Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Masti Pentru Toate Tipurile De Ten
toia
postare Jul 10 2007, 07:34 PM
Postare #1


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 889
Inscris la: 31-August 06
Membru nr.: 74



Masca antirid
Spala si usuca cu un servet cateva frunze de salata. Tine-le 5 minute in ulei de masline clocotit, apoi aplica-le caldute pe fata. Lasa sa actioneze timp de 15 minute. Clateste cu apa calda, si usuca pielea prin tamponare cu un servet uscat.

Masca hidratanta
Amesteca 2 linguri miere si 2 linguri lapte, si intinde amestecul pe fata si gat. Lasa sa actioneze timp de 10 minute, apoi clateste cu apa calduta.

Masca tonifianta
Amesteca 1 lingura miere, 1 albus de ou, 1 lingura de glicerina si o cana de faina, pana se formeza o pasta. Aplica pe gat si fata, asteapta 10 minute, apoi clateste cu apa calduta.
C.R.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adryane
postare Jul 11 2007, 08:02 AM
Postare #2


Member
***

Grup: Members
Postari: 339
Inscris la: 31-January 07
Membru nr.: 1,812



QUOTE(toia @ Jul 10 2007, 01:34 PM) *
Masca antirid
Spala si usuca cu un servet cateva frunze de salata. Tine-le 5 minute in ulei de masline clocotit, apoi aplica-le caldute pe fata. Lasa sa actioneze timp de 15 minute. Clateste cu apa calda, si usuca pielea prin tamponare cu un servet uscat.

Masca hidratanta
Amesteca 2 linguri miere si 2 linguri lapte, si intinde amestecul pe fata si gat. Lasa sa actioneze timp de 10 minute, apoi clateste cu apa calduta.

Masca tonifianta
Amesteca 1 lingura miere, 1 albus de ou, 1 lingura de glicerina si o cana de faina, pana se formeza o pasta. Aplica pe gat si fata, asteapta 10 minute, apoi clateste cu apa calduta.
C.R.


Aceasta masca hidratanta o mai folosesc si eu si sunt foarte multumita.....da rezultate!
O sa o incerc pe cea tonifianta....sa vedem cum e! biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irina k
postare Aug 18 2008, 11:52 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 43
Inscris la: 16-August 08
Membru nr.: 34,285



Eu imi cumpar cate o cutie de pliculete cu praf de argila si in functie de starea tenului combin praful cu suc de rosii, mar ras, suc de portocale sau lamaie, apa pana ajunge o pasta de intins. O tin pe fata 10-15 minute, apoi o clatesc cu apa calduta. Nu mi-a placut niciodata sa folosesc masca film sau peel-off indiferent de firma. Sunt prea dure pt tenul meu!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Aug 29 2008, 03:32 PM
Postare #4


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039




QUOTE(toia @ Jul 10 2007, 09:34 PM) *
Masca antirid
Spala si usuca cu un servet cateva frunze de salata. Tine-le 5 minute in ulei de masline clocotit, apoi aplica-le caldute pe fata. Lasa sa actioneze timp de 15 minute. Clateste cu apa calda, si usuca pielea prin tamponare cu un servet uscat.

Masca hidratanta
Amesteca 2 linguri miere si 2 linguri lapte, si intinde amestecul pe fata si gat. Lasa sa actioneze timp de 10 minute, apoi clateste cu apa calduta.

Masca tonifianta
Amesteca 1 lingura miere, 1 albus de ou, 1 lingura de glicerina si o cana de faina, pana se formeza o pasta. Aplica pe gat si fata, asteapta 10 minute, apoi clateste cu apa calduta.
C.R.

intradevar,masca din miere cu lapte folosesc si eu si este super buna....imi face fatza mai luminoasa! bananab.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Oct 9 2008, 02:31 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(toia @ Jul 10 2007, 08:34 PM) *
Masca antirid
Spala si usuca cu un servet cateva frunze de salata. Tine-le 5 minute in ulei de masline clocotit, apoi aplica-le caldute pe fata. Lasa sa actioneze timp de 15 minute. Clateste cu apa calda, si usuca pielea prin tamponare cu un servet uscat.

Masca hidratanta
Amesteca 2 linguri miere si 2 linguri lapte, si intinde amestecul pe fata si gat. Lasa sa actioneze timp de 10 minute, apoi clateste cu apa calduta.

Masca tonifianta
Amesteca 1 lingura miere, 1 albus de ou, 1 lingura de glicerina si o cana de faina, pana se formeza o pasta. Aplica pe gat si fata, asteapta 10 minute, apoi clateste cu apa calduta.
C.R.

mastile naturale sunt foarte bune..............ar trebui sa ma apuc si eu............


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zimonik
postare Mar 10 2009, 10:24 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 9-March 09
Membru nr.: 77,132



de unde cumpar glicerina?....la farmacie gasesc? Va multumesc!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirela1974
postare May 2 2009, 10:51 PM
Postare #7


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 111
Inscris la: 8-March 09
Din: timisoara
Membru nr.: 76,684



am sa le incerc si eu. nu mi-am facut inca masti de fata, tot timpul le-am cumparat,dar cred ca sunt mai bune astea.


--------------------
Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th May 2024 - 02:30 PM