Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zinnat
ruxy
postare Jun 16 2010, 09:39 PM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(andaro @ Jun 16 2010, 02:39 PM) *
Offfff...imi pare rau pt Andrei...stiu cum e cu bolile astea....

siropel i-a dat...Vitam, e cu mai mult fier si zinc...plus ca ii dau propolis pt imunitate si Bronho Vaxon.....luni am fost la pediatra la consultatie si a zs ca n are nimic...azi mergem din nou deoarece tusea e mai deasca zi-noapte plus ca ii curge si nasucul....
chiar nu stiu c sa mai cred insa numai la injectii n as dori sa ajunga...

sanatate multa...


De cand si cum anume ii dai broncho?...el nu se da decat primavara si toamna in cure de cate zece zile...se incepe in octombrie....si apoi din nou in martie...

Eu i-am oprit baiatului meu tratamentul, deoarece de cate ori il lua, intra dupa cateva zile intr-un soi de raceala cu tuse si secretii nazale....am observat asta de trei ori...si mi-am dat seama ca este o reactie la el...asa ca am renuntat...acum de curand a fost racit...si i-am dat esberitox....fffff bun...extraordinar, l-a pus pe picioare imediat...ti-l recomand Andaro...ajuta mult si pe timpul racelii...totusi medicul ar fi trebuit sa iti spuna in ce anotimp se administreaza broncho...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Jun 17 2010, 06:18 AM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Buna dimineata...pt toate....

Ieri aparatul pt aerosoli l-a cumparat sotul de la o farmacie de langa noi...Omron se numeste....a costat in jur de 400 lei

Am inteles ca nu orice aparat e potrivit si asta in functie de medicamentul prescris....noi avem fiole de 2 ml....imi capa denumire lor....

Broncho mi-a recomandat sa- i administraez 1 capsula/zi timp de 10 zile/luna....si asta timp de 3 luni...Pt noi e prima data, din pacate...sad.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 17 2010, 08:33 AM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(andaro @ Jun 17 2010, 07:18 AM) *
Buna dimineata...pt toate....

Ieri aparatul pt aerosoli l-a cumparat sotul de la o farmacie de langa noi...Omron se numeste....a costat in jur de 400 lei

Am inteles ca nu orice aparat e potrivit si asta in functie de medicamentul prescris....noi avem fiole de 2 ml....imi capa denumire lor....

Broncho mi-a recomandat sa- i administraez 1 capsula/zi timp de 10 zile/luna....si asta timp de 3 luni...Pt noi e prima data, din pacate...sad.gif

Trebuia sa stie ca nu se da vara...dar nu stiu ce e cu medicii astia....vezi ca nu cumva sa fie si la fetita ta intoleranta la medicament...eu zic sa renunti la el acum si daca mai vrei sa incerci din toamna....cu grija...pana atunci da-i esberitox.... oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andral
postare Jun 17 2010, 11:06 AM
Postare #24


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,609
Inscris la: 9-December 08
Din: BARLAD
Membru nr.: 55,508




QUOTE(ruxy @ Jun 17 2010, 08:33 AM) *
Trebuia sa stie ca nu se da vara...dar nu stiu ce e cu medicii astia....vezi ca nu cumva sa fie si la fetita ta intoleranta la medicament...eu zic sa renunti la el acum si daca mai vrei sa incerci din toamna....cu grija...pana atunci da-i esberitox.... oFloare1.gif

asa se da si lantigen b toamna primavara ..dar noi l.am primit acum in aprilie si cica sa.i dau tot flaconul o data..si gata...in timpul administrarii a racit f tare am ajuns la urgenta medicul de garda cica pai lantigen se da 10 zile pe luna 3 luni..pe prospect nimic de gen..cica pai una e pe prospect una zic medicii..pai da aia ce l.or fi pus pe piata is de unde de pe marte?ia sa caut si eu esberitox ce e?


--------------------
l
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andral
postare Jun 17 2010, 11:09 AM
Postare #25


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,609
Inscris la: 9-December 08
Din: BARLAD
Membru nr.: 55,508



QUOTE(ruxy @ Jun 16 2010, 09:39 PM) *
De cand si cum anume ii dai broncho?...el nu se da decat primavara si toamna in cure de cate zece zile...se incepe in octombrie....si apoi din nou in martie...

Eu i-am oprit baiatului meu tratamentul, deoarece de cate ori il lua, intra dupa cateva zile intr-un soi de raceala cu tuse si secretii nazale....am observat asta de trei ori...si mi-am dat seama ca este o reactie la el...asa ca am renuntat...acum de curand a fost racit...si i-am dat esberitox....fffff bun...extraordinar, l-a pus pe picioare imediat...ti-l recomand Andaro...ajuta mult si pe timpul racelii...totusi medicul ar fi trebuit sa iti spuna in ce anotimp se administreaza broncho...

i.ai dat esberitox in completare la altceva?de unde l.ai luat?cat are copilul tau?e tratament homeopat?

