Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

38 Pagini V  « < 36 37 38  
Reply to this topicStart new topic
> Intalnire 1 Iunie, Bucuresti!, pt mamici, tatici si ... mai ales, pici
dyana
postare Jun 6 2008, 10:17 PM
Postare #371


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(EMY2000 @ Jun 6 2008, 09:05 AM) *
corect AURA sunt de la inceputul intalniri.
DIANA sa stii ca GORDUNEL are dreptate.din cauza emotiilo, tebuia sa stai si cu ochii pe aia mica.nici eu nu imi aduc aminte chiar tot.
tzuc.gif floare2.gif


pai daca si atunci eram emotionata, inainte de intalnire cum se numeste ca eram de nu vedeam nici sa merg pe strada... imi era frica sa nu omor pe cineva cu caruciorul? biggrin.gif

Iar aia mica...a facut ce a avut, pe unde a vrut, cu cine a vrut, numai grija de ea nu am avut; imi era ca o sa cheme cineva protectia sociala tongue.gif .

Aceasta postare a fost editata de dyana: Jun 6 2008, 10:18 PM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Jun 7 2008, 01:15 AM
Postare #372


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



QUOTE(dyana @ Jun 6 2008, 11:17 PM) *
pai daca si atunci eram emotionata, inainte de intalnire cum se numeste ca eram de nu vedeam nici sa merg pe strada... imi era frica sa nu omor pe cineva cu caruciorul? biggrin.gif

Iar aia mica...a facut ce a avut, pe unde a vrut, cu cine a vrut, numai grija de ea nu am avut; imi era ca o sa cheme cineva protectia sociala tongue.gif .

laugh.gif E HAI NICI CHIAR ASA.NU AVEA CUM SA FACA CHIAR CE VOIA CA DOA ERAM ATATIA PE ACOLO.


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Jun 7 2008, 01:31 AM
Postare #373


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



[quote name='Andrei' date='Jun 6 2008, 09:27 AM' post='199724']
Emy, am raspuns la intrebare. te intrebasem ce extensie are filmul. smile.gif
STIU, DAR NU VREAU NUMAI PTR UN FILM ANUME.AVREAU UN PROGRAM DE COMPRESIE CU CARE SA POT FACE FILMELE IN GENERAL. notworthy.gif


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jun 7 2008, 08:59 AM
Postare #374


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




QUOTE(EMY2000 @ Jun 7 2008, 02:31 AM) *
STIU, DAR NU VREAU NUMAI PTR UN FILM ANUME.AVREAU UN PROGRAM DE COMPRESIE CU CARE SA POT FACE FILMELE IN GENERAL. notworthy.gif


emy, iti propun mai multe variante intrucat eu ma pricep mai mult teoretic, in general nu prea fac filme (adica fac dar le las asa cum sunt din cauza calitatii lor precare, care ma oftica biggrin.gif ). Sunt f multe programe cu care poti sa schimbi extensia, sa tai, sa unesti, sa adaugi altceva pe deasupra... unele merg mai bine, altele mai prost iar altele deloc. Sper sa dai de unul care sa te ajute. smile.gif

1. cauta VCDGear, cu care poti extrage din .dat .mpg sau direct .avi (chiar nu mai stiu biggrin.gif ). Daca nu, downloadeaza windows media encoder 7.1 de la microsoft (cred aproape sigur ca e free), si comprima fisierele mpg; vei obtine, in functie de setari, niste wmv-uri care merg pe media player;

2. cauta FlaskMPEG si codecul DivX, incarca mpeg-urile ca atare, si comprima-le divx (o extensie de bun simt tongue.gif );

3. ar mai fi Virtual Dub care face divix-uri (si pe care cred ca inca il mai am si eu);

4 daca vrei sa le si lipesti/tai incearca 'Avi, mpeg (...) splitter' sau pt ceva mai serios Adobe Premiere sau... Windows Movie Maker, dar vezi k merge f bine si e usor de folosit; mie mi-a iesit odata ceva f frumos de mi-am facut prietenul sa ma ceara de nevasta biggrin.gif , asa ca ai grija cu el tongue.gif (pe asta ar trebui sa il ai inclus in pachetul tau windows smile.gif )

sper sa iti iasa ceva si asteptam rezultatele!!! daca nu le prea gasesti, spune-mi si ma uit si eu ce set-up -uri am mai pastrat...


