Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sunt Mizerabile Maternitatile Din Tara?
gabytza
postare Mar 16 2009, 04:37 PM
Postare #11


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 482
Inscris la: 7-February 09
Din: Timisoara
Membru nr.: 70,490



Ce intrebare............logic ca e mizerie, nu am vazut o maternitate curata la noi in viata mea...........eu am nascut in Timisoara, spital nou renovat.............dar tot umblau gongile peste tot, wc-ul sa nu va povestesc ca am consumat 2 litri de spirt cat am stat acolo................si in cadita de la dus, spalau femeile de servici mopurile..............asta e nesimtire nu lipsa de bani in sistemul sanitar.........


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia
postare Mar 17 2009, 11:08 AM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 14
Inscris la: 10-March 09
Membru nr.: 77,565



Nora mea a nascut in octombrie 2008.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIANA28
postare Mar 17 2009, 12:55 PM
Postare #13


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,719
Inscris la: 3-December 08
Din: Constanta
Membru nr.: 53,250



QUOTE(mnl_mari @ Mar 16 2009, 02:37 PM) *
in constanta este la fel,cel putin inspitalul judetean k la clinicile astea particulare nu am fost.Personalul este la fel de ''atent'' cu pacientii doar cand simt ceva consistent in buzunar,altfel,dk suma nu le convine....nu existi!este ingrozitor,iar de mizerie nici nu mai vorbesc,deja mi-e sila cand imi aduc aminte ce baie infecta aveam in salon,cand am nascut sau ce mobilier....ori si mai rau ce lenjerie pe pat... wacko.gif Asta este sistemul si asta este tara dar cel mai rau...astia suntem noi, romanii!!

De asta mi-e si mie frica. Sunt din Constanta si la inceputul lui Iulie trebuie sa nasc. Ma gandeam sa merg la maternitatea privata numai ca nu dispun de foarte multi bani. Si ce este cel mai grav.. in maternitatea din Constanta exista asa numitul stafilococ auriu.. pe care poate sa-l contacteze mama si/sau bebele.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_alexaa
postare Mar 17 2009, 01:14 PM
Postare #14


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 731
Inscris la: 3-February 09
Membru nr.: 69,343




Eu nasc la maternitatea de la Spitalul Elias Bucuresti si mi se pare destul de curat acolo!!!


--------------------



Un ingeras a aparut in vietile noastre,acela este Patrick Mihai!!!






http://www.ph-online.ro/prahoveanul-anului...02-adrian-iacob
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 17 2009, 01:54 PM
Postare #15


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(Claudia Elena @ Mar 16 2009, 01:13 PM) *
Dumnezeule ca le faceam o plangere de sareau din functie mad.gif ...am stat internata cu fetita in urma cu o luna si cu tot personalul m-am certat. Desi am fost privita foarte urat, nu ne-a lipsit nimic si toata lumea a fost atenta cu noi...



QUOTE(Claudia Elena @ Mar 16 2009, 01:14 PM) *
Un leu n-am dat la asistente... mad.gif

eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif hi.gif hi.gif hi.gif bere.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina84
postare Mar 19 2009, 12:38 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 8
Inscris la: 11-March 09
Membru nr.: 77,871



QUOTE(Claudia Elena @ Mar 16 2009, 03:14 PM) *
Un leu n-am dat la asistente... mad.gif



si cum ai fost tratata? yes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 19 2009, 12:43 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(gabytza @ Mar 16 2009, 06:37 PM) *
Ce intrebare............logic ca e mizerie, nu am vazut o maternitate curata la noi in viata mea...........eu am nascut in Timisoara, spital nou renovat.............dar tot umblau gongile peste tot, wc-ul sa nu va povestesc ca am consumat 2 litri de spirt cat am stat acolo................si in cadita de la dus, spalau femeile de servici mopurile..............asta e nesimtire nu lipsa de bani in sistemul sanitar.........

bine punctat....mi se face si mie greata de atata nesimtire! eusa_clap.gif tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 19 2009, 12:45 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(Claudia Elena @ Mar 16 2009, 03:13 PM) *
Dumnezeule ca le faceam o plangere de sareau din functie mad.gif ...am stat internata cu fetita in urma cu o luna si cu tot personalul m-am certat. Desi am fost privita foarte urat, nu ne-a lipsit nimic si toata lumea a fost atenta cu noi...

