Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

47 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Ilustrat Al Larei, inca de la inceput
ruxy
postare Jul 13 2008, 11:48 PM
Postare #31


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(dyana @ Jul 14 2008, 12:31 AM) *
Abia astept sa creasca si Lara sa inceapa sa vorbeasca pt ca mi s-a urat de atata singuratate!!! Lasa ca simt si eu nevoia sa mai vorbesc, ca tot omul, cu cineva, care sa ma mai contrazica, sa imi mai dea o idee, doua... ca vezi si tu cate imi trec prin cap tongue.gif

Creste...si cat nici nu visezi...e mare rolleyes.gif pe nesimtite...dar tu frumoasa...mamica...si tare tinerica... rolleyes.gif vreau sa-mi imaginez...totusi...ca nu esti singurica rolleyes.gif ....si ca esti si iubita pe deasupra....sau e doar in imaginatia mea rolleyes.gif unsure.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 14 2008, 12:13 AM
Postare #32


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Reluam maine dyana rolleyes.gif partners.gif tzuc.gif ...ah si sa nu uit....adoooor numele tau...e numele pe care mi-l insuseam in copilarie wub.gif biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 14 2008, 12:15 AM
Postare #33


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



O LUNA

poza mea preferata, din toate timpurile wub.gif



am iesit sa ne plimbam putin...



detaliu



ce am mai prins din tortulet






--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diana1318
postare Jul 14 2008, 12:20 AM
Postare #34


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,588
Inscris la: 12-May 08
Din:
Membru nr.: 23,200




QUOTE(dyana @ Jul 14 2008, 12:34 AM) *
fetita doarme si ma mananca daca o trezesc jucaus.gif tongue.gif
nu sunt, ma tot gandesc la asta...si spun si eu ca tot a venit vorba; eu cand vad oameni...nu-i scap asa usor tongue.gif

Stiu ca e greu sa stai toata ziua cu un pui care inca nu vorbeste... Fetita mea mare a vorbit abia la 3 ani jumate (nu a avut probleme de sanatate, stia tot dar nu vroia sa zica nimic, n-am fost la medic, a vorbit singura cand a fost pregatita .. si direct in propozitii...) iar sotul venea acasa seara tarziu... si toata ziua vorbeam ca televizorul cu Aida si nu primeam raspuns, nu ma contrazicea nimeni ..era totul atat de monoton ...
Nu stiu multe amanunte despre tine, dar, din ce am dedus citind diverse postari, cred ca te simti singura si de aici incep toate problemele. Norocul tau ca esti tanara (sa nu negi asta) si ghinionul tau : ai standarde inalte si acum e dificil sa dai 'ok 'pt cineva. Dar nu ai de unde sti ce iti rezerva viitorul. Ce e al tau e pus de-o parte - spunea bunica mea... si poate ca asa e, trebuie doar sa-l vezi.

Aceasta postare a fost editata de diana1318: Jul 14 2008, 12:24 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 14 2008, 12:26 AM
Postare #35


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(rux25 @ Jul 14 2008, 01:13 AM) *
Reluam maine dyana rolleyes.gif partners.gif tzuc.gif

o sa umplu de poze pana atunci tongue.gif


QUOTE(rux25 @ Jul 14 2008, 01:13 AM) *
...ah si sa nu uit....adoooor numele tau...e numele pe care mi-l insuseam in copilarie wub.gif biggrin.gif

pe bune? liwlol.gif Papusa mea preferata, de cand eram mica, pe care o primisem de la niste prieteni de familie ceva mai instariti -evident, din aia mare, mare, care spunea mama la spate, cred ca stii tu, si care a mea avea ochii albastri intens, un par castaniu-roscat pana sub umeri si un miros... wub.gif ce o sa mi-l amintesc la fel de bine ca si pe cel al bunicii, o chema Ruxandra! Eu ii alesesem numele si eram absolut innebunita dupa el (si desigur, tare mandra de mine). Si imi amintesc de nasa mea, care odata, a strambat din nas cand am i-am spus cum imi botezasem papusa si a spus ca imi zice ea care e cel mai frumos nume din lumea asta: Sanditza!!! Aveam, vreo 4-5 ani, cred, dar vreau sa iti marturisesc in ordine sentimentele care m-au incercat atunci: 1. m-a pufnit rasul; 2. m-am simtit ofensata si jignita; 3. m-am intrebat cum de o femeie ca ea, trecuta prin viata, care a intalnit mii de nume, poate sa spuna asa ceva... Imi cer scuze oricui se numeste Sanditza partners.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Jul 14 2008, 12:36 AM
Postare #36