aa, era sa uit: ziceai k nu-s zapacita, ci doar emotionata(!) -nici nu ti-am spus ce mult mi-a placut de fapt filmultelul ala pe care nu l-am recunoscut tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de dyana: Jun 7 2008, 09:07 AM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Jun 7 2008, 11:06 AM
Postare #375


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



QUOTE(dyana @ Jun 7 2008, 09:59 AM) *
emy, iti propun mai multe variante intrucat eu ma pricep mai mult teoretic, in general nu prea fac filme (adica fac dar le las asa cum sunt din cauza calitatii lor precare, care ma oftica biggrin.gif ). Sunt f multe programe cu care poti sa schimbi extensia, sa tai, sa unesti, sa adaugi altceva pe deasupra... unele merg mai bine, altele mai prost iar altele deloc. Sper sa dai de unul care sa te ajute. smile.gif

1. cauta VCDGear, cu care poti extrage din .dat .mpg sau direct .avi (chiar nu mai stiu biggrin.gif ). Daca nu, downloadeaza windows media encoder 7.1 de la microsoft (cred aproape sigur ca e free), si comprima fisierele mpg; vei obtine, in functie de setari, niste wmv-uri care merg pe media player;

2. cauta FlaskMPEG si codecul DivX, incarca mpeg-urile ca atare, si comprima-le divx (o extensie de bun simt tongue.gif );

3. ar mai fi Virtual Dub care face divix-uri (si pe care cred ca inca il mai am si eu);

4 daca vrei sa le si lipesti/tai incearca 'Avi, mpeg (...) splitter' sau pt ceva mai serios Adobe Premiere sau... Windows Movie Maker, dar vezi k merge f bine si e usor de folosit; mie mi-a iesit odata ceva f frumos de mi-am facut prietenul sa ma ceara de nevasta biggrin.gif , asa ca ai grija cu el tongue.gif (pe asta ar trebui sa il ai inclus in pachetul tau windows smile.gif )

sper sa iti iasa ceva si asteptam rezultatele!!! daca nu le prea gasesti, spune-mi si ma uit si eu ce set-up -uri am mai pastrat...
aa, era sa uit: ziceai k nu-s zapacita, ci doar emotionata(!) -nici nu ti-am spus ce mult mi-a placut de fapt filmultelul ala pe care nu l-am recunoscut tzuc.gif

MERSI MULT.CHIAR AZI AM SA-I ZIC LUI SOTUL SA LE CAUTE SA VADA.
CAT DESPRE FILMULET STAI LINISTITA.IMI PARE BINE CA TI-A PLACUT.


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrei
postare Jun 7 2008, 03:16 PM
Postare #376


Administrator
*******

Grup: Top Golden Members
Postari: 3,706
Inscris la: 21-July 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1



iata ca filmul este gata smile.gif

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=3907

smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jun 7 2008, 09:07 PM
Postare #377


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(Andrei @ Jun 7 2008, 08:16 AM) *


m-ai lasat fara cuvinte! crybaby.gif promit ca te cinstesc data viitoare bere.gif


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 7 2008, 09:29 PM
Postare #378


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Superb filmuletul, superbe pozele...superba intalnirea...felicitari trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doraminodora
postare May 12 2010, 12:04 PM
Postare #379


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,343
Inscris la: 27-May 08
Din: Verona IT
Membru nr.: 24,575



QUOTE(EMY2000 @ Jun 6 2008, 08:23 PM) *
SPER SA ITI PLACA MALINA POZELE ALESE DE MINE.





SCUZE DACA SUNT PUTIN MISCATE. biggrin.gif tzuc.gif

Emy, super, super si il vad si pe tony ce mult a crescut,pupici tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

38 Pagini V  « < 36 37 38
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 08:05 PM