Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cine A Nascut Cu Doctorul Doru Campeanu De La Spitalul Municipal?
Raluks
postare Jan 10 2009, 02:06 PM
Postare #21


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 246
Inscris la: 6-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 29,211



Buna fetelor! Referitor la dr.Doru Campeanu de la municipal... l-am avut si eu medic vreo 4 luni, dintre care si primele 3 luni de sarcina. De ce l-am schimbat? Pentru ca raspunde extrem de greu la telefon (mie asta imi displace enorm la medici). pt. ca eu am ceva probleme hormonale care l-ar fi putut afecta si pe bebe iar el nu mi-a spus nimic despre asta, m-a tratat ca pe o gravida normala, cam asta as avea eu de spus impotriva lui. Acum il am medic pe dr. Badescu Sorin de la municipal, de care sunt extrem de incantata si multumita! Mult succes si bebelusi frumosi si sanatosi!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danieelaa
postare Jan 10 2009, 02:45 PM
Postare #22


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,714
Inscris la: 30-September 08
Din: alba-iulia
Membru nr.: 39,804



QUOTE(pogos @ Jan 10 2009, 12:00 PM) *
referitor la conditiile din municipal...
eu cand am nascut la municipal, la fel am fost pregatita ca trebuie sa dau mult la asistenta. insa credeti-ma, am avut un soc...am venit cu banii acasa. se purtau asa frumos, ca iti era mai mare dragul sa le dai ceva. nu stiu ce s-a intamplat atunci

buna
eu am nacut la municipal acum 2 saptamai cum spuneau fetele spitalul e foarte curat se spala in saloane iar igiena se face de 2 ori pe zi
pogos exact asa am patit si eu,m-am intors cu bani acasa sincer nici nu am incercat sa dau la absolut toate asistentele care intrau in salon am dat la cine am vazut ca se interesa si avea grija de bb meu,eu am nascut cu dr Constantinescu ...iar moasele sunt de nota 10...asa ca mlaura stai linistita ca o sa fie bine ai ales un spital bun iar dr de acolo sunt si ei buni........nastere usoara


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlaura
postare Jan 10 2009, 03:06 PM
Postare #23


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,773
Inscris la: 26-November 08
Din: tulcea
Membru nr.: 51,491



QUOTE(Raluks @ Jan 10 2009, 04:06 PM) *
Buna fetelor! Referitor la dr.Doru Campeanu de la municipal... l-am avut si eu medic vreo 4 luni, dintre care si primele 3 luni de sarcina. De ce l-am schimbat? Pentru ca raspunde extrem de greu la telefon (mie asta imi displace enorm la medici). pt. ca eu am ceva probleme hormonale care l-ar fi putut afecta si pe bebe iar el nu mi-a spus nimic despre asta, m-a tratat ca pe o gravida normala, cam asta as avea eu de spus impotriva lui. Acum il am medic pe dr. Badescu Sorin de la municipal, de care sunt extrem de incantata si multumita! Mult succes si bebelusi frumosi si sanatosi!




buna Raluks, ai dreptate cu raspunsul la telefon, pentru treaba asta era si eu sa renunt la acest doctor, dar daca insisti, dai de el.... el este si profesor universitar si nu raspunde cand preda... sau bineinteles cand e cu o pacienta sau in operatii, asta e. dar in afara de acest inconvenient, mie una mi se pare un doctor foarte bun si priceput, si am prins incredere in el. sper sa fie bine.

te pup si multa sanatate tie si bebelusului tau trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlaura
postare Jan 10 2009, 03:09 PM
Postare #24


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,773
Inscris la: 26-November 08
Din: tulcea
Membru nr.: 51,491




QUOTE(danieelaa @ Jan 10 2009, 04:45 PM) *
buna
eu am nacut la municipal acum 2 saptamai cum spuneau fetele spitalul e foarte curat se spala in saloane iar igiena se face de 2 ori pe zi
pogos exact asa am patit si eu,m-am intors cu bani acasa sincer nici nu am incercat sa dau la absolut toate asistentele care intrau in salon am dat la cine am vazut ca se interesa si avea grija de bb meu,eu am nascut cu dr Constantinescu ...iar moasele sunt de nota 10...asa ca mlaura stai linistita ca o sa fie bine ai ales un spital bun iar dr de acolo sunt si ei buni........nastere usoara

daniela, felicitari, ai un bb super dragalas! multumesc pt vestile bune, te pup si multa sanatate tie si jucaus.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris77
postare Jan 22 2009, 05:57 PM
Postare #25


