Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Spitalul Polizu?, Ce stiti despre Polizu?
globulet
postare Oct 13 2007, 09:08 PM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 17
Inscris la: 13-October 07
Membru nr.: 8,032



buna!!
stie cineva informatii despre dr dinu alexandru de la polizu?
a nascut cineva cu el?
eu sunt inscrisa la euroclinic la acest dr dar nu stiu nimic despre el, asa ca orice informatie este importanta

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florimadalina
postare Oct 29 2007, 03:35 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 16
Inscris la: 2-February 07
Din: Ploiesti
Membru nr.: 1,857



QUOTE(globulet @ Oct 13 2007, 08:08 PM) *
buna!!
stie cineva informatii despre dr dinu alexandru de la polizu?
a nascut cineva cu el?
eu sunt inscrisa la euroclinic la acest dr dar nu stiu nimic despre el, asa ca orice informatie este importanta


Fetelor, si eu am fost monitorizata de Mogos...dar m-a dezamagit pt ca nu a venit la nastere...mi s-a declansat nasterea cu 3 sapt inainte si am sunat-o de am innebunit asa cum de altfel stabilisem -sa ma asiste la nastere normal- insa fara folos ...asa ca m-am vazut singura, disperata in Polizu... am nascut cu cine a fost de garda , respectiv dr. CIUVICA pe care v-o recomand cu toata increderea !!!
E un om extraordinar , ganditi-va ca nu o vazusem in viata mea...si s-a purtat cu mine suuuper...a inteles ca sunt speriata, la prima nastere...si a fost mai mult decat ma asteptam ...nu am cuvinte ...ii multumesc lui Dzeu ca mi-a scos-o in cale pe dr asta ! Vorba blanda, alinarea pe care mi-a oferit-o au facut cat 70.000 de doze de anestezic ! (am nascut cu epidurala).
Si ca tot vorbeati ca in spital e jale si ca asistentele iti fac mainile praf...mie nu mi s-a intamplat asa ...desi am stat la perfuzii de la 5 dimin pana la 15 a doua zi ...o singura intepatura finuta la incheietura mainii...nici nu ma asteptam ca de regula mie nu mi se gaseste vena si mi se fac mainile vinete...adevarul e ca perfuzia mi-a fost pusa de asistenta sefa, si dansa a fost o DOAMNA in adevaratul sens al cuvantului...apoi dupa ore bune destat la perfuzii-nu aveam dilatatie- mi s-a pus epidurala de catre dna Mirela si nu mai stiu cum ...super si ea...iar despre bani ...fetelor va rog sa ma credeti ca i-am dat 200.000 asistentei cand mi-a pus perfuzia si atat ! Am vrut si eu si sotul sa-i dam bani dr Ciuvica dar nu a vrut sa ia inainte de nastere nimic oricat am insistat...a zis ca intai sa terminam cu bine treaba si mai vb apoi...asa ca abia a 2-a zi la vizita am prins-o si am putut sa-i bag ceva in buzunar ca nu vroia deloc... tot dupa ce am nascut i-am dat si anestezistei ...deci eu ce sa zic ??? am fost SUUUUPER MULTUMITA DE POLIZU si de personalul de acolo (exceptand faza ca Mogos m-a lasat cu ochii-n soare ). Nu am dat bani nicaieri si am stat intr-o rezevra cu 2 paturi doar, aveam frigider ...ce sa zic bine, bine...daca as mai naste 100 copii cu siguranta la DR CIUVICA as apela la POLIZU.
A, mentionez ca dr Ciuvica era de gasit si la CLINICA SANADOR IN bUCURESTI, pIATA aLBA iuLIA.
sANATATE MAXIMA VA DORESC !!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrada76
postare Jun 27 2008, 11:55 PM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 12-May 07
Membru nr.: 3,676



