Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

245 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Iunie 2008
max
postare Nov 12 2007, 10:09 AM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649



eu stiam ca poti lua paracetamol, dar simplu NU SINUS.
sanatate la burtici si sa nu trebuiasca sa luati nimic. tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Nov 12 2007, 10:41 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



daca DD vrea, si maine voi afla la analize ca rezultatul la igm rubeola este de fapt un fals pozitiv, ma alatur si eu voua care voi naspa in iunie.am 11 saptamani de sarcina si suspecta de rubeola in sarcina.doresc tuturor viitoarelor mamici sa se protejeze de toxo,rubeola,citomegalovirus......sa nu treaca prin drama prin care trec eu...


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Nov 13 2007, 08:19 AM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(ella78 @ Nov 11 2007, 08:20 PM) *
buna fetelor ma primiti si pe mine? si eu voi naste tot in iunie, vreau sa va spun ca am niste stari nasoale am greturi nu imi place mancarea gatita nu stiu ce sa mai mananc. am avut probleme cu maselele mi s-a umflat ganglionul am avut iminenta de avort, acum iau duphaston si pt ganglion iau ampicilina cu paracetamol. tzuc.gif


aoleo... incearca cu altceva, nu pastil ca nu e bine... am vazut copii ale caror mamici au luat pastile in timpul sarcinii, mai ales in trimestrul I.. nu te juca...
pentru fiecare lucru exista o alternativa, du-te la un doctor bun...
greturile iti vor trece destul de repede.. eu sunt in saptamana 11 si mi-au trecut deja ( poate sunt eu mai norocoasa)...
te pup si sarcina usoara!



--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bika82
postare Nov 13 2007, 08:05 PM
Postare #14


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 633
Inscris la: 13-November 07
Din: Pascani-Iasi
Membru nr.: 9,574




Buna ma alatur si eu voua sunt tot o mamica care va naste in iunie 2008, e prima mea sarcina si am foarte mari emotii.Acum am 11 saptamani si chiar ma simt foarte bine,sper ca e de bine starea mea,dar am avut ceva greturi la inceput.

Aceasta postare a fost editata de bika82: Nov 13 2007, 08:11 PM


--------------------

Iubirea lui mami si a lui tati.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aryana
postare Nov 14 2007, 12:27 PM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,030
Inscris la: 5-November 07
Membru nr.: 9,158



Buna bika! Bine ai venit printre noi! Pai pe la 11 saptamani trec greturile asa stiu eu si sper. Dar unde sunt celelate fete andra nu ai mai dat nici un semn de viata, sper ca nu ai patit nimic... Ti-ai facut analizele, cum au iesit? Ella tu mai iei antibiotice sau s-a rezolvat problema. Eu ce sa zic imi era frica sa iau paracetamol dar pana la urma am luat si paracetamol si pencilina v, ca am facut o infectie in gat de nici nu mai puteam sa inghit de durere, sper sa mai reziste un pic bebe, pentru ca mai am un pic si imi trece. Sper sa fie bine. Va pup si astept vesti de la voi.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Nov 14 2007, 04:41 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(bika82 @ Nov 13 2007, 10:05 PM) *
Buna ma alatur si eu voua sunt tot o mamica care va naste in iunie 2008, e prima mea sarcina si am foarte mari emotii.Acum am 11 saptamani si chiar ma simt foarte bine,sper ca e de bine starea mea,dar am avut ceva greturi la inceput.


bine ai venit printre noi. se pare ca esti cam de aceeasi varsta cu mine smile.gif
si eu am avut ceva greturi,care mi-au trecut...acum sunt foarte bine.
sarcina usoara si un bebe sanatos.
la c spital vrei sa nasti?si cand?... eu nasc pe 8 iunie ( sau cel putin asa mi-a spus la ecograf. smile.gif



--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bika82
postare Nov 15 2007, 09:01 AM
Postare #17


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 633
Inscris la: 13-November 07
Din: Pascani-Iasi
Membru nr.: 9,574



Buna fetelor si multumesc pentru primire,nu stiu exact data cand o sa nasc in jur de 8 cred.Astazi ma duc la medicul ginecolog la control, ca pana acum m-a tot reprogramat si nu am apucat sa ajung.Si ca sa ii raspund Mariei o sa nasc la maternitatea Cuza Voda din Iasi,deoarece eu sunt din Iasi.
Si eu am luat pe la 7 saptamani paracetamol sinus cate 2 pe zi timp de 3 zile ca eram foarte racita si oscilococcinum sper sa nu aiba repercursiuni asupra bebelui,si apoi mi-a trecut raceala si ma durea in piept f tare si in gat si nu am mai luat nici un medicament ci m-am tratat cu leacuri babesti si au avut succes.Sarcina usoara va urez la toate si bebe sanatosi.


--------------------

Iubirea lui mami si a lui tati.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aryana
postare Nov 15 2007, 11:09 AM
Postare #18


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,030
Inscris la: 5-November 07
Membru nr.: 9,158



Bika si eu tot din Iasi sunt si tot la Cuza Voda o sa nasc. Sa ne spui cum a fost la control, la ce medic esti?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcelacmf
postare Nov 15 2007, 08:22 PM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 8-March 07
Din: Zalau
Membru nr.: 2,529



Buna tuturor mamicilor de iunie 2008! Si eu voi naste tot pe la inceputul lui iunie. Pana acum am avut o sarcina usoara, mi-a fost rau doar vreo 3 zile. In rest ....parca nu mai trece timpul.
Vreau sa va intreb ...voi cum v-ati calculat saptamanile? Eu am inceput sa citesc niste carti de specialitate (este prima sarcina si nu stiu nimic despre copii) si in unele scrie ca se calculeaza de la ultimul ciclu, adica as avea 11 saptamani, iar in altele se scade 2 saptamani de la ciclu, adica as avea 9 saptamani. Voi cum stiti? Ceea ce ma deruteaza este ca sunt niste analize care se fac intre anumite saptamani.
O sarcina usoara va doresc si numai bine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bika82
postare Nov 15 2007, 08:36 PM
Postare #20


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 633
Inscris la: 13-November 07
Din: Pascani-Iasi
Membru nr.: 9,574



Buna fetelor am fost la medic si l-am vazut pe bebe,mi-au dat lacrimile de emotii cand i-am auzit inima cum batea f tare, ma simt super bine ,fericita si bucuroasa.Mi-a zis ca e bine mi-a dat si poza cu bebele meu,e prima lui fotografie era foarte neastamparat, dadea din maini si din picioruse incontinuu.Pt Aryana sunt la d-na dr. Ciupilan Irina si e prima data cand ma duc acum si e f draguta,mi-a mai dat sa fac niste analize la Istitutul de Igiena din Iasi,mi-a zis ca sunt niste analize care sunt obligatorii, dar nu stiu exact in ce consta,oricum mi-a zis ca e bine sarcina ca pot sa mananc orice mai des si in cantitati mai mici,cica ca sa nu ma imbalonez dar nu prea am patit eu asa ceva.AAAa si mi-a zis ca o sa nasc pe 8 iunie
Marcelacfm din cate stiu eu se ia dupa prima zi din ultimul ciclu si se calculeaza sapatamanile.


--------------------

Iubirea lui mami si a lui tati.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

245 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 11:38 PM