Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 6 7 8  
Reply to this topicStart new topic
> Anticonceptionale, ati folosit?
Anca1985
postare Apr 13 2009, 08:19 PM
Postare #71


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,634
Inscris la: 7-April 09
Din: Bergamo,It
Membru nr.: 83,564



eu am luat niste anticonceptionale cam jumatate de an pentru niste chisturi.doamna doctora mi-a spus sa fac pauza dupa 5-6 luni,sa-mi fac analize de sange,chestii de gen.dupa ce le-am lasat am aflat ca au disparut si chisturile si am decis sa raman insarcinata.asta in septembrie 2007.am asteptat si am tot asteptat pana s-a intamplat in decembrie 2008 laugh.gif a trecut mult timp.da' nu stiu sa spun daca de la anticonceptionale...sau asa a fost sa fie,acum a vrut el sa vina tongue.gif

eu stiu (din auzite ce-i drept) ca depinde cat de puternice sunt anticonceptionalele...daca sunt mai tari ramai mai tarziu insarcinata (pot trece si 8-9 luni) daca sunt mai slabe poti ramane si imediat! blink.gif adica o prietena de-a mea imediat cum le-a lasat,n-a trecut nici o luna si a ramas insarcinata ... o cunostinta de-a ei a ramas dupa 6 luni ... eu dupa un an si ceva laugh.gif depinde

later edit: aaaaaaaaaaaaa si inca ceva.am o prietena foarte buna care de cativa ani de zile foloseste aparataul acela,sau "test" cum ii zice,PERSONA.ea este italianca,si eu stau acolo,si il ia de la farmacie cu vreo 50-60 de euro.bagi datele acolo,pam pam,si iti spune cand poti ramane insarcinata,cand nu ... e foarte interesant.dupa ce nasc pe acela il voi folosi si eu

Aceasta postare a fost editata de Anca1985: Apr 13 2009, 08:25 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Apr 14 2009, 09:34 AM
Postare #72


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



fetelor, voi ce stiti despre cipurile contraceptive? oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela petreus
postare Oct 10 2010, 11:24 AM
Postare #73


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 9-October 10
Membru nr.: 181,215



si eu am folosit anticonceptionale 6 ani de zile, acum de un an le-am lasat si vreau sa am un bebe, dar inca nu am reusit sa raman gravida, ce ma puteti sfatui? din cauza pilulelor nu am ramas? eu sunt putin speriata, am 26 de ani si imi doresc foarte mult un bebelus.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CristinaS
postare Oct 10 2010, 02:26 PM
Postare #74


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,809
Inscris la: 20-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,099




QUOTE(mihaela petreus @ Oct 10 2010, 12:24 PM) *
si eu am folosit anticonceptionale 6 ani de zile, acum de un an le-am lasat si vreau sa am un bebe, dar inca nu am reusit sa raman gravida, ce ma puteti sfatui? din cauza pilulelor nu am ramas? eu sunt putin speriata, am 26 de ani si imi doresc foarte mult un bebelus.


Nu sunt pilulele de vina. Eu am luat timp de 10 ani, am facut pauza 3 luni (la sfatul medicului, perioada in care am folosit alte metode contraceptive) si in a patra luna am ramas insarcinata.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 6 7 8
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 12:50 AM