Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cat Dam Spaga La Spital?
ruxy
postare Jul 19 2008, 12:23 AM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Trist!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madalina09
postare Jul 28 2008, 01:45 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 13
Inscris la: 9-July 08
Membru nr.: 29,558



Buna eu am o mica problema am fost anuntata de catre medicul meu ca la nastere(cezariana) voi fi asistata de inca un medic,oare si lui trei sa ii bag in plic?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Jul 28 2008, 01:53 PM
Postare #13


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



E INCREDIBIL DAR DIN PACATE FOARTE ADEVARAT!NISTE NENOROCITI CARE NU AU SUFLET,CARE ISI BAT JOC DE OAMENI!SI EU AM FOST OPERATA SI MI-AU ZIS IN FATA CAT TREBUIE SA DAU,DUPA OPERATIE BINEINTELES ERA ALTA MANCARE DE PESTE,ALTI BANI,SI S-AU PURTAT CU MINE FOARTE URAT!DUPA CE M-AU OPERAT A DOUA ZI M-A CHEMT IN CABINETUL EI CICA SA VADA CUM ARATA OPERATIA!!!!!!!!!VA VINE SA CREDETI...EU ERAM OPERATA DE CATEVA ORE SI NU MA PUTEAM MISCA IAR EA IMI ZICE SA VIN EU IN CABINETUL EI...NENOROCITA FEMEIE!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miniraton
postare Jul 28 2008, 10:23 PM
Postare #14


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,576
Inscris la: 4-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,831




QUOTE(Eena @ Jul 29 2008, 12:38 AM) *
E INCREDIBIL DAR DIN PACATE FOARTE ADEVARAT!NISTE NENOROCITI CARE NU AU SUFLET,CARE ISI BAT JOC DE OAMENI!SI EU AM FOST OPERATA SI MI-AU ZIS IN FATA CAT TREBUIE SA DAU,DUPA OPERATIE BINEINTELES ERA ALTA MANCARE DE PESTE,ALTI BANI,SI S-AU PURTAT CU MINE FOARTE URAT!DUPA CE M-AU OPERAT A DOUA ZI M-A CHEMT IN CABINETUL EI CICA SA VADA CUM ARATA OPERATIA!!!!!!!!!VA VINE SA CREDETI...EU ERAM OPERATA DE CATEVA ORE SI NU MA PUTEAM MISCA IAR EA IMI ZICE SA VIN EU IN CABINETUL EI...NENOROCITA FEMEIE!

imi pare rau elena, la ce spital ?


--------------------



"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"
Elisabeth Stone
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Aug 19 2008, 01:36 PM
Postare #15


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



QUOTE(bia III @ Jul 16 2008, 04:17 PM) *
nu se uita la tine daca nu le dai spaga eu in spital cu fetita cit am stat leam dat in fiecare zi SPAGA sa zicem cam 2000



ai dat 2000 ron pe zi? sau cum? pt ce?

cred ca si noi gresim

de fapt sunt convinsa

daca nu am da spaga pt orice nimic nu s-ar ajunge la sume fabuloase. facem credite ca sa mergem cu copii la spital sau sa-i nastem? nu mai bine de banii de rata luam ceva copiilor.

io inteleg sa dam spaga la o operatie, o nastere ceva dar daca are copilul febra sau varsaturi pt ce dam spaga pt o amarata de perfuzie sau pt un supozitor??? nu cumva exageram? nu cumva noi i-am invatat prost?





--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GETA82
postare Sep 12 2008, 09:28 AM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 37
Inscris la: 22-July 08
Din: ROMANIA
Membru nr.: 31,481



crybaby.gif DA NOI IAM I-AM INVATAT DAR CE SA facem ca altfel nu se uita la noi si noi am dat spaga cand lam nascut pe alexandru si sunt cadru medical.si de am avut nevoie de cezariana deoarece am avut placenta pervia si tensinue mare dar ptr alex ce nu face mama.imi este rusine de sistem dar e ste intiparit de prea mult timp in mintea romanului ca sa renunte la el.
trandafir.gif pe noi nea ajuns la 1500 ron


Aceasta postare a fost editata de GETA82: Sep 12 2008, 09:29 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
annitza
postare Sep 17 2008, 09:26 AM
Postare #17


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 275
Inscris la: 22-August 08
Din: pascani
Membru nr.: 34,945



si aici in pascani sunt niste sume fabuloase: 10 mil doctor,2 mil jum la anestezist cate 1mil jum medic pediatru si cate 500 mii la asistente
cred ca tot vreo 15 mil numai atunci la operatie,dar mai este sunt si zilele urmatoare ......cat stai in spital
mai trebuie sa dai si la asistente care iti fac cate un calmant si la femeia de serv sa vina sa ti schimbe cersaful si tot asa.....
asta e......


--------------------











  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
petro_nely
postare Sep 17 2008, 09:44 AM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 3-April 07
Membru nr.: 3,021



Buna,fetelor. E foarte greu sa traiesti in asa tara unde banii vin inaintea unui om,trist...am fost cu fetita in Piatra si am stat internata cu ea,mie chiar teama sa nu fi luat vreo boala,ma intreb daca asisstenetele se mai "obosesc sa schimbe seringa"mai ales noaptea...mai si tipa cit o tinea gura pe copii si la mine,de parca stateam de placere in spital cu fata cind eram in vacanta!
Am fost la o verisoara si mi-au zis ca ca liftul dup&aring; ora 16,cind urc scarile,erau draga doi batrinei care erau linga lift!
Uitasem ca banii cump&aring;r&aring; totul in Rominia crybaby.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
izuci
postare Sep 17 2008, 11:13 AM
Postare #19


Member
***

Grup: Members
Postari: 222
Inscris la: 12-September 08
Din: hungary
Membru nr.: 37,322



QUOTE(madalina09 @ Jul 28 2008, 03:45 PM) *
Buna eu am o mica problema am fost anuntata de catre medicul meu ca la nastere(cezariana) voi fi asistata de inca un medic,oare si lui trei sa ii bag in plic?

nu ii baga la nici unul dai un plic gol .....am glumit si eu am nascut prin cezariana si nu i-am pus numa la medicul care a avut grija de mine in timpul sarcinii oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mami22
postare Sep 19 2008, 12:06 PM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 16-September 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 37,808



buna ..am si eu o intrebare "daca a nascut cineva la filantropia"? cam cat te duce nasterea ? trandafir.gif pt toate mamicile
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 08:27 AM