Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Medici Din Iasi, topul medicilor de la maternitatile iesene
ramonika
postare Jul 13 2007, 04:38 PM
Postare #1


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 29-June 07
Din: iasi
Membru nr.: 4,819



biggrin.gif haideti sa facem si un top al dr din iasi, cum se poarta cu pacientele, cam ce tarife au, cate atentie ne acorda, dak raspuns la tel, ce toane au, ca tot vad discutii din buc, din iasi nimic
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anka-iasi
postare Jul 13 2007, 05:06 PM
Postare #2


Member
***

Grup: Members
Postari: 272
Inscris la: 12-July 07
Din: iasi
Membru nr.: 5,120



QUOTE(ramonika @ Jul 13 2007, 05:38 PM) *
biggrin.gif haideti sa facem si un top al dr din iasi, cum se poarta cu pacientele, cam ce tarife au, cate atentie ne acorda, dak raspuns la tel, ce toane au, ca tot vad discutii din buc, din iasi nimic

pai nu suntem prea multe din cate vad eu


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alyna80
postare Jul 15 2007, 10:25 AM
Postare #3


Member
***

Grup: Members
Postari: 171
Inscris la: 15-July 07
Din: VASLUI
Membru nr.: 5,197



BUNA MAMICI SI VIITOARE MAMICI!
EU SUNT O NOUA MEMBRA A FORUMULUI SI O VIITOARE MAMICA (34 SAPT.) DIN VS. SI EU SUNT INTERESATA DE MEDICII DIN IASI PT CA ACOLO VOI NASTE, MAI EXACT LA CUZA VODA. PROBLEMA ESTE CA DOCTORITA CARE MA SUPRAVEGHEAZA PLEACA IN CONCEDIU CHIAR IN PERIOADA CAND TB SA NASC (SUNT DISPERATA.......) SI INTR-UN FEL SUNT NEVOITA SA NASC MAI DEVREME CU EA PRIN CEZARIANA....SI NICI ASTA NU ESTE F. SIGUR PT CA AR TREBUI SA FAC CEZARIANA MULT PREA DEVREME LA 37 SAPT. SI NU AR FI F BINE PT BEBE. DE ACEEA SUNT NEVOITA SA MA INTERESEZ DE ALTI MEDIDCI DIN IASI........DACA DR M-A LASAT CU OCHII IN SOARE. EA MI-A SPUS CA IMI VA RECOMANDA PE CINEVA (CINE PROBABIL I-I VA TINE LOCUL ) DAR TOTUSI AS VREA SA VAD CE PARERE AVETI VOI DE MEDICII DE LA CUZA, CARE ESTE MAI COMPETENT SI CE MA SFATUITI.................


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anka-iasi
postare Jul 18 2007, 08:02 AM
Postare #4


Member
***

Grup: Members
Postari: 272
Inscris la: 12-July 07
Din: iasi
Membru nr.: 5,120




QUOTE(alyna80 @ Jul 15 2007, 11:25 AM) *
BUNA MAMICI SI VIITOARE MAMICI!
EU SUNT O NOUA MEMBRA A FORUMULUI SI O VIITOARE MAMICA (34 SAPT.) DIN VS. SI EU SUNT INTERESATA DE MEDICII DIN IASI PT CA ACOLO VOI NASTE, MAI EXACT LA CUZA VODA. PROBLEMA ESTE CA DOCTORITA CARE MA SUPRAVEGHEAZA PLEACA IN CONCEDIU CHIAR IN PERIOADA CAND TB SA NASC (SUNT DISPERATA.......) SI INTR-UN FEL SUNT NEVOITA SA NASC MAI DEVREME CU EA PRIN CEZARIANA....SI NICI ASTA NU ESTE F. SIGUR PT CA AR TREBUI SA FAC CEZARIANA MULT PREA DEVREME LA 37 SAPT. SI NU AR FI F BINE PT BEBE. DE ACEEA SUNT NEVOITA SA MA INTERESEZ DE ALTI MEDIDCI DIN IASI........DACA DR M-A LASAT CU OCHII IN SOARE. EA MI-A SPUS CA IMI VA RECOMANDA PE CINEVA (CINE PROBABIL I-I VA TINE LOCUL ) DAR TOTUSI AS VREA SA VAD CE PARERE AVETI VOI DE MEDICII DE LA CUZA, CARE ESTE MAI COMPETENT SI CE MA SFATUITI.................

