Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Imunostimulatoare, Pt Cei Mici, Dar Si Cei Mari
Mih@ela
postare Oct 19 2009, 10:42 PM
Postare #1


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Odata cu aparitia frigului ne confruntam cu tot felul de viroze si raceli.Nu mare mi-a fost mirarea ca ,de cand a inceput caminul Sebic,raceste foarte des.Si ce-i drept si eu sunt mai sensibila la frig.Ma gandesc sa-i aplic un tratament lui Sebic de intarire a imunitatii(pe langa muulte si variate fructe in fiecare zi..normal.)Nu stiu asupra carui tratament sa ma opresc.Ma ajutati sa ma hotarasc? smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Oct 19 2009, 10:47 PM
Postare #2


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



Eu raman la IMUNO BABY de la erbavita e cel mai bun ai mei nu au racit de loc,de asta le dau de vreo doi ani


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 19 2009, 10:48 PM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Oct 19 2009, 11:47 PM) *
Eu raman la IMUNO BABY de la erbavita e cel mai bun ai mei nu au racit de loc,de asta le dau de vreo doi ani

Cum il administrezi Clau?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 19 2009, 10:49 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(Mih@ela @ Oct 19 2009, 11:42 PM) *
Odata cu aparitia frigului ne confruntam cu tot felul de viroze si raceli.Nu mare mi-a fost mirarea ca ,de cand a inceput caminul Sebic,raceste foarte des.Si ce-i drept si eu sunt mai sensibila la frig.Ma gandesc sa-i aplic un tratament lui Sebic de intarire a imunitatii(pe langa muulte si variate fructe in fiecare zi..normal.)Nu stiu asupra carui tratament sa ma opresc.Ma ajutati sa ma hotarasc? smile.gif

Eu anul trecut am mers pe broncho, ca si anul asta de fapt...si totusi...tot au mai racit, e drept ca mult mai usor...fara febra si alte complicatii....maxim o saptamana si fara antibiotice...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 19 2009, 10:52 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Mih@ela @ Oct 19 2009, 11:42 PM) *
Odata cu aparitia frigului ne confruntam cu tot felul de viroze si raceli.Nu mare mi-a fost mirarea ca ,de cand a inceput caminul Sebic,raceste foarte des.Si ce-i drept si eu sunt mai sensibila la frig.Ma gandesc sa-i aplic un tratament lui Sebic de intarire a imunitatii(pe langa muulte si variate fructe in fiecare zi..normal.)Nu stiu asupra carui tratament sa ma opresc.Ma ajutati sa ma hotarasc? smile.gif

Si Rybomunilul este bun, depinde acum ce ii prieste lui Sebyc...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Oct 19 2009, 10:57 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



Eu le-am dat la amandoi copiii Imunorezistan Junior de la PlantExtract. Toamna trecuta! Acum trebuie sa reiau cura; inca n-am inceput-o.
Am auzit ca Bronhovaxomul ar fi bun. Poate mamici care l-au folosit ar putea sa confirme cat de benefic sau nu, este.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Oct 19 2009, 11:38 PM
Postare #7


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(ruxy @ Oct 19 2009, 10:52 PM) *
Si Rybomunilul este bun, depinde acum ce ii prieste lui Sebyc...

Cam dupa ce criterii sa ma iau..sau cum sa aflu ce ii prieste?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Oct 19 2009, 11:39 PM
Postare #8


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Oct 19 2009, 10:47 PM) *
Eu raman la IMUNO BABY de la erbavita e cel mai bun ai mei nu au racit de loc,de asta le dau de vreo doi ani



QUOTE(cristina67 @ Oct 19 2009, 10:57 PM) *
Eu le-am dat la amandoi copiii Imunorezistan Junior de la PlantExtract. Toamna trecuta! Acum trebuie sa reiau cura; inca n-am inceput-o.
Am auzit ca Bronhovaxomul ar fi bun. Poate mamici care l-au folosit ar putea sa confirme cat de benefic sau nu, este.


Cum l-ati administrat? notworthy.gif Multumesc amanduroara de promptitudine! partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Oct 19 2009, 11:50 PM
Postare #9


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(ruxy @ Oct 19 2009, 10:52 PM) *
Si Rybomunilul este bun, depinde acum ce ii prieste lui Sebyc...

Cum l-ai administrat? notworthy.gif partners.gif Multumesc!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Oct 20 2009, 12:02 AM
Postare #10


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Imunogrip junior

Recomandari:
Cresterea rezistentei organismului: in perioade cu risc crescut de imbolnavire, in stari de convalescenta dupa boala.
Mod de administrare:
1 - 2 ani: 3 mL de 2 ori pe zi;
2 - 4 ani: 3 mL de 3 ori pe zi;
5 - 7 ani: 5 mL de 3 ori pe zi;
peste 7 ani: 5 mL de 5 ori pe zi.
Administrarea se face intr-un ciclu de 4 zile urmate de 4 zile pauza, pentru o perioada de 4-6 saptamani.

Actiune:
Sucul de Echinacea purpurea este imunostimulator, prin cresterea nespecifica a rezistentei organismului la infectii si prin inhibitie virala, actiune ce a fost demonstrata experimental si clinic. Maceratul glicerinic din mladite de maces - Rosa canina MG=D1 are actiune antiinflamatoare, vitaminizanta si osteoblastica. Extractele vegetale din fructe proaspete de Ribes nigrum (coacaz negru), Vaccinium myrtillus (afin), Hippophae rhamnoides (catina) si Rosa canina (maces), obtinute prin presare la rece, sunt bogate in vitamine si minerale. Stimuland proliferarea celulelor imunocompetente, fara sa provoace reactii de memorare din partea acestora, produsul trebuie administrat la intervale determinate si pentru un anumit timp (nu in mod continuu), mecanismele stimulate pe aceasta cale fiind supuse unui training. Pentru sucul stabilizat de Echinacea purpurea s-a stabilit un ritm al administrarilor de 4 zile urmate de alte 4 zile de pauza, nu mai mult de o perioada de 6 saptamani. Fara sa posede o actiune bactericida sau bacteriostatica directa, prin inhibitia hialuronidazei, exclude actiunea invaziva a bacteriilor. In plus, dupa administrare se constata o crestere a nivelului de substante corticoide excretate in urina, ceea ce presupune o stimulare a activitatii corticosuprarenalei.

Atentionare:
Nu se administreaza concomitent cu vaccinarile.
Fiind un produs 100 % natural se recomanda a se agita inainte de administrare!

Mod de pastrare:
Se pastreaza ferit de lumina si caldura, la loc racoros.
A nu se lasa la indemana copiilor!

Compozitie:
100 g contin: suc de Echinacea purpurea standardizat (min. 0,25 % polifenoli exprimati in acid cafeic) 20 g, macerat glicerinic din mladite de Rosa canina - maces (MG=D1) 20 g, extracte vegetale obtinute prin presare la rece cu zahar invertit, din fructe de: Vaccinium myrtillus - afin 10 g, Ribes nigrum - coacaz negru 7,5 g, Rosa canina - maces 10 g, Hippophae rhamnoides - catina 7,5 g.

Prezentare:
Sticle de 120 mL prevazute cu dop cu sigiliu si capac dozator cu diviziuni de la 1 la 6 mL.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

9 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 08:41 PM