Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Sa Dezvatam Copii Sa Nu Mai Doarma Cu Parintii In Acelasi Pat ?
USA
postare Aug 8 2008, 04:58 PM
Postare #61


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(lia maria71 @ Aug 8 2008, 01:32 AM) *
fetelor,eu am citit intr-o carte de specialitate ca fiecare copil are nevoie de un obiect al sau care sa ii dea siguranta!mai ales atunci cand pleaca la gradi,sau cand ii invatam sa doarma singuri.............prin acest obiect care ii leaga de "acasa" ei au siguranta ca nu vor fi lasati acolo,ca va veni cineva dupa ei,deci nu e nimic rau in a lua ceva cu ei cand pleaca.......lasati-i sa se simta in siguranta.............pupici dulci la mamici si bebici care poarta lucruri cu ei........... bananab.gif bananab.gif ...


E ce mi-a spus Rux.....da siti papusa cu care a plecat mai ieri..azi imi spune Babys la usa....."mamy..usa=papusa......nay=nu e....."...adica auitat papusa ieri la Daily care...si ca nu mai e papusa azi... unsure.gif doh.gif ..asa ca am plecat fara nimic ca sa aduca "usa" innapoi acasa!


QUOTE(danna68 @ Aug 8 2008, 01:36 AM) *
eu sunt de acord cu tine, dar la 2 ani sa vrea "actele" e prea mult liwlol.gif liwlol.gif si era un scandal mare daca nu le gasea 1_3ani.gif


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif .....sa vezi cand o veni sa ii dai semnaturi de aprobare...si pierzi ceva timp cu ele...asa face fata sefului meu..vine la mine in birou cu un teanc buun de hartii cu sau fara ceva pe ele...si imi zice sa le semnez!!!!!!.....mmm......e in sange se pare.....doar tacsu' e sefu' nu?.... unsure.gif doh.gif doh.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Aug 8 2008, 05:34 PM
Postare #62


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(USA @ Aug 8 2008, 05:58 PM) *
E ce mi-a spus Rux.....da siti papusa cu care a plecat mai ieri..azi imi spune Babys la usa....."mamy..usa=papusa......nay=nu e....."...adica auitat papusa ieri la Daily care...si ca nu mai e papusa azi... unsure.gif doh.gif ..asa ca am plecat fara nimic ca sa aduca "usa" innapoi acasa!
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif .....sa vezi cand o veni sa ii dai semnaturi de aprobare...si pierzi ceva timp cu ele...asa face fata sefului meu..vine la mine in birou cu un teanc buun de hartii cu sau fara ceva pe ele...si imi zice sa le semnez!!!!!!.....mmm......e in sange se pare.....doar tacsu' e sefu' nu?.... unsure.gif doh.gif doh.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif 1_3ani.gif hai ca e tare 1_3ani.gif jucaus.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredanaghera
postare Aug 8 2008, 11:27 PM
Postare #63


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 456
Inscris la: 2-May 07
Membru nr.: 3,516



de doua nopti Deian doarme singurel in camera, de la un an jumate s-a obisnuit scapand de suzeta cu un alt obicei, de a dormi in pat cu mine, sotul s-a mutat singur in camera mare si noi am ramas singurei in dormitor, dar acum deja am decis caci e mai bine sa il las singurel, mai ales ca el de la 6 luni adoarme singurel, nu are nevoie de noi...a dormit deja 2 nopti singurel in pat, i-am pus plapuma pe jos in caz ca doamne fereste cade, si plapuma pe margine, dar el doarme destul de frumos, doar la cap si la picioare, nu se urca pe mine in somn...acum tata e fericit ca dormim din nou impreuna....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ancawardegger
postare Jan 29 2009, 07:08 PM
Postare #64


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 12-January 09
Membru nr.: 64,362




sunt disperata.va rog ajutatima.AJUTOR.am citit ce ati discutat toate.aproape tot am facut dar copilul meu nu vrea sa doarma in camera lui.are camera lui.e mare.plina de jucarii.are ceva aparte fata de elefanti care ii spune lolo nici asa nu merge.iam lasat lumina,iam spus povesti,am dormit cu el in cam.,are pilota si perna cu miki are cearceaf cu ingeras si etc.nu merge in nici un fel.doarme 2 ore apoi se trezeste si vine la noi in pat.nu mai pot sa-l mut in niciun fel.noi avem un dormitor foarte mare dar alex doarme dealatu si ne trezim mai obositi decat suntem.eu nas avea atata problema cum o are sotul meu pt.ca tine foarte mult la odihna.mie imi place sal simpt langa mine.dar am cearta cu sotul ca nu am ascultat decand era mic .el imi spunea sa nu il mai pun in patul nostru ca nu o sal mai scot nici la8 ani.asa este.este unicul meu copil si imi place cand ma ia in brate.daca aveti o idee va rog ajutatima cat puteti de repede.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyna86
postare May 23 2009, 02:42 PM
Postare #65


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 19
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,322



QUOTE(erghmona @ Jul 13 2007, 02:28 PM) *
Cand erau nou nascuti copii au dormit in patutul lor, o perioada, pana cand noaptea se trezea mai des de foame, iar mamica lua copilul in pat si ii dadea san( de obicei) si adormea langa ea.
La fel s-a intamplat si la mine. Pana la varsta de 6 luni a dormit in patutul ei( Claudia o cheama pe fata mea), iar apoi a inceput sa vrea san noaptea mai des, si a trebuit sa o iau in patul nostru si sa ii dau san, apoi sa o pun iar in patutul ei, apoi peste 2 ore aprox sa repet pricedura, si mi-a fost greu, asa ca am lasat-o sa doarma cu noi in pat si acum are aproape 2 ani si as dori sa doarma singura noaptea in patul ei.
Problema este ca nu avem o camera a ei, pt ca noi stam cu parintii. Ce sa fac, sa mai asteptam pana vom ramane singuri si ii vom face camera ei?
Voi cum ati facut?

sal mamico si noi am avut probleme de genu asta si nici nu prea am scapat de ele...dar i-am pus patutu lui atacat de patu nostru....i-am dat o bara jos si l-am lipit...asa el doarme linistit stie ca in apropiere s sunt eu...e comod si pentru mine si pt.el..incerca si u poate merge...bafta
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare May 30 2009, 11:40 AM
Postare #66


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



Si Erika mea doarme cu mine in pat. De cand am venit cu ea acasa nu stiu daca a petrecut o saptamana (adunate) in patut. Acum are deja 1 an. Tati doarme in alta camera ca sa se poata odihni. Serviciul il solicita tare mult. Voi incerca si eu sa o dezvat, dar asta cand ne intoarcem din concediu (unde va dormi tot cu noi in pat). Mai e putin....

Aceasta postare a fost editata de aly80r: May 30 2009, 11:41 AM


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 12:20 AM