Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3788 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Noiembrie 2010, burtici de mamici
emma12
postare Mar 20 2010, 09:45 PM
Postare #31


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



QUOTE(oana1984v @ Mar 20 2010, 08:08 PM) *
Emma,buna, sa ai o sarcina usoara si fara probleme...un singur sfat asa ca si o viitoare mamica patita...am avut scurgere maronie la fel ca si tine...acum sunt bine...intreaba medicul dc nu tre sa stai in pat ...eu am stat 3 luni...da trei luni...pt ca in dec. tot asa am avuit scurgeri maronii...la interval de cateva zile... am fost de 5 ori la urgenta...de aceea iti spun...ai grija de tine...e un sfat...nu vreau sa te sperii sau sa te superi dar cand citesc despre scurgeri....ma gandesc prin ce am trecut eu...

dureri si eu am avut...destule...si in dreapta si jos aveam intepaturi si acum mai am dar mai rar...e din cauza ca ti se intind ligamentele...parca pe la 2-3 luni erau mai mari durerile ca dupa aia s-a si marit burtica...nu iti imagina ca ma tavaleam pe jos...ma deranjau...dar nu am luat nimic de durere...mie ce imi facea bine era dormitul pe partea dreapta...sincer...asa ma linisteam...

cu mersul la baie....o sa mai fie mult si bine...si acum ma scol noaptea de doua trei ori...inainte doar ziua mergeam ..dar mergeam...pe cum beam apa...


Buna Oana mrs si sper sa te auda Dzeu ca ne dorim f tare un copil.Sarcina usoara in continuare si tie!
Cum sa ma supar, din contra..astept sa imi detaliezi ..care ti-a tis ca ar fi cauza, ce tratam ti-a facut,etc
Referitor la scurgerile astea mie mi-a zis sa stau linistita ca ele pot fi pana la 12 sapt, ca asa se intampla la unele femei, mi-a dat utrogestan 3 / 8h.mi-a zis sa stau in pat, dar nu a tratat asa cu seriozitate.eu am ajuns joi la urgenta, mi-a zis sa stau in pat pana luni.de joi si pana azi am fost ok, azi cum am iesit din casa, am condus, stau si la et 4 iar mi-a curs putin maroniu..deci treb sa stau linistita.
Oana mijlocul te durea?


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oana1984v
postare Mar 21 2010, 10:39 AM
Postare #32


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,623
Inscris la: 14-January 10
Din: ARAD
Membru nr.: 125,543



Emma mi-a zis ca asa e la unele femei si ca nu are ce sa imi faca tre sa stau in pat...am luat utrogestan 3/zi pana in sapt 13...si apoi 2/zi inca o luna...acum mi-a spus ca e ok...si ca nu mai e nici un perricol...doar sa am grija sa nu fac efort...ceea ce nu tre sa faca nici o gravidutza de fapt..

Mijlocul?...nu prea inteleg intrebarea? dar pot sa iti spun ca DA am avut dureri de burta...uneori ma intepa...asa ca si un junghi..chiar jos jos in...sper sa ma intelegi...pe la 2-3 luni...o sa simti ca incep sa ti se intinda ligamentele...bebe creste...uterul incepe sa urce...o sa simti un disconfort...nu e o durere sa nu poti suporta, eu una nu am luat nimic de durere...aici nici nu au nurofen care a\m inteles de la fete ca e ok...mie mi-a spus de paracetamol,dar nu am luat deloc...poate tu ...nici nu o sa simti...eu iti spun ce am simtit...dar durerile sunt normale atata timp cat nu persista...sau nu sunt prea tari, nu sangerezi sau nu faci temperatura...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma12
postare Mar 21 2010, 12:08 PM
Postare #33


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



Buna Oana

Eu nu am auzit de Nurofen in sarcina si nu sunt la prima sarcina, poate se da si nu stiu eu.stiu ca in sarcina sunt permise no spa, scobutil si papaverina.mie mi-a zis ca la durere sa iau no spa ca nu afecteaza cu absolut nimic, din contra e mai bine sa iei pt ca iti relaxeaza uterul.

La dr trebuia sa merg maine, dar pt ca am ajuns joi cand m-am dus la urgenta, mi-a zis ca ne mai vedem miercuri, poate auzim si inimioara si sa ne mai linistim putin

Duminica placuta!


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sasi
postare Mar 21 2010, 12:29 PM
Postare #34


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 939
Inscris la: 16-July 09
Din: ....... acum italia
Membru nr.: 99,845




QUOTE(emma12 @ Mar 20 2010, 08:37 PM) *
Buna Sasi

Dureri de burta nu am mai avut, dar azi pt ca nu am stat linistita in pat ma cam doare mijlocul si iar mi-a curs o pata maronie.nu stiu cum o sa fac eu cu statul asta in pat..serviciul..
Te pup si eu si pe luni atunci

Of of....ai grija de tine si daca e nevoie ia-ti un concediu medical. tzuc.gif
Eu sunt tot asa.....nimic nou. oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sasi
postare Mar 21 2010, 12:35 PM
Postare #35


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 939
Inscris la: 16-July 09
Din: ....... acum italia
Membru nr.: 99,845



