Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Soferita Amatoare?!?!
elenaalex
postare Mar 25 2010, 09:03 AM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,246
Inscris la: 25-September 08
Din: PLOIESTI/PRAHOVA
Membru nr.: 39,114



buna fetele

am deschis acest topic din dorinta de a-mi spune supararea....chiar azi dimineata m-am "certat" cu sotul meu pe tema condusului si a ajuns sa-mi spuna in fata ca nu am stiut niciodata sa conduc.....ma apuca nervii numai cand ma gandesc. pana acum parca niciodata n-a fost asa, dar de ceva vreme am facut naveta impreuna cu colegii mei si unul din el tot timpul comenta in sus si-n jos ca nu fac bine, ca nu dreg....iar el nu-mi zicea nimic, de atunci am inceput sa ma uit mereu la turometru sa schimb vitezele dupa 2000 de ture, practic am devenit concentrata pe altele si am cam neglijat altele dupa parerea lui. desi am permis de 13 ani, acum parca ma simt incepataore, plus ca-mi zice ca am consum mare, ca nu sunt atenta...ma apuca nervii, simt ca mi-am pierdut increderea in mine
am condus frecvent pe trasee scurte, nu pot spune ca am mare experienta, dar ma deranjeaza ca are pretentii sa conduc ca un barbat sa ascult motorul, sa am consum mic...etc.
imi vine sa-mi iau cateva ore de condus, sa exersez si parcarile, marea mea problema, desi, subliniez am condus pe trasee scurte , n-am avut nici un accident in cei 13 ani

dar cand cineva iti spune acum schimba, acum fa asa....m-au apucat nervii de dimineata si i-am spus multe , printre care sa mai taca din gura si clar acum o perioada de timp nu ma voi mai urca la volan in prezenta lui.
sunt berbeaca incapatanata si cu siguranta cateva ore nu ne vom vorbi.....offf imi vine sa urlu


--------------------

"Un copil poate sa invete oricand un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste."

Bebei de octombrie 2008 si nu numai!!!!

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Mar 25 2010, 09:17 AM
Postare #2


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



sotul meu nu comenteaza cand conduc ca stie ca ma irit si ori cobor eu ori coboara el biggrin.gif ...desi f rar conduc eu cand e cu mine...eu mai mult singura, cu piticuta mea sau cu ai mei....cert e ca atunci cand e el prezent dansul conduce
in schimb eu una intr-una bat din gura cand sunt in dreapta, desi sotul meu e un sofer de exceptie, pe langa ca e toata ziua la volan, are si ceva ani de sofat in carca...avem stiluri cu totul diferite de a conduce...eu daca vad ca in fata mea se franeaza sunt si eu cu piciorul pe frana deja, el in schimb franeaza in ultimul moment...ca nah poate se ia ala si se duce...si asta e doar un exemplu

cu turometrul eu m-am invatat deja "sa aud\' motorul....nu ma mai uit cand trece de 2000 ca aud...
nu putem conduce toti la fel, asa ca tu sa te concentrezi la trafic si nu la ce spui cei din jur


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Mar 25 2010, 09:22 AM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



Cu sigurantza si pe mine m-ar enerva cineva care comenteaza tot timpul, fa asa, fa aia fa cealalta... nervi.gif wife.gif Numai ca la capitolul asta chiar nu ma pricep, am 32 de ani si n-am carnet de conducere...asta pt ca mi-e frica, mai ales cand vad cum se circula in Romania...si mai ales la halul in care se afla drumurile, ca-s pline de cratere, pur si simplu n-ai ce ocoli, il aud pe-al meu cum injura printre dinti...Respectul meu pt voi, sunteti curajoase! eusa_clap.gif eusa_clap.gif bere.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Mar 25 2010, 09:30 AM
Postare #4