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 102
Inscris la: 27-June 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 27,888



Buna dragi burticute si mamicute tzuc.gif si eu am sa nasc la spit municipal si chiar am citit cu interes ceea ce ati spus voi pe aici hug.gif

cati bani ...si cui.....si cat de curat este .... wink.gif dar la medicul ginecolog cam cat merge nasterea unsure.gif

va pupic si multa sanatate trandafir.gif jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kris&Robert
postare Jan 23 2009, 07:28 AM
Postare #26


mammi si OBI
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,228
Inscris la: 27-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,924



QUOTE(mlaura @ Jan 10 2009, 01:57 PM) *
mai ai inca 2 saptamani... te-a programat cu aproximativ 2 saptamani mai devreme decat nasterea naturala, nu?
multa bafta, totul sa decurga bine si sa te auzim numai cu vesti bune.
te pup



m-a programat in functie de modul in care se prezenta bebe la momentul respectiv!
initial ar fi vrut sa mai astepte dar, dupa ce mi-a facut ecografia a zis ca ramane 24!
si uite ca astazi suntem in 23!
sa dea DD sa fie totul bine!
tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kris&Robert
postare Jan 23 2009, 07:33 AM
Postare #27


mammi si OBI
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,228
Inscris la: 27-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,924



QUOTE(pogos @ Jan 10 2009, 02:00 PM) *
referitor la conditiile din municipal...
eu cand am nascut la municipal, la fel am fost pregatita ca trebuie sa dau mult la asistenta. insa credeti-ma, am avut un soc...am venit cu banii acasa. se purtau asa frumos, ca iti era mai mare dragul sa le dai ceva. nu stiu ce s-a intamplat atunci


eu sper din tot sufletul sa nu fi fost asa doar atunci!
pentru ca vorba aia "nu ma dau banii afara din casa"!

vreau si eu sa ma intorc cu banii acasa!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rodi78
postare Jan 23 2009, 08:07 AM
Postare #28


Larisa & Catalin
***

Grup: Members Plus
Postari: 385
Inscris la: 28-February 08
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 16,394



o nastere usoara sa ai mammi si un bb jucaus.gif sanatos si cuminte,sa DD sa fie intr-un ceas bun si sa iesiti repede si sanatosi din spital,sa va intoarceti acasa si sa va vedem si noi.


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlaura
postare Jan 23 2009, 08:25 AM
Postare #29


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,773
Inscris la: 26-November 08
Din: tulcea
Membru nr.: 51,491



QUOTE(mammi @ Jan 23 2009, 09:28 AM) *
m-a programat in functie de modul in care se prezenta bebe la momentul respectiv!
initial ar fi vrut sa mai astepte dar, dupa ce mi-a facut ecografia a zis ca ramane 24!
si uite ca astazi suntem in 23!
sa dea DD sa fie totul bine!
tzuc.gif

nastere usoara, refacere grabnica si un bebe sanatos si frumos! sa ne auzim cat mai repede floare2.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlaura
postare Jan 23 2009, 08:28 AM
Postare #30


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,773
Inscris la: 26-November 08
Din: tulcea
Membru nr.: 51,491



QUOTE(mammi @ Jan 23 2009, 09:28 AM) *
m-a programat in functie de modul in care se prezenta bebe la momentul respectiv!
initial ar fi vrut sa mai astepte dar, dupa ce mi-a facut ecografia a zis ca ramane 24!
si uite ca astazi suntem in 23!
sa dea DD sa fie totul bine!
tzuc.gif


am uitat sa te intreb... daca mai stii care a fost ultimul CM al tau, sunt curioasa la cat timp dupa cm faci cezariana... si eu am sa nasc tot prin cezariana, si stiu ca oricum nicio sarcina nu seamana cu alta, dar asa, de curiozitate as socoti....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 10:03 PM