Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Video - Nastere Naturala - Imagini In Direct (+18)
deni28
postare Feb 4 2009, 03:59 PM
Postare #31


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,593
Inscris la: 4-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 69,494



FOARTE,FOARTE EMOTIONANTE.Doamne cand ma gandesc ca mai am cateva zile si o sa trec si eu prin asta bb.gif .Abia astept a scap dar parca dupa aceea o sa imi fie dor de burtica mea. NASTERE USOARA FETELOR.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana_t
postare Mar 5 2009, 06:18 PM
Postare #32


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 2-March 09
Din: brasov
Membru nr.: 75,347



indiferent ca este pe cale naturala sau prin cezariana din punctul meu de vedere este un moment unic pe care il consider ca fiind cel mai frumos ,deosebit si minunat lucru care i se poate intampla unei femei anima1.gif ,si de cate ori imi aduc aminte ma emotionez si ma umplu de fericire.eu am nascut prin cezariana si nu imi pare rau deloc,daca ar fi sa dau timpul inapoi tot asa as proceda,stiu ca face parte din viata si ca e un lucru normal dar nu m-am putut uita la filmulete decat acum .
pentru viitoarele mamici : nu aveti de ce sa va temeti ,ganditi-va ca un ingeras mic e pe drum si trebuie sa il intampinam asa cum se cuvine,nu sa stai cu gandul la nastere ca la ceva infiorator;stiu ca e usor de zis dar am trecut prin asa ceva si in momentele acelea Dumnezeu iti da putere

va pup pe toate mamicile , si sarcina usoara gravida.gif

Aceasta postare a fost editata de ana_t: Mar 5 2009, 06:25 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Mar 5 2009, 06:54 PM
Postare #33


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



Prima data cand m-am uitat la filmulete mi s-a facut rau... anima1.gif dar acum nu vreau sa ma mai gandesc la asta, pe viitor vreau sa am un BB jucaus.gif sanatos si sa fiu si eu sanatoasa dupa nastere alaturi de familia mea oFloare.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nanaa
postare Mar 9 2009, 10:14 PM
Postare #34


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 9-March 09
Membru nr.: 77,177




Doamne saracii copii, si saracele mame. Cand ii vad asa cum se chinuie sa iasa, si ies vineti ai impresia k nu mai traiesc. Mi-ar fi frica sa ramana mult timp fara apa si sa moara. Doamne fereste! sa nu i se intample nimanui asta
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha1212
postare Mar 10 2009, 09:24 PM
Postare #35


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 10-March 09
Membru nr.: 77,586



QUOTE(Andrei @ Jul 16 2007, 08:50 PM) *
Nastere naturala

Filme cu nasteri in direct:

Nastere acasa:



O alta nastere in casa:





Animatie 3D - cum decurge nasterea naturala - expulsia fatului. 3D Medical Animation of Normal Vaginal Birth (Childbirth)


mai poti vedea si:
Imagini Video - Nastere Naturala In Apa (+ 18 Ani)

Nasteri Prin Cezariana - Imagini Explicite (+18)

Nastere Cvadrupla - Video (+18)

nasterea naturala pare f dureroasa ma incanta mai mult cea in apa ..aveti ideea cam cat costa la o clinica privata?nasterea in apa
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha1212
postare Mar 10 2009, 09:29 PM
Postare #36


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 10-March 09
Membru nr.: 77,586



QUOTE(deni28 @ Feb 4 2009, 05:59 PM) *
FOARTE,FOARTE EMOTIONANTE.Doamne cand ma gandesc ca mai am cateva zile si o sa trec si eu prin asta bb.gif .Abia astept a scap dar parca dupa aceea o sa imi fie dor de burtica mea. NASTERE USOARA FETELOR.

nastere usoara:)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruzabuburuza
postare Mar 26 2009, 08:45 AM
Postare #37


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 6
Inscris la: 13-March 09
Membru nr.: 78,449



vai!am vazut filmuletele si mi-au dat lacrimile!am nascut de 2 ori natural si pot spune ca au fost cele mai frumoase experiente din viata mea!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariaoana26
postare Apr 7 2009, 09:52 PM
Postare #38


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 467
Inscris la: 10-December 08
Din: belgia
Membru nr.: 55,649



QUOTE(ruzabuburuza @ Mar 26 2009, 08:45 AM) *
vai!am vazut filmuletele si mi-au dat lacrimile!am nascut de 2 ori natural si pot spune ca au fost cele mai frumoase experiente din viata mea!

buna fetelor eu sunt mamica din ianuarie acest an si sunt de aceasi parere ca tine ca sunt niste momente de care ne este ffff frica inainte apoi cand incepe ne luam curaj si ne spunem "am intrat in hora acum trebuie sa dansaz "... apoi gata a trecut si apoi realizam ca bebeul mult asteptat si ca visul de al avea in brate sa l vedem sa l cunoastem , este implinit si ca suntem cele mai fericite si cu adevarat implinite
curaj mamici sau viitoare mamici traiti din plin clipa fiecare nastere este diferita
va pup si nu uitati ca sunteti pe punctul de a deveni cele mai fericite floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carla_craciun
postare Mar 31 2010, 12:56 PM
Postare #39


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 8
Inscris la: 6-March 10
Membru nr.: 133,297



mersic smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela85
postare Aug 13 2011, 12:34 PM
Postare #40


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 12-August 11
Din: Bucuresti
Membru nr.: 228,997



si eu sunt foarte speriata de ideea de durere,dar ce sa-i faci,intr-un fel sau altul bebe trebuie sa iasa:P am vazut de curand un filmulet facut de un prieten in timp ce sotia lui nastea( ea a nascut in elvetia). femeia asta a nascut natural fara absolut NICI O ANESTEZIE. acum rade si spune ca a fost o inconstienta.ce voiam sa subliniez e altceva, devi a nascut greu si repet,fara anestezie nici ma car una locala(dorinta personala), in momentul in care i-au pus baietelul pe piept am vazut cum nu mai conta nimic pt ea,desi in timpul asta continuau sa o coasa...mi-am zis ca daca ea a rezistat la asa ceva...nasterea mea sigur va fi mai usuoara mai ales ca eu deja ma gandesc la epidurala:D plus ca toate femeile care mi-au spus vreodata ca au nascut prin cezariana s-au chinui cu refacerea,nu puteau sa-si ia bebelusii in brate,nu se puteau apleca sau misca in voie,n-au avut lapte imediat..."mai mare daraua decat ocaua".
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:47 AM