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678




QUOTE(elenaalex @ Mar 25 2010, 09:03 AM) *
buna fetele

am deschis acest topic din dorinta de a-mi spune supararea....chiar azi dimineata m-am "certat" cu sotul meu pe tema condusului si a ajuns sa-mi spuna in fata ca nu am stiut niciodata sa conduc.....ma apuca nervii numai cand ma gandesc. pana acum parca niciodata n-a fost asa, dar de ceva vreme am facut naveta impreuna cu colegii mei si unul din el tot timpul comenta in sus si-n jos ca nu fac bine, ca nu dreg....iar el nu-mi zicea nimic, de atunci am inceput sa ma uit mereu la turometru sa schimb vitezele dupa 2000 de ture, practic am devenit concentrata pe altele si am cam neglijat altele dupa parerea lui. desi am permis de 13 ani, acum parca ma simt incepataore, plus ca-mi zice ca am consum mare, ca nu sunt atenta...ma apuca nervii, simt ca mi-am pierdut increderea in mine
am condus frecvent pe trasee scurte, nu pot spune ca am mare experienta, dar ma deranjeaza ca are pretentii sa conduc ca un barbat sa ascult motorul, sa am consum mic...etc.
imi vine sa-mi iau cateva ore de condus, sa exersez si parcarile, marea mea problema, desi, subliniez am condus pe trasee scurte , n-am avut nici un accident in cei 13 ani

dar cand cineva iti spune acum schimba, acum fa asa....m-au apucat nervii de dimineata si i-am spus multe , printre care sa mai taca din gura si clar acum o perioada de timp nu ma voi mai urca la volan in prezenta lui.
sunt berbeaca incapatanata si cu siguranta cateva ore nu ne vom vorbi.....offf imi vine sa urlu



La mine e aceeasi situatie,pe langa asta,nu uita sa-mi reaminteasca ca daca fac accident,asigurarea anul viitor va fi aproape dubla.... nervi.gif pe mine de multe ori m-a descurajat dar a urmat si reversul ,cred ca cel mai bine e sa te urci fara el la volan, sau cu cineva care are experienta si-ti poate atrage atentia cu calm iar in ceea ce priveste condusul ca un barbat,tin sa te contrazic,sunt f multe femei care conduc mult mai bine ca barbatii,ca ei nu accepta sau nu recunosc e partea a 2a.
Imi amintesc acum cativa ani,la fel ,da-i cu gura pe mine si m-a tocat nervos vreo 20min de condus iar nervii mei erau la maxim,doar il rugam sa taca ca nu ma pot concentra la condus iar intr-o intersectie cu sens giratoriu,m-am dat jos si l-am poftit sa conduca.De atunci nu am mai dorit sa conduc cu el.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elenaalex
postare Mar 25 2010, 09:36 AM
Postare #5


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,246
Inscris la: 25-September 08
Din: PLOIESTI/PRAHOVA
Membru nr.: 39,114



QUOTE(natsandrea @ Mar 25 2010, 11:17 AM) *
sotul meu nu comenteaza cand conduc ca stie ca ma irit si ori cobor eu ori coboara el biggrin.gif ...desi f rar conduc eu cand e cu mine...eu mai mult singura, cu piticuta mea sau cu ai mei....cert e ca atunci cand e el prezent dansul conduce
in schimb eu una intr-una bat din gura cand sunt in dreapta, desi sotul meu e un sofer de exceptie, pe langa ca e toata ziua la volan, are si ceva ani de sofat in carca...avem stiluri cu totul diferite de a conduce...eu daca vad ca in fata mea se franeaza sunt si eu cu piciorul pe frana deja, el in schimb franeaza in ultimul moment...ca nah poate se ia ala si se duce...si asta e doar un exemplu

cu turometrul eu m-am invatat deja "sa aud\' motorul....nu ma mai uit cand trece de 2000 ca aud...
nu putem conduce toti la fel, asa ca tu sa te concentrezi la trafic si nu la ce spui cei din jur