Scuze pt. intarzierea cu care revin pe site. Am nascut in Polizu, cu d-na dr. Mogos acum aproape un an. A fost o draguta de cand m-a internat pana m-a externat. Am avut parte de un tratament foarte bun de la cap la coada, asistente dragute si atente cu o singura exceptie (cineva mai la vreo 50 ani care era cam acra si cam dura, m-am "lovit" de ea dupa nastere la spalaturi: aveam semne pe picioare de la pruritul de sarcina si m-a intrebat de la ce sunt semnele si i-am spus, la care ea mi-a raspuns f. acru:"dar ce, nu te puteai abtine sa te scarpini?" As fi vrut sa o vad pe ea in situatia mea si cum s-ar fi putut abtine ca ziua imi dadeam cu alcool mentolat si cu mixtura mentolata, dar noaptea ma scarpinam pana la sange... de unde si semnele).
In fine, am nascut natural, cu anestezie epidurala, d-na dr. anestezista si asitenta ei au fost niste dragute, asistenta venea din 5 in 5 min. sa ma verifice.... am fost f. multumita de tot. Aveam emotii inainte si tot intrebam despre epiziotomie, de d-na dr. Mogos, de Spitalul Polizu (prima mea nastere, normal sa am emotii). Totul a fost bine, aceasta prima experienta a fost una buna, fara evenimente nefericite pt. mine. Am un baietel care s-a nascut cu cordonul ombilical in jurul gatului, desi cu o zi inainte de nastere, la ecografie nu era in situatia asta (proabil si l-a pus in jurul gatului in timpul travaliului). Oricum, eu nu vroiam sa fiu taiata (nu vroiam epiziotomie, ii spusesem doamnei dr., dar ea imi explicase ca ea procedeaza asa cu toate pacientele ei, ca daca nu ma taie ma pot rupe f. rau si e mai greu de cusut dupa aceea...etc.).Ideea este ca ii multumesc lui Dumnezeu si d-nei dr. ca a procedat asa, ca era posibil ca bebe al meu sa se nasca mort daca nu ma taia, avand in vedere ca avea cordonul infasurat in jurul gatului.
Nimeni nu a acceptat bani inainte de nastere, toata lumea s-a purtat frumos cu mine, au fost atente si tot timpul cu ochii pe mine (probabil si pt. ca toata sarcina avusesem hipertensiune), totul s-a terminat cu bine si am dat la toti ce a trebuit dupa ce am nascut. Durerile de dupa au fost acceptabile, d-na dr. ne-a dat si niste calmante pt. orice eventualitate care ne-au ajutat (pe mine si pe colega mea de camera) sa trecem peste urmatoarele 2 sau 3 zile.
La 2 luni dupa mine a nascut si sora mea tot cu d-na dr. Mogos si a fost si ea multumita. Am vrut sa revin si sa povestesc ca totul a fost bine, deoarece nu vroiam sa aplaneze vreun dubiu asupra d-nei dr. Imi pare rau pt. Alice ca a avut o experienta nefericita , dar nu stiu ce s-a intamplat, ca daca a avut franjuri si granuloame ... banuiesc (nu stiu exact) ca nu a apucat sa o taie si de fapt a cusut ce s-a rupt sau a taiat-o prea tarziu cand deja incepuse ruptura. Nu stiu exact ce s-a intamplat dar toate prietenele si cunostintele mele care au nascut cu d-na dr. Mogos si inainte si dupa ce am nascut eu sunt multumite. S-ar putea sa fi fost ea ghinionista din procentul acela mic de paciente care au avut aceasta nenorocire si imi pare f.f.f. rau pentru ce i s-a intamplat.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrada76
postare Jun 28 2008, 01:13 AM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 12-May 07
Membru nr.: 3,676




QUOTE(bitzu13 @ Jun 5 2007, 11:58 AM) *
buna fetelor eu sunt mai noua pe aici shi am deschis astazi gasind tocmai discutia despre spitalul polizu.acolo voi naste shi eu peste 2 saptamani,cu dr.dana oprescu ce stiti de ea? momentan pare dragutza dar cotizez la fiecare consultatie cate 50,00ron asa ca are shi motive, nu?
Referitor la ceaa ce au patit celelalte cu dr.Mogos Dumnezeu sa ma ierte dar cred ca nu mai exista nici scrupule printre medicii care parca se iau la intrecere care mai mult sa ia.De juramantul lui Hipocrate... nu stiu sigur daca se mai depune? avand in vedere tot ce se intampla in sistemul sanitar sad.gif .Imi pare rau pt voi care ati avut probleme,sper sa fiti tari shi sa luptati pt a le dovedi nepasarea shi inconstienta unor medici .incercati o sesizare prin intermediul unei televiziuni ,intrand pe un site shi incercati sa deschideti acest subiect ca presa este singura care ne face vorbele auzite.Nastere usoara shi Dumnezeu sa va ajute in toate!Astept parerile voastre>Multumesc



Am, nascut cu d-na dr. Mogos la spitalul Polizu si totul a decurs bine si am fost multumita de tot, inclusiv de asistentele de la neonatologie care veneau la price ora din zi sau din noapte daca le chemam la telefonsi erau f. dragute cu bebe.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrada76
postare Jun 28 2008, 01:20 AM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 12-May 07
Membru nr.: 3,676



