Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Nasterea La Giulesti - Panait Sarbu, medici, conditii, costuri
Alex ciresar5
postare Jan 7 2008, 09:52 PM
Postare #1


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 59
Inscris la: 8-December 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 10,951



Eu sint supravegheata de un medic de la Giulesti, pe care l-am ales dupa multe cautari. De maine sunt in 20 de saptamani, acum nu mai am probleme.
Am fost acolo trei zile internata, dar in aripa de urgente, din cauza unei sangerari abundente bruste. Despre sectia de nasteri nu stiu nimic, cum arata, conditiile, daca poate dormi sotul cu tine, daca iti da bebelul sa-l vezi, sa stea cu tine.. Daca iti lasa sotul cu tine la nastere (asta banuiesc ca depinde mult de doctor) Cum e cu separeurile sau cum s-or fi chemand camerele mai selecte, unde platesti si stai cu sotul, daca exista asa ceva.. cat costa. Daca e bine sa stai separat sau cu fetele in salon, mai schimbi o impresie dupa "vitejie" (in caz ca mai esti in stare doh.gif )
Pentru cele care vom naste acolo, ar fi binevenite cateva informatii in plus. Eu am dpn 5 iunie.
Maternitatea pare renumita , se spune ca sunt multi medici buni acolo..
Poate stiti cat costa (naturala, cezariana), daca au mereu trusele de epidurala si cat costa, sau trebuie sa-ti duci tu una cumparata din timp (asa am auzit cazuri la Municipal, biata femeie se chinuia fara anestezie pe masa de nasteri ca era duminica, si farmacia inchisa)
Cum e pe la baie, cum se procedeaza cu mancarea, (in sectia de urgente ne aduceau ei 3 mese pe zi, iar mancare gatita a fost surprinzator de buna. Micul dejun cam sec si la fel, era bine sa ai ceva de acasa, era un mic oficiu cu frigider unde mai puteai tine o gustare rece). Baia.. m, pe stilul vechi, dar curatenia intretinuta, nimic de zis.
Ce stiti de medicii de acolo, cum fac nasterile, vin sa te asiste daca te nimeresti noaptea sau in weekend, sau au telefonul inchis si ramai cu rezidentul de garda? Este grija pentru mamici, se dau "atentii" mari, cum sunt asistentele?
Mamici de la Giulesti si burtici care stiti detalii, dati-le aici, ne ajutati sa ne facem o idee 1_3ani.gif


--------------------
Dpn 5 iunie 2008, saptamana 31, fetita mamii iubita
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
ams
postare Mar 3 2009, 11:34 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,298
Inscris la: 23-January 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 13,225



zi-mi ce vrei sa-ti spun?


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Mar 4 2009, 03:59 PM
Postare #3


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



QUOTE(ams @ Mar 4 2009, 12:34 AM) *
zi-mi ce vrei sa-ti spun?

Da, sunt din Buc. As vrea sa stiu daca vine de acasa cand nasti. Si as mai vrea sa stiu cum se procedeaza, ce iti impune maternitatea(ma refer la bagajul gravidei)?Ai idee? Si pe mine ma enerveaza fff tare cand merg la control si stau cate 3 ore sa astept, si nici macar nu ajung sa plec si eu mai lamurita de acolo? Te duci cumva la ACADEMICA unde e dansul? Mersi si sper sa tinem leg.P tzuc.gif upici


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ams
postare Mar 4 2009, 11:13 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,298
Inscris la: 23-January 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 13,225




