Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kama Sutra
CLAU_DITZA23
postare Feb 16 2008, 11:10 PM
Postare #1


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



Kama Sutra - pozitia 69

Descrierea pozitiei:
Barbatul se aseaza pe spate, iar femeia se aseaza invers in patru labe sprijinita pe coate peste el. Cei doi sunt asezati invers, astfel incat barbatul are capul la nivelul picioarelor femeii si femeia are capul la nivelul picioarelor barbatului. Din aceasta pozitie, fiecare poate stimula manual si oral organele genitale ale partenerului.
Avantaje ale pozitiei 69 din Kama Sutra:

Atunci cand practica pozitia 69 barbatul are acces direct la zonele erogene ale partenerei, putand alege sa ii stimuleze acesteia fundul, clitorisul sau sanii;
Pozitia 69 avantajeaza un contact foarte intim si o imbratisare profunda intre cei doi parteneri;
Amandoi partenerii au o mare libertate de miscare;
Aceasta pozitie din Kama Sutra poate fi foarte relaxanta pentru ambii parteneri;
Excitatia vizuala este foarte mare pentru cei doi parteneri.
Dezavantaje ale pozitiei 69 din Kama Sutra:

La pozitia 69 cei doi parteneri nu se pot privi in ochi;
Unele femei considera pozitia jignitoare, umilitoare sau poate chiar lipsita de sentiment;
Este uneori greu sa te concentrezi pe ambele senzatii in acelasi timp, asa incat cei doi parteneri pot prefera sexul oral oferit alternativ pozitiei 69;
Pozitia nu permite decat stimulare manuala sau orala, putand fi folosita pe post de preludiu.


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Feb 16 2008, 11:12 PM
Postare #2


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



Kama Sutra - pozitia ancora

Descrierea pozitiei ancora:
Femeia se aseaza pe spate usor inclinata inspre partea dreapta. Barbatul ingenuncheaza in fata ei si ii ridica piciorul stang, sprijinindu-l de umarul sau, pentru a putea realiza o penetrare mai buna a partenerei. In ceea ce priveste descrierea pozitiei imaginea este mai sugestiva.


Kamasutra - pozitia ancora, avantaje si dezavantaje

Avantaje ale pozitiei ancora din Kama Sutra:

Excitatia vizuala este deosebit de mare pentru barbat, care isi poate admira partenera in ansamblu atunci cand este practicata aceasta pozitie din Kama Sutra;
Unghiul poate fi modificat de barbat prin schimbari usoare de pozitie;
Barbatul isi poate stimula partenera prin mangaieri sau sarutari;
Contactul vizual intre cei doi este foarte mare;
Clitorisul femeii este foarte stimulat in aceasta pozitie si cu putin efort poate fi stimulat si punctul G, femeia poate ajunge mai repede la orgasm in aceasta pozitie;
Pozitia ancora este deosebit de relaxanta pentru femeie.
Dezavantaje ale pozitiei ancora din Kama Sutra:

Pozitia ancora poate fi usor dureroasa pentru femeie la inceput, datorita unghiului de penetrare;
Efortul este in intregime de partea barbatului, care ar putea considera pozitia deosebit de obositoare;
Femeia nu are absolut nici un control asupra pozitiei;
Femeia are foarte putina libertate de miscare.



--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Feb 16 2008, 11:14 PM
Postare #3


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



Kama Sutra - pozitia andromaca

Descrierea pozitiei andromaca:
Barbatul sta lungit sau semi-lungit pe spate ceea ce-i permite sa se odihneasca. Femeia se aseaza deasupra lui, se poate chiar lungi cu totul peste partener, pentru a spori gradul de palcere. De asemenea femeia se poate ridica si lasa deasupra partenerului pentru a schimba unghiul de penetrare.


