Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Familiile Cu Venit De Peste 370 Lei Pe Membru Nu Mai Primesc Alocații, Vi se pare corect?
manu1981
postare Sep 2 2010, 02:04 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Guvernul a elaborat un nou proiect de lege, prin care vrea sa imparta banii in asa fel incat sa ajunga mai mult la cei cu venituri mici, scrie Antena3. Astfel, familiile cu patru sau mai multi copii, cu un venit mai mic de 200 de lei pe membru, pot primi o alocatie de 240 de lei. Insa, din cauza acestei modificari, familiile cu venituri pe membru mai mari de 370 de lei nu vor mai beneficia de ajutor de la stat.

Ministrul Muncii, Mihai Seitan, sustine ca guvernul incearca astfel sa distribuie banii mai mult catre familiile defavorizate.

De asemenea, se vor face controale la sange in cazul celor care primesc ajutoare de la stat, desi nu le merita. Nu li se vor lua banii inapoi, insa autoritatile care le-au acordat pe nedrept incadrarea intr-o anumita categorie defavorizata, ar putea fi sanctionate.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Sep 2 2010, 02:08 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



QUOTE(manu1981 @ Sep 2 2010, 03:04 PM) *
Guvernul a elaborat un nou proiect de lege, prin care vrea sa imparta banii in asa fel incat sa ajunga mai mult la cei cu venituri mici, scrie Antena3. Astfel, familiile cu patru sau mai multi copii, cu un venit mai mic de 200 de lei pe membru, pot primi o alocatie de 240 de lei. Insa, din cauza acestei modificari, familiile cu venituri pe membru mai mari de 370 de lei nu vor mai beneficia de ajutor de la stat.

Ministrul Muncii, Mihai Seitan, sustine ca guvernul incearca astfel sa distribuie banii mai mult catre familiile defavorizate.

De asemenea, se vor face controale la sange in cazul celor care primesc ajutoare de la stat, desi nu le merita. Nu li se vor lua banii inapoi, insa autoritatile care le-au acordat pe nedrept incadrarea intr-o anumita categorie defavorizata, ar putea fi sanctionate.



Nu ma mai mira nimic.....mai prostii ca astia nu cred ca exista.....


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Sep 2 2010, 02:11 PM
Postare #3


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



citisem si eu ieri stirea....dar am citit printre altele ca se vor relua platile in 2011


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Sep 2 2010, 02:15 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




QUOTE(natsandrea @ Sep 2 2010, 03:11 PM) *
citisem si eu ieri stirea....dar am citit printre altele ca se vor relua platile in 2011

Eu nu am gasit nicaieri informatia asta, dar mi-e greu sa cred asta, pentru ca nu vor veni bani peste noapte. Iar decizia asta ne afecteaza in mod direct pe noi ca mamici. Dupa ce ca ne-au taiat din indemnizatii 15%, acum ne mai iau si cele 200 de lei alocatie.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Sep 2 2010, 02:24 PM
Postare #5


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



ma scuzati ca sunt rea:

lasa ma...sa traiasca si mama lor de tigani imputiti!

stiti si voi mai bine la care ma refer.... aia...care fura , " cumpara" , fier vechi gen capace de canal...fura de prin masini etc smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Sep 2 2010, 02:34 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(adrianaO @ Sep 2 2010, 03:24 PM) *
ma scuzati ca sunt rea:

lasa ma...sa traiasca si mama lor de tigani imputiti!

stiti si voi mai bine la care ma refer.... aia...care fura , " cumpara" , fier vechi gen capace de canal...fura de prin masini etc smile.gif

Din pacate asta e realitatea. Desi au zis ca vor stopa ajutoarele sociale date in acest fel, vad ca acum, dimpotriva, le maresc. Cu ce sunt oare mai presus acei copii decat copiii nostri? Unde este oare egalitatea copiilor? Cred ca aici ar trebui sa se sesizeze organizatiile pentru protectia copilului pt ca deja vorbim de discriminare.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Sep 2 2010, 02:38 PM
Postare #7


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(manu1981 @ Sep 2 2010, 03:04 PM) *
Guvernul a elaborat un nou proiect de lege, prin care vrea sa imparta banii in asa fel incat sa ajunga mai mult la cei cu venituri mici, scrie Antena3. Astfel, familiile cu patru sau mai multi copii, cu un venit mai mic de 200 de lei pe membru, pot primi o alocatie de 240 de lei. Insa, din cauza acestei modificari, [b]familiile cu venituri pe membru mai mari de 370 de lei nu vor mai beneficia de ajutor de la stat.
Ministrul Muncii, Mihai Seitan, sustine ca guvernul incearca astfel sa distribuie banii mai mult catre familiile defavorizate.

De asemenea, se vor face controale la sange in cazul celor care primesc ajutoare de la stat, desi nu le merita. Nu li se vor lua banii inapoi, insa autoritatile care le-au acordat pe nedrept incadrarea intr-o anumita categorie defavorizata, ar putea fi sanctionate.
[/b]

asta se refera la ajutoarele de stat pt familii cu venituri mai mici de 370/persoana....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Sep 2 2010, 02:42 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(natsandrea @ Sep 2 2010, 03:38 PM) *
asta se refera la ajutoarele de stat pt familii cu venituri mai mici de 370/persoana....

Pe toate site-urile unde am gasit stirea (ca am cautat pentru ca nu mi se parea real ce am citit) nu scrie ca e vb de ajutor social, ci de alocatiile pentru copii.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Sep 2 2010, 02:47 PM
Postare #9


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(manu1981 @ Sep 2 2010, 03:42 PM) *
Pe toate site-urile unde am gasit stirea (ca am cautat pentru ca nu mi se parea real ce am citit) nu scrie ca e vb de ajutor social, ci de alocatiile pentru copii.

posibil, nu te contrazic....in noutatile legislative ce le-am primit ieri era vb de ajutoarele de stat pt familii cu venituri mai mici de 370/persoana, ca nu se vor mai da pana in 2011


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Sep 2 2010, 02:50 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(natsandrea @ Sep 2 2010, 03:47 PM) *
posibil, nu te contrazic....in noutatile legislative ce le-am primit ieri era vb de ajutoarele de stat pt familii cu venituri mai mici de 370/persoana, ca nu se vor mai da pana in 2011

Ar fi bine sa fie asa, pentru ca nu mi se pare corect ca unii copii sa primeasca alocatie iar altii nu. Toti copiii ar trebui sa aiba aceleasi drepturi. oFloare1.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:18 AM