Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Povesti, pentru toti micutii si pentru cei cu inima de copil
meaw_ela
postare Nov 21 2010, 01:44 AM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



Draga mea,
Ma incanta talentul tau la povestit. Stiu ca ai scris "in direct" cum s-ar zice si este de admirat, dar orice poveste de calitate este deseori reeditata, corectata la perfectiune. Simplificarea caracterelor insa ar face povestea mai ushor de retinut.Ziic asta pentru ca ar fi de dorit ca tu sa faci corectarile nu altcineva ,povestea astfel devenind demna de publicat si ramanand A TA!
In povesti intalnim deseori caractere unice. un motan ( doar unul) un iepuras, un bursuc... astfel sunt ushor de retinut. De obicei au insusiri care-i caracterizeaza. de ex: cotzofana e mai guraliva, iepurashul rapid sau fricos...s. a m d. Sper ca intzelegi care e sfatul meu si nu mi-o iei in nume de rau. Astept cu nerabdare povestea..poate intr-o noua varianta!!!!tine-o tat asa! rolleyes.gif partners.gif

PS: Poate ne scrii si o poveste de iarna pentru revista...:)Cat mai curand!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Nov 27 2010, 01:50 PM
Postare #22


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(meaw_ela @ Nov 21 2010, 03:44 AM) *
Draga mea,
Ma incanta talentul tau la povestit. Stiu ca ai scris "in direct" cum s-ar zice si este de admirat, dar orice poveste de calitate este deseori reeditata, corectata la perfectiune. Simplificarea caracterelor insa ar face povestea mai ushor de retinut.Ziic asta pentru ca ar fi de dorit ca tu sa faci corectarile nu altcineva ,povestea astfel devenind demna de publicat si ramanand A TA!
In povesti intalnim deseori caractere unice. un motan ( doar unul) un iepuras, un bursuc... astfel sunt ushor de retinut. De obicei au insusiri care-i caracterizeaza. de ex: cotzofana e mai guraliva, iepurashul rapid sau fricos...s. a m d. Sper ca intzelegi care e sfatul meu si nu mi-o iei in nume de rau. Astept cu nerabdare povestea..poate intr-o noua varianta!!!!tine-o tat asa! rolleyes.gif partners.gif

PS: Poate ne scrii si o poveste de iarna pentru revista...:)Cat mai curand!


iubita,vad ca te pricepi...de ce ce nu si tu o poveste.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 27 2010, 02:27 PM
Postare #23


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Eu, sincera sa fiu, as fi vrut sa iti propun sa o rescrii in spiritul iernii, sa o putem folosi in acest sezon. Dar nu mai indraznesc... oFloare1.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Nov 27 2010, 08:00 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020




QUOTE(mia22_ro @ Nov 27 2010, 06:50 AM) *
iubita,vad ca te pricepi...de ce ce nu si tu o poveste.

Poate o sa scriu dar nu acum.E blogul tau- povestea ta. Cred ca e randul tau- ne-ai atzatzat cu povestea ,ne-ai captivat atentia, acum o vrem! smile.gif Eu inventez povesti din invataturile vietzii mai ales pentru Maja, care ,uneori vrea mai mult decat povesti din carti, dar sincer- am prea multe de facut acum cu renovarea ca sa stau de povesti. rolleyes.gif Astept in continuare creatiile tale! oFloare1.gif
|Propunerea Dyanei suna excelent si o sustin ! trandafir.gif

Aceasta postare a fost editata de meaw_ela: Nov 27 2010, 08:00 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Nov 28 2010, 08:45 AM
Postare #25


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(meaw_ela @ Nov 27 2010, 10:00 PM) *
Poate o sa scriu dar nu acum.E blogul tau- povestea ta. Cred ca e randul tau- ne-ai atzatzat cu povestea ,ne-ai captivat atentia, acum o vrem! smile.gif Eu inventez povesti din invataturile vietzii mai ales pentru Maja, care ,uneori vrea mai mult decat povesti din carti, dar sincer- am prea multe de facut acum cu renovarea ca sa stau de povesti. rolleyes.gif Astept in continuare creatiile tale! oFloare1.gif
|Propunerea Dyanei suna excelent si o sustin ! trandafir.gif


of, cat esti de incapatanata hug.gif !
da, chestia cu timpul ma dispera si pe mine, si eu vreau sa am timp in care sa scriu lucruri frumoase, duse pana la capat....am o perioada tare uratica!
pe 11 decembrie ar trebui sa plec la munca in Austria...mi-e teama sa-mi las fetita doar cu tatal ei...am ganduri si ganduri...








--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Nov 28 2010, 08:47 AM
Postare #26


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(dyana @ Nov 27 2010, 04:27 PM) *
Eu, sincera sa fiu, as fi vrut sa iti propun sa o rescrii in spiritul iernii, sa o putem folosi in acest sezon. Dar nu mai indraznesc... oFloare1.gif



oFloare1.gif daca nu o sa plec si nu intervine altceva o sa fac tot posibilul hug.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Nov 28 2010, 06:49 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



of- nici nu-mi pot imagina prin ce treci dar cu siguranta tati o sa faca treaba buna in lipsa ta ! Iti doresc succes si multa liniste sufleteasca- toul va fi ok! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Dec 19 2010, 08:26 AM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



Sarbatorile se apropie cu pasi repezi. Zapada cade usor pe trotuar, globuletele asteapta in sertare nerabdatoare. Toti ne pregatim de Craciun
Cu ocazia acestei mari sarbatori va urez cu multa dragoste si caldura Sarbatori fericite!!!Sper ca mos Craciun smile.gif sa va aduca tot ce va doriti si multa sanatate
.


[/quote]


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:04 PM