Kamasutra - pozitia andromaca, avantaje si dezavantaje

Avantaje ale pozitiei andromaca:

Pozitia andromaca permite barbatului sa se odihneasca si femeii sa conduca actul, sa fie ea cea activa;
Femeia poate sa se ridice si apoi sa se lase deasupra partenerului schimband chiar si unghiul de penetrare;
Femeia se poate lungi cu totul peste partener, sporind gradul de placere;
Femeia este cea care detine controlul in aceasta pozitie din Kama Sutra;
Majoritatea femeilor active apreciaza pozitia andromaca, la fel ca si partenerii care vor sa se simta doriti si posedati;
Mai mult, pozitia andromaca permite un contact bun intre penis si punctul G;
Pozitia andromaca este o pozitie buna pentru stimularea punctului G sau pentru descoperirea lui;
Dezavantaje ale pozitiei andromaca:

Despre pozitia andromaca din Kama Sutra nu putem spune ca are dezavantaje prea mari;
Barbatul se poate simti frustrat deoarece el este cel pasiv, iar femeia este cea activa;
Trebuie sa existe un grad de intimitate foarte mare intre cei doi parteneri, care sa-i permita femeii sa se manifeste, fara retineri si sa detina total controlul actului sexual;



--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Feb 16 2008, 11:16 PM
Postare #4


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119




Kama Sutra - pozitia corp la corp

Descrierea pozitiei corp la corp din Kama Sutra:
Barbatul se asaza in sezut pe pat cu picioarele fie turceste, fie trase sub el. Femeia sta deasupra barbatului, in poala lui, cu fata spre el, cu picioarele stranse in jurul mijlocului acestuia. Barbatul o ajuta pe femeie sa-si miste bazinul, punandu-si mainile pe soldurile ei. Pentru a se putea misca, femeia isi pastreaza picioarele sprijinite, in spatele lui, de pat sau pe sol, putand sa se impinga in ele astfel. Barbatul se poate apleca in fata, sprijinindu-se in picioare.


Kamasutra - pozitia corp la corp, avantaje si dezavantaje

Avantaje ale pozitiei corp la corp din Kama Sutra:

Conform Kamasutra, aceasta pozitie ofera o buna stimulare a peretilor frontali ai vaginului si a punctului G;
Pozitia corp la corp ii da posibilitatea barbatului sa stimuleze manual clitorisul si sanii partenerei;
Gradul de penetrare poate fi foarte usor controlat de catre barbat, prin modificarea usoara a unghiului de inclinare din care face penetrarea;
Cei doi parteneri au libertate de miscare si se pot mangaia si dezmierda unul pe altul in voie in aceasta pozitie din Kama Sutra;
Cei doi parteneri se pot saruta, iar barbatul poate mangaia si saruta sanii femeii, pentru un plus de excitatie;
Fiecare poate sa mangaia fesele si umerii celuilalt, aceasta pozitie devenind foarte intima;
Dezavantaje ale pozitiei corp la corp din Kama Sutra:

Miscarile bazinului sunt foarte reduse in pozitia corp la corp;
Pozitia corp la corp este destul de inconfortabila, in special pentru barbat, caruia ii pot amorti picioarele;
Nici unul dintre cei doi parteneri nu poate stimula organele genitale ale celuilalt prea usor in aceasta pozitie din Kamasutra;



--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Feb 16 2008, 11:20 PM
Postare #5


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



Kama Sutra - pozitia asediul dragostei

Descrierea pozitiei asediul dragostei din Kama Sutra:
Barbatul sta semi-lungit si se sprijina pe coate. Femeia se aseaza deasupra lui, pe vine, cu spatele si fesele catre partener. Isi sprijina mainile pe picioarele partenerului si ea este cea care se misca.


Kamasutra - pozitia asediul dragostei, avantaje si dezavantaje

Avantaje ale pozitiei asediul dragostei:

Pozitia asediul dragostei este o pozitie care lasa femeia sa controleze situatia;
Este foarte excitanta pentru barbat deoarece vede fesele femeii miscandu-se deasupra lui;
Aceasta pozitie din Kama Sutra este foarte excitanta si pentru femeie deoarece are libertate de miscare totala;
Dezavantaje ale pozitiei asediul dragostei:

Pozitia asediul dragostei este o pozitie simpla, dar destul de obositoare;
Penetrarea nu este destul de profunda, dar poate fi o buna alegere pentru interludiu;
Barbatul isi poate schimba putin pozitia (stand intr-un fotoliu de exemplu), pentru a varia unghiul de penetrare;
Alta posibilitate ar fi sa-si schimbe femeia pozitia, exersand o rotatie in jurul penisului;



--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Feb 16 2008, 11:21 PM
Postare #6


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



liwlol.gif Poate ma omoara Andrei smile.gif


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Feb 16 2008, 11:23 PM
Postare #7


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



Kamasutra - pozitia fluturele

Descrierea pozitiei fluturele din Kama Sutra:
Femeia sta intinsa pe spate, cu picioarele desfacute, formand un unghi mai mare de 90 de grade intre ele. Barbatul ingenuncheaza in fata femeii, pozitionandu-se intre picioarele acesteia. Trebuie ca bazinul femeii sa fie asezat sub talia barbatului, ca sa se poata misca simultan. Barbatul isi pune mainile sub fundul femeii si o ajuta pe aceasta sa isi ridice bazinul sprijinindu-se in picioare. Prin aceasta ridicare, trebuie ca barbatul sa o poata penetra.