Buna OANA
Scuze sunt putin speriata si eu datorita unei malformatii uterine e sarcina cu risc. Eu am dureri cand mai usoare cand mai intense.Acum astept sa merg saptamana viitoare la dr. Vreau sa te intreb ce inseamna stat la pat? Eu sunt casnica macar pot sa am putina activitate in casa:gatit, spalat haine si activitatiile astea usoare care nu implica efort fizic sau ridicat de greutati?Ca tot zic dr astia cat mai mult repaus dar ce inseamna asta?Poti sa imi spui cum a fost la tine?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma12
postare Mar 21 2010, 12:36 PM
Postare #36


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



QUOTE(sasi @ Mar 21 2010, 12:29 PM) *
Of of....ai grija de tine si daca e nevoie ia-ti un concediu medical. tzuc.gif
Eu sunt tot asa.....nimic nou. oFloare1.gif


Buna Sasi

Ca naiba s-a nimerit,chiar acum cand nu pot pleca de la birou ca avem un control.
Azi vad ca sunt bine, ma mai doare doar putin mijlocul, burta nu, iar maro a foist numai pata aia aseara, in rest deloc.

U esti tot asa, adica te mai doare burta?dar te doare tare si continuu?sau te ia, te lasa..

Ai grija si u de tine.stii ce zic eu, sa avem incredere in Dzeu, daca el vrea ca acest copil sa se nasca, indiferent de simptome, ASA O SA FIE, nu putem noi schimba nimic..
Te pup


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma12
postare Mar 21 2010, 12:40 PM
Postare #37


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



QUOTE(sasi @ Mar 21 2010, 12:35 PM) *
Buna OANA
Scuze sunt putin speriata si eu datorita unei malformatii uterine e sarcina cu risc. Eu am dureri cand mai usoare cand mai intense.Acum astept sa merg saptamana viitoare la dr. Vreau sa te intreb ce inseamna stat la pat? Eu sunt casnica macar pot sa am putina activitate in casa:gatit, spalat haine si activitatiile astea usoare care nu implica efort fizic sau ridicat de greutati?Ca tot zic dr astia cat mai mult repaus dar ce inseamna asta?Poti sa imi spui cum a fost la tine?


Joi cand ti-am zis eu ca m-am speriat de la pata aia si am ajuns la urgenta, mi-a zis tot asa ca pana luni sa stau in pat.am intrebat-o ce insemna si a zis ca ma ridic la baie si ma intors in pat.eu in gluma am intr ca daca vreau sa fumez o tigara pot sa merg in bucatarie..a zis ca da o fumez, dar nu stau in picioare si dupa ma intorc in pat.iar de fumat a zis s-o las mai moale..

Sasi u ai mai fuma? eu ieri am fumat 8


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sasi
postare Mar 21 2010, 01:01 PM
Postare #38


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 939
Inscris la: 16-July 09
Din: ....... acum italia
Membru nr.: 99,845



QUOTE(emma12 @ Mar 21 2010, 11:40 AM) *
Joi cand ti-am zis eu ca m-am speriat de la pata aia si am ajuns la urgenta, mi-a zis tot asa ca pana luni sa stau in pat.am intrebat-o ce insemna si a zis ca ma ridic la baie si ma intors in pat.eu in gluma am intr ca daca vreau sa fumez o tigara pot sa merg in bucatarie..a zis ca da o fumez, dar nu stau in picioare si dupa ma intorc in pat.iar de fumat a zis s-o las mai moale..

Sasi u ai mai fuma? eu ieri am fumat 8


Eu sunt tot asa.......am o durere f usoara continuu si din cand in cand ma doare mai tare.Ceea ce ma nelinisteste este ca nu stiu ce e normal si ce nu in aceste dureri.Abia astept sa merg la medic sa ma lamuresc.
De fumat cam 2-3 am fumat pe zi. Azi pana acum am fumat una, dat cum ti-am spus eu fumam putin si inainte.
Cum stai cu greturile?

Aceasta postare a fost editata de sasi: Mar 21 2010, 01:10 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma12
postare Mar 21 2010, 01:11 PM
Postare #39


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



QUOTE(sasi @ Mar 21 2010, 01:01 PM) *
Eu sunt tot asa.......am o durere f usoara continuu si din cand in cand ma doare mai tare.Ceea ce ma nelinisteste este ca nu stiu ce e normal si ce nu in aceste dureri.Abia astept sa merg la medic sa ma lamuresc.
De fumat cam 2-3 am fumat pe zi. Azi pana acum am fumat una, dat cum ti-am spus eu fumam putin si inainte.


Sasi eu zic sa stai calma, asa ma durea si pe mine si ma mai ia si acum uneori..dr mi-a zis ca este normal sa am aceste dureri, chiar daca nu le are toata lumea, a zis ca asa e la unele femei.

Cand mergi la medic?


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma12
postare Mar 21 2010, 01:15 PM
Postare #40


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



Imi vine sa rad de cum te imbarbatez pe tine, daca m-ai cunoaste ..eu am zapacit toata familia cu fricile si scenariile mele.
Sa vezi ce bine o sa fie, o sa ne tinem bebeii in brate in noiembrie tzuc.gif


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3788 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 05:33 PM