QUOTE(anastasia80 @ Mar 4 2009, 03:59 PM) *
Da, sunt din Buc. As vrea sa stiu daca vine de acasa cand nasti. Si as mai vrea sa stiu cum se procedeaza, ce iti impune maternitatea(ma refer la bagajul gravidei)?Ai idee? Si pe mine ma enerveaza fff tare cand merg la control si stau cate 3 ore sa astept, si nici macar nu ajung sa plec si eu mai lamurita de acolo? Te duci cumva la ACADEMICA unde e dansul? Mersi si sper sa tinem leg.P tzuc.gif upici

da, anastasia, vine de acasa si daca nasti noaptea, totul e sa il anunte asistentele sau medicul de garda, sau tu personal. pe mine m-au apucat durerile pe la 4 dim, dar de sunat l-am sunat pe la 7 cand s-au intensificat durerile. oricum eu ma internasem cu o zi inainte si lasase o doctorita sa ma monitorizele si sa-l anunte daca se declanseaza nasterea. ea l-a anuntat pe la 7 jum si intr-o ora a venit.

da, la academica merg - nici nu se compara conditiile: curatenie luna, si mai ales consultatia dureaza 30 min - deci ai timp cat vrei...preturile le gasesti pe net.


cat priveste bagajul gravidei, la prima nastere continea cam ce a scris dariamidan, dar din experienta pot sa spun ca multe lucruri nu le-am folosit: de ex 2 pachete vata - e prea mult, eu am avut unul mare din care m-am intors cu jum. ideal ar fii daca poti si stii sa faci, sa-ti faci "tampoane sterile" de acasa, exact ca cele pe care ti le fac la spital: o bucata de vata cam de lungimea unui absorbant il infasori in tifon steril. e bine sa-ti faci de acasa aceste tampoane ptr ca acolo nu ai unde si la baie nu ai cum ca nu e igienic. camasi de alaptat nu-ti trebuie decat una ca daca nasti normal si n-ai complicatii, dupa 2 zile de la nastere pleci acasa:eu am nascut sambata, luni la 12 m-am externat.si oricum in sala de nasteri nu te primeste decat cu camasa de noapte de la spital - ele stiu de ce...
crema ptr sani - nu stiu ce sa zic - copilului s-ar putea sa nu-i placa mirosul care ramane impregnat pe piele. eu nu am folosit la spital si ptr ca nu aveam unde sa ma ung (tot timpul intra in salon cate un vizitator)
crema si ulei ptr copil nu mi-au cerut, ca oricum nu aveau timp sa unga fiecare bb in parte. mi-au cerut 10 pampersi, baneocin, si servetele umede.
multe lichide sa ai la tine (de preferat apa plata), si ptr cand esti in travaliu si ptr dupa nastere.

cand nasti? esti la prima sarcina?


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dariamidan
postare Mar 6 2009, 03:47 PM
Postare #5


even
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,398
Inscris la: 24-January 09
Membru nr.: 66,920



QUOTE(ams @ Mar 5 2009, 01:13 AM) *
da, anastasia, vine de acasa si daca nasti noaptea, totul e sa il anunte asistentele sau medicul de garda, sau tu personal. pe mine m-au apucat durerile pe la 4 dim, dar de sunat l-am sunat pe la 7 cand s-au intensificat durerile. oricum eu ma internasem cu o zi inainte si lasase o doctorita sa ma monitorizele si sa-l anunte daca se declanseaza nasterea. ea l-a anuntat pe la 7 jum si intr-o ora a venit.

da, la academica merg - nici nu se compara conditiile: curatenie luna, si mai ales consultatia dureaza 30 min - deci ai timp cat vrei...preturile le gasesti pe net.


cat priveste bagajul gravidei, la prima nastere continea cam ce a scris dariamidan, dar din experienta pot sa spun ca multe lucruri nu le-am folosit: de ex 2 pachete vata - e prea mult, eu am avut unul mare din care m-am intors cu jum. ideal ar fii daca poti si stii sa faci, sa-ti faci "tampoane sterile" de acasa, exact ca cele pe care ti le fac la spital: o bucata de vata cam de lungimea unui absorbant il infasori in tifon steril. e bine sa-ti faci de acasa aceste tampoane ptr ca acolo nu ai unde si la baie nu ai cum ca nu e igienic. camasi de alaptat nu-ti trebuie decat una ca daca nasti normal si n-ai complicatii, dupa 2 zile de la nastere pleci acasa:eu am nascut sambata, luni la 12 m-am externat.si oricum in sala de nasteri nu te primeste decat cu camasa de noapte de la spital - ele stiu de ce...
crema ptr sani - nu stiu ce sa zic - copilului s-ar putea sa nu-i placa mirosul care ramane impregnat pe piele. eu nu am folosit la spital si ptr ca nu aveam unde sa ma ung (tot timpul intra in salon cate un vizitator)
crema si ulei ptr copil nu mi-au cerut, ca oricum nu aveau timp sa unga fiecare bb in parte. mi-au cerut 10 pampersi, baneocin, si servetele umede.
multe lichide sa ai la tine (de preferat apa plata), si ptr cand esti in travaliu si ptr dupa nastere.

