Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3788 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Noiembrie 2010, burtici de mamici
Camitzu
postare Mar 18 2010, 02:22 PM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 13-March 10
Membru nr.: 134,571



Buna burticute!!!
Ma bucur sa vad ca va inmultiti la mamici de noiembrie 2010.
Eu am facut un test duminica dimineata si a iesit doar o liniuta.CM-eul meu tine cam 25-26 de zile,iar duminica era ziua 28 asa ca sigur ca speram sa fie bebita ...dar nu a fost sa fie nici de aceasta data.
A fost doar o intarzierea cauzata probabil de un tratamnet pe care l-am facut cu 2 saptamani inainte pt o usoara raceala.
Am uitat sa va spun ca de fapt sunt deja mamica unui baietel de 7 anisori,dar sigur ca imi doresc tare mult sa mai fiu macar inca o data mamica .Si baietelul meu isi doreste sa mai aiba cel putin un fratior sau o surioara...
Va doresc fetelor sa fiti sanatoase si Bunul Dumnezeu sa va aduca pe lume bebicii sanatosi.
O sa va mai vizitez...
Aveti grija de voi!!!si de bebici
va pup cu drag,....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sasi
postare Mar 19 2010, 10:16 AM
Postare #12


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 939
Inscris la: 16-July 09
Din: ....... acum italia
Membru nr.: 99,845



CAMI sa-ti traiasaca baietelul si sa fie sanatos. Iti tin pumnii sa vina cat mai repede o surioara sau un fratior.
EMMA unde estiiiiiiiiiii????Cum te simti? Sper ca esti bine tzuc.gif
Pe mine ma doare burtica.........abia astept sa merg la medic saptamana viitoare.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma12
postare Mar 19 2010, 04:47 PM
Postare #13


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



QUOTE(sasi @ Mar 19 2010, 10:16 AM) *
CAMI sa-ti traiasaca baietelul si sa fie sanatos. Iti tin pumnii sa vina cat mai repede o surioara sau un fratior.
EMMA unde estiiiiiiiiiii????Cum te simti? Sper ca esti bine tzuc.gif
Pe mine ma doare burtica.........abia astept sa merg la medic saptamana viitoare.


Sasi ce chestie eu am dureri tot in partea dreapta de cateva zile.era o durere surda, dar aseara m-a durut cam tare.dupa m-a luat durerea de burta ca atunci cand esti la menstruatie si cand ma uit pe tampon aveam si o scurgere cacao cu lapte asa..m-am speriat si la 23.00 am plecat direct la urgenta, ma vedeam deja cu extrauterina sau am zis ca este apendicita.norocul meu ca de garda era chiar dr la care merg, asa ca mi-a facut eco si nu e extrauterina, apendicita nu e ca m-a apasat si m-a pus sa ridic piciorul.ce crezi ca era..era durere de la fiere, mi-am dat-o peste cap cu alimentatia.

Cami sa-ti traiasca baietelul!

Restul fetelor mrs pt incurajari si sa va auda Dzeu, sa se termine totul cu bine


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sasi
postare Mar 19 2010, 05:02 PM
Postare #14


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 939
Inscris la: 16-July 09
Din: ....... acum italia
Membru nr.: 99,845




QUOTE(emma12 @ Mar 19 2010, 03:47 PM) *
Sasi ce chestie eu am dureri tot in partea dreapta de cateva zile.era o durere surda, dar aseara m-a durut cam tare.dupa m-a luat durerea de burta ca atunci cand esti la menstruatie si cand ma uit pe tampon aveam si o scurgere cacao cu lapte asa..m-am speriat si la 23.00 am plecat direct la urgenta, ma vedeam deja cu extrauterina sau am zis ca este apendicita.norocul meu ca de garda era chiar dr la care merg, asa ca mi-a facut eco si nu e extrauterina, apendicita nu e ca m-a apasat si m-a pus sa ridic piciorul.ce crezi ca era..era durere de la fiere, mi-am dat-o peste cap cu alimentatia.

Cami sa-ti traiasca baietelul!

Restul fetelor mrs pt incurajari si sa va auda Dzeu, sa se termine totul cu bine

Ma bucur ca esti bine si ca puiutul este la lucul lui.Asa simt si eu cateodata durere ca la apendicita ca nici eu nu sunt operata de apendicita. Abia astept sa merg la dr saptamana viitoare.Mie pt durere mi-a dat ceva supozitoare dar inca nu am luat ca mi-e frica.Am zic ca ,cat pot sa rabd.
Apropo tu iei progesteron?cate si pe ce cale?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma12
postare Mar 19 2010, 05:09 PM
Postare #15


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



QUOTE(sasi @ Mar 19 2010, 05:02 PM) *
Ma bucur ca esti bine si ca puiutul este la lucul lui.Asa simt si eu cateodata durere ca la apendicita ca nici eu nu sunt operata de apendicita. Abia astept sa merg la dr saptamana viitoare.Mie pt durere mi-a dat ceva supozitoare dar inca nu am luat ca mi-e frica.Am zic ca ,cat pot sa rabd.
Apropo tu iei progesteron?cate si pe ce cale?