adica cum?ca nu inteleg!vrei cezariana doar fiindca pleaca dr in concediu?mai citeste si tu pe aici pe forum poate te razgandesti.lasa puiul sa vina pe lume cand vrea el nu in functie de disponibilitatea medicului barza2.gif si eu am nascut cu medicul de garda caci al meu nu a binevoit sa vina la spital in timpul noptii dar nu imi pare rau chiar deloc


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramonika
postare Jul 18 2007, 09:10 AM
Postare #5


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 29-June 07
Din: iasi
Membru nr.: 4,819



lasa-ti puiul sa se dezv acolo in burtica cat vrea el, nu il grabi sa vina la numai 37 de sapt doar pt ca pleaca dr ta! apropo, cu cine ar tb sa nasti? sunt f multi dr buni la cuza voda, pe mine ma supravegheaza doctorul luca, un super dr, si oricum nu esti nici prima nici ultima care nasti cu dr de garda, vezi pe cine iti recomanda dr tau, poate e o persoana cu care te poti intelege! si eu am tot 34 de sapt, poate ne vdm in sala de nasteri wink.gif succes si nastere usoara
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea3184
postare Jul 18 2007, 11:00 PM
Postare #6


Member
***

Grup: Members
Postari: 129
Inscris la: 14-March 07
Membru nr.: 2,657



Buna fetelor,ma altur si eu voua!Eu sunt la Dna Dr Schass-o super femeie,un medic fara sa exagerez,foarte bun.De cate ori am sunat-o mi-a raspuns,si sa stiti ca am avut probleme cu sarcina si intotdeauna mi-a raspuns la telefon!Eu sunt foarte multumita de ea si am sa-i fiu recunoscatoare ca daca nu era ea il pierdeam pe bebe! [/right]Alyna lasa-l pe bebe sa creasca,nu cred ca este o catastrofa daca nasti cu medicul de garda!Prietena mea a vrut sa-si faca cezarianala la 38 de saptamani dar medicul,DR Onofriescu,nu a vrut sa-i faca a zis ca este prea devreme si ca bebe nu e pregatit!La eco ia spus ca bebe are 3030 gr si a zis ca in ultimele zile bebe ia foarte bine in greutate.A facut cezariana dupa zece zile si atunci ,la nastere bebe a avut 3600 gr!Mai bine il lasi pe bebe sa hotarasca cand o sa vina pe lume! [right]Succes tuturor si o sarcina usoara si sper sa aveti parte de un medic la fel de bun ca al meu!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alyna80
postare Jul 20 2007, 10:47 AM
Postare #7


Member
***

Grup: Members
Postari: 171
Inscris la: 15-July 07
Din: VASLUI
Membru nr.: 5,197



QUOTE(ramonika @ Jul 18 2007, 04:10 AM) *
lasa-ti puiul sa se dezv acolo in burtica cat vrea el, nu il grabi sa vina la numai 37 de sapt doar pt ca pleaca dr ta! apropo, cu cine ar tb sa nasti? sunt f multi dr buni la cuza voda, pe mine ma supravegheaza doctorul luca, un super dr, si oricum nu esti nici prima nici ultima care nasti cu dr de garda, vezi pe cine iti recomanda dr tau, poate e o persoana cu care te poti intelege! si eu am tot 34 de sapt, poate ne vdm in sala de nasteri wink.gif succes si nastere usoara

