Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Și-a Petrecut Sărbătorile Cu Mama Lui Moartă, Crezând Că Aceasta Doarme
anku
postare Jan 6 2011, 11:47 AM
Postare #1


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



Un băiețel de trei ani din Loisons-sous-Lens, Franța, a avut parte de Sărbători izvorâte parcă dintr-un film de groază. Acesta a stat pe toată perioada Crăciunului și apoi până pe 31 decembrie, lângă cadavrul mamei sale moarte, crezând că femeia doarme.
Emilie Decroix, în vârstă de 28 de ani, își creștea singură băiețelul, lucra foarte mult , nu avea mulți prieteni și era o persoană liniștită, spun cei care au cunoscut-o. Rareori o vedea cineva, iar când a dispărut mai multe zile, în perioada sărbătorilor de iarnă, toți au crezut că o fi plecat pe undeva. În Ajunul Crăciunului, tatăl femeii a sunat să vadă ce fac aceasta și fiul ei de trei ani, iar puștiul a răspuns la telefon spunând că "mămica doarme".
Zilele au trecut, iar bătrânul nu a primit nici un răspuns de la Emilie. Pe 31 decembrie s-a gândit să meargă până la aceasta sa vadă dacă nu cumva s-a întâmplat ceva. Atunci a descoperit cu groază, trupul fiicei sale, care murise, potrivit medicilor, cândva înaintea Crăciunului. Nepoțelul lui era calm și liniștit, spunând că mămica lui doarme. Nu își dăduse seama, sărăcuțul, că femeia nu mai era în viață.
Potrivit primelor analize, Emilie a suferit un anevrism cerebral și a murit brusc, fără să se chinuie. Psihologii sunt de părere că puștiul va trece cu bine peste cele întâmplate, mai ales pentru că nu a fost conștient de moartea mamei sale
.


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Jan 6 2011, 11:56 AM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



Offf...DOamne.... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Jan 6 2011, 12:33 PM
Postare #3


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



doamne mi s-a facut pielea gaina...bietul baietel ohmy.gif ce o fi facut el in tot timpul acesta,e vorba de cateva zile...off mititelul acum o sa-i fie greu fara mamica lui crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_2011
postare Jan 30 2011, 04:05 PM
Postare #4


Mami de Antonia (aprilie 2009), Alessandro si Gabriela (septembr
****

Grup: Top Members
Postari: 997
Inscris la: 28-January 11
Din: Stuttgart, Germany
Membru nr.: 213,832




Phiiiii mi s-a facut pielea gaina dupa ce am terminat de citit povestioara. Cu siguranta nu mi-as inchipui cum poate o fiinta atat de firava sa isi mentina mintea lucida si sa nu o ia "razna". Sper din tot sufletul ca acest copil sa treaca cu bine peste aceasta intamplare si sa nu aibe in viitor vreo problema psihica.


--------------------
Mihaela

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Feb 7 2011, 03:02 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(mihaela_2011 @ Jan 30 2011, 03:05 PM) *
Phiiiii mi s-a facut pielea gaina dupa ce am terminat de citit povestioara. Cu siguranta nu mi-as inchipui cum poate o fiinta atat de firava sa isi mentina mintea lucida si sa nu o ia "razna". Sper din tot sufletul ca acest copil sa treaca cu bine peste aceasta intamplare si sa nu aibe in viitor vreo problema psihica.

pai nu si-a dat seama...tocmai de asta are toate sansele sa nu aiba nici o probl p viitor sad.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 09:45 PM