cand nasti? esti la prima sarcina?


ams mie asa mi-au cerut la Giulesti, cam tot ce am scris.Daca imi vor fi utile sau nu asta pot spune numai dupa ce nasc.De lichide am uitat sa specific dar e bine ca ai facut-o chiar tu !! oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ams
postare Mar 6 2009, 09:25 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,298
Inscris la: 23-January 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 13,225



QUOTE(dariamidan @ Mar 6 2009, 03:47 PM) *
ams mie asa mi-au cerut la Giulesti, cam tot ce am scris.Daca imi vor fi utile sau nu asta pot spune numai dupa ce nasc.De lichide am uitat sa specific dar e bine ca ai facut-o chiar tu !! oFloare1.gif

stiu, si mie mi-au cerut la fel, dar am spus ca desi le-am avut la mine, nu mi-au fost necesare asemenea cantitati. si e cam neplacut sa scoti pachetul de vata pe pat si fesele sterile si sa te apuci sa-ti faci tampoanele acolo...eu n-am stiut si in prima zi de la nastere am stat sa le fac, apoi ii dadeam asistetei 20-30 de mii (vechi) si-mi dadea 1-2 buc gata facute. dar nu fiecare asistenta era dispusa sa-ti dea, si daca ai nevoie la toaleta mai des, parca nu-ti vine sa dai mereu bani. acum stiu la ce sa ma astept, si ma voi duce cu ele gata facute.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dariamidan
postare Mar 6 2009, 09:33 PM
Postare #7


even
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,398
Inscris la: 24-January 09
Membru nr.: 66,920



QUOTE(ams @ Mar 6 2009, 11:25 PM) *
stiu, si mie mi-au cerut la fel, dar am spus ca desi le-am avut la mine, nu mi-au fost necesare asemenea cantitati. si e cam neplacut sa scoti pachetul de vata pe pat si fesele sterile si sa te apuci sa-ti faci tampoanele acolo...eu n-am stiut si in prima zi de la nastere am stat sa le fac, apoi ii dadeam asistetei 20-30 de mii (vechi) si-mi dadea 1-2 buc gata facute. dar nu fiecare asistenta era dispusa sa-ti dea, si daca ai nevoie la toaleta mai des, parca nu-ti vine sa dai mereu bani. acum stiu la ce sa ma astept, si ma voi duce cu ele gata facute.

cam cate tampoane de genul sa fac? notworthy.gif notworthy.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ams
postare Mar 6 2009, 10:11 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,298
Inscris la: 23-January 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 13,225



QUOTE(dariamidan @ Mar 6 2009, 09:33 PM) *
cam cate tampoane de genul sa fac? notworthy.gif notworthy.gif

pai depinde de cate ori mergi la toaleta. Imediat dupa nastere o sa cam stai in pat, dar apoi o sa mergi. cam 5-6 buc/zi cred ca folosesti sigur (chiar mai multe). dupa fiecare "toaleta" pe care ti-o face asistenta, schimbi tamponul - se face de 2 ori / zi. ptr 3 zile de spitalizare cred ca in jur de 25 de buc ar ajunge. acum sa va spun - ca mi-a adus cineva unele gata facute, sigilate, sterilizate. cica le-ar fi luat de la un spital, de la sectia de obstetrica - dar eu una n-am gasit inca pe piata de cumparat.
mi-am adus aminte ca ar fi bine sa aveti la voi servetele igienice umede (speciale ptr femei si neparfumate) - ptr ca daca o sa fi cusuta nu prea o sa poti folosi hartia igienica ca se agata in fire. eu am nascut normal, dar am vazut ca si cele care facusera cezariana foloseau ca sa-si sterga burtica, ca de spalat nu aveau voie imediat dupa nastere.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Mar 7 2009, 12:51 AM
Postare #9


