Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 556 557 558 559 560 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
anamaria_c
postare Mar 16 2009, 03:13 PM
Postare #5571


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307



Am fost si eu vineri la doctor si totul e ok ,mai trebuie sa merg maine sa-mi iau analizele la singe si urina sper sa fie si alea bune.
La mine singura problema ar fi cu somnul ,dureri de burtica am foarte rar iar atunci iau un no spa imi trece.
Va doresc la toate mamicile multa multa sanatate oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina03
postare Mar 16 2009, 04:14 PM
Postare #5572


CATALINA03
***

Grup: Members Plus
Postari: 207
Inscris la: 13-February 09
Din: ITALIA TRENTO
Membru nr.: 71,853



SALUTARI BURTICUTE!VA DORESC UN INCEPUT DE SAPT.BUN SI MULTA SANATATE VOUA SI LA bb.gif bb.gif hug.gif MAI AVEM UN PIC SI PUTEM SA NE IMBRATISAM inger.gif DUPA CE VOM NASTE VOM INFRUNTA ALTE PROBLEME blush.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Mar 16 2009, 04:38 PM
Postare #5573


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Vad ca durerile sau contractiile sunt la ordinea zilei la majoritatea. Si la mine au aparut, desi bebe ar trebui sa mai stea pana pe 22 aprilie, cand e termenul. Maine mergem la control sa vedem ce ne spune doctorul. Pana acum mie mi-a zis sa iau no-spa cate 3 pe zi si cate 2 supozitoare uscosin, insa nu mi se pare ca situatia e mai buna decat inainte.

Poate cineva sa imi spuna daca la Spitalul Universitar in Bucuresti iti dau voie cu hainutele tale pt bebe sau ti le dau pe ale lor? Si ce anume mai trebuie sa cumperi pt bebe pentru perioada cat va sta in spital. Multumesc si sarcina usoara si fara probleme in continuare tuturor.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_alexaa
postare Mar 16 2009, 04:39 PM
Postare #5574


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 731
Inscris la: 3-February 09
Membru nr.: 69,343




QUOTE(bebepis @ Mar 16 2009, 11:58 AM) *
Buna! Eu-eu-eu nasc la Elias rolleyes.gif ! Dar mai am vreo 3 saptamani si ceva. Si desi eu astept o fetita nu cred ca se va grabi si mai mult ca sigur voi trece de 40 de saptamani. Eu am sa nasc cu dr. Ana-Maria Floare.
Si eu merg azi la control sa vad cat a mai crescut bebita mea. Acum 4 saptamani avea 2 kg.
Multa bafta! Tu mai ai putin! Ai fost pana acum la Elias? Cum arata maternitatea? Noi nu ne-am dus nici sa vedem pe unde se intra doh.gif !


Eu nasc cu d-na dr. Pandaru Andreea...da am fost la Elias, numai acolo merg la control si de 3 saptamani numai in maternitate ma consulta..am fost in sala de pretravaliu de mi-a monitorizat bble am vazut unde este Blocul operator(adica sala de nastere) insa nu am intrat acolo...asa si unde vom sta noi.....este curat pana acum am dat numai de asistente dragute......ce sa-ti zic in mare e bine!!!Dar pe tine unde te consulta dr ta????Are cabinet particular?????


--------------------



Un ingeras a aparut in vietile noastre,acela este Patrick Mihai!!!






http://www.ph-online.ro/prahoveanul-anului...02-adrian-iacob
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_alexaa
postare Mar 16 2009, 04:42 PM
Postare #5575


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 731
Inscris la: 3-February 09
Membru nr.: 69,343



QUOTE(manu1981 @ Mar 16 2009, 06:38 PM) *
Vad ca durerile sau contractiile sunt la ordinea zilei la majoritatea. Si la mine au aparut, desi bebe ar trebui sa mai stea pana pe 22 aprilie, cand e termenul. Maine mergem la control sa vedem ce ne spune doctorul. Pana acum mie mi-a zis sa iau no-spa cate 3 pe zi si cate 2 supozitoare uscosin, insa nu mi se pare ca situatia e mai buna decat inainte.

Poate cineva sa imi spuna daca la Spitalul Universitar in Bucuresti iti dau voie cu hainutele tale pt bebe sau ti le dau pe ale lor? Si ce anume mai trebuie sa cumperi pt bebe pentru perioada cat va sta in spital. Multumesc si sarcina usoara si fara probleme in continuare tuturor.



Si m ie mi-a dat dr uscosin si no-spa cand am avut dureri si la mine a mers adica ma lasau durerile....din cate stiu eu la spital pt BB trebuie sa ai pampersi si servetele umede,eu cel putin atat i-am luat si daca mai iti trebuie ceva iti va spune neonatologul si ii cumpara sotul tau dupa....


--------------------



Un ingeras a aparut in vietile noastre,acela este Patrick Mihai!!!






http://www.ph-online.ro/prahoveanul-anului...02-adrian-iacob
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doinitzagabriela
postare Mar 16 2009, 06:02 PM
Postare #5576


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 802
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,131



QUOTE(lilBB @ Mar 16 2009, 01:31 PM) *
stie cineva unde poti sa iti face echo in Bucuresti fara programare si fara internare?
am batut toate locatiile posibile sambata timp de 5 ore si nimeni nu a vrut sa-mi faca echo sad.gif
angi, dr. meu zice ca se reface pana nasc eu, dar nici macar eu nu stiu cand intru in travaliu, ma indoiesc ca are el un bol de cristal in care poate sa vada si sa-mi zica cu siguranta cand se va intampla. in plus e in conced. medical si de exemplu sambata nu mi-a raspuns la telefon. cam neplacut la 9 luni, nu? cu cezariana era un apropos de cate pot sa mearga prost pe ultima suta de metri, trebuie sa fi pregatit pt. tot ce e mai rau, nu?! voi cum va simtiti?
mamigeo, multam de incurajari, oricum la ora aceasta sunt cu moralul asa la pamant ca nimic nu mai mai scoate din starea asta. am fost si eu ieri la Auchan (militari) si i-am luat niste hainute tare dragutze Renatei. Succes la cumparaturi!

