Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

215 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Decembrie 2008, Aici suntem mamicile la care o sa vina Mosu'...
VALERIA OANA
postare Jun 18 2008, 10:23 AM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



QUOTE(Andymar @ Jun 14 2008, 12:10 PM) *
Voi cam cand o sa nasteti si unde? l-ati vazut deja pe micuti la eco? Al meu asa e de neastamparat!





Eu o sa nasc intr-un boschete in parc....la cati bani ne da statul roman, este locul ideal si nici nu ma costa mult


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
annes
postare Jun 18 2008, 01:42 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 11-June 08
Membru nr.: 26,005



Buna! Si eu sunt o mamica de decembrie. DPN este 18 dec...de-abia astept. Sunt asa de entuziasmata si de nerabdatoare de nu va pot spune... Acum 3 ani am avut o sarcina oprita in evolutie si acum la cel m mic semn ma alarmez....mi-am m revenit acum avand 14 sapt, dar in prima luna....Bebele meu este f neastamparat (ca mamica lui). Eu sunt o fire activa, f agitata, nu-mi gasesc locul, nu pot sa stau deloc....La ultima eco la 12 sapt s-a fatait dintr-o parte intr-alta, isi fixeaza piciorusele si ridica din funduletz, statea cu o manutza sub capsor. I-am numarat degetelele la manute si picioruse, cordonul omblilical era bine, coloana vertebrala la fel, i-am masurat ceafa si este totul OK. Am asa niste emotii de fiecare data cand mergem la eco.....Visez in fiecare noapte clipa ca nasc si imi tin bebelul in brate...sunt innebunita sa vina m repede fetita.gif .simt ca ar fi o fetitza nebunatica....am pregatit si numele (si pt jucaus.gif bebe baietel) si sa ma plimb toata ziua cu el carut.gif , sa-l sufoc cu toata dragostea mea.
Sper sa m vb cu voi pe aici sa nu ma m precipit atata! Anamaria, 28 ani, Rm. Valcea
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lumona
postare Jun 19 2008, 07:26 PM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 43
Inscris la: 19-June 08
Din: Alba
Membru nr.: 26,957



Buna si eu voi fi o mamica de decembrie 2008. Sunt +13 gravida.gif . Am fost la medic si mi-a spus DPN 23 decembrie...a mai zis ca este baiat(mi-am dorit un baiat)....Matei(asa o sa-l cheme) si o sa vina o data cu Mosu. Ma bucur ca mai sunt si alte mamici de decembrie 08. Astept sa vina o data barza.gif
Sper sa m-ai vorbim pana in decembrie! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
veevee
postare Jun 20 2008, 10:00 AM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 9
Inscris la: 23-May 08
Membru nr.: 24,158




bananab.gif buna fetelor carut.gif si eu sunt o mamica de decembrie DPN 15 dec jucaus.gif si avand in vedere ca sunt la prima sarcina sunt deasemenea si foarte nerabdatoare sa vina momentul mult asteptat dar si puiutul mult dorit biberon.gif barza2.gif va doresc la toate sarcina usoara! floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lumona
postare Jun 20 2008, 10:59 AM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 43
Inscris la: 19-June 08
Din: Alba
Membru nr.: 26,957



QUOTE(veevee @ Jun 20 2008, 11:00 AM) *
bananab.gif buna fetelor carut.gif si eu sunt o mamica de decembrie DPN 15 dec jucaus.gif si avand in vedere ca sunt la prima sarcina sunt deasemenea si foarte nerabdatoare sa vina momentul mult asteptat dar si puiutul mult dorit biberon.gif barza2.gif va doresc la toate sarcina usoara! floare2.gif


Sarcina usoara si tie si eu sunt la prima sarcina si deabea astept sa vina biberon.gif jucaus.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lumona
postare Jun 23 2008, 08:40 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 43
Inscris la: 19-June 08
Din: Alba
Membru nr.: 26,957



Ce mai fac mamicile de decembrie 2008? C-am tacute, nimeni nu m-ai spune nimic! Mai este cineva pe aici care mai are greturi???? Eu am si este naspa rau. floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
veevee
postare Jun 24 2008, 05:51 PM
Postare #17


Junior
*

Grup: Members
Postari: 9
Inscris la: 23-May 08
Membru nr.: 24,158



QUOTE(lumona @ Jun 23 2008, 09:40 PM) *
Ce mai fac mamicile de decembrie 2008? C-am tacute, nimeni nu m-ai spune nimic! Mai este cineva pe aici care mai are greturi???? Eu am si este naspa rau. floare2.gif

lumona noi avem deja 14 sapt si 5 zile si greturile au trecut desi perioada lor a fost foarte grea pt mine gravida.gif dar akum totul este ok bouncy.gif ai sa vezi si tu ca o sa treaca perioada greturilor dar o sa vina altele..... oFloare1.gif tot ce conteaza este ca tu sa treci prin toate aceste "etape" numai cu gandul la sfarsitul celor 9 luni cand iti vei tine puiutul in brate jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lumona
postare Jun 25 2008, 09:18 AM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 43
Inscris la: 19-June 08
Din: Alba
Membru nr.: 26,957



QUOTE(veevee @ Jun 24 2008, 06:51 PM) *
lumona noi avem deja 14 sapt si 5 zile si greturile au trecut desi perioada lor a fost foarte grea pt mine gravida.gif dar akum totul este ok bouncy.gif ai sa vezi si tu ca o sa treaca perioada greturilor dar o sa vina altele..... oFloare1.gif tot ce conteaza este ca tu sa treci prin toate aceste "etape" numai cu gandul la sfarsitul celor 9 luni cand iti vei tine puiutul in brate jucaus.gif



Si noi avem deja 14sapt si o zi dar greturile continua,nu putem manca de 14sapt decat piine prajita si fructe. Ti-ai facut triplu testul? Cine ti la cerut ginecologul sau medicul de familie? Eu nu mi l-am facut si eram curioasa pe cine sa intreb de el.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emyly
postare Jun 25 2008, 01:07 PM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 25-June 08
Din: mamicidedecembrie
Membru nr.: 27,639





buna fetelor si eu sunt o mamica de decembrie , am 40 ani si este prima sarcina. Spre norocul meu nu am avut greturi sau alte chestii pana acum, in schimb pb.mea este rh negativ.

Aceasta postare a fost editata de emyly: Jun 25 2008, 01:08 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lumona
postare Jun 25 2008, 02:18 PM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 43
Inscris la: 19-June 08
Din: Alba
Membru nr.: 26,957



QUOTE(emyly @ Jun 25 2008, 02:07 PM) *
buna fetelor si eu sunt o mamica de decembrie , am 40 ani si este prima sarcina. Spre norocul meu nu am avut greturi sau alte chestii pana acum, in schimb pb.mea este rh negativ.



Am si eu rh negativ dar nu este asa o problema, imi fac anticorpi in fiecare luna si pana acum nu au iesti slava Domului. Sper s-o tinem tot asa pana la 40de saptamni. Rh negativ nu este asa o problema grava dupa cum se prezinta pe net. Sarcina usoara, in cate sapt. esti? Sti ce o sa fie si cand o sa nasti aproximativ? floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

215 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:18 PM