Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Laptele, Noaptea
delia0881
postare Nov 23 2010, 03:27 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 19-November 10
Membru nr.: 201,156



Buna, am un baietel de 2 ani si 3 luni si inca ma trezeste noaptea pt ca vrea sa bea lapte.Se trezeste ca un bebe mic la 2-3 ore. Am incercat si varianta sa nu ii dau deloc lapte si dupa 4 nopti nedormite am cedat spre dimineata pt ca s-a apucat de un plans isteric si nu am reusit sa il calmez. Nu stiu ce sa mai fac cu el are si un somn foarte agitat.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia94
postare Nov 23 2010, 03:42 PM
Postare #2


Mihaitza :X
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,360
Inscris la: 19-February 09
Din: Piatra-Neamt
Membru nr.: 73,013



QUOTE(delia0881 @ Nov 23 2010, 03:27 PM) *
Buna, am un baietel de 2 ani si 3 luni si inca ma trezeste noaptea pt ca vrea sa bea lapte.Se trezeste ca un bebe mic la 2-3 ore. Am incercat si varianta sa nu ii dau deloc lapte si dupa 4 nopti nedormite am cedat spre dimineata pt ca s-a apucat de un plans isteric si nu am reusit sa il calmez. Nu stiu ce sa mai fac cu el are si un somn foarte agitat.


Mihaitza are 2 ani si o luna , si la fel se trezeste noaptea si cere lapte (scandaaal pana il primeste laugh.gif) oFloare1.gif , am mai intalnit la cresa o mamica cu o fetita de 2 ani si .. care si ea inca se mai trezeste , ea mi-a ca ia zis dr, ca asa s-a obisnuit, si se vor dezvata singurei ... nu cred ca e o problema, si sper sa nu fie oFloare1.gif

pupici tzuc.gif


--------------------


Calatoria de o mie de mile incepe cu primul pas. (Lao Tse)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Nov 23 2010, 03:42 PM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(delia0881 @ Nov 23 2010, 05:27 PM) *
Buna, am un baietel de 2 ani si 3 luni si inca ma trezeste noaptea pt ca vrea sa bea lapte.Se trezeste ca un bebe mic la 2-3 ore. Am incercat si varianta sa nu ii dau deloc lapte si dupa 4 nopti nedormite am cedat spre dimineata pt ca s-a apucat de un plans isteric si nu am reusit sa il calmez. Nu stiu ce sa mai fac cu el are si un somn foarte agitat.


la noi a durat cam 3 saptamani plansul noaptea sad.gif ... i-am inlocuit laptele cu apa, dupa care nu i-am mai dat nimi... acum doarme de la 9 seara la 7 dimineata fara sa se trezeasca.. e adevarat ca eu i-am scos laptele de noapte mult mai devreme...


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 23 2010, 04:48 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




Laptele noaptea e foarte rau ptr dintisori, la o asa varsta!
Yo cred ca treptat, dar, trebuie scos...micsorati cantitatea de lapte simariti cantitatea de apa din lapte...si cel mai bine ar fii sa incercati in perioada sarbatorilor cand sunteti acasa cu ei si nu mergeti la servicii.....sigur va fii show, dar tot sigur, mai devreme ori mai tarziu se va accomoda si cu apica in loc de lapte!

Aceasta postare a fost editata de USA: Nov 23 2010, 04:49 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia94
postare Nov 23 2010, 05:34 PM
Postare #5


Mihaitza :X
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,360
Inscris la: 19-February 09
Din: Piatra-Neamt
Membru nr.: 73,013



QUOTE(USA @ Nov 23 2010, 04:48 PM) *
Laptele noaptea e foarte rau ptr dintisori, la o asa varsta!
Yo cred ca treptat, dar, trebuie scos...micsorati cantitatea de lapte simariti cantitatea de apa din lapte...si cel mai bine ar fii sa incercati in perioada sarbatorilor cand sunteti acasa cu ei si nu mergeti la servicii.....sigur va fii show, dar tot sigur, mai devreme ori mai tarziu se va accomoda si cu apica in loc de lapte!


pe asta nu o stiam sad.gif , multumim USA , vedem ce putem face trandafir.gif


--------------------


Calatoria de o mie de mile incepe cu primul pas. (Lao Tse)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Nov 23 2010, 07:17 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



zic si eu batand in lemn....sa nu revina la cerintzele astea... Nikolas obishnuia o data pe noapte sa ceara atentie...apa nu vroia pentru ca avea tot timpul in patutz cu el canutza lui...sau poate nu constientiza ca o are...acum cu ea adoarme in bratze..si nu mai cere lapte cald noaptea... deja se fac cateva saptamani de cand a renuntzat... au mai fost cateva noptzi razleze ..cand am crezut ca sunt dintzii...dar apoi a revenit la somn normal toata noaptea fara nici un piu... Mentionez ca a fost alaptat pana la 14 luni.... deci era obishnuit sa ceara si sa primeasca. Intzarcarea a fost prelungita...la fel si Obishnuirea fara supt(fie ceai/ lapte) in timpul noptzii...Acum sper ca am trecut de acel "program" si ca mergem inainte...Este clar ca se odihneste muuult mai bine...se vede ca doarme de la 22 pana la 11 .....uneori vrea lapte la 9..dar tot doarme pana la 11.Va doresc succes!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andral
postare Nov 29 2010, 05:18 PM
Postare #7


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,609
Inscris la: 9-December 08
Din: BARLAD
Membru nr.: 55,508