femeie hotarata....ce bine ca mai sunt si oameni asa!!! eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif nanner.gif tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adela72
postare Mar 19 2009, 02:03 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,253
Inscris la: 11-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 71,271



QUOTE(mnl_mari @ Mar 16 2009, 04:37 PM) *
in constanta este la fel,cel putin inspitalul judetean k la clinicile astea particulare nu am fost.Personalul este la fel de ''atent'' cu pacientii doar cand simt ceva consistent in buzunar,altfel,dk suma nu le convine....nu existi!este ingrozitor,iar de mizerie nici nu mai vorbesc,deja mi-e sila cand imi aduc aminte ce baie infecta aveam in salon,cand am nascut sau ce mobilier....ori si mai rau ce lenjerie pe pat... wacko.gif Asta este sistemul si asta este tara dar cel mai rau...astia suntem noi, romanii!!

Ca mare dreptate ai!!! ce lenjerie ca te apuca rasul....hai ca in sala de nasteri aduceau lenjerie cat de cat mai bunicica, dar cand m-au mutat in salon, nu-mi venea sa cred...jumatati de cerceafuri , iar in loc de fata de perna era o camasa de noapte!!!! doh.gif nono.gif nervi.gif ca sa nu mai spun ca baia era sub orice critica, nu mergea nimic, iar teava de la chiuveta din salon s-a fisurat si a tasnit prin tot salonul, a udat 2 paturi(fleasca), iar pe copii ne-am repezit si i-am luat(prin "ploaie") sa nu-i ude si pe ei....vai si amar!!!!!abia asteptam sa plec de acolo!!!!un cosmar fetelor!!! groaznic....iar de bani?????nu va mai povestesc ca de la portar pana sus!!!! si aveau niste buzunare largi!!!!!bani cat de multi si conditii ioc!!! Mizerabile ???? Eu zic ....SUB ORICE CRITICA!!!!vii cu un scop si pleci cu tot felul..... doh.gif


--------------------





CAND SOARTA TI SE PARE GREA,
SI CAND O LACRIMA-TI USUCA VANTUL,
CAND CHEMI, FARA SA VINA CINEVA
SI-ASTEPTI...SI ITI RASPUNDE NUMAI GANDUL
ADU-TI AMINTE CA INTR-O ZI CU GER
IN IESLEA CEA SARACA SE NASTEA HRISTOS.
RIDICA-TI OCHII, CAUTA-L PE CER
SI IA SI TU PUTEREA DE LA EL.




http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp/idc=5540
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adela72
postare Mar 19 2009, 02:09 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,253
Inscris la: 11-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 71,271



QUOTE(TIANA28 @ Mar 17 2009, 02:55 PM) *
De asta mi-e si mie frica. Sunt din Constanta si la inceputul lui Iulie trebuie sa nasc. Ma gandeam sa merg la maternitatea privata numai ca nu dispun de foarte multi bani. Si ce este cel mai grav.. in maternitatea din Constanta exista asa numitul stafilococ auriu.. pe care poate sa-l contacteze mama si/sau bebele.

Ai dreptate!!! sora mea a nascut in Constanta si baietelul ei are 3 ani, dar a descoperit ,ca tot facea alergii pe corp si statea cu degetul in nas mai tot timpul, ca are stafilococul auriu....si de unde ?????nu din spital????Plus ca sa-ti mai spun ceva...AI MARE GRIJA CAND II FACE VACCINUL IN MANUTA!!! nepotelului meu i la-u facut prea adanc ci abia acum(LA3 ANI) i-a spart si nici acum nu a spart bina(si cat puroi a stors sora mea de acolo, nu-ti spun), dar tot nu a iesit tot!!!e tpt vanat locul, iar floricica nu i s-a format acolo!!!!! asa ca AI MARE GRIJA!!!!


--------------------





CAND SOARTA TI SE PARE GREA,
SI CAND O LACRIMA-TI USUCA VANTUL,
CAND CHEMI, FARA SA VINA CINEVA
SI-ASTEPTI...SI ITI RASPUNDE NUMAI GANDUL
ADU-TI AMINTE CA INTR-O ZI CU GER
IN IESLEA CEA SARACA SE NASTEA HRISTOS.
RIDICA-TI OCHII, CAUTA-L PE CER
SI IA SI TU PUTEREA DE LA EL.




http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp/idc=5540
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 10:03 PM