Aceasta postare a fost editata de andral: Jun 17 2010, 11:10 AM


--------------------
l
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Jun 17 2010, 01:09 PM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



QUOTE(ruxy @ Jun 17 2010, 09:33 AM) *
Trebuia sa stie ca nu se da vara...dar nu stiu ce e cu medicii astia....vezi ca nu cumva sa fie si la fetita ta intoleranta la medicament...eu zic sa renunti la el acum si daca mai vrei sa incerci din toamna....cu grija...pana atunci da-i esberitox.... oFloare1.gif

La Broncho te referi? Esbertox-ul acesta este un inlocuitor de-a lui Broncho, sau...?

si aerosolii....cand si cum e bine facut?


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 17 2010, 02:28 PM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(andral @ Jun 17 2010, 12:09 PM) *
i.ai dat esberitox in completare la altceva?de unde l.ai luat?cat are copilul tau?e tratament homeopat?

Copilul meu este mai mare are 14 ani, esberitox, ii administrez de putina vreme, dar cu rezultate deosebite, am aflat de el tot de aici de pe forum, este un imunostimulator natural, pe baza de extracte de tuia si echinaceea....si a doua zi seara dupe ce i l-am dat s-a simtit mult mai bine...din a treia zi, era pe picioare si fara alte medicamente...este indicat si ca adjuvant in raceli, se da de la primele simptome imediat...sanatate multa...se gaseste in faramcii costa in jur de 30- 40 de lei, depinde de farmacie, la sensiblu am gasit cu 40, deci mai scump...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 17 2010, 02:31 PM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(andaro @ Jun 17 2010, 02:09 PM) *
La Broncho te referi? Esbertox-ul acesta este un inlocuitor de-a lui Broncho, sau...?

si aerosolii....cand si cum e bine facut?

Da Anda, la Broncho ma refer...iar despre esberitox am scris putin mai sus....cu aerosolii este bine sa ai schema de la medic, sunt substante pe care trebuie sa le dozezi bine, dau si putina ameteala...asa ca ai grija...eu aerosoli i-am facut numai in spital... oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Jun 17 2010, 02:42 PM
Postare #29


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



offfffff...in ce am intrat??? crybaby.gif
...si asta la 2 saptamani dupa ce a inceput sa mearga la cresa.... mad.gif spada.gif

sotul meu nu prea a vrut sa cumpere acest aparat...a zis ca s bani aruncati pe degeaba...plus ca Sara nici nu doreste sa stea cu masca pe fata....nici nu stiu cum e mai bine sau cum ar putea fi mai bine...


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andral
postare Jun 18 2010, 04:22 PM
Postare #30


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,609
Inscris la: 9-December 08
Din: BARLAD
Membru nr.: 55,508



QUOTE(andaro @ Jun 17 2010, 02:42 PM) *
offfffff...in ce am intrat??? crybaby.gif
...si asta la 2 saptamani dupa ce a inceput sa mearga la cresa.... mad.gif spada.gif

sotul meu nu prea a vrut sa cumpere acest aparat...a zis ca s bani aruncati pe degeaba...plus ca Sara nici nu doreste sa stea cu masca pe fata....nici nu stiu cum e mai bine sau cum ar putea fi mai bine...

aerosoli ii faci la recomandarea medicului si desigur ti.a explicat ce sa pui acolo si in ce cantitati..nu se fac doar in spital de aia se vand aparate in farmacii iar in alte tari in supermarketuri gen carrefour...aerosoli se pot face si numai cu ser fiziologic cand e doar nasucul infundat ,cel mai bine e sa folosesti aparatul cum iti recomanda dr...nici andrei nu suporta masca de cateva ori i.am facut in spital fortat dar e bine sa respire normal,poti incerca sa.i faci in timp ce doarme ,important e sa nui dai in ochi deci cand doarme e bine ca tine ochii inchisi,daca e un aparat silentios si la cat ai dat pe el ar trebui sa fie ,vei reusi...dupa aerosoli nu trebuie sa bea sau sa manance imediat si nici sa o scoti afara,andrei avea de facut o data in zi si au zis ca e mai bine seara dar ne faceau si dimi cum reuseam ...mai incearca sa o convingi ziua cu vorba cu desene cu ce crezi ca merge...nu te.ai bagat in nimic rau e foarte bine daca reusesti sa.i faci acasa e si mult mai igienic decat in spital..de ameteli nu stiu ce sa zic daca dau sau nu,dupa cum ai citit si tu pe instructiuni transforma medicamentul in particule fine care vin inhalate si ajung mai usor si cu mai putine efecte secundare acolo unde trebuie,una e sa faci aerosoli cu dexamatezona si alta sa primesti dexa injectabil...voua ce substanta v.a recomandat pt aerosol?


--------------------
l
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 04:59 PM