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



QUOTE(ams @ Mar 7 2009, 12:11 AM) *
pai depinde de cate ori mergi la toaleta. Imediat dupa nastere o sa cam stai in pat, dar apoi o sa mergi. cam 5-6 buc/zi cred ca folosesti sigur (chiar mai multe). dupa fiecare "toaleta" pe care ti-o face asistenta, schimbi tamponul - se face de 2 ori / zi. ptr 3 zile de spitalizare cred ca in jur de 25 de buc ar ajunge. acum sa va spun - ca mi-a adus cineva unele gata facute, sigilate, sterilizate. cica le-ar fi luat de la un spital, de la sectia de obstetrica - dar eu una n-am gasit inca pe piata de cumparat.
mi-am adus aminte ca ar fi bine sa aveti la voi servetele igienice umede (speciale ptr femei si neparfumate) - ptr ca daca o sa fi cusuta nu prea o sa poti folosi hartia igienica ca se agata in fire. eu am nascut normal, dar am vazut ca si cele care facusera cezariana foloseau ca sa-si sterga burtica, ca de spalat nu aveau voie imediat dupa nastere.

STIU CA PE LANGA ASTEA MAI TREBUIESC SI DIN ACELEA LUNGI DE NOAPTE, CARE SE PUN PE CHILOT, IAR DEASUPRA SE PUN CELE STERILE. EU MI-AM MAI CUMPARAT SI SPRAY OXIMED PT JOS, PLUS SUPOITOARE DICLOFENAC PT DURERE.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ams
postare Mar 8 2009, 11:14 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,298
Inscris la: 23-January 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 13,225



QUOTE(anastasia80 @ Mar 7 2009, 12:51 AM) *
STIU CA PE LANGA ASTEA MAI TREBUIESC SI DIN ACELEA LUNGI DE NOAPTE, CARE SE PUN PE CHILOT, IAR DEASUPRA SE PUN CELE STERILE. EU MI-AM MAI CUMPARAT SI SPRAY OXIMED PT JOS, PLUS SUPOITOARE DICLOFENAC PT DURERE.

supozitoare da, dar numai daca e cazul, pe mine nu m-a lasat sa-mi pun.
dar spray-ul? stii ptr ce este recomanadat? eu nu mi-as da cu el jos, si pe operatie, eu zic sa-l intrebi pe dr inainte sa-l folosesti. Eu mi-am dat cu betadina diluata (exact ce folosesc si asistentele cand iti fac toaleta) si cu spray cu propolis (care e cicatrizant, dar ustura putin).

Spray-ul Oximed se recomanda in: dermatoze (eczema alergica, neurodermatita diseminata sau circumscrisa, prurit cu lichenificare, dermatita eczematoida, eczeme alimentare necomplicate sau suprainfectate); dermatite de contact, prurit anal, vulvar si scrotal nespecific, ulcus crusis de etiologie varicoasa, ischemica sau traumatica, arsuri chimice sau temice, leziuni de decubit.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Mar 8 2009, 08:18 PM
Postare #11


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



QUOTE(ams @ Mar 8 2009, 01:14 PM) *
supozitoare da, dar numai daca e cazul, pe mine nu m-a lasat sa-mi pun.
dar spray-ul? stii ptr ce este recomanadat? eu nu mi-as da cu el jos, si pe operatie, eu zic sa-l intrebi pe dr inainte sa-l folosesti. Eu mi-am dat cu betadina diluata (exact ce folosesc si asistentele cand iti fac toaleta) si cu spray cu propolis (care e cicatrizant, dar ustura putin).

