Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

20 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Eu Am Ales Sa Cresc Printre Stele..., Priveste cerul mami, ma vezi??? Trebuie sa CREZI!
danna68
postare Feb 13 2009, 01:52 AM
Postare #1


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



OARE ASA ESTE ACOLO SUS????????





Domnul sa-i aiba in paza Lui pe ingerasii nostri ... AMIN !

Mamico fruntea sus, nu esti singura ... si noi suntem cu tine, te asteptam sa-ti spui povestea, vom plange impreuna cu tine ... este cea mai mare durere din lume


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2009, 01:58 AM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



aici puteti citi povesti despre ingerasi
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=5169
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=2950
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=2022

aici putem vorbi despre ei, ne putem aminti si ne putem striga durerea si neputinta, impreuna poate vom gasi raspunsuri notworthy.gif

si putem pune poze ... poze cu ei, cu ingerasii nostri, sau cu alti ingerasi crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Doamne, sunt asa multi!


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2009, 03:21 AM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...ic=3139&hl=
si o poveste incredibila ... noi ne-am da si sufletul pentru copii, insa se pare ca nu toti gandesc la fel ... Domnul sa o aiba in paza lui si pe micuta Kelsey crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

Aceasta postare a fost editata de danna68: Feb 13 2009, 03:22 AM


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Feb 13 2009, 10:58 AM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441




multumim Danna pt acest topic.....cu siguranta ne va face bine sa avem unde sa ne plangem ingerasii....de care ne este atat de dor...


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mela81
postare Feb 13 2009, 11:40 AM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,353
Inscris la: 17-December 08
Din: valcea
Membru nr.: 57,868



printre acesti ingerasi sunt si 2 ai mei! crybaby.gif crybaby.gif inger.gif inger.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Feb 13 2009, 12:04 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



poate nu ar trebui sa vorbesc azi despre asta...dar sper sa imi fie bine...
acum un an, am dat nastere pe 13 februarie unui baietel mort, la 24 sapt...mort in uter fara cauza....oprit din evolutie la 23 sapt....
durerea a fost cumplita cu atat mai mult cu cat maine 14 februarie, sarbatoresc cu sotul meu aniversarea noastra.....

azi, e 1an, de cand nu mai e......1 an de doliu si durere, dar si un an care mi-a readus zambetul pe buze.....purtand in pantec un alt bebe....nimnik nu va schimba cele trecute, si nici un copil nu va inlocui dragostea pt celalalt....dar durrea se atenueaza cu timpul, si gandul pt bebeble ce va veni, ma obliga sa fiu tare si sa nu plang....dar azi...azi vars o lacrima pt acel pierdut.....care e ingeras......si ii spun ca nu l vom uita niciodata...si il rog sa se roage pt mine, pt fratiorul sau surioara lui, caci azi avem din nou ecografie....ironia sortii.....o alta zi de 13 februarie...care sper din suflet sa mi aduca fericire......


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Feb 13 2009, 12:26 PM
Postare #7


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



QUOTE(iubita_tiana @ Feb 13 2009, 12:04 PM) *
poate nu ar trebui sa vorbesc azi despre asta...dar sper sa imi fie bine...
acum un an, am dat nastere pe 13 februarie unui baietel mort, la 24 sapt...mort in uter fara cauza....oprit din evolutie la 23 sapt....
durerea a fost cumplita cu atat mai mult cu cat maine 14 februarie, sarbatoresc cu sotul meu aniversarea noastra.....

azi, e 1an, de cand nu mai e......1 an de doliu si durere, dar si un an care mi-a readus zambetul pe buze.....purtand in pantec un alt bebe....nimnik nu va schimba cele trecute, si nici un copil nu va inlocui dragostea pt celalalt....dar durrea se atenueaza cu timpul, si gandul pt bebeble ce va veni, ma obliga sa fiu tare si sa nu plang....dar azi...azi vars o lacrima pt acel pierdut.....care e ingeras......si ii spun ca nu l vom uita niciodata...si il rog sa se roage pt mine, pt fratiorul sau surioara lui, caci azi avem din nou ecografie....ironia sortii.....o alta zi de 13 februarie...care sper din suflet sa mi aduca fericire......


plang plang pentru ce ti sa intamplat tie draga tianutza si nu numai tie si celorlalte mamici si nu stiu ce cuvinte sa le spun k sa le alin durerea..... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif cuvintele sunt de prisos ...

