Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Educatoare In Varsta
pissy18kat
postare Feb 25 2008, 10:26 PM
Postare #11


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



sincer nu prea cred ca ar trebui sa iei in considerare pe asa zisa educatoare creda ca ea face mai mult asa din comoditatea ei zice asa iar trebui o bataita la asa zisa educatoare


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 25 2008, 10:39 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



mereu au existat copii mai nazdravani... dar acum 20 - 25 de ani nimeni nu pomenea ca ar avea copilul vreo boala si au crescut foarte bine si fara tratament ... acum au mai inventat un sindrom... ca doar la asta sunt buni cei ce in mod normal ar trebui sa educe si sa modeleze copilul ... pun eticheta incompetentei lor, in seama copiilor nostrii ... rolleyes.gif floare2.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gordunel
postare Feb 26 2008, 04:30 AM
Postare #13


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,297
Inscris la: 23-July 07
Membru nr.: 5,385



QUOTE(rux25 @ Feb 25 2008, 08:32 PM) *
exact asta ti-am spus si eu...tocmai pentru ca e pus de educatoare si nu de medic acela nu se poate chema diagnostic...nu e de luat in seama...iar despre caracterizare...ce iti pot spune si al meu baietel a primit de la gradinita...dar cui a folosit si pentru ce??? e doar ceva, sa zic birocratic...macar daca ar tine cont fiecare invatatoare de acele caracterizari...dar ai sa vezi ca nu va fi asa... despre lectiile acasa eu nu stiu cum sa spun...cu parintii nu vor face bine lectii niciodata...noi oricat ne-am dori...nu prea avem metoda...desi ne straduim...depinde foarte tare de copil, sunt sigura ca nu merita nervii pe care ii varsati cu el...si in afara de asta, poate prinde ura pe scris, lectii etc...eu zic, sa-l mai lasati sa se joace pana la toamna, cand va intra in scoala si in ritm, si atunci sa incercati sa-l ajutati...dar tot asa intr-o joaca...iti doresc multa rabdare si putere de intelegere pentru el...


Multumesc din suflet pt. incurajari , iar sfaturile tale m-au mai linistit in privinta gradinitei si a scolii. Sper ca la toamna sa nu ne confruntam cu aceleas probleme hug.gif hug.gif hug.gif floare2.gif floare2.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gordunel
postare Feb 26 2008, 04:32 AM
Postare #14


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,297
Inscris la: 23-July 07
Membru nr.: 5,385




pissy 18 kat si dana68 multumesc pt. sustinerea voastrasi va pupam dulce pe voi si pw puiutii vostrii tzuc.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gordunel
postare Mar 19 2008, 04:09 PM
Postare #15


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,297
Inscris la: 23-July 07
Membru nr.: 5,385



Vreau sa va spun ca imi este tot mai greu cu educatoarea. Toata saptamana trecuta ea a fost de dupa amiaza si nu pot sa va descriu cata zarva este pe tura ei in grupa si nimeni nu o asculta. Pe deasupra cand vb. cu ea la usa celaltii copii ieseau si alergau pe colidor in voia lor fara sa le zica nimic.
Sper ca aceste 3 luni care au mai ramas din gradinita sa nu avem nici un eveniment ne placut. Dupa accea incepem marea aventura cu scoala. Sper sa ne descurcam acolo. Ma gandesc serios ca din septembrie sa imi gasesc un serv. cu jumatate ne norma sau de lucru acasa ca sa ma pot ocupa de el. Voi ce parere aveti despre acest lucru?


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 19 2008, 04:11 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(gordunel @ Mar 19 2008, 04:09 PM) *
Vreau sa va spun ca imi este tot mai greu cu educatoarea. Toata saptamana trecuta ea a fost de dupa amiaza si nu pot sa va descriu cata zarva este pe tura ei in grupa si nimeni nu o asculta. Pe deasupra cand vb. cu ea la usa celaltii copii ieseau si alergau pe colidor in voia lor fara sa le zica nimic.
Sper ca aceste 3 luni care au mai ramas din gradinita sa nu avem nici un eveniment ne placut. Dupa accea incepem marea aventura cu scoala. Sper sa ne descurcam acolo. Ma gandesc serios ca din septembrie sa imi gasesc un serv. cu jumatate ne norma sau de lucru acasa ca sa ma pot ocupa de el. Voi ce parere aveti despre acest lucru?