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



ca de obicei ma lasi fara replica, extraordinare pozele, dar bb Lara le face deosebite... frumos bebe, frumoasa burtica... si apropo eu te-am vazut in realitate si nu am vazut nici un rid la tine... am vazut doar o mamica frumoasa si fericita... floare2.gif floare2.gif floare2.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 14 2008, 12:36 AM
Postare #37


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(diana1318 @ Jul 14 2008, 01:20 AM) *
Stiu ca e greu sa stai toata ziua cu un pui care inca nu vorbeste... Fetita mea mare a vorbit abia la 3 ani jumate (nu a avut probleme de sanatate, stia tot dar nu vroia sa zica nimic, n-am fost la medic, a vorbit singura cand a fost pregatita .. si direct in propozitii...) iar sotul venea acasa seara tarziu... si toata ziua vorbeam ca televizorul cu Aida si nu primeam raspuns, nu ma contrazicea nimeni ..era totul atat de monoton ...
Nu stiu multe amanunte despre tine, dar, din ce am dedus citind diverse postari, cred ca te simti singura si de aici incep toate problemele. Norocul tau ca esti tanara (sa nu negi asta) si ghinionul tau : ai standarde inalte si acum e dificil sa dai 'ok 'pt cineva. Dar nu ai de unde sti ce iti rezerva viitorul. Ce e al tau e pus de-o parte - spunea bunica mea... si poate ca asa e, trebuie doar sa-l vezi.

Mi-a povestit si mie o mamica despre baietelul ei care tot asa: a vorbit la 4 ani, dar nu ca nu vroia, ci pt ca el considera ca nu era nevoie sa mai spuna ceva; era de ajuns sa intinda degetelul si mamica lui si alerga spre el cu ce avea nevoie. Chiar imi spunea si el ca isi aminteste cate ceva de atunci si de cum gandea el jucaus.gif
Cat despre mine, am standarde inalte pt ca imi doresc ce e mai bun pt copilul meu. Cel mai amuzant nu e ca mi-e greu sa dau cuiva 'ok', e ca nici macar nu am mai avut ocazia liwlol.gif tongue.gif . Asa de mai bine de un an si jumatate, stau singura, gatesc singura, ies cu Lara singura, aplic tot felul de idei crete singura tongue.gif ... si normal ca m-am saturat si eu de atata singuratate.


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 14 2008, 12:40 AM
Postare #38


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(danna68 @ Jul 14 2008, 01:36 AM) *
ca de obicei ma lasi fara replica, extraordinare pozele, dar bb Lara le face deosebite... frumos bebe, frumoasa burtica... si apropo eu te-am vazut in realitate si nu am vazut nici un rid la tine... am vazut doar o mamica frumoasa si fericita... floare2.gif floare2.gif floare2.gif

mersi dana partners.gif . Pai stai tu linistita ca las ridurile acasa cand ies, ca cine stie cu cine ma intalnesc tongue.gif . Si da, sunt extrem de fericita, simt ca am atata energie si viata in mine cat sa mut si muntii din loc, sau sa fac fericita pe toata lumea de pe planeta asta partners.gif partners.gif partners.gif bouncy.gif bouncy.gif jucaus.gif jucaus.gif bananab.gif bananab.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Jul 14 2008, 12:44 AM
Postare #39


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(dyana @ Jul 14 2008, 01:40 AM) *
mersi dana partners.gif . Pai stai tu linistita ca las ridurile acasa cand ies, ca cine stie cu cine ma intalnesc tongue.gif . Si da, sunt extrem de fericita, simt ca am atata energie si viata in mine cat sa mut si muntii din loc, sau sa fac fericita pe toata lumea de pe planeta asta

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif vreau si eu reteta ... cum pot sa le las acasa sa faca nani??? ... cat despre energia ta, am vazut esti tare plina de viata ... hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 14 2008, 12:49 AM
Postare #40


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(danna68 @ Jul 14 2008, 01:44 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif vreau si eu reteta ... cum pot sa le las acasa sa faca nani??? ... cat despre energia ta, am vazut esti tare plina de viata ... hug.gif hug.gif hug.gif

pai foarte simplu: le spui sa trebuie sa isi faca somnul de frumusete rolleyes.gif ; si macar ridurile-tanti o sa cada in plasa tongue.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

47 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 07:27 AM