Spray-ul Oximed se recomanda in: dermatoze (eczema alergica, neurodermatita diseminata sau circumscrisa, prurit cu lichenificare, dermatita eczematoida, eczeme alimentare necomplicate sau suprainfectate); dermatite de contact, prurit anal, vulvar si scrotal nespecific, ulcus crusis de etiologie varicoasa, ischemica sau traumatica, arsuri chimice sau temice, leziuni de decubit.

O prietena a mea mi-a zis de acest spray, de aceea mi-am luat. a nascut 2 fete la spitalul unde o sa nasc si eu si iti dai seama ca nu imi zicea aiurea. In legatura cu tampoanele sterile, eu am stat de vb cu o tipa din sala de nasteri si mi-a zis ca nu trebuie sa imi fac nici un tampon si pur si simplu sa cer de acolo. Cele de acolo sunt sterilizate, pe cand cele facute de noi......numai sterile nu sunt.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabistaicu
postare Mar 9 2009, 08:47 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 9-December 08
Membru nr.: 55,502



QUOTE(anastasia80 @ Mar 8 2009, 10:18 PM) *
O prietena a mea mi-a zis de acest spray, de aceea mi-am luat. a nascut 2 fete la spitalul unde o sa nasc si eu si iti dai seama ca nu imi zicea aiurea. In legatura cu tampoanele sterile, eu am stat de vb cu o tipa din sala de nasteri si mi-a zis ca nu trebuie sa imi fac nici un tampon si pur si simplu sa cer de acolo. Cele de acolo sunt sterilizate, pe cand cele facute de noi......numai sterile nu sunt.

eu am nascut anul trecut in august , si nu se dadeau tampoane te pun sa iti cumperi tu comprese sterile


http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/po...1&idul=1537 notworthy.gif notworthy.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dariamidan
postare Mar 9 2009, 09:43 PM
Postare #13


even
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,398
Inscris la: 24-January 09
Membru nr.: 66,920



QUOTE(gabistaicu @ Mar 9 2009, 10:47 PM) *
eu am nascut anul trecut in august , si nu se dadeau tampoane te pun sa iti cumperi tu comprese sterile


http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/po...1&idul=1537 notworthy.gif notworthy.gif