Eu zic ca esti pe cale sa iei cea mai buna decizie eusa_clap.gif ...si-ti tin pumnii partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gordunel
postare Mar 19 2008, 05:33 PM
Postare #17


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,297
Inscris la: 23-July 07
Membru nr.: 5,385



MULTUMESC RUX floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Madalina Jilavea...
postare Mar 19 2008, 06:11 PM
Postare #18


Lucian -George
*******

Grup: Silver Members
Postari: 3,770
Inscris la: 25-February 08
Din: Ploiesti
Membru nr.: 16,100



QUOTE(gordunel @ Mar 19 2008, 05:09 PM) *
Vreau sa va spun ca imi este tot mai greu cu educatoarea. Toata saptamana trecuta ea a fost de dupa amiaza si nu pot sa va descriu cata zarva este pe tura ei in grupa si nimeni nu o asculta. Pe deasupra cand vb. cu ea la usa celaltii copii ieseau si alergau pe colidor in voia lor fara sa le zica nimic.
Sper ca aceste 3 luni care au mai ramas din gradinita sa nu avem nici un eveniment ne placut. Dupa accea incepem marea aventura cu scoala. Sper sa ne descurcam acolo. Ma gandesc serios ca din septembrie sa imi gasesc un serv. cu jumatate ne norma sau de lucru acasa ca sa ma pot ocupa de el. Voi ce parere aveti despre acest lucru?

cred ca educatoarea fiului tau are probleme de comportament,nu stie sa se faca ascultata si copii i-au prins slabiciunea normal sa faca pe nazdravanii. Fetele au dreptate nu e medic ca ed. nu are dreptul sa spuna asa ceva despre un copil ,cat despre caracterizare stai linistita ca nu e o problema se uita pe ea si nimic mai mult crede-ma ca stiu lucrez in domeniu .te pup

Aceasta postare a fost editata de Madalina Jilaveanu: Mar 19 2008, 06:11 PM


--------------------

Ai grija de gandurile tale pentru ca se vor transforma in vorbe.

Ai grija de vorbele tale pentru ca se vor transforma in fapte.

Ai grija de faptele tale pentru ca se vor transforma in obiceiuri.

Ai grija de obiceiurile tale pentru ca vor fi caracterul tau...

Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinul tau...viata ta.

Frank Outlaw
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gordunel
postare Mar 19 2008, 08:32 PM
Postare #19


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,297
Inscris la: 23-July 07
Membru nr.: 5,385



QUOTE(Madalina Jilaveanu @ Mar 19 2008, 06:11 PM) *
cred ca educatoarea fiului tau are probleme de comportament,nu stie sa se faca ascultata si copii i-au prins slabiciunea normal sa faca pe nazdravanii. Fetele au dreptate nu e medic ca ed. nu are dreptul sa spuna asa ceva despre un copil ,cat despre caracterizare stai linistita ca nu e o problema se uita pe ea si nimic mai mult crede-ma ca stiu lucrez in domeniu .te pup

Draga Madalina multumesc mult de raspuns si te pup si te tine si pe puiutul tau.


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gordunel
postare Mar 30 2008, 07:06 AM
Postare #20


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,297
Inscris la: 23-July 07
Membru nr.: 5,385



Fetelor nu stiu cum m-am abtinut ca sa nu ma cert cu educatoarea saptamana trecuta. Acuma mi-a zis ca nu il mai pune nici la lectii si il lasa sa faca ce vrea el, si ca sa il stimulez eu acasa sa faca lectii ca ea nu il mai pune la gradinita. La ce mai sta la catedra? Asta este intrebarea ce imi venea sa i-o pun dar am renuntat pt. ca este o cauza pierduta si in afara de asta nu vreau sa se razbune pe adrian.


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:22 PM