tot pot spune la toate mamicile care siau pierdut ingerasii sa le dea DOMNUL DUMNEZEU putere sa treaca peste aceste durere si sa se gandeasca k asa a vrut DUMNEZEU si ca EL IA LUAT LA EL k sai aseze in DREAPTA LUI si k ei sa faca parte din CEATA DE INGERI A LUI! am mai spus si ma repet cuvintele sunt de prisos....tot ce va pot spune ca ma rog la BUNUL DUMNEZEU ca EL SA II LASE SI SA II TRIMITA PE MICUTII INGERASI IN VISELE MAMICILOR LOR K SA LE MAI ALINE DIN DUREREA MARE DIN SUFLETUL LOR!! si eu stiu cum e sa-ti pierzi ingerasul ! numai k yo am fost fortata sa renunt la el si ... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ......tare am plans si plang tot timpul si o sa plang dupa el toata viata !!..
.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Feb 13 2009, 01:16 PM
Postare #8


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



acum sa va povestesc ce am visat dupa ce am fost fortata sa renunt la bb! mentionez k yo eram daramata ...plangeam tot timpul si il acuzam pe sotu k nu la vrut si pe mine k am cedat si am renuntat la bb !o sa urmareasca pacatul asta toata viata! ..acum.... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif .... ar fi avut copilasul meu primul meu copilas .... .. crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif 5 ani......... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
si cum plangeam eu zi si noapte continuu iata ce am visat intro noapte!!!....

intro noapte am visat k eram intro barca pe un lac...si afara era un soare stralucitor dar nu era ffff cald ..era tocmai placut.... si in jurul nostru erau o multime de copaci si iarba care inconjurau lacul...si apa lacului era limpede si linistita....
asa in barca eram eu si in fata mea in barca se afla o fetita cu parul saten si ondulat ,cu ochii albastri ,imbracata intro rochita de un alb imaculat...

si fetita mia zis asa in vis:''mamy! nu mai plange dupa mine ! k daca tu esti trista si eu sunt trista! eu sunt bine unde sunt! stiu k ma iubesti si stiu k tu mai vrut,dar tata nu ma vrut! nu mai plange mamy k yo sunt bine aici si sunt fericita si am venit sa iti spun sa nu mai plangi dupa mine k nu pot sa trec mai departe si am venit sa te mangaii !""

si atunci in vis a indreptat mana catre fata mea si ma mangaiat pe obraz apoi mam trezit brusc din vis si culmea eram mai linistita sufleteste !!!

oricum toata viata o sa regret ce am facut!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Feb 13 2009, 02:09 PM
Postare #9


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



ooffff, ce topic dureros...trist...plin de lacrimi... oFloare1.gif
in 2001, in 2006 si in 2008 am pierdut cate o sarcina...nu pot exprima durerea din sufletul meu...nu imi pot controla lacrimile la vederea unei femei insarcinate, a unui nou-nascut...in afara de sotl meu nu am vb cu nimeni despre durerea din suflet pt ca toti imi spuneau banalul "asa a fost sa fie","las ca esti tanara si faci altul" fara sa inteleaga ca nici un copil nu se poate inlocui cu altul...
mi-am dorit foarte mult 2 copii pt ca eu am fost singura la parinti si mi-a lipsit un fratior sau o surioara...nu am vrut ca si copilul meu sa creasca sngur....dar nu a fost sa fie...iar acum nu mai am curajul sa incerc...
am 3 ingerasi in ceruri care il vegheaza pe alex...si sper ca bebeul la care am renuntat din lasitate sa ma ierte pentru ce am facut...pentru ca eu nu am sa ma iert niciodata...nici de la Dzeu nu am curaj sa cer iertare...
e o durere care nu se poate descrie...sfasietoare...indiferent de varsta copilului pe care l-ai pierdut...ca ai 6 sapt de sarcina sau copilul e mai marisor deja durerea pierderii lui e tot atat de mare...
e o parte din mine din prima clipa...creste in mine...il simt...astept cu nerabdare intalnirea cu el...pregatesc hainute...si intr-o zi mi se spune ca nu mai este....poc! s-a prabusit cerul...cum nu mai este? ultima data facea tumbe prin burtica...il admiram ce sportiv este...si acum nu mai exista...si ramane golul...golul din burtica...din suflet....ramane durerea, lacrimile si intrebarea "de ce"...intrebari la care poate ti se raspunde poate nu...si apoi vin "prietenii binevoitori" incercand sa te linisteasca "lasa, asa a fost mai bine...poate era bolnav...si natura si-a facut treaba eliminandul"...nu sunt tocmai cuvintele pe care vreau sa le aud...mai bine sa nu imi spuna nimik....sa ma stranga in brate si atat...conteaza mult mai mult decat orice cuvant...
Dumnezeu sa aiba in grija Lui toti ingerasii.... trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Feb 13 2009, 03:15 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



vai de mine...bine ca nu am ascultat de medici si nu l-am avortat p darius ca mi se face inima rea ca piatra cand va aud povestile...


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

20 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:19 PM