Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

93 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Carlos Gabriel - 0-1 An, Dragostea noastra si vointa lui Dumnezeu
ssimmona
postare Jan 19 2010, 08:01 PM
Postare #1


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Buna seara! smile.gif

Am decis sa deschid acest nou topic, in primul rand pentru a vi-l prezenta pe micul Carlos Gabriel si pentru a-i ura BUN VENIT PE LUME! Fie ca viata sa-i fie incununata de noroc, iar relele sa-l ocoleasca intotdeauna! Si in al doilea rand, vreau sa multumesc din tot sufletul celor care ne-ati fost alaturi cu gandul, ne-ati scris, ne-ati telefonat, ne-ati felicitat si ne-ati urat de bine! Sunteti niste persoane deosebite si va intoarcem toate gandurile bune! notworthy.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jan 19 2010, 08:04 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Bun venit scumpic dulce, Carlos Gabirel!
Sa fii iubit si iubaret, sanatos tun si mancacios...sa ai parte de numai realizari si bucurii toata viata...si fii binecuvant pe tot drumul tau!
Pupik dulce de la noi Simo..si felicitari ptr marea implinire!


Aceasta postare a fost editata de USA: Jan 19 2010, 08:05 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rami
postare Jan 19 2010, 08:07 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,108
Inscris la: 31-July 08
Din: constanta
Membru nr.: 32,523



buna simo ii dorim tot ce e mai frumos lui carlos si sa va bucurati de el.acum vrem poze noi


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Jan 19 2010, 08:10 PM
Postare #4


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765




Asa a venit pe lume Carlos :

Luni, 11 ianuarie, aveam programare pt control si monitorizare la 08:15. Duminica a inceput sa ninga .. frumos si des .. si-asa s-a asezat o zapada care a inghetat imediat inrautatind conditiile de trafic. Asa ca, desi era tarziu, am decis sa mergem la o tura de cumparaturi mai mult ca sa testam soseaua … afara tot ningea, masina patina si noi ne rugam de bebe sa nu dea semnalul inca, fiindca am fi ajuns cu greu la Madrid, daca am fi ajuns … Si bebe a ascultat, s-a purtat bine peste noapte … insa noi inca eram preocupati de cum vom putea ajunge la control dimineata … in fine, am decis sa mergem mai tarziu decat ora programata. Si-am ajuns pe la 10.30 la clinica … Repede la monitorizare si apoi in cabinetul doctorei … M-a controlat, a interpretat graficul monitorizarii si a hotarat sa raman pentru internare si provocarea nasterii, ca doar nu ma intorc acasa pe zapada asta si cu bebe pe punctul de a iesi doh.gif … Upss …deja ma incercau mii de stari, incepusem sa transpir si inghiteam in sec … stiam ca momentul asta trebuia sa soseasca, dar parca venise prea repede (aveam 38 de sapt si 6 zile de sarcina) … M-am conformat rapid, caci cale de intoarcere n-aveam, si in cateva minute eram in salon (ora 12:00) … o incaparea doar a mea … bine fie! si-a lui smile.gif … A venit o asistenta care mi-a dat cateva indicatii si care mi-a preluat dosarul … dupa ce m-am schimbat (fusesem precauta si luasem bagajele … asa pt orice eventualitate) a aparut moasa care mi-a pus perfuzia si mi-a rupt membranele … off primele lacrimi deja imi inundasera ochii … noroc ca-l aveam pe Paco langa mine care ma consola continuu, desi era mai speriat ca mine … A plecat moasa (specificand ca pot cere epidurala in orice moment) si am ramas doar noi doi-trei … si contractiile … Am rezistat cu stoicism o ora pana la 13:00, timp in care devenisem foarte acida mad.gif , nu mai suportam nicio atingere de-a lui Paco .. si nici macar vocea lui care ma indemna neincetat sa respir cum m-au invatat la curs … de parca eu mai stiam … uitasem si cum ma cheama … Am cerut epidurala … au venit sa ma ia jos dupa un sfert de ora (care pt mine a insemnat o vesnicie) … In sfarsit am coborat si mi-au pus epidurala, in timp ce inca mai pierdeam lichid … In 5 minute traiam deja alta viata, nu mai simteam durerea, incepusem sa ma relaxez … si asteptam sa ma dilat … Am asteptat asa 4 ore … timp in care au putut fi langa mine Paco sau cumnata mea … La 17:00 a ajuns doctora mea si am trecut in sala de nasteri, instalandu-ma pe faimoasa masa … A pregatit locul si a inceput distractia … Dupa doua contractii si impins fara succes, a mai venit un doctor care ma apasa pe burta la momentul oportun … si alte trei contractii si nimic unsure.gif … capsorul se arata dar cand trecea contractia, intra la loc … eram sfarsita si disperata … In cele din urma, la 17:28, doctora a cerut forcepsul si asa am reusit sa scoatem la lumina aceasta gingasa faptura super.gif care venea cu fetisoara in sus, deci invers de cum ar fi fost normal … Am simtit o usurare fantastica cand i-am auzit plansetul si mi l-au pus pe piept … era asa micut si albastrui … l-au luat la spalat, imbracat, cantarit … voiam sa stiu ca e bine si cat cantareste … s-a nascut sanatos, cu 3420g si 50 cm … Imediat mi l-au adus din nou, l-am putut saruta si analiza … in timp ce-mi primeam cusatura … nu mai simteam nimic, timpul se oprise in loc, traiam un amalgam de stari … Paco nu scotea niciun cuvant, eram inmarmuriti … de FERICITI … wub.gif




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Jan 19 2010, 08:19 PM
Postare #5


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Cu mami a lui in primele minute de viata!