nu ne dai mai multe amanunte despre nastere? notworthy.gif notworthy.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Postari in acest topic
Alex ciresar5   Nasterea La Giulesti - Panait Sarbu   Jan 7 2008, 09:52 PM
ioana adriana   Spitalu in sine nu e de speriat...eu am nascut in ...   Jan 16 2008, 11:46 PM
ams   Eu am nascut la Giulesti pe 1 sept 2007. Spitalul....   Jan 24 2008, 06:05 PM
Alex ciresar5   ams, la ce medic ai fost? a venit la tine la naste...   Jan 30 2008, 09:11 PM
ams   QUOTE(Alex ciresar5 @ Jan 30 2008, 09:11 ...   Feb 3 2008, 12:14 PM
ams   QUOTE(Alex ciresar5 @ Jan 30 2008, 09:11 ...   Feb 3 2008, 08:02 PM
Alex ciresar5   ams, eu merg la Mitraan. e mai tanar, nu e foarte ...   Feb 7 2008, 10:52 PM
ams   QUOTE(Alex ciresar5 @ Feb 7 2008, 10:52 P...   Feb 9 2008, 09:27 PM
danna68   QUOTE(Alex ciresar5 @ Feb 7 2008, 11:52 P...   Mar 31 2008, 05:43 AM
smile34   Fetelor, gravidutelor, eu personal am avut o exper...   Feb 8 2008, 06:24 PM
ioana adriana   smile 34...i-mi pare rau pt suferinta ta se pare c...   Feb 8 2008, 07:57 PM
Alex ciresar5   vai, ce experiente de speriat se mai intampla.. im...   Feb 10 2008, 05:39 PM
lelisor   Eu o inteleg foarte bine! Si eu am avut de pat...   Feb 25 2008, 03:54 PM
andale   Buna seara tuturor, sunt noua pe aici. Adica mai ...   Mar 30 2008, 08:40 PM
lelisor   QUOTE(andale @ Mar 30 2008, 09:40 PM) Bun...   Sep 26 2008, 08:05 AM
Alex ciresar5   Off.. lelisor. Probabil de-aia s-a facut bebele as...   Mar 30 2008, 12:25 AM
AngiC   Cu d-na dr Tudor Alina a nascut cineva?   Sep 26 2008, 09:01 AM
AngiC   A nascut cineva de curand la Giulesti? Nu a nascu...   Sep 30 2008, 09:23 AM
carmen luminita   INCA DE LA INCEPUT VA SPUN CA NU M-A INTERESAT NI...   Jan 30 2009, 12:51 AM
dyanp   FELICITARI pentru baietel. Dar as dori o sugestie ...   Jan 30 2009, 06:33 AM
mire75   QUOTE(dyanp @ Jan 30 2009, 08:33 AM) FELI...   Jan 30 2009, 08:10 AM
mire75   La varsta de 17 ani, cand am vazut-o pe cumnata me...   Jan 30 2009, 09:14 AM
carmen luminita   QUOTE(dyanp @ Jan 30 2009, 08:33 AM) FELI...   Jan 31 2009, 03:27 AM
dariamidan   felicitari mamaicilor pentru nasterile naturale, f...   Jan 30 2009, 10:40 AM
dyanp   Aveam 30 de ani cand am nascut natural primul copi...   Jan 30 2009, 08:22 PM
ams   am nascut la giulest primul bb si pe urmatorul o s...   Jan 30 2009, 08:56 PM
dyanp   Of, draga mea se pare ca am reusit eu sa te supar ...   Feb 1 2009, 06:28 AM
dariamidan   QUOTE(dyanp @ Feb 1 2009, 08:28 AM) Of, d...   Feb 1 2009, 09:51 AM
carmen luminita   QUOTE(dyanp @ Feb 1 2009, 08:28 AM) Of, d...   Feb 1 2009, 03:49 PM
carmen luminita   QUOTE(carmen luminita @ Feb 1 2009, 05:49...   Feb 5 2009, 03:49 PM
adina_apostu   Buna fetelor, si eu tot la maternitatea giulesti a...   Feb 5 2009, 11:41 AM
carmen luminita   QUOTE(adina_apostu @ Feb 5 2009, 01:41 PM...   Feb 5 2009, 04:13 PM
