Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> A Nascut Andreea Marin
Veronica
postare Dec 15 2007, 09:31 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 24
Inscris la: 8-September 06
Membru nr.: 88



Astazi la tv. a anuntat ca vedeta "surprizelor", Andreea Marin, nascut o fetita.
Sa fie sanatoasa!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veronica
postare Dec 16 2007, 08:15 AM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 24
Inscris la: 8-September 06
Membru nr.: 88



"Zana Surprizelor" e mamica

Fiica vedetei TVR a venit pe lume ieri, la ora 14.45, chiar daca operatia de cezariana era programata pe 22 decembrie, de ziua de nastere a Andreei Marin.

Conform doctorului Bogdan Marinescu, nasterea a decurs fara probleme, iar micuta Ana Violeta a luat nota 10 pe scara Apgar si a avut o greutate de 3,250 kilograme.

In varsta de 33 de ani, fosta prezentatoare a emisiunii „Surprize, Surprize” a nascut prin cezariana la Spitalul „Panait Sarbu” din Bucuresti. Acum se reface intr-o rezerva a spitalului.

Cu doar cateva zile inainte de nasterea fiicei ei, Andreea Marin a aparut pe coperta revistei „Tango”. Pozand in tinute provocatoare, gravida anului a aratat ca si femeile insarcinate pot fi senzuale. Si chiar daca nu a pozat goala, asa cum multe staruri obisnuiesc sa faca, sarcina Andreei Marin a fost pusa in evidenta printr-o vestimentatie transparenta.

Vedeta de televiziune, care a mai ramas pana acum insarcinata de doua ori, nu a reusit sa duca la termen decat ultima sarcina, celelalte fiind extrauterine. Acesta a fost motivul principal pentru care, imediat dupa casatoria cu Banica Jr., pe 14 ianuarie 2006, in Statele Unite, a inceput un program de fertilizare. Chiar daca neaga in continuare faptul ca a apelat la tehnica de fertilizare in vitro, investigatiile si tratamentele medicale realizate au avut un rezultat in primavara, cand Andreea Marin a ramas insarcinata.

Probleme la ultima vizita medicala

Cu o zi inainte de nasterea fiicei ei, Andreea Marin a facut o vizita la maternitate, pentru a se asigura ca toate detaliile legate de nastere sunt stabilite. Insa popasul la cabinetul doctorului Marinescu nu a fost lipsit de peripetii. In graba ei, fosta „Zana a Surprizelor”, nu a mai acordat atentie regulilor de circulatie si a parcat masina in fata maternitatii, blocand alte masini. Unul dintre soferi a zgariat BMW-ul vedetei cu cheia si a deteriorat una dintre oglinzile laterale.

Planuri pentru 2008

Din ultimele declaratii ale prezentatoarei TVR, ideea de a avea doar un singur copil nu o multumeste. Proaspata mamica isi doreste ca, in scurt timp, sa mai ramana insarcinata macar o data si sa repete experienta nasterii.

In ceea ce priveste activitatea profesionala, anul viitor va fi unul mai linistit, astfel incat toata atentia ei sa se indrepte spre noul membru al familiei Banica. Cu toate acestea, Andreea nu-si va abandona proiectele, continuand sa se implice cu moderatie in realizarea acestora.


Stefan Banica Jr. este de doua ori tatic

Cifra 2 pare sa ii aduca noroc lui Banica. Insurat de doua ori, cu Mihaela Radulescu si apoi cu Andreea Marin, cantaretul este acum si tatal a doi copii: un baiat de 4 ani, Radu Stefan, din relatia cu Camelia Constantinescu, si fetita Ana Violeta, cu sotia sa actuala.

Pentru ca a dorit ca acest sfarsit de an sa-l petreaca alaturi de fetita lui, Banica si-a anulat toate concertele programate pentru finele lui decembrie.

Cu toate acestea, nasterea Anei Violeta, mai devreme decat era asteptata, l-a luat prin surprindere, mai ales ca aseara era programat al doilea eveniment din seria Concertelor de Craciun, cu care Banica si-a obisnuit publicul de cativa ani.

EV. Z.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Dec 16 2007, 03:07 PM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



Sa le traiasca,sa fie sanatoasa si sa le aduca numai bucurii hi.gif

Obisnuita fiind cu surprizele,s-a gandit si ea,micuta,sa le faca o surpriza parintilor si sa vina mai repede biggrin.gif

Aceasta postare a fost editata de AdeDia: Dec 16 2007, 03:08 PM


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Dec 16 2007, 03:51 PM
Postare #4


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119




Sa le traiasca sa fie sanatoasa si sa fie fericiti in continuare mie una imi plac tare mult amandoi tzuc.gif


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Dec 16 2007, 11:48 PM
Postare #5


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(Veronica @ Dec 15 2007, 10:31 PM) *
Astazi la tv. a anuntat ca vedeta "surprizelor", Andreea Marin, nascut o fetita.
Sa fie sanatoasa!

