Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Locul Meu, In Lumea Larga
Sara1
postare May 24 2012, 07:04 AM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(dyana @ May 23 2012, 07:36 AM) *
Dupa aproape 3 ani de cand am stabilit un punct de plecare in acest topic, am plecat apoi la drum, am travesat in lung si-n lat toate visurile si dorintele, m-am intors de cate ori am vrut pe toate drumurile, potecile, aleile si cararuile alegerilor proprii, mi- am gustat din toate implinirile si dezamagirile , mi-am pus la incercare zdravan pingelele si sentimentele, dar mai ales -mi-am mangaiat tamplele argintii ale tuturor dorurilor la care am poftit, iacata-ma ajunsa intr-un loc in care parca am mai fost candva. Sterg usor de colb, ma uit in jur si bag seama ca scriu in acelasi loc unde scriam candva.
Asta nu inseamna ca nu am calatorit mult si ca nu am tolba plina de povesti; dar poate ca inseamna si ca stiu sa imi aleg locul in lumea larga. Vorba aceea, cum iti asterni, asa dormi!
Bine v-am regasit dragi dorinte! smile.gif

Am niste emotii...nu credeam ca o sa-mi aduc aminte parola,... sau ca o sa mearga, ...dar imi doream! M-au cuprins asa de-odata, citind-o pe fata noastra mica, cu inima si mintea mari, un dor nebun de taclale aproape batrinesti, cum faceam odata! (mai exact acum 3 ani).
S-au intimplat atit de multe in acest rastimp, pentru fiecare dintre noi. Unii dintre noi ne-am inmultit, altii... ne-am imputinat.. sad.gif fiecare dintre noi ne aflam in alt punct al vietii, inainte, in timpul sau dupa ce am luat hotariri, ne-am ales calea.
Ce am invatat eu in acest rastimp este ca hotaririle nu pot fii luate pe jumatate, ele sunt ca valurile in care te arunci si apoi dai din miini, din picioare, din tot ce ai, dai totul nu pastrezi nimic. Jumatatile de masura sunt reteta sigura pentru indoilei si nefericire. Acum inteleg intr-adevar proverbul " mai bine sa regreti ce ai facut decit sa regreti cceea ce ai fii putut face si nu ai facut". Traiti la maxim, iubiti din plin, spune-ti lucrurilor pe nume, fiti buni, intelegatori, generosi luati aminte la ceea (cei) ce va inconjoara cu respect, zimbiti-le si atunci locul in care va aflati, vi se va potrivi ca o manusa! floare2.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare May 24 2012, 04:25 PM
Postare #22


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Eu am fost aici mereu. smile.gif La fel de curioasa, la fel de dornica de a face cate una, alta.

Si vad ca nici altii nu s-a schimbat prea mult: Alondra -fresh precum cafeaua de dimineata oFloare.gif , Lili -savuroasa precum cafeaua de la amiaza oFloare.gif iar Sara - sensibila precum cafeaua de dupa miezul noptii. oFloare.gif
Asta ca tot nu adusese nimeni vorba despre cafea. liwlol.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare May 30 2012, 11:05 AM
Postare #23


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Ah, ce dor mi-a fost de tine! hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 06:19 PM