cristina_sarov   Buna tututror mamicilor si viitoarelor mamici...   Feb 5 2009, 02:07 PM
carmen luminita   QUOTE(cristina_sarov @ Feb 5 2009, 04:07 ...   Feb 5 2009, 04:10 PM
cristina_sarov   Tot eu sunt revin cu amnunte despre spital care ce...   Feb 5 2009, 02:10 PM
ancatudor   Dragele mele si eu am nascut tot la Giulesti, d-na...   Feb 7 2009, 09:09 PM
carmen luminita   QUOTE(ancatudor @ Feb 7 2009, 11:09 PM) D...   Feb 17 2009, 12:31 AM
dyanp   Am si eu cateva intrebar ca am ramas cu gura casca...   Feb 7 2009, 11:54 PM
ancatudor   Taietura a fost mult spre piciorul drept am simt...   Feb 9 2009, 06:01 PM
aly0510   Buna fetelor. Si eu am nascut la Giulesti in 2007 ...   Feb 11 2009, 03:34 PM
cristina_sarov   QUOTE(aly0510 @ Feb 11 2009, 05:34 PM) Bu...   Feb 13 2009, 09:56 PM
adina_apostu   Fetelor am fost la control la d-na doctor si ne-a ...   Feb 12 2009, 09:57 AM
aly0510   QUOTE(adina_apostu @ Feb 12 2009, 11:57 A...   Feb 12 2009, 11:10 AM
adina_apostu   QUOTE(aly0510 @ Feb 12 2009, 01:10 PM) Su...   Feb 13 2009, 12:00 PM
dariamidan   QUOTE(adina_apostu @ Feb 12 2009, 11:57 A...   Feb 17 2009, 06:55 AM
ams   QUOTE(dariamidan @ Feb 17 2009, 06:55 AM)...   Feb 25 2009, 09:47 PM
dariamidan   QUOTE(ams @ Feb 25 2009, 11:47 PM) da, e ...   Feb 25 2009, 09:49 PM
ams   QUOTE(dariamidan @ Feb 25 2009, 09:49 PM)...   Feb 26 2009, 09:36 AM
dariamidan   fetelor n-a mai nascut nimeni la Giulesti in ultim...   Feb 25 2009, 08:21 PM
dariamidan   credeti ca 300 euro ajung pentru medic in cazul ce...   Feb 26 2009, 02:50 PM
mire75   QUOTE(dariamidan @ Feb 26 2009, 04:50 PM)...   Mar 3 2009, 03:09 PM
dariamidan   QUOTE(mire75 @ Mar 3 2009, 05:09 PM) hell...   Mar 3 2009, 05:47 PM
anastasia80   Si eu tot la Giulesti voi naste la inceputul lunii...   Mar 3 2009, 05:39 PM
dariamidan   QUOTE(anastasia80 @ Mar 3 2009, 07:39 PM)...   Mar 3 2009, 05:51 PM
anastasia80   Sunt la Dr. CIPRIAN CRISTESCU. Tu? Cu cine vei nas...   Mar 3 2009, 05:58 PM
dariamidan   QUOTE(anastasia80 @ Mar 3 2009, 07:58 PM)...   Mar 3 2009, 06:01 PM
anastasia80   QUOTE(dariamidan @ Mar 3 2009, 07:01 PM) ...   Mar 3 2009, 06:16 PM
dariamidan   QUOTE(anastasia80 @ Mar 3 2009, 08:16 PM)...   Mar 4 2009, 04:23 PM
ams   eu cand am nascut in 2007 e f mizerie, peste tot. ...   Mar 3 2009, 11:11 PM
anastasia80   QUOTE(ams @ Mar 4 2009, 12:11 AM) eu cand...   Mar 3 2009, 11:28 PM
ams   QUOTE(anastasia80 @ Mar 3 2009, 11:28 PM)...   Mar 3 2009, 11:32 PM
ams   zi-mi ce vrei sa-ti spun?   Mar 3 2009, 11:34 PM
anastasia80   QUOTE(ams @ Mar 4 2009, 12:34 AM) zi-mi c...   Mar 4 2009, 03:59 PM
dariamidan   QUOTE(anastasia80 @ Mar 4 2009, 05:59 PM)...   Mar 4 2009, 04:20 PM
anastasia80   QUOTE(dariamidan @ Mar 4 2009, 05:20 PM) ...   Mar 4 2009, 06:47 PM
dariamidan   QUOTE(anastasia80 @ Mar 4 2009, 08:47 PM)...   Mar 6 2009, 03:45 PM