Mai da ce rapida e Andreea!Aseara parca prezenta emisiunea...Oricum,sanatate amandurora!De/ar sti Andreea ce de PRIETENE are pe aici! biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
max
postare Dec 17 2007, 08:36 AM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649



QUOTE(Mih@ela @ Dec 16 2007, 11:48 PM) *
Mai da ce rapida e Andreea!Aseara parca prezenta emisiunea...Oricum,sanatate amandurora!De/ar sti Andreea ce de PRIETENE are pe aici! biggrin.gif



liwlol.gif liwlol.gif era emisiune inregistrata. wink.gif
nu-s fan, dar la chestii d-astea nu pot decat sa le doresc sanatate smile.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Dec 17 2007, 08:53 AM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



Ce-au fi sa "o intalnim" pe Zana pe la "colici".....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toia
postare Dec 17 2007, 04:07 PM
Postare #8


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 889
Inscris la: 31-August 06
Membru nr.: 74



Proaspata mamica a unei fetite de 3,250 kg, Andreea Marin a invatat deja sa schimbe scutece, nemaiavand nevoie, la acest capitol, de ajutorul asistentelor. Surse medicale din cadrul Spitalului “Panait Sarbu” din Bucuresti ne-au declarat ca vedeta e insotita la maternitate de soacra sa, care e cazata in aceeasi rezerva cu vedeta

Ana Violeta a venit pe lume sambata, la ora 14.45, prin cezariana, moment in care a primit cel dintai 10 din viata sa. “Sanatoasa tun si frumusica foc”, spun surse medicale din cadrul maternitatii.

Potrivit acestora, Andreea, care se simte foarte bine dupa operatie, ridicandu-se deja din pat, si-a intrat foarte serios in rolul de mamica, inca din prima zi de viata a fetitei: “Astazi (n.r. ieri), de dimineata, fetita a fost adusa in salonul mamei. Mamica deja o alapteaza si ii schimba scutecele singura, neavand nevoie de ajutor, desi soacra sa (n.r. mama artistului Stefan Banica jr.) este, in permanenta, alaturi de ele”.

Alaturi de Andreea si de fetita sa s-a aflat, ieri, si sora vedetei, Cristina Marin, si ea insarcinata. Aceleasi surse medicale ne-au spus ca, ieri, pana la ora 15.00, proaspatul tatic, Stefan Banica jr., nu a venit sa-si vada fetele, fiind foarte ocupat cu repetitiile pentru concertele pe care le sustine in aceste zile: “Au vorbit insa tot timpul la telefon”.

In ceea ce priveste pretentiile “zanei”, acestea nu exista. “Este un om foarte dragut. Nu are nici o pretentie. Mai mult, desi se hotarase ca, pe parcursul sederii sale in spital, sa fie supravegheata in permanenta de cate o asistenta, a refuzat acest lucru, spunand ca nu este nevoie”, ne-au mai precizat sursele medicale.

"Sunt tare fericit!"
Stefan Banica jr., foto dreapta, a impartasit cu publicul sau , sambata seara, bucuria de a fi tatic pentru a doua oara. Imediat dupa ce a plecat de la maternitate, unde a stat in jur de trei ore alaturi de fetele sale, artistul s-a indreptat spre Sala Palatului, unde a sustinut cel de-al doilea concert din seria de Craciun. “Astazi am o fetita, sunt tare fericit!”, s-a adresat Banica publicului, care a aplaudat frenetic.

Sursa:Click
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Dec 18 2007, 06:35 PM
Postare #9


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(max @ Dec 17 2007, 08:36 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif era emisiune inregistrata. wink.gif
nu-s fan, dar la chestii d-astea nu pot decat sa le doresc sanatate smile.gif

Oops,in seara aia vazusem si eu o secventa din emisiune,cand neamurile mele o privea,si se uimeau de cat e de umflatica! biggrin.gif Nici eu nu-s fan...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nayara
postare Jan 7 2008, 04:12 PM
Postare #10


doreen
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,187
Inscris la: 30-December 07
Din: here
Membru nr.: 11,861



[quote name='Mih@ela' date='Dec 18 2007, 07:35 PM' post='93213']
Oops,in seara aia vazusem si eu o secventa din emisiune,cand neamurile mele o privea,si se uimeau de cat e de umflatica! biggrin.gif Nici eu nu-s fan...Felicitarile mele Andreei Marin!E o superfemeie!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 10:59 PM