Multa sanatate tuturor gravida.gif !



Eu mi-am facut la politlinica cu plata nr2 (de la Morarilor) dupa nunta nu il mai ra programare ( eu am fost de dimineata la 10 ) la pranz stiu ca au pauza ca se schimba doctorul.


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doinitzagabriela
postare Mar 16 2009, 09:10 PM
Postare #5577


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 802
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,131



QUOTE(anamaria_c @ Mar 16 2009, 05:13 PM) *
Am fost si eu vineri la doctor si totul e ok ,mai trebuie sa merg maine sa-mi iau analizele la singe si urina sper sa fie si alea bune.
La mine singura problema ar fi cu somnul ,dureri de burtica am foarte rar iar atunci iau un no spa imi trece.
Va doresc la toate mamicile multa multa sanatate oFloare1.gif


Si eu iti doresc multa sanatate, nici eu nu prea am probleme cu contractiile, ba din contra umplu toata ziua nu am stare, vad ca si cu somnul am inceput sa ma mai echilibrez, ma trezesc de cel putin 2 ori pe noapte la baie, dar apoi adorm imediat...smile.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
di@
postare Mar 17 2009, 08:31 AM
Postare #5578


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 177
Inscris la: 2-December 08
Din: tel aviv, israel
Membru nr.: 52,966



neatza gravida.gif
sunt la o cafea.. cafea.gif citeam ce ati mai scris...eu contractii nu am mai avut ...slava domnului...nici dureri...ma apasa bebitza cateodata pe vezica saau nush pe ce...de ma inteapa pana in creieri...ma ia asa prin surprindere cateodata ca si eu ma sperii ce reactie am...multa bafta fetelor care merg la control azi si sa auzim de bine...
pupici multi trandafir.gif floare2.gif oFloare.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Mar 17 2009, 08:56 AM
Postare #5579


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(baby_alexaa @ Mar 16 2009, 06:39 PM) *
Eu nasc cu d-na dr. Pandaru Andreea...da am fost la Elias, numai acolo merg la control si de 3 saptamani numai in maternitate ma consulta..am fost in sala de pretravaliu de mi-a monitorizat bble am vazut unde este Blocul operator(adica sala de nastere) insa nu am intrat acolo...asa si unde vom sta noi.....este curat pana acum am dat numai de asistente dragute......ce sa-ti zic in mare e bine!!!Dar pe tine unde te consulta dr ta????Are cabinet particular?????

Doctorita mea cred ca are doar contract de colaborare cu Elias-ul, face garzi acolo (asa cred eu, nu am intrebat-o direct). Oricum m-a asigurat ca va veni sa ma asiste la nastere indiferent de zi sau ora. La control am mers de fiecare data la med-as unde intre anumite ore are consultatii si ecografii. Mi-a convenit pt ca era la 2 pasi de serviciu. Elias-ul nu prea imi este la indemana ca locatie. Eu nu prea m-am agitat in legatura cu maternitatea unde am sa nasc; m-am hotarat la medic si apoi nu a mai contat prea tare maternitatea.
Tu vei face epidurala? Ai vorbit cu doctorita ta despre asta?
Bebita mea se pare ca are cam 2,800 greutate; desi acum marja de eroare la masuratori este mult mai mai mare decat in primele 2 trimestre.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_alexaa
postare Mar 17 2009, 09:57 AM
Postare #5580


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 731
Inscris la: 3-February 09
Membru nr.: 69,343



QUOTE(bebepis @ Mar 17 2009, 10:56 AM) *
Doctorita mea cred ca are doar contract de colaborare cu Elias-ul, face garzi acolo (asa cred eu, nu am intrebat-o direct). Oricum m-a asigurat ca va veni sa ma asiste la nastere indiferent de zi sau ora. La control am mers de fiecare data la med-as unde intre anumite ore are consultatii si ecografii. Mi-a convenit pt ca era la 2 pasi de serviciu. Elias-ul nu prea imi este la indemana ca locatie. Eu nu prea m-am agitat in legatura cu maternitatea unde am sa nasc; m-am hotarat la medic si apoi nu a mai contat prea tare maternitatea.
Tu vei face epidurala? Ai vorbit cu doctorita ta despre asta?
Bebita mea se pare ca are cam 2,800 greutate; desi acum marja de eroare la masuratori este mult mai mai mare decat in primele 2 trimestre.



da voi naste cu epidurala,am vb cu dr despre asta,eu mi-am cumparat epidurala(mai putin solutia)din cate am inteles asa se face la Elias,trebuie sa-ti cumperi singura trusa.....daca vrei sa nasti cu epidurala este bine sa-ti intrebi dr despre asta!!!Eu sunt din Ploiesti si oricum fac 'naveta' pana acolo....imi este cam frica de drumul asta lung pana acolo dar sper sa fie bine.....
Va doresc o zi frumoasa gravida.gif tzuc.gif


--------------------



Un ingeras a aparut in vietile noastre,acela este Patrick Mihai!!!






http://www.ph-online.ro/prahoveanul-anului...02-adrian-iacob
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 556 557 558 559 560 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 05:31 PM