pai facand naveta cu fel de fel de stiluri de condus, mai nou am inceput sa strang centura de siguranta de t ori, am inima cat un purice, nu pun franna ca tine, dar strang centura.
si la noi orasul e plin de gropane cu adancime f mare....noi facem naveta impreuna, lucram amandoi in acelasi loc mai nou, pana acum el a facut naveta buc -ploiesti zilnic timp de 3 ani si s-a calit omul la volan iar eu eram sofer de seara sau de week-end.
si eu aud motorul, dar pana sa schimb apuca si-mi spune tu nu auzi motorul...cei drept nu tot timpul aud motorul pentru ca eu ascult muzica nanner.gif si-mi place sa ascult tare spre disperarea lui biggrin.gif n-a ca fac haz de necaz.....
off barbatii astia, expertii astia....
va multumesc ca ma sustineti fetele partners.gif partners.gif floare2.gif


--------------------

"Un copil poate sa invete oricand un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste."

Bebei de octombrie 2008 si nu numai!!!!

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elenaalex
postare Mar 25 2010, 09:40 AM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,246
Inscris la: 25-September 08
Din: PLOIESTI/PRAHOVA
Membru nr.: 39,114



QUOTE(ankaA @ Mar 25 2010, 11:30 AM) *
La mine e aceeasi situatie,pe langa asta,nu uita sa-mi reaminteasca ca daca fac accident,asigurarea anul viitor va fi aproape dubla.... nervi.gif pe mine de multe ori m-a descurajat dar a urmat si reversul ,cred ca cel mai bine e sa te urci fara el la volan, sau cu cineva care are experienta si-ti poate atrage atentia cu calm iar in ceea ce priveste condusul ca un barbat,tin sa te contrazic,sunt f multe femei care conduc mult mai bine ca barbatii,ca ei nu accepta sau nu recunosc e partea a 2a.
Imi amintesc acum cativa ani,la fel ,da-i cu gura pe mine si m-a tocat nervos vreo 20min de condus iar nervii mei erau la maxim,doar il rugam sa taca ca nu ma pot concentra la condus iar intr-o intersectie cu sens giratoriu,m-am dat jos si l-am poftit sa conduca.De atunci nu am mai dorit sa conduc cu el.

anka exact asta imi venea sa fac de dimineata, sa ma dau jos de la volan, dar nu in intersectie eusa_clap.gif , si stie ca eram in stare, dar in sinea mea m-am calmat pana la job, iar dupa ce am oprit masina, cred ca s-a uitat la consum si de data asta arata 6.6, ceea ce e f bine....si i-am aruncat cheile in brate si m-am dat jos de la volan.
inca n-a inceput cu faze de genul asigurarea la anul....atat i-ar trebui....ca ii "scot" ochiii non stop -aia frumosi ai lui anima1.gif


--------------------

"Un copil poate sa invete oricand un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste."

Bebei de octombrie 2008 si nu numai!!!!

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elenaalex
postare Mar 25 2010, 09:45 AM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,246
Inscris la: 25-September 08
Din: PLOIESTI/PRAHOVA
Membru nr.: 39,114



QUOTE(roxanne @ Mar 25 2010, 11:22 AM) *
Cu sigurantza si pe mine m-ar enerva cineva care comenteaza tot timpul, fa asa, fa aia fa cealalta... nervi.gif wife.gif Numai ca la capitolul asta chiar nu ma pricep, am 32 de ani si n-am carnet de conducere...asta pt ca mi-e frica, mai ales cand vad cum se circula in Romania...si mai ales la halul in care se afla drumurile, ca-s pline de cratere, pur si simplu n-ai ce ocoli, il aud pe-al meu cum injura printre dinti...Respectul meu pt voi, sunteti curajoase! eusa_clap.gif eusa_clap.gif bere.gif



ori sunt eu zilele astea mai sensibila, ori el a sarit calul....mi-a placut sofatul din totdeauna bananab.gif
multumim de apreciere roxana si sa stii ca si eu injur la volan....dar de abia astept sa-i spun lu'unu : un' te crezi mai schumachar'e!!!!!! ca in reclama biggrin.gif


--------------------

"Un copil poate sa invete oricand un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste."

