Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

266 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sotul Meu Este Prea Atasat De Familia Lui
bratilove_a
postare Sep 30 2008, 08:30 AM
Postare #1


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,138
Inscris la: 10-September 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 37,057



Dragele mele am nevoie de sfaturile voastre,sa va spun despre ce este vorba.Sotul meu este un om bun per total insa cand vine vorba de familia lui lasa totul la o parte si nevasta si copil si tot ce inseamna familia noastra,am incercat sa nu mai pun asa de mult la suflet dar oricat m-as stradui nu reusesc.Aveti si voi parte de asa trairi ce sfaturi imi da ti,va pup
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Sep 30 2008, 08:44 AM
Postare #2


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



Nasol! Tu si copilul ar trebui sa fiti familia principala. Cumva tre sa inteleaga lucrul asta.
Si eu am avut ceva probleme cu familia sotului cam de cand am ramas insarcinata. Au durat cam un an, timp in care eu cu sotul am avut discutii in casa pe tema asta. Apoi el a inteles ca am dreptate si a renuntat la familia lui. Nu e bine nici asa pentru ca copilul meu nu are decat un rand de bunici, dar daca ei oricum nu o considera nepoata asta e...


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 30 2008, 09:51 AM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



si eu am avut exact aceeasi problema ! inainte de nastere sincer nu prea mi-a pasat... desi nu a fost corect ca sa dam tot pt familia lui, iar ai mei au fost lasati la o parte, desi ai mei ne ajuta cu tot si ai lui nu...
dar dupa ce s-a nascut Darius... s-a schimbat tot la 180 gr... au inceput certurile pe tema asta, nu imi convenea ca EL sa fuga la 12 noaptea daca il suna mamicuta lui, sa ma lase singura cu bebe, asa ca dupa cateva certuri bune, i-am zis ca vreau sa divortez liwlol.gif (asa numa ca sa-l speriu oleaca biggrin.gif ) si l-am pus sa aleaga, ori eu si Darius , ori ai lui. i-am spus sa se gandeasca bine care ii e familia, eu si copilul sau ma-sa si tata-sau... si bineinteles ca ne-a ales pe noi... iar cu ai lui a mai rarit-o... notworthy.gif asta am facut eu...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare Sep 30 2008, 09:54 AM
Postare #4


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937




QUOTE(bratilove_a @ Sep 30 2008, 09:30 AM) *
Dragele mele am nevoie de sfaturile voastre,sa va spun despre ce este vorba.Sotul meu este un om bun per total insa cand vine vorba de familia lui lasa totul la o parte si nevasta si copil si tot ce inseamna familia noastra,am incercat sa nu mai pun asa de mult la suflet dar oricat m-as stradui nu reusesc.Aveti si voi parte de asa trairi ce sfaturi imi da ti,va pup

cred ca la inceput de drum e normal sa se comporte asa, hai sa iti spun cum a fost la mine: suntem casatoriti de 2 ani , nu avem inca bebe asa era si sotul meu foarte atasat de familia lui pana am pus piciorul in prag tot timpul era la dispozitia soacrei tot ce zicea ea era lege desi stam in casa de la parintii mei el ajunsese sa se duca cu maicasa si la cumparaturi sa o ajute la treburi casnice pana mi s-a pus mie pata sa zic asa si i-am interzis totul , i-am spus k dk nu se dezlipeste de la ''fusta maicasii '' va ramane singur eu il voi parasi , vreau sa iti spun k inca nu s-a vindecat total mai am de munca dar s-au schimbat lucrurile nu brusc ci incetul cu incetul , acum a inteles k fiecare isi vede interesul maicasa urmarea sa il exploateze si sa ii ia cat se poate de multi bani pt k asa a fost invatata, asa k draga mea lupta fii mai puternica decat familia lui incearca sa il dezlipesti de fusta maicasii si sa il convingi sa ia ''taurul de coarne'' pupiki si bafta trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 30 2008, 09:57 AM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(AngiC @ Sep 30 2008, 09:44 AM) *
Nasol! Tu si copilul ar trebui sa fiti familia principala. Cumva tre sa inteleaga lucrul asta.
Si eu am avut ceva probleme cu familia sotului cam de cand am ramas insarcinata. Au durat cam un an, timp in care eu cu sotul am avut discutii in casa pe tema asta. Apoi el a inteles ca am dreptate si a renuntat la familia lui. Nu e bine nici asa pentru ca copilul meu nu are decat un rand de bunici, dar daca ei oricum nu o considera nepoata asta e...

