Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Nu Uitați, în Această Noapte Dormim O Oră în Plus!
anku
postare Oct 30 2010, 10:39 AM
Postare #1


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



România trece, în noaptea de sâmbătă spre duminică, la ora oficială de iarnă, ora 4.00 urmând să devină ora 3.00, iar ziua de 31 octombrie, care va avea 25 de ore, va fi cea mai lungă din an.

Potrivit astronomilor, ca regulă, ora oficială de vară este aplicată între ultima duminică din luna martie și ultima duminică din octombrie. Astfel, ceasurile vor fi date înapoi cu o oră, iar 31 octombrie - având 25 de ore - va fi cea mai lungă zi a anului.

Trecerea la ora de iarnă, ora Europei Orientale, va ține trenurile care se află în mișcare o oră pe loc, în cea mai apropiată gară.


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Oct 30 2010, 10:59 AM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(anku @ Oct 30 2010, 11:39 AM) *
România trece, în noaptea de sâmbătă spre duminică, la ora oficială de iarnă, ora 4.00 urmând să devină ora 3.00, iar ziua de 31 octombrie, care va avea 25 de ore, va fi cea mai lungă din an.

Potrivit astronomilor, ca regulă, ora oficială de vară este aplicată între ultima duminică din luna martie și ultima duminică din octombrie. Astfel, ceasurile vor fi date înapoi cu o oră, iar 31 octombrie - având 25 de ore - va fi cea mai lungă zi a anului.

Trecerea la ora de iarnă, ora Europei Orientale, va ține trenurile care se află în mișcare o oră pe loc, în cea mai apropiată gară.

Ce bine ca mi-ai reamintit ca uitasem. Si cum la stiri nu prea ma uit ...., ma trezeam maine mai devreme smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Oct 30 2010, 09:36 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



QUOTE(manu1981 @ Oct 30 2010, 11:59 AM) *
Ce bine ca mi-ai reamintit ca uitasem. Si cum la stiri nu prea ma uit ...., ma trezeam maine mai devreme smile.gif

de-ar sti si fiica-mea chestia asta bine-ar fi
ea stie doar ca tre' sa mearga la cresa doh.gif inca nu s-a prins ca doua zile facem pauza asa ca la 7 suntem in picioare (asta mai nou ...ca initial ne trezeam la 5 wacko.gif )


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Oct 30 2010, 10:42 PM
Postare #4


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Oct 30 2010, 10:36 PM) *
de-ar sti si fiica-mea chestia asta bine-ar fi
ea stie doar ca tre' sa mearga la cresa doh.gif inca nu s-a prins ca doua zile facem pauza asa ca la 7 suntem in picioare (asta mai nou ...ca initial ne trezeam la 5 wacko.gif )

Stiu ce vrei sa spui. liwlol.gif)


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 03:50 AM