ams   QUOTE(anastasia80 @ Mar 4 2009, 03:59 PM)...   Mar 4 2009, 11:13 PM
anastasia80   QUOTE(ams @ Mar 5 2009, 01:13 AM) da, ana...   Mar 4 2009, 11:33 PM
ams   QUOTE(anastasia80 @ Mar 4 2009, 11:33 PM)...   Mar 5 2009, 10:42 AM
anastasia80   QUOTE(ams @ Mar 5 2009, 12:42 PM) cu plac...   Mar 5 2009, 03:46 PM
dariamidan   QUOTE(ams @ Mar 5 2009, 01:13 AM) da, ana...   Mar 6 2009, 03:47 PM
ams   QUOTE(dariamidan @ Mar 6 2009, 03:47 PM) ...   Mar 6 2009, 09:25 PM
dariamidan   QUOTE(ams @ Mar 6 2009, 11:25 PM) stiu, s...   Mar 6 2009, 09:33 PM
ams   QUOTE(dariamidan @ Mar 6 2009, 09:33 PM) ...   Mar 6 2009, 10:11 PM
anastasia80   QUOTE(ams @ Mar 7 2009, 12:11 AM) pai dep...   Mar 7 2009, 12:51 AM
dariamidan   QUOTE(anastasia80 @ Mar 7 2009, 02:51 AM)...   Mar 7 2009, 01:37 PM
ams   QUOTE(anastasia80 @ Mar 7 2009, 12:51 AM)...   Mar 8 2009, 11:14 AM
anastasia80   QUOTE(ams @ Mar 8 2009, 01:14 PM) supozit...   Mar 8 2009, 08:18 PM
gabistaicu   QUOTE(anastasia80 @ Mar 8 2009, 10:18 PM)...   Mar 9 2009, 08:47 PM
dariamidan   QUOTE(gabistaicu @ Mar 9 2009, 10:47 PM) ...   Mar 9 2009, 09:43 PM
dariamidan   QUOTE(ams @ Mar 7 2009, 12:11 AM) pai dep...   Mar 7 2009, 01:38 PM
ams   QUOTE(dariamidan @ Mar 7 2009, 01:38 PM) ...   Mar 8 2009, 11:09 AM
anastasia80   FETELOR, DAR POMPA DE SAN ESTE NECESARA? EU PARCA ...   Mar 6 2009, 05:23 PM
ams   QUOTE(anastasia80 @ Mar 6 2009, 05:23 PM)...   Mar 6 2009, 09:29 PM
ams   sa aveti supozitoare cu glicerina (in caz de const...   Mar 8 2009, 11:15 AM
anastasia80   APROPO, LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR SI VIITOARE...   Mar 8 2009, 08:20 PM
anastasia80   NU TRECE NIMENI PE AICI? NU NASTE NIMENI LA GIULES...   Mar 9 2009, 04:59 PM
anastasia80   Offffffffffffffff!!!!!!...   Mar 10 2009, 07:10 PM
mayastan   buna ma intereseaza si pe mine doctorul Cristescu...   Mar 18 2009, 02:44 PM
mayastan   QUOTE(mayastan @ Mar 18 2009, 04:44 PM) b...   Mar 18 2009, 02:47 PM
dariamidan   QUOTE(mayastan @ Mar 18 2009, 04:47 PM) a...   Mar 18 2009, 03:49 PM
anastasia80   QUOTE(mayastan @ Mar 18 2009, 04:44 PM) b...   Mar 19 2009, 12:17 AM
ams   QUOTE(anastasia80 @ Mar 19 2009, 12:17 AM...   Mar 19 2009, 10:43 PM
mayastan   multumesc frumos pentru raspuns am reusit sa cit...   Mar 19 2009, 10:02 AM
anastasia80   QUOTE(mayastan @ Mar 19 2009, 12:02 PM) m...   Mar 19 2009, 05:20 PM
dariamidan   QUOTE(anastasia80 @ Mar 19 2009, 07:20 PM...   Mar 19 2009, 05:22 PM
anastasia80   EU STIAM CA ACOLO AR LUCRA IN AFARA SPITALULUI DAR...   Mar 20 2009, 08:06 PM
ams   QUOTE(anastasia80 @ Mar 20 2009, 08:06 PM...   Mar 20 2009, 10:16 PM
anastasia80   QUOTE(ams @ Mar 21 2009, 12:16 AM) asa es...   Mar 21 2009, 12:07 AM
ams   QUOTE(anastasia80 @ Mar 21 2009, 12:07 AM...   Mar 21 2009, 12:52 AM
2 Pagini V   1 2 >


Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 7th May 2024 - 06:42 PM