QUOTE(corneliamate @ Jun 12 2007, 04:43 PM) *
Andrada, nu stiu daca ai nascut pana acum, dar vreau sa-ti spun cate putin despre drita Mogos Magdalena. Eu am cunoscut-o acum 8 ani de zile, eram fff suparata ca pierdusem o sarcina la Filantropia si am avut sangerari 2 luni de zile, eram disperata ca inca pierdeam resturi dupa chiuretaj. Drita m-a ascultat cu multa rabdare, mi-a spus cauza pierderii sarcinii (am avut o anexita destul de grava), am facut tratamente pt anexita, am facut toate analizele posibile inainte de a mai avea un copil. Prin urmare am nascut cu dr Mogos 3 copii prin cezariana la alegerea mea. Nu mi-a cerut niciodata bani sau sa se poarte urat cu mine sau sa imi dea de inteles ca nu e multumita ca nu-i dau ceva. La cezariana i-am dat mereu cat am avut posibilitatea, iar la control ii duceam mici atentii si rareori bani. Am devenit destul de apropiate, mereu imi spunea ca data am o problema s-o sun. Dupa ce am nascut primul copil am avut ceva pr in intimitatea, de vina erau starile de dupa nastere si nu mai suportam sa se apropie sotul meu de mine, si am vb fff deschis cu Drita Mogos despre aceasta probleme si mi-a dat multe sfaturi ffff de folos si am trecut cu bine peste aceasta.
Iar eu am ffff multumita de rezerva in care am fost dusa de dupa nastere, mereu am fost dusa in rezerva cu doar 2 paturi.
Asta este parerea mea despre Drita Mogos Magdalena, iar Dumnezeu sa-i dea sanatate ca m-a ajutat sa am acesti copii tinand cont ca i-am dus cu greu pana la termen.



Intr-adevar, am nascut la sfarsitul lui mai 2007 cu d-na dr. Mogos la Polizu si am fost foarte multumita atat de ea, cat si de asitentele de pe etaj, de cele de la nastere si de cele de la neonatologie care veneau la bebe oricand sunam dupa ele. Sora mea a nascut la 2 luni si ceva dupa mine tot cu d-na dr. Mogos si a fost multumita de ea, ca si mine. Si eu i-am urat tot binele din lume si o pomenesc de bine si-i doresc, ca si tine, sanatate. Stiu ca exista poate si persoane nemultumite de dansa (nu poti fi perfect si nici sa multumesti chiar pe toata lumea), dar per general din cate persoane cunosc personal si de care am auzit ca au fost la ea, a facut mai mult bine decat rau.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elena_andreea
postare Jul 19 2008, 12:07 AM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 18-July 08
Membru nr.: 31,055



QUOTE(coditza_gaby @ May 17 2007, 12:26 PM) *
cu parere de rau dar POLIZU e cel mai prost spital.sunt din GALATI si am fost intrnata acolo in luna a7 a de sarcina,cand m-au internat mi-au zis ca am copilul mort si dupa un sfert de ora au zis ca am un copil sanatos .apoi mi s-a pus o perfuzie de catre o infirmiera de era sa mor pana dimineata sad.gif

imi pare f rau de ce ti s-a intamplat,dar nu-i chiar asa cum spui si eu am fost internata la polizu cu avort spontan
si mai depinde si de medicul care te interneaza.cu mn sau purtat f f f frumos.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Aug 11 2008, 02:39 PM
Postare #17


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



a nascut cineva cu dr Branescu Nicusor de la spitalul Polizu?


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anndra07
postare Feb 22 2010, 02:47 PM
Postare #18


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 403
Inscris la: 10-February 10
Membru nr.: 129,165



A nascut cineva cu Dna doctor Andronescu de la Polizu?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
1puimic
postare Jun 11 2010, 07:14 PM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 15
Inscris la: 9-March 09
Membru nr.: 77,056



buna fetele! ca de obicei despre fiecare dr pareri si pro si contra! a nascut cineva cu Dr. Calinescu Bogdan la polizu?

Aceasta postare a fost editata de 1puimic: Jun 11 2010, 07:14 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Jun 11 2010, 08:21 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



chiar acum ma uit la protv international si se vorbeste de polizu si cum 5 doctori de la acest spital nici macar nu isi aduc aminte de o fetita nascuta acolo care a murit oFloare1.gif ...totala indiferenta din partea medicilor de acolo pacat


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 07:13 AM