Kamasutra - pozitia fluturele, avantaje si dezavantaje

Avantaje ale pozitiei fluturele din Kama Sutra:

In pozitia fluturele barbatul poate sa mangaie corpul femeii in voie in timpul actului sexual, pentru a o stimula mai bine pe aceasta;
Excitatia vizuala pentru barbat este maxima in aceasta pozitie din Kama Sutra;
Punctul G al femeii este foarte puternic si foarte bine stimulat;
Penetrarea este destul de profunda;
Pozitia fluturele este deosebit de relaxanta pentru femeie, care se poate concentra mai mult asupra propria ei excitari;
Dezavantaje ale pozitiei fluturele din Kama Sutra:

Pozitia fluturele poate fi dificil de realizat la inceput;
Efortul este numai al barbatului in aceasta pozitie din Kama Sutra;
Unghiul de penetrare nu poate fi modificat cu usurinta;
Uneori este posibil ca cei doi parteneri sa simta nevoia unei stimulari mai profunde;



--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Feb 16 2008, 11:27 PM
Postare #8


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



Kamasutra - pozitia super stimulanta

Descrierea pozitiei super stimulante din Kama Sutra:
Femeia sta lungita la fel ca si la pozitia "misionarului", numai ca de data aceasta isi ridica picioarele si le sprijina de pieptul partenerului care sta in genunchi in fata ei pentru a o penetra;


Kamasutra - pozitia superstimulanta, avantaje si dezavantaje

Avantaje ale pozitiei superstimulante din Kamasutra:

Pozitia super stimulanta permite raporturi inflacarate, excitante;
Din pozitia super stimulanta se poate obtine o stimularea mult mai rapida a punctului G;
Efectul vizual duce si el la excitarea celor doi parteneri;
Dezavantaje ale pozitiei superstimulante din Kama Sutra:

Pozitia super stimulanta poate fi recomandata ca interludiu intre doua pozitii mai confortabile, si poate fi urmata de o pozitie clasica, de exemplu aceea "a misionarului";
Femeia trebuie sa fie atenta pentru a nu capata dureri de spate;
Partenerul nu trebuie sa fie violent: daca este mult prea profund ii poate provoca dureri partenerei;



--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Feb 16 2008, 11:28 PM
Postare #9


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Feb 16 2008, 11:27 PM) *
Kamasutra - pozitia super stimulanta

Descrierea pozitiei super stimulante din Kama Sutra:
Femeia sta lungita la fel ca si la pozitia "misionarului", numai ca de data aceasta isi ridica picioarele si le sprijina de pieptul partenerului care sta in genunchi in fata ei pentru a o penetra;


Kamasutra - pozitia superstimulanta, avantaje si dezavantaje

Avantaje ale pozitiei superstimulante din Kamasutra:

Pozitia super stimulanta permite raporturi inflacarate, excitante;
Din pozitia super stimulanta se poate obtine o stimularea mult mai rapida a punctului G;
Efectul vizual duce si el la excitarea celor doi parteneri;
Dezavantaje ale pozitiei superstimulante din Kama Sutra:

Pozitia super stimulanta poate fi recomandata ca interludiu intre doua pozitii mai confortabile, si poate fi urmata de o pozitie clasica, de exemplu aceea "a misionarului";
Femeia trebuie sa fie atenta pentru a nu capata dureri de spate;
Partenerul nu trebuie sa fie violent: daca este mult prea profund ii poate provoca dureri partenerei;



--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Feb 16 2008, 11:36 PM
Postare #10


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



STEAUA

Femeia sta intinsa pe spate, cu un picior intins, iar cu celalalt indoit. Barbatul o incaleca trecandu-si piciorul peste piciorul ei indoit si sprijinindu-se pe bratele intinse in spate.
Aceasta pozitie, aproape deloc obositoare, este foarte stimulatoare femeia putand mangaia corpul barbatului sau pe al ei pe tot timpul actului.




--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th March 2024 - 05:17 AM