Bebei de octombrie 2008 si nu numai!!!!

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Mar 25 2010, 09:54 AM
Postare #8


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



QUOTE(elenaalex @ Mar 25 2010, 09:40 AM) *
anka exact asta imi venea sa fac de dimineata, sa ma dau jos de la volan, dar nu in intersectie eusa_clap.gif , si stie ca eram in stare, dar in sinea mea m-am calmat pana la job, iar dupa ce am oprit masina, cred ca s-a uitat la consum si de data asta arata 6.6, ceea ce e f bine....si i-am aruncat cheile in brate si m-am dat jos de la volan.
inca n-a inceput cu faze de genul asigurarea la anul....atat i-ar trebui....ca ii "scot" ochiii non stop -aia frumosi ai lui anima1.gif



Pai dupa atata cicaleala ,ii turuia gura......,ceva de genul ca am dat semnal prea tarziu si o tinea pe subiectul asta mult si bine pana cedai nervos si ii trebuia ceva sa nu uite si ceva sa vada ca nu glumesc ca-i spuneam sa inceteze ca opresc in mijlocul drumului si el nimic,pesemne nu ma credea in stare.Acum depinde de ce fel de barbat ai acasa,daca zice si tace,ignora-l,daca turuie,nu te mai urca cu el la volan.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elenaalex
postare Mar 25 2010, 10:19 AM
Postare #9


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,246
Inscris la: 25-September 08
Din: PLOIESTI/PRAHOVA
Membru nr.: 39,114



QUOTE(ankaA @ Mar 25 2010, 11:54 AM) *
Pai dupa atata cicaleala ,ii turuia gura......,ceva de genul ca am dat semnal prea tarziu si o tinea pe subiectul asta mult si bine pana cedai nervos si ii trebuia ceva sa nu uite si ceva sa vada ca nu glumesc ca-i spuneam sa inceteze ca opresc in mijlocul drumului si el nimic,pesemne nu ma credea in stare.Acum depinde de ce fel de barbat ai acasa,daca zice si tace,ignora-l,daca turuie,nu te mai urca cu el la volan.

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif f tare, bine e de-a rasu' plansu'

spor la sofat in continuare! tzuc.gif partners.gif


--------------------

"Un copil poate sa invete oricand un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste."

Bebei de octombrie 2008 si nu numai!!!!

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Mar 25 2010, 10:37 AM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



din dreapta se vad altfel lucrurile... eu, cand sunt in dreapta, desi sotul este un sofer exceptional, la viteza mare, nu mai nimeresc de ce sa ma tin biggrin.gif si imi turuie gura... cred ca locul din dreapta este facut special pentru observatii biggrin.gif..
am permis de 5 ani.. dar am plecat singura de vreo 2 saptamani... nu prea am condus.. deci, sunt o incepatoare.. in Pitesti se circula groaznic...dar eu merg in legea mea liwlol.gif.. daca ma injura, injur si eu...
cu sotul ce sa zic...a avut destula rabdare.. am mers cam o saptamana cu el.. mi-a fost teama sa plec singura din prima.. si el m-a invatat sa ascult motorul.. de fapt, si instructorul la scoala de soferi, primul lucru asta te invata, ca sa nu mai stai cu ochii atintiti in bord....poti merge o perioada fara muzica si te vei obisnui sa il asculti... si eu am momente cand schimb tarziu viteza.. la cum se circula aici.. nu stiu ce sa fac mai repede biggrin.gif
si nu te supara pe sot.. e normal sa comenteze, doar este in dreapta....
mie toti mi-au zis sa-mi fac curaj sa plec singura pentru ca altfel nu voi invata.. si am avut o surpriza destul de placuta cand am plecat singurica.. imi vad singura greselile.. inainte nu le vedeam.. si ma cert singura in masina liwlol.gif liwlol.gif
si daca consum mai mult combustibil ce? mai bine sa fii tu in siguranta decat sa scutesti 1 leu smile.gif
bafta la sofat!


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 04:53 PM