Pana acum m-a durut numai in partea dreapta, am bagat 2 lamai cu coaja azi si mi-a trecut.acum ma doare in stanga de nu mai pot, nu stiu ce naiba am, parca e un facut ma lasa una si ma ia alta nervi.gif dar e la ovar cred, in stanga jos.
Incerca cum mi-a facut dr mie aseara.ridici piciorul drept cam la 45 de gr si te apesi pe apendicita, daca nu te doare nu e de la ea.mie asa mi-a facut.
Pana acum luat 1 past de Utrogestan dimin si una seara, de aseara mi-a zis sa iau 1 la 8h, deci 3 / zi.iar la durere no spa 3-4/ zi si scobutil 2 /zi.le inghit
Asa gandeam zi eu sa rabd si sa nu iau, dar zice ca e mai bine sa iei, no spa de ex ca iti relaxeaza uterul.cum se numesc supozitoarele?
Eu prefer supozitoarele, am vrut sa-mi iau, dar la noi nu se mai fabrica scobutil supozit.


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma12
postare Mar 19 2010, 05:11 PM
Postare #16


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



Sasi u urinezi des?
Pe mine m-a terminat..ziua mai putin, dar noaptea fac o mie de drumuri, nu adorm bine ca iar ma trez cu senzatie..
U fumezi?


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sasi
postare Mar 19 2010, 05:26 PM
Postare #17


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 939
Inscris la: 16-July 09
Din: ....... acum italia
Membru nr.: 99,845



QUOTE(emma12 @ Mar 19 2010, 04:11 PM) *
Sasi u urinezi des?
Pe mine m-a terminat..ziua mai putin, dar noaptea fac o mie de drumuri, nu adorm bine ca iar ma trez cu senzatie..
U fumezi?

Sa stii ca numai o data merg noaptea la baie. Greturi nu am...., sanii ma dor putin si sunt umflati.Tu ce simptome mai ai?
Inainte fumam cam 5 -6 tig pe zi, azi am fumat 2. As fuma mai mult ca nu mi-e greata de la ele dar.......wife.gif sotul e mai rau ca o soacra.Tu cum stai cu fumatul?
Supozitoarele se numesc Buscopan. Nu stiu daca se gasesc si in RO. Si mie mi-a dat progesteron 1 seara dar vaginal.

Aceasta postare a fost editata de sasi: Mar 19 2010, 05:28 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma12
postare Mar 19 2010, 05:39 PM
Postare #18


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



QUOTE(sasi @ Mar 19 2010, 05:26 PM) *
Sa stii ca numai o data merg noaptea la baie. Greturi nu am...., sanii ma dor putin si sunt umflati.Tu ce simptome mai ai?
Inainte fumam cam 5 -6 tig pe zi, azi am fumat 2. As fuma mai mult ca nu mi-e greata de la ele dar.......wife.gif sotul e mai rau ca o soacra.Tu cum stai cu fumatul?
Supozitoarele se numesc Buscopan. Nu stiu daca se gasesc si in RO. Si mie mi-a dat progesteron 1 seara dar vaginal.


Eu si la sarcina trecuta tot asa am patit cu mersul la baie..bine dar asta nu ar fi chiar asa de greu, macar sa fie bine..
Dimin cand ma trezesc simt greata si foame de lup in acelasi timp, cred ca o sa ma fac cat malul in ritmul asta, incerc sa ma infranez cat pot.sanii sunt o idee mai mari si tot asa ma dor, dar nu f tare.
Erau zile in care fumam si un pachet, acum incerc si eu sa am grija, dar nu pot inca sa renunt.azi de ex am fumat 7 pana acum, cred ca se fac 10 pe putin pana adorm.fumez kent nanotek cele mai usoare..
Eu aveam programare luni pe 22, dar daca am ajuns aseara a zis ca daca ma simt bine sa nu mai merg luni si sa o las pe miercuri ca poate ii auzim si inimioara, ceea ce eu nu cred este prea devreme..cand merg o sa intreb ce mai pot lua in afara de no spa si scobutil si daca exista ceva ce merge, dar sub forma de supozitoare.
Progesteron mi-a dat 3 ca mi-a curs maroul asta.eu m-am speriat tare, stiam ca nu e bine sa curga si sa te mai doara si burta.ea a zis ca e4 ok si sa stau linistita, ca asa se intampla la unele femei, dar stiu si eu...asa am patit cand a fost oprita in evolutie..
U ai scurgere?ca eu inainte de maroul de aseara aveam asa ca o apa transparenta


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sasi
postare Mar 19 2010, 05:47 PM
Postare #19


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 939
Inscris la: 16-July 09
Din: ....... acum italia
Membru nr.: 99,845



Am o scurgere ca si dupa perioada de ovulatie dar din cand in cand mai abundenta.Nu pot sa spun ca ii lichida, ii putin cremoasa.
La dr vreau sa merg si eu saptamana viitoare sa vad macar daca e in uter.Sper sa vada ceva miercuri cand fac 5 saptamani.

Aceasta postare a fost editata de sasi: Mar 19 2010, 05:50 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma12
postare Mar 19 2010, 05:54 PM
Postare #20


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,529
Inscris la: 31-July 09
Membru nr.: 102,279



QUOTE(sasi @ Mar 19 2010, 05:47 PM) *
Am o scurgere ca si dupa perioada de ovulatie dar din cand in cand mai abundenta.Nu pot sa spun ca ii lichida, ii putin cremoasa.
La dr vreau sa merg si eu saptamana viitoare sa vad macar daca e in uter.Sper sa vada ceva miercuri cand fac 5 saptamani.


Se vede sigur sacul.aseara eu aveam 5 sapt si s-a vazut bine, dar embrionul inca nu.eu avand durerile astea numai intr-o parte, in dr ma gandeam sa nu fie extrauterina. bine ca am fost aseara, ca am eliminat-o pe asta.eu sunt si mai fricoasa de felul meu si imi fac probleme din orice..


--------------------
loss-center.net/]weight loss[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3788 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:58 AM