La spital, prima si a doua zi:











Acasa la noi! super.gif











--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Jan 19 2010, 08:19 PM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 10:10 PM) *
Asa a venit pe lume Carlos :

Luni, 11 ianuarie, aveam programare pt control si monitorizare la 08:15. Duminica a inceput sa ninga .. frumos si des .. si-asa s-a asezat o zapada care a inghetat imediat inrautatind conditiile de trafic. Asa ca, desi era tarziu, am decis sa mergem la o tura de cumparaturi mai mult ca sa testam soseaua … afara tot ningea, masina patina si noi ne rugam de bebe sa nu dea semnalul inca, fiindca am fi ajuns cu greu la Madrid, daca am fi ajuns … Si bebe a ascultat, s-a purtat bine peste noapte … insa noi inca eram preocupati de cum vom putea ajunge la control dimineata … in fine, am decis sa mergem mai tarziu decat ora programata. Si-am ajuns pe la 10.30 la clinica … Repede la monitorizare si apoi in cabinetul doctorei … M-a controlat, a interpretat graficul monitorizarii si a hotarat sa raman pentru internare si provocarea nasterii, ca doar nu ma intorc acasa pe zapada asta si cu bebe pe punctul de a iesi doh.gif … Upss …deja ma incercau mii de stari, incepusem sa transpir si inghiteam in sec … stiam ca momentul asta trebuia sa soseasca, dar parca venise prea repede (aveam 38 de sapt si 6 zile de sarcina) … M-am conformat rapid, caci cale de intoarcere n-aveam, si in cateva minute eram in salon (ora 12:00) … o incaparea doar a mea … bine fie! si-a lui smile.gif … A venit o asistenta care mi-a dat cateva indicatii si care mi-a preluat dosarul … dupa ce m-am schimbat (fusesem precauta si luasem bagajele … asa pt orice eventualitate) a aparut moasa care mi-a pus perfuzia si mi-a rupt membranele … off primele lacrimi deja imi inundasera ochii … noroc ca-l aveam pe Paco langa mine care ma consola continuu, desi era mai speriat ca mine … A plecat moasa (specificand ca pot cere epidurala in orice moment) si am ramas doar noi doi-trei … si contractiile … Am rezistat cu stoicism o ora pana la 13:00, timp in care devenisem foarte acida mad.gif , nu mai suportam nicio atingere de-a lui Paco .. si nici macar vocea lui care ma indemna neincetat sa respir cum m-au invatat la curs … de parca eu mai stiam … uitasem si cum ma cheama … Am cerut epidurala … au venit sa ma ia jos dupa un sfert de ora (care pt mine a insemnat o vesnicie) … In sfarsit am coborat si mi-au pus epidurala, in timp ce inca mai pierdeam lichid … In 5 minute traiam deja alta viata, nu mai simteam durerea, incepusem sa ma relaxez … si asteptam sa ma dilat … Am asteptat asa 4 ore … timp in care au putut fi langa mine Paco sau cumnata mea … La 17:00 a ajuns doctora mea si am trecut in sala de nasteri, instalandu-ma pe faimoasa masa … A pregatit locul si a inceput distractia … Dupa doua contractii si impins fara succes, a mai venit un doctor care ma apasa pe burta la momentul oportun … si alte trei contractii si nimic unsure.gif … capsorul se arata dar cand trecea contractia, intra la loc … eram sfarsita si disperata … In cele din urma, la 17:28, doctora a cerut forcepsul si asa am reusit sa scoatem la lumina aceasta gingasa faptura super.gif care venea cu fetisoara in sus, deci invers de cum ar fi fost normal … Am simtit o usurare fantastica cand i-am auzit plansetul si mi l-au pus pe piept … era asa micut si albastrui … l-au luat la spalat, imbracat, cantarit … voiam sa stiu ca e bine si cat cantareste … s-a nascut sanatos, cu 3420g si 50 cm … Imediat mi l-au adus din nou, l-am putut saruta si analiza … in timp ce-mi primeam cusatura … nu mai simteam nimic, timpul se oprise in loc, traiam un amalgam de stari … Paco nu scotea niciun cuvant, eram inmarmuriti … de FERICITI … wub.gif



simo.. ce frumos ai povestit trandafir.gif felicitari! sa fie si sa va bucurati de el! trandafir.gif durerile le vei uita foarte repede.. in curand iti vei aminti doar partea frumoasa smile.gif .. si vrem pozeeeeeeeee


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Jan 19 2010, 08:19 PM
Postare #7


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Prima baita:





Cu cel care-i va fi nas de botez:



A implinit 1 saptamana!



smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Jan 19 2010, 08:20 PM
Postare #8


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 04:19 PM) *
Acasa la noi! super.gif



Frumoasa poveste...iar finalul este FANTASTIC! Sa fie sanatos, sa aiba noroc in viata si sa va aduca numai bucurii...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Jan 19 2010, 08:20 PM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 10:19 PM) *
Cu mami a lui in primele minute de viata!



La spital, prima si a doua zi:











Acasa la noi! super.gif




un copil in primele lui clipe de viata.... e perfect... mai mult de atat nu se poate trandafir.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Jan 19 2010, 08:28 PM
Postare #10


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



waww Simo draga mea....ce mult ma bucur pt tine...pt voi.....parca mai ieri spuneai ca ai doua liniute..si uite ca deja esti mami.........
...frumoasa povestea nasteri......
...Carlos Gariel bine ai venit......... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
va pupam cu drag....sunteti tare frumosi trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

93 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:54 PM