Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dezastru In Polizu, Repercursiunile nasterii cu un medic incompetent
alice76
postare Apr 4 2007, 11:03 PM
Postare #1


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 62
Inscris la: 26-November 06
Membru nr.: 727



Fetelor, nu ma simt bine daca nu va spun povestea mea pana la capat, si asta tocmai din dorinta de a va determina sa nu faceti aceeasi greseala pe care am facut-o eu.Medicul care m-a urmarit pe tot parcursul sarcinii si la care mergeam aproape saptamanal se numeste Mogos Magdalena.Vreti sa stiti impresia mea despre ea?Execrabila..Am suferit si sufar si in ziua de azi din cauza ei.S-a purtat foarte frumos atata timp cat am cotizat.Parea foarte draguta si amabila dar s-a dovedit a fi o prefacuta.Am rugat-o inca de la inceput sa nu-mi provoace nasterea(aceasta a fost dorinta mea,din acest motiv am ales sa nasc natural si nu am optat pentru cezariana.Data probabila a nasterii estimata de ea ar fi fost 30 octombrie ,insa eu am nascut la inceputul lunii septembrie.Si sa va povestesc...Ma duc la control pe 1 septembrie si imi spune:"poimaine nasti".Normal ca mi s-a parut tare ciudat,nimeni nu poate spune cu exactitate cand se intampla ....Si adauga "maine la ora 7 esti in Polizu".Toate bune si frumoase..Nici o contractie ,nimic.In prima zi ma cheam a la control asigurandu-ma ca urmatoarea zi voi naste.Ce s-a intamplat? In timp ce ma consulta mi-a rupt membranele provocandu-mi nasterea , contrar vointei mele.Oare nu era mai comod sa fac cezariana?Dar tot ea s-a impotrivit.Copilul meu s-a nascut prematur si asta nu o sa uit..Si despre mine?Ma simt groaznic.Umblu din medic in medic si mi s-a spus ca e posibil sa am cancer de la o rana pe col din timpul nasterii.Cusatura este facuta total gresit(trei frajuri si trei granuloame pe ea).Sunt distrusa,ma doare sufletul.vRETI SA NASTETI CU MOGOS?sIGUR VETI NASTE MARTI SAU VINERI(ASA CUM AM CITIT SI PE NET),ATUNCI E DE GARDA.SINCER NU O FACETI,NU VA LASATI DUSE DE VAL,SA NU VA INCANTE CA E DRAGUTA).STITI CE IMI SPUN MEDICII LA CARE MERG ACUM?NU AI PE CINE SA TRAGI LA RASPUNDERE...SI CU VIATA MEA CUM RAMANE?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana_hribat
postare Apr 5 2007, 07:49 AM
Postare #2


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 276
Inscris la: 23-January 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 1,655



DUMNEZEU sa-ti dea sanatate si putere sa treci peste toate si sa-ti poti creste copilul. de astfel de situatii eu ma tem foarte tare. asta trebuie trasa la raspundere ca stii sigur ca ea ti-a facut raul. !!! niste medici iresponsabili care nu ar mai trebui lasati sa-si practice meseria!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Apr 5 2007, 07:57 AM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



QUOTE(roxana_hribat @ Apr 4 2007, 09:49 PM) *
DUMNEZEU sa-ti dea sanatate si putere sa treci peste toate si sa-ti poti creste copilul. de astfel de situatii eu ma tem foarte tare. asta trebuie trasa la raspundere ca stii sigur ca ea ti-a facut raul. !!! niste medici iresponsabili care nu ar mai trebui lasati sa-si practice meseria!

S-o traga la raspundere?Cine s-o traga la raspundere?O mana spala pe alta intotdeauna.Au murit copii nevinovati din cauza unor medici incompetenti si nu li s-a intamplat absolut nimic.De asta mi s-a luat mie de tara asta de rahat.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alice76
postare Apr 5 2007, 01:56 PM
Postare #4


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 62
Inscris la: 26-November 06
Membru nr.: 727




QUOTE(tzutzulica @ Apr 5 2007, 07:57 AM) *
S-o traga la raspundere?Cine s-o traga la raspundere?O mana spala pe alta intotdeauna.Au murit copii nevinovati din cauza unor medici incompetenti si nu li s-a intamplat absolut nimic.De asta mi s-a luat mie de tara asta de rahat.



Si am uitat sa precizez ca nasterea m-a costatin jur de 20 mil, fara sa exagerez(e drept am nascut cu anestezie epidurala), si tot am primit un astfel de tratament.Medicii nu mai au sentimente, sunt dezumanizati.Oare ce se intampla cu oamenii simpli?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndrEEyaa
postare Apr 6 2007, 12:40 PM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 214
Inscris la: 23-March 07
Din: Craiova
Membru nr.: 2,811



QUOTE(alice76 @ Apr 5 2007, 02:56 PM) *
Si am uitat sa precizez ca nasterea m-a costatin jur de 20 mil, fara sa exagerez(e drept am nascut cu anestezie epidurala), si tot am primit un astfel de tratament.Medicii nu mai au sentimente, sunt dezumanizati.Oare ce se intampla cu oamenii simpli?

Este foarte trist ceea ce ti s-a intamplat,ma oripilez numai cand ma gandesc la asemenea oameni.Sa-ti dea dