Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Alocatie, Schimbare domiciliu
Anca74
postare May 11 2010, 01:08 PM
Postare #1


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Rugaminte mare,
Am schimbat de curand domiciliul, banuiesc ca trebuie sa anunt sa imi vina alocatia la noua adresa. Problema e - unde anunt? Cum se numeste Directia respectiva ...ca habar n-am, am cautat pe net, n-am gasit nimic concret, ceva trimiteri spre Agentia din Hambarului, as vrea sa stiu insa exact ce si cum se cheama, sa pot afla apoi programul...ca banuiesc ca nu se poate decat in timpul programului meu de lucru...sa nu imi iau o zi de CO si apoi sa plang dupa ea si sa raman cu treburile nerezolvate.
Multumesc frumos, daca stie cineva sa ma indrume si pe mine! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2 Pagini V   1 2 >  
Start new topic
Raspunsuri (1 - 9)
laurab
postare May 12 2010, 07:51 AM
Postare #2


fericita mamica de fetita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,148
Inscris la: 14-March 09
Din: baia mare
Membru nr.: 78,703



QUOTE(Anca74 @ May 11 2010, 02:08 PM) *
Rugaminte mare,
Am schimbat de curand domiciliul, banuiesc ca trebuie sa anunt sa imi vina alocatia la noua adresa. Problema e - unde anunt? Cum se numeste Directia respectiva ...ca habar n-am, am cautat pe net, n-am gasit nimic concret, ceva trimiteri spre Agentia din Hambarului, as vrea sa stiu insa exact ce si cum se cheama, sa pot afla apoi programul...ca banuiesc ca nu se poate decat in timpul programului meu de lucru...sa nu imi iau o zi de CO si apoi sa plang dupa ea si sa raman cu treburile nerezolvate.
Multumesc frumos, daca stie cineva sa ma indrume si pe mine! trandafir.gif




Directia Muncii se numeste
are sediul in orasul Resedinta de Judet


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare May 12 2010, 08:32 PM
Postare #3


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(laurab @ May 12 2010, 08:51 AM) *
Directia Muncii se numeste
are sediul in orasul Resedinta de Judet


ohmy.gif biggrin.gif
Acolo ma duc!



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare May 12 2010, 08:35 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811




dar nu e mai simplu sa iti vireze pe card?


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare May 12 2010, 09:10 PM
Postare #5


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



Din cate am inteles o sa devina OBLIGATORIE virarea alocatiei pe card. Eu i-am facut card lui Stefi la ING pt ca au avut o promotie avantajoasa...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 12 2010, 09:54 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(Anca74 @ May 11 2010, 02:08 PM) *
Rugaminte mare,
Am schimbat de curand domiciliul, banuiesc ca trebuie sa anunt sa imi vina alocatia la noua adresa. Problema e - unde anunt? Cum se numeste Directia respectiva ...ca habar n-am, am cautat pe net, n-am gasit nimic concret, ceva trimiteri spre Agentia din Hambarului, as vrea sa stiu insa exact ce si cum se cheama, sa pot afla apoi programul...ca banuiesc ca nu se poate decat in timpul programului meu de lucru...sa nu imi iau o zi de CO si apoi sa plang dupa ea si sa raman cu treburile nerezolvate.
Multumesc frumos, daca stie cineva sa ma indrume si pe mine! trandafir.gif

Suna la directia muncii si asigurarilor sociale (parca asa se numeste) si cere la serviciul alocatii. La noi directia muncii are sediul in acelasi loc cu casa de pensii.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare May 12 2010, 10:43 PM
Postare #7


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Am aflat unde trebuie sa merg, intrebarea era pt mamicile din Bucuresti, care stiau exact unde trebuie mers...ca in "resedinta de judet" ma gandeam si eu ca e! Numai ca la noi aici la capitala Directia asata are multe locatii, pe servicii specializate. Cea din Hambarului, sector 2, e pt alocatii.
Pe card sau nu, tot trebuie mers, sa anuntam ca ne-am schimbat domiciliul, deci si CI.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare May 13 2010, 07:27 AM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(alexandra81 @ May 12 2010, 10:10 PM) *
Din cate am inteles o sa devina OBLIGATORIE virarea alocatiei pe card. Eu i-am facut card lui Stefi la ING pt ca au avut o promotie avantajoasa...


eu stiu despre promotie, dar am inteles ca nu se mai lucreaza cu ING-ul .. nu stiu de ce.... o prietena a avut card la ING unde i se vira indemnizatia si s-a trezit ca i-a venit prin posta, iar o alta prietena avea pentru alocatia copilului, care nu i-a mai intrat timp de o jumatate de an.. pana a schimbat banca sad.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare May 13 2010, 05:29 PM
Postare #9


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(maria26 @ May 13 2010, 03:27 AM) *
eu stiu despre promotie, dar am inteles ca nu se mai lucreaza cu ING-ul .. nu stiu de ce.... o prietena a avut card la ING unde i se vira indemnizatia si s-a trezit ca i-a venit prin posta, iar o alta prietena avea pentru alocatia copilului, care nu i-a mai intrat timp de o jumatate de an.. pana a schimbat banca sad.gif


Eu o sa verific periodic si la prima abatere o sa am grija sa nu se mai greseasca...Insa sper sa nu fie pb...Mosica lui Stefi are alocatia fetitei de cativa ani buni pe cardul de la ING...Asa ca eu sper sa ceea ce s-a intamplat prietenelor tale sa fie un caz izolat...

Aceasta postare a fost editata de alexandra81: May 13 2010, 05:29 PM


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 13 2010, 06:24 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(alexandra81 @ May 13 2010, 06:29 PM) *
Eu o sa verific periodic si la prima abatere o sa am grija sa nu se mai greseasca...Insa sper sa nu fie pb...Mosica lui Stefi are alocatia fetitei de cativa ani buni pe cardul de la ING...Asa ca eu sper sa ceea ce s-a intamplat prietenelor tale sa fie un caz izolat...

In Arges nu se lucreaza cu ING, nu stiu care e motivul. E pusa o lista mare cu bancile cu care lucreaza la ei la directia muncii iar ING nu e printre ele. Nu stiu daca asta e o decizie la nivel de judet sau daca se aplica peste tot.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 06:59 PM