Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

14 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Donez Lucruri& Accesorii Bebe, pt 0-3 luni, 3-6
dyana
postare Apr 14 2008, 08:50 AM
Postare #11


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



am mai gasit:
1. un sac de dormit roz si pufos (a fost febletea mea)
2. un port -bebe nu foarte complicat, nou (pt ca eu nu am avut nici conformatia nici puterea de a cara bebele cu el)
3. o rochita pretabila botez, pt maxim 3 luni, noua (nu stiu ce imi imaginam eu ca pot sa fac cu ea cand i-am rupt eticheta, pt ca noua ne era deja mica doh.gif ); e din catifea alba, caciulita si botoseii par un picut folosite.
o sa pun niste si poze


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Apr 14 2008, 08:55 AM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



Nu se anunta nimeni????????????? pacat ca nu am fetite in imprejurimi.....ca le luam eu sa le dau...am multe vecine nevoiase... si nepata noastra e in aceiasi situatie dar ei i le-am dat pe ale noastre.....


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Apr 14 2008, 09:17 AM
Postare #13


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(georgeta23 @ Apr 14 2008, 09:55 AM) *
Nu se anunta nimeni????????????? pacat ca nu am fetite in imprejurimi.....ca le luam eu sa le dau...am multe vecine nevoiase... si nepata noastra e in aceiasi situatie dar ei i le-am dat pe ale noastre.....

cred ca daca le scoteam la licitatie aveam mai mult succes tongue.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Apr 14 2008, 09:21 AM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377




QUOTE(dyana @ Apr 14 2008, 10:17 AM) *
cred ca daca le scoteam la licitatie aveam mai mult succes tongue.gif


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif lasa ca ai sa vezi ca se va gasii cineva nevoias..... sunt sigura de asta!


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Apr 14 2008, 09:31 AM
Postare #15


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



poate sunt mamici ce nu au curajul sa ceara sprijin... incercati sa donati pe la casele de copii, daca nu aveti vecini prin preajma.. eu am mai gasit prin parc doritoare, asa ca am rezolvat cu datul mai departe si avem si o fetita in bloc pe care deja am asigurat-o pana la an.. mi-e atat de draga cand o vad in hainutele Ilincai, parca retraiesc acele frumoase clipe cand o tineam la pieptul meu si ii ofeream toata dragostea..


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Apr 14 2008, 09:35 AM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



Dar nu este nici o rusine sa ceara ajutorul...si eu am primit hainute pt Edy cat a fost mic si mi-au fost de mare ajutor...... si cand le vad si eu pe alti copii, la fel ca tine Mallina....simt satisfactie, simt ca am facut ceva frumos....
si nu imi e rusine nici mie sa cer....am cerut si eu acum cateva zile unor vecini care au copii mari, un laptop de jucarie pt Edy..... acum sa vedem daca o sa ni-l dea......

Aceasta postare a fost editata de georgeta23: Apr 14 2008, 09:37 AM


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Apr 14 2008, 11:29 AM
Postare #17


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



Eu am trecut aproape toate hainutele mici ale lui Stefi in garderoba lui Vladut (verisorul lui). Si mi-e tare drag cand il vad imbracat cu ele...E asa de mic...eu am si uitat cum era Stefi atunci...noroc cu pozele...Am oprit si cateva mai bune ca nu se stie niciodata. Eu mai am un frate si poate va avea nevoie vreodata de hainute pt copii...Sau cineva drag din familie...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Apr 14 2008, 03:50 PM
Postare #18


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



multe din hainutele mici le-am primit si noi si chiar ne-am bucurat atunci; eu nu stiu daca ii e cuiva jena sa le ceara, cred doar ca nu au vazut persoane potrivite anuntul. Am vazut si anunturi de cereri de de toate in toata regula, asa ca.....smile.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mari_36gl
postare Apr 14 2008, 05:56 PM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 13-April 08
Membru nr.: 20,460



QUOTE(dyana @ Apr 14 2008, 03:50 PM) *
multe din hainutele mici le-am primit si noi si chiar ne-am bucurat atunci; eu nu stiu daca ii e cuiva jena sa le ceara, cred doar ca nu au vazut persoane potrivite anuntul. Am vazut si anunturi de cereri de de toate in toata regula, asa ca.....smile.gif

Lucrez in cadrul unui centru de plasament din Galati.Cunosc fiecare nevoie a acestor copii, care , din inima va spun, nu sunt deloc putine.As dori sa pot face mai mult pentru acesti copii,copii care au cunoscut doar boala si suferinta pana acum, copii care traiesc momente mult prea triste pentru varsta lor. Nimeni nu este obligat sa ajute un copil care nu este al sau, dar unii aleg sa-si ofere sprijinul.Am scris in speranta ca printre persoanele care citesc acest mesaj sunt si oameni generosi, oameni carora le pasa de nevoile celorlalti.
Ajutati-ne ca sa ii putem ajuta!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Apr 14 2008, 08:16 PM
Postare #20


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(mari_36gl @ Apr 14 2008, 06:56 PM) *
Lucrez in cadrul unui centru de plasament din Galati.Cunosc fiecare nevoie a acestor copii, care , din inima va spun, nu sunt deloc putine.As dori sa pot face mai mult pentru acesti copii,copii care au cunoscut doar boala si suferinta pana acum, copii care traiesc momente mult prea triste pentru varsta lor. Nimeni nu este obligat sa ajute un copil care nu este al sau, dar unii aleg sa-si ofere sprijinul.Am scris in speranta ca printre persoanele care citesc acest mesaj sunt si oameni generosi, oameni carora le pasa de nevoile celorlalti.
Ajutati-ne ca sa ii putem ajuta!

Daca crezi k ceva dintre lucrurile noastre le va fi de folos, spune-mi. Doar ca eu sunt din Bucuresti.


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

14 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 12:30 PM