QUOTE(delia0881 @ Nov 23 2010, 04:27 PM) *
Buna, am un baietel de 2 ani si 3 luni si inca ma trezeste noaptea pt ca vrea sa bea lapte.Se trezeste ca un bebe mic la 2-3 ore. Am incercat si varianta sa nu ii dau deloc lapte si dupa 4 nopti nedormite am cedat spre dimineata pt ca s-a apucat de un plans isteric si nu am reusit sa il calmez. Nu stiu ce sa mai fac cu el are si un somn foarte agitat.

si andreiu meu mai bea lapte noaptea,nu mereu la aceeasi ora si nu la 2-3 ore,cam un bibi pe noapte,se trezeste si il cere..eu zic ca se va dezvata singur,asa cum tot singur si.a scos alte mese...poate copilasul tau are probleme cu digestia,il deranjeaza burtica noaptea si cere laptic ...mergi si cere sfatul si unui pediatru,poate somnul agitat si lapticul la 2-3 ore au vreo legatura...cat despre dezvatat cred ca poti incerca sa il dezveti de baut lapte noaptea dar treptat,dintr.o data ii va fi greu si lui si tie..unele mamici dilueaza treptat cu apa


--------------------
l
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina16carmen
postare Nov 29 2010, 08:27 PM
Postare #8


mami de 3 ingerasi Daria, Dragos si Tudor
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,375
Inscris la: 5-January 09
Din: Arges
Membru nr.: 62,607



si daria mea se trezeste noaptea si vrea tzatzi. aseara a fost prima ei noapte cand a dormit fara tzatzi. mi-am uns sfarcurile cu clorocalcin, care e foarte amar. a adormit pe la ora 23 fara sa suga. am leganat-o pe picioare si dupa ce a adormit am pus-o langa mine. s-a trezit la doua. vroia tzatza, dar cand a dat de gust amar a preferat sa o pun iar pe picioare. a adormit repede si am pus-o din nou langa mine. pana la 7 nu s-a mai trezit, ea, care cand papa tzatzi se mai trezea de 2 ori. atunci a leganat-o tati si a dormit pana la 9. atunci m-a pacalit ca se cam dusese amareala de pe sfarc si a prns tzatzica si nu i-a mai dat drumu vreo 10 min. a mai dormit o ora.
a fost noapte odihnitoare pt mine ca nu am ami dormit 5 ore continuu demult. am observat ca daca ma vede langa ea si simte ca tzatzi nu e in regula nu plange si accepta alta varianta de a adormi. eu credeam ca papa tzatzi noaptea de foame. se pare ca e doar rasfat.
sa vedem daca reusesc sa o pacalesc si in seara asta.
ma chinui de o luna sa o intarc, de cand am aflat ca sunt insarcinata cu gemeni. ea are deja 1 an si 4 luni jumate si cred ca a papat suficienta tzatzica. si cei mici trebuie sa creasca.
si mai e o problema, cum spunea si cineva mai sus laptele papat noaptea strica dintisorii. cu daria deja am mers la stomatolog pt ca am observat ca doi dintre incisivii de sus se macinasera si pe ceilalti are un fel de carii dar nu sunt colorate. se observa doar daca te uiti f atent. are carii de biberon. asa se numesc, pt ca de fapt ea nu papa nimic la biberon, ca nu l-a vrut. dar nu conteaza si laptele de mama papat noaptea e la fel de daunator la dantura.
asa ca mamici aveti grija. incercati cumva sa-i faceti sa renunte pt a nu avea alte probleme! partners.gif



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina16carmen
postare Nov 29 2010, 08:33 PM
Postare #9


mami de 3 ingerasi Daria, Dragos si Tudor
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,375
Inscris la: 5-January 09
Din: Arges
Membru nr.: 62,607



QUOTE(andral @ Nov 29 2010, 07:18 PM) *
si andreiu meu mai bea lapte noaptea,nu mereu la aceeasi ora si nu la 2-3 ore,cam un bibi pe noapte,se trezeste si il cere..eu zic ca se va dezvata singur,asa cum tot singur si.a scos alte mese...poate copilasul tau are probleme cu digestia,il deranjeaza burtica noaptea si cere laptic ...mergi si cere sfatul si unui pediatru,poate somnul agitat si lapticul la 2-3 ore au vreo legatura...cat despre dezvatat cred ca poti incerca sa il dezveti de baut lapte noaptea dar treptat,dintr.o data ii va fi greu si lui si tie..unele mamici dilueaza treptat cu apa

la multi ani pt puiul tau! occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
sa creasca mare si frumos!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Nov 29 2010, 08:39 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(meaw_ela @ Nov 23 2010, 12:17 PM) *
zic si eu batand in lemn....sa nu revina la cerintzele astea... Nikolas obishnuia o data pe noapte sa ceara atentie...apa nu vroia pentru ca avea tot timpul in patutz cu el canutza lui...sau poate nu constientiza ca o are...acum cu ea adoarme in bratze..si nu mai cere lapte cald noaptea... deja se fac cateva saptamani de cand a renuntzat... au mai fost cateva noptzi razleze ..cand am crezut ca sunt dintzii...dar apoi a revenit la somn normal toata noaptea fara nici un piu... Mentionez ca a fost alaptat pana la 14 luni.... deci era obishnuit sa ceara si sa primeasca. Intzarcarea a fost prelungita...la fel si Obishnuirea fara supt(fie ceai/ lapte) in timpul noptzii...Acum sper ca am trecut de acel "program" si ca mergem inainte...Este clar ca se odihneste muuult mai bine...se vede ca doarme de la 22 pana la 11 .....uneori vrea lapte la 9..dar tot doarme pana la 11.Va doresc succes!

am gresit zicand 14 luni. am vrut sa spun un an si 4-luni si vreo doua sapt. tongue.gif smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 06:36 PM