimele puteri pt salvarea planetei si...s-a topit in neant. Am plans o saptamana cred. doh.gif rolleyes.gif

Clementine.


--------------------
Roxi, mami de Denisa (23.12.2005) si Mihnea (11.01.2007).


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 08:53 PM