Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Spitalele Groazei, nume, locatie, medic
pavoneitza
postare Oct 22 2008, 09:21 AM
Postare #11


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(rux25 @ Oct 21 2008, 11:46 PM) *
Acum cativa ani am vazut un documentar...care m-a ingrozit...o femeie care naste intr-o asa zisa maternitate in Afganistan....si naste cu cezariana....nici nu va puteti imagina....si cumplit e prea putin spus...nici ac nu aveau sa o coasa... unsure.gif ...i-a fost salvata viata dupa ce ...a fost gasit un ac de cumparat in targ...in ultima secunda....nu stiu daca poate fi ceva...mai de cosmar...asa ca nu ma mai mira nimic...si in incheiere am sa va spun ca atunci cand eu am nascut in '96 in maternitatea Polizu...umblau gandacii(i-am vazut personal)...nu numai pe paturile de spital, dar si in incubatoare pe bebelusi.... wub.gif

rux,eu am nascut akum 12 zile la polizu....si era f curat!si personalul super!era curat si la pretravaliu,travaliu,sala de nastere cat si la copii si rezerve unde stateam cu ei!me mi-a lasat o impresie buna sp!


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Oct 22 2008, 09:30 AM
Postare #12


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(pavoneitza @ Oct 22 2008, 07:21 AM) *
rux,eu am nascut akum 12 zile la polizu....si era f curat!si personalul super!era curat si la pretravaliu,travaliu,sala de nastere cat si la copii si rezerve unde stateam cu ei!me mi-a lasat o impresie buna sp!


super! ma bucur pentru tine
esti un caz fericit
multa sanatate mami si multa fericire lui bebe!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 22 2008, 09:52 AM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(pavoneitza @ Oct 22 2008, 10:21 AM) *
rux,eu am nascut akum 12 zile la polizu....si era f curat!si personalul super!era curat si la pretravaliu,travaliu,sala de nastere cat si la copii si rezerve unde stateam cu ei!me mi-a lasat o impresie buna sp!

Din '96 si pana acum au avut timp sa schimbe multe nu?....Ma bucur pentru tine... smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Oct 22 2008, 09:57 AM
Postare #14


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186




QUOTE(rux25 @ Oct 21 2008, 12:46 PM) *
Acum cativa ani am vazut un documentar...care m-a ingrozit...o femeie care naste intr-o asa zisa maternitate in Afganistan....si naste cu cezariana....nici nu va puteti imagina....si cumplit e prea putin spus...nici ac nu aveau sa o coasa... unsure.gif ...i-a fost salvata viata dupa ce ...a fost gasit un ac de cumparat in targ...in ultima secunda....nu stiu daca poate fi ceva...mai de cosmar...asa ca nu ma mai mira nimic...si in incheiere am sa va spun ca atunci cand eu am nascut in '96 in maternitatea Polizu...umblau gandacii(i-am vazut personal)...nu numai pe paturile de spital, dar si in incubatoare pe bebelusi.... wub.gif


Rux...nu-mi vine sa cred...de ce ai spus cu gandacii...Doamne fereste! Eu am avut parte de o nastere cat de cat "curata"...Maternitatea este bine vazuta, dar duce lipsa de vata, fase sterile si altele....Este oarecum o contradictie intre ce spun...ca este cautata si ca totusi are lipsuri...dar functioneaza...Copii sunt mai bine ingrijiti decat la Spitalul Nr. 1 si medicii nu sunt chiar asa de pusi pe "inavutire"... floare2.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 22 2008, 10:00 AM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(alexandra81 @ Oct 22 2008, 10:57 AM) *
Rux...nu-mi vine sa cred...de ce ai spus cu gandacii...Doamne fereste! Eu am avut parte de o nastere cat de cat "curata"...Maternitatea este bine vazuta, dar duce lipsa de vata, fase sterile si altele....Este oarecum o contradictie intre ce spun...ca este cautata si ca totusi are lipsuri...dar functioneaza...Copii sunt mai bine ingrijiti decat la Spitalul Nr. 1 si medicii nu sunt chiar asa de pusi pe "inavutire"... floare2.gif

Sincer eu i-am vazut...cand ma duceam la alaptat, era acolo o asistenta la neonatologie cu care ma imprietenisem sa zic asa....si ma mai chema uneori sa stam de vorba rolleyes.gif ...se aseza la o masuta si pe ea erau cesti de cafea...si umblau gandacii ca la mama lor acasa...si eu care am spaima de asa ceva...eram ingrozita....iar ea nu avea nici o problema...ii dadea cu palma jos doh.gif ...si erau si in incubatoare la bebei,....e purul adevar...la toalete, pe paturile mamicilor...brrrrr.....

Aceasta postare a fost editata de rux25: Oct 22 2008, 10:01 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Oct 22 2008, 10:01 AM
Postare #16


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(alexandra81 @ Oct 22 2008, 07:57 AM) *
Rux...nu-mi vine sa cred...de ce ai spus cu gandacii...Doamne fereste! Eu am avut parte de o nastere cat de cat "curata"...Maternitatea este bine vazuta, dar duce lipsa de vata, fase sterile si altele....Este oarecum o contradictie intre ce spun...ca este cautata si ca totusi are lipsuri...dar functioneaza...Copii sunt mai bine ingrijiti decat la Spitalul Nr. 1 si medicii nu sunt chiar asa de pusi pe "inavutire"... floare2.gif


alexandra, poti sa ne spui unde ai nascut si cand?
daca doresti si numele medicului
multam notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Oct 22 2008, 10:05 AM
Postare #17


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(lilBB @ Oct 22 2008, 12:01 AM) *
alexandra, poti sa ne spui unde ai nascut si cand?
daca doresti si numele medicului
multam notworthy.gif


Am nascut in Craiova, in mai 2007 cu d-na Dr. Pargaru Elis Eugenia... floare2.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Oct 22 2008, 10:09 AM
Postare #18


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(rux25 @ Oct 22 2008, 12:00 AM) *
Sincer eu i-am vazut...cand ma duceam la alaptat, era acolo o asistenta la neonatologie cu care ma imprietenisem sa zic asa....si ma mai chema uneori sa stam de vorba rolleyes.gif ...se aseza la o masuta si pe ea erau cesti de cafea...si umblau gandacii ca la mama lor acasa...si eu care am spaima de asa ceva...eram ingrozita....iar ea nu avea nici o problema...ii dadea cu palma jos doh.gif ...si erau si in incubatoare la bebei,....e purul adevar...la toalete, pe paturile mamicilor...brrrrr.....


Of, Doamne...te cred Rux...Cata indiferenta...Cred ca as muri sa vad asa ceva...ca si eu am oroare de insecte...E bine ca s-a modernizat intre timp... notworthy.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 22 2008, 10:10 AM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(alexandra81 @ Oct 22 2008, 11:09 AM) *
Of, Doamne...te cred Rux...Cata indiferenta...Cred ca as muri sa vad asa ceva...ca si eu am oroare de insecte...E bine ca s-a modernizat intre timp... notworthy.gif

Pay au trecut atatia ani...ar fi fost si cazul... rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Oct 22 2008, 10:18 AM
Postare #20


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(lilBB @ Oct 22 2008, 10:30 AM) *
super! ma bucur pentru tine
esti un caz fericit
multa sanatate mami si multa fericire lui bebe!

multumim hug.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:32 PM