Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Spitalul Privat Gynia - Cluj, ati nascut sau veti naste la GYNIA?
moni&BB
postare Feb 9 2009, 11:14 PM
Postare #1


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 179
Inscris la: 27-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 67,534



Buna mamici !

Ati nascut sau veti naste la clinica GYNIA din CLUJ?
As vrea sa stiu care sunt parerile voastre..bune sau rele despre clinica (conditii pentru mamici si bebelusi, dotari, medici, asistente, etc).
Eu voi naste in aprilie la Gynia si orice parere mi-ar fi de mare ajutor.
Multumesc si multa sanatate voua si jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif vostri.



--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Feb 9 2009, 11:17 PM
Postare #2


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



Draga mea...eu mi-am facut o eco acolo si am vorbit si cu un medic despre posibilitatea nasterii acolo. Conditiile sunt bune...preturile pe masura, insa daca apare vreo complicatie pe timpul nasterii te trimit la Stanca sau la Gine 1 iar banii nu-i primesti inapoi...
Acum depinde de tine daca te risti sa te plimbe intr-o stare grava pe tine sau pe bebe pana la alt spital doar pentru niste pereti mai albi si asistente mai dragute...


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katerina2009
postare Mar 9 2009, 01:03 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 20
Inscris la: 27-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 67,541



QUOTE(moni&BB @ Feb 9 2009, 11:14 PM) *
Buna mamici !

Ati nascut sau veti naste la clinica GYNIA din CLUJ?
As vrea sa stiu care sunt parerile voastre..bune sau rele despre clinica (conditii pentru mamici si bebelusi, dotari, medici, asistente, etc).
Eu voi naste in aprilie la Gynia si orice parere mi-ar fi de mare ajutor.
Multumesc si multa sanatate voua si jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif vostri.


Buna Moni,
Si pe mine ma bate gandul sa nasc la Gynia, dar am cateva indoieli:
- am auzit ca exista un singur anestezist iar daca avem nevoie de el, s-ar putea sa nu fie
- in caz ca se intampla ceva (aici nu stiu detalii: cat de des se poate intampla ceva sau in ce conditii clinica nu poate face fata), ne trimite cu ambulanta la un spital de stat.

In rest, am auzit ca medicii, moasele, asistentele sunt foarte rabdatori si super ok (ceea ce mi se pare normal, avand in vedere tarifele); am mai auzit ca au sectie de terapie intensiva f bine dotata.

Multa sanatate tie si la bb trandafir.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrea27
postare Mar 9 2009, 09:28 PM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 8-March 09
Membru nr.: 76,795




Buna seara fetelor.....
Eu nu am nascut la clinica Gynia.....dar am nascut la Stanca cu o dr care este actionara majoritara la Gynia....cu dr Fulga Florescu......v-o recomand cu mare caldura.....
Eu nu asa am auzit ca daca apar complicatii te trimit la Stanca sau la Gine1......cineva a nascut acolo si a avut probleme...si nu au trimis-o nicaieri.....Oricum medicii de acolo va explica ei daca e ceva problema....Pupici si nastere usoara tuturor....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moni&BB
postare Apr 4 2009, 11:06 AM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 179
Inscris la: 27-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 67,534



QUOTE(katerina2009 @ Mar 9 2009, 02:03 PM) *
Buna Moni,
Si pe mine ma bate gandul sa nasc la Gynia, dar am cateva indoieli:
- am auzit ca exista un singur anestezist iar daca avem nevoie de el, s-ar putea sa nu fie
- in caz ca se intampla ceva (aici nu stiu detalii: cat de des se poate intampla ceva sau in ce conditii clinica nu poate face fata), ne trimite cu ambulanta la un spital de stat.

In rest, am auzit ca medicii, moasele, asistentele sunt foarte rabdatori si super ok (ceea ce mi se pare normal, avand in vedere tarifele); am mai auzit ca au sectie de terapie intensiva f bine dotata.

Multa sanatate tie si la bb trandafir.gif


Servus katerina 2009
eu voi naste joi, 9 apr la Gynia. Am pus o tona de intrebari inainte tuturor si am decis ca va fi ok acolo pt mine si bebe. Dupa ce venim acasa, o sa iti spun cum a fost, daca doresti.
Cu anestezistii...exista dr. Pintea, care e anestezistul de baza, dar ei colab si cu altii...asa incat sa fie in permanenta cineva.
Despre trimis la alte clinici...nu am auzit. M-am interesat f. bine despre acest aspect si nmeni nu a confirmat vreum caz...doar zvonuri aiurea...deocamdata.
Astea sunt info pe care le am eu...nu vreau sa fac reclama sau sa conving pe cineva... trandafir.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiJo
postare Mar 22 2010, 08:17 PM
Postare #6


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 56
Inscris la: 5-March 10
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 133,144



QUOTE(Claudia Elena @ Feb 9 2009, 11:17 PM) *
Draga mea...eu mi-am facut o eco acolo si am vorbit si cu un medic despre posibilitatea nasterii acolo. Conditiile sunt bune...preturile pe masura, insa daca apare vreo complicatie pe timpul nasterii te trimit la Stanca sau la Gine 1 iar banii nu-i primesti inapoi...
Acum depinde de tine daca te risti sa te plimbe intr-o stare grava pe tine sau pe bebe pana la alt spital doar pentru niste pereti mai albi si asistente mai dragute...