Am omis sa va spun in disperarea mea, ca dr. mea la eco de 33 sapt. mi-a spus ca bebe are 2,64 kg si ca imi recomanda sa nasc prin cezariana pt. ca la nastere bebe va fi destul de voinicel, va avea peste 4 kg. Acum este adevarat ca nu se poate aproxima cu certitudine greutatea lui bebe la ecograf, dar totusi.........
Si sa nu ma intelegeti gresit eu nu imi doresc sa nasc inainte de vreme , tocmai de aceea am apelat la voi in speranta ca imi veti recomanda un medic bun cu care sa nasc aproape de termen prin cezariana, daca intr-adevar imi va confirma mai aproape de DPN meu ca bebe este maricel si e greu sa fie nascut pe cale naturala...
Ramonica, multumesc de sfaturi, esti o draguta! Eu am fost supravegheata pe perioada sarcinii de dr socolov.Dar sa stii ca nici nu concep sa nasc cu dr de garda, n-am de unde sti peste cine dau........... Este PRIMA SARCINA si chiar mi-am pus sperante in medicul care m-a supravegheat.......... Oricum la inceputul lui august voi lua legatura cu dr. mea sa vad pe cine imi recomanda.ea oricum a fost o draguta pe toata perioada sarcinii, doar atat,ca acum la momentul final.. nu pot naste cu ea.....
Ma bucur sa aud ca ai tot 34 sapt............cine stie poate ne vedem in sala.............
Un bebe sanatos si nastere usoara si tie!
Apropo ce ai, fetita sau baietel? Eu voi avea un baietel
PUPICI!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anka-iasi
postare Jul 20 2007, 11:44 AM
Postare #8


Member
***

Grup: Members
Postari: 272
Inscris la: 12-July 07
Din: iasi
Membru nr.: 5,120



alyna80 ti-o recomand pe dr.vasilache cu care am nascut natural in ianuarie si o verisoara de-a mea cezariana in martie.e extraordinar de atenta.dar vezi ce iti spune si medicul tau.nastere usoara


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alyna80
postare Jul 21 2007, 08:32 AM
Postare #9


Member
***

Grup: Members
Postari: 171
Inscris la: 15-July 07
Din: VASLUI
Membru nr.: 5,197



QUOTE(anka-iasi @ Jul 20 2007, 06:44 AM) *
alyna80 ti-o recomand pe dr.vasilache cu care am nascut natural in ianuarie si o verisoara de-a mea cezariana in martie.e extraordinar de atenta.dar vezi ce iti spune si medicul tau.nastere usoara

Multumesc de recomandare!
Sanatate multa tie si bebeului tau!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alyna80
postare Jul 27 2007, 06:21 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members
Postari: 171
Inscris la: 15-July 07
Din: VASLUI
Membru nr.: 5,197



QUOTE(deea3184 @ Jul 18 2007, 06:00 PM) *
Buna fetelor,ma altur si eu voua!Eu sunt la Dna Dr Schass-o super femeie,un medic fara sa exagerez,foarte bun.De cate ori am sunat-o mi-a raspuns,si sa stiti ca am avut probleme cu sarcina si intotdeauna mi-a raspuns la telefon!Eu sunt foarte multumita de ea si am sa-i fiu recunoscatoare ca daca nu era ea il pierdeam pe bebe! [/right]Alyna lasa-l pe bebe sa creasca,nu cred ca este o catastrofa daca nasti cu medicul de garda!Prietena mea a vrut sa-si faca cezarianala la 38 de saptamani dar medicul,DR Onofriescu,nu a vrut sa-i faca a zis ca este prea devreme si ca bebe nu e pregatit!La eco ia spus ca bebe are 3030 gr si a zis ca in ultimele zile bebe ia foarte bine in greutate.A facut cezariana dupa zece zile si atunci ,la nastere bebe a avut 3600 gr!Mai bine il lasi pe bebe sa hotarasca cand o sa vina pe lume! [right]Succes tuturor si o sarcina usoara si sper sa aveti parte de un medic la fel de bun ca al meu!

Buna!
Multumesc de sfat!
Am inteles ca esti la D-na Dr. Schass si ca esti f multumita de ea. Si eu am auzit numai lucruri bune despre ea , ba mai mult ca de ceva vreme la Cuza- Voda se face anestezie epidurala si dumneaei este unul din medicii cu care poti naste natural cu acest tip de anestezie.
Tu stii ceva despre asta?
Sarcina usoara si multa sanatate!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 10:38 PM