vai Angi, dar ce bunici sunt aia care nu isi iubesc nepotii? nu ca la mine nu ar fi cam tot asa... dar numa pe jumate... soacra-mea m-o prea sufocat de cand am nascut, pana m-a adus in situatia de a-i interzice sa se mai apropie de mine si copil, dar in schimb socru-meu... il doare exact un c*r de nepotu-sau , primul si singurul nepot de fapt, nu-l intereseaza deloc de el... l-a vazut doar la nastere, ca deh ... a trebuit sa fie primu care il vede, sa aibe cu ce sa se laude, si la botez... in rest... mi-a zis zis ca nu am ce il lasa la ei ca il scoate afara din casa ca pe un catelus (asta nu stiu daca a zis-o din gluma sau serios)... dar oricum le-am zis ca in veci copilul meu nu va sta la ei.. mad.gif


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare Sep 30 2008, 09:59 AM
Postare #6


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(ari05 @ Sep 30 2008, 10:51 AM) *
si eu am avut exact aceeasi problema ! inainte de nastere sincer nu prea mi-a pasat... desi nu a fost corect ca sa dam tot pt familia lui, iar ai mei au fost lasati la o parte, desi ai mei ne ajuta cu tot si ai lui nu...
dar dupa ce s-a nascut Darius... s-a schimbat tot la 180 gr... au inceput certurile pe tema asta, nu imi convenea ca EL sa fuga la 12 noaptea daca il suna mamicuta lui, sa ma lase singura cu bebe, asa ca dupa cateva certuri bune, i-am zis ca vreau sa divortez liwlol.gif (asa numa ca sa-l speriu oleaca biggrin.gif ) si l-am pus sa aleaga, ori eu si Darius , ori ai lui. i-am spus sa se gandeasca bine care ii e familia, eu si copilul sau ma-sa si tata-sau... si bineinteles ca ne-a ales pe noi... iar cu ai lui a mai rarit-o... notworthy.gif asta am facut eu...

bine ai facut ari , si eu am facut la fel dar la putin timp dupa casatorie pt ca nu am suportat prea mult aceasta situatie de a da lu ''mami si tati '' tot iar pe ''mami si tati '' ii doare in fund de noi , i-am zis dinte pt dinte asa cum pe ei nu i-a interesat niciodata soarta sotului asa nici pe mine nu ma intereseaza soarta lor , desi stam f aproape ne vizitam de 2 ori pe an maxim , mai rarut k e mai dragur bananab.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare Sep 30 2008, 10:00 AM
Postare #7


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(mada.angel @ Sep 30 2008, 10:59 AM) *
bine ai facut ari , si eu am facut la fel dar la putin timp dupa casatorie pt ca nu am suportat prea mult aceasta situatie de a da lu ''mami si tati '' tot iar pe ''mami si tati '' ii doare in fund de noi , i-am zis dinte pt dinte asa cum pe ei nu i-a interesat niciodata soarta sotului asa nici pe mine nu ma intereseaza soarta lor , desi stam f aproape ne vizitam de 2 ori pe an maxim , mai rarut k e mai dragur bananab.gif

dragut scuze m-am interesat si am gresit la scris rolleyes.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mada.angel
postare Sep 30 2008, 10:01 AM
Postare #8


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,186
Inscris la: 13-August 08
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 33,937



QUOTE(mada.angel @ Sep 30 2008, 11:00 AM) *
dragut scuze m-am interesat si am gresit la scris rolleyes.gif

hai ca nu mai stiu sa scriu, m-am enervat am vrut sa spun


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 30 2008, 10:07 AM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(mada.angel @ Sep 30 2008, 10:59 AM) *
bine ai facut ari , si eu am facut la fel dar la putin timp dupa casatorie pt ca nu am suportat prea mult aceasta situatie de a da lu ''mami si tati '' tot iar pe ''mami si tati '' ii doare in fund de noi , i-am zis dinte pt dinte asa cum pe ei nu i-a interesat niciodata soarta sotului asa nici pe mine nu ma intereseaza soarta lor , desi stam f aproape ne vizitam de 2 ori pe an maxim , mai rarut k e mai dragur bananab.gif

noi eram aproape zilnic la ai lui, ii ajutam si cu bani printre altele (noi !!!!!!!!!!!! ) dar am cam pus punct cand am vazut ca ajutor primim numa de la ai mei ,iar ai lui il ajuta doar pe cumnatu-meu... si nu mi s-a parut corect... mai ales acum, de cand cu copilul, e si mai greu... nu mi-e totuna ca ma ocup eu singura de tot , sau ca am ajutor de la sot... asa ca... pa si pusi ma-sa si tata-sau, ca altfel nu avea casa buna cu mine liwlol.gif


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Sep 30 2008, 10:08 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(mada.angel @ Sep 30 2008, 11:01 AM) *
hai ca nu mai stiu sa scriu, m-am enervat am vrut sa spun

laugh.gif tzuc.gif


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

266 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 11:10 AM