Draga mea, ai vorbit o prostie mai mare ca tine - nu te trimite nimeni nicaieri de la Gynia - au terapie intensiva si reanimare si indeplinesc toate conditiile pentru a trata cazuri neprevazute. mai intreaba pe cele care au nascut acolo si nu te lua dupa povestile cu pereti si halate albe!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Mar 22 2010, 11:01 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



Sora mea a nascut la gynia pe 22 decembrie si a fost super multumita de conditiile de acolo, intradevar preturile sunt pe masura. Nu a avut nevoie de absolut nimic de acasa, i-au dat de toate, incepand de la camasa de noapste, chiloti de unica folosintza pana la hainitze la bebe. Am uitat sa specific ca a fost cezariana. In rest ce sa va zic...toata lumea zambitoare, vb frumos. Cat despre complicatii nu te trimite nimeni nicaieri pt ca au aparatura de ultima generatzie.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdinaSimona
postare Jul 27 2011, 05:42 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 28-March 11
Membru nr.: 205,763



Vad ca din 2010 nu a mai postat nimeni, nimic despre Gynia. Ei bine, eu am de gand sa nasc acolo, in octombrie. Povestile cum ca te trimit in alta parte daca apar complicatii si ca exista doar un singur anestezist, sunt baliverne, povesti aiurea. In primul rand la nastere te asista 2 doctori, + asistente + anestezist. Au aparatura de ultima generatie. In caz de o complicatie in timpul nasterii.....sala de "interventii majore" este in acelasi loc cu sala de nasteri, in acelasi perimetru. De acasa mai ca nu trebuie sa-ti duci nimic (periuta de dinti ar fi indicat) liwlol.gif Singurul lucru pe care ei nu-l accepta sunt nasterile premature. Preturile sunt pe masura si pt. orice interventie in plus se plateste. Dar nu cred ca in cazul de fata, cand este vorba de o nastere, mai conteaza banii.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aliburtica
postare Oct 5 2011, 09:05 AM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 8
Inscris la: 21-July 08
Membru nr.: 31,367



QUOTE(AdinaSimona @ Jul 27 2011, 07:42 PM) *
Vad ca din 2010 nu a mai postat nimeni, nimic despre Gynia. Ei bine, eu am de gand sa nasc acolo, in octombrie. Povestile cum ca te trimit in alta parte daca apar complicatii si ca exista doar un singur anestezist, sunt baliverne, povesti aiurea. In primul rand la nastere te asista 2 doctori, + asistente + anestezist. Au aparatura de ultima generatie. In caz de o complicatie in timpul nasterii.....sala de "interventii majore" este in acelasi loc cu sala de nasteri, in acelasi perimetru. De acasa mai ca nu trebuie sa-ti duci nimic (periuta de dinti ar fi indicat) liwlol.gif Singurul lucru pe care ei nu-l accepta sunt nasterile premature. Preturile sunt pe masura si pt. orice interventie in plus se plateste. Dar nu cred ca in cazul de fata, cand este vorba de o nastere, mai conteaza banii.

Sper ca ai nascut,ca sa nu te sperii de mesajul meu. Din nefericire, desi conditiile sunt excelente(in sensul de hotel), faza cu complicatiile nu este o poveste. As vrea sa fi fost, pt ca o prietena buna mi-a murit acolo in urma cu cateva zile. Daca, in caz de cezariana,sa zicem,apar complicatii, nu cred ca te mai salveaza nimeni..Si sa stii ca bani au fost dati si in cazul asta,si inca multi..iar bebe a ramas fara mama.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alis86
postare Oct 16 2011, 04:31 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 16-October 11
Membru nr.: 230,028



QUOTE(aliburtica @ Oct 5 2011, 07:05 AM) *
Sper ca ai nascut,ca sa nu te sperii de mesajul meu. Din nefericire, desi conditiile sunt excelente(in sensul de hotel), faza cu complicatiile nu este o poveste. As vrea sa fi fost, pt ca o prietena buna mi-a murit acolo in urma cu cateva zile. Daca, in caz de cezariana,sa zicem,apar complicatii, nu cred ca te mai salveaza nimeni..Si sa stii ca bani au fost dati si in cazul asta,si inca multi..iar bebe a ramas fara mama.


Te rog frumos, spune-ne daca prietena ta a nascut prin cezariana sau pe cale naturala si la ce doctor a fost? Multumim mult!!! Si eu urmeaza sa nasc acolo, dar pana acum am auzit numai lucruri bune. Mesajul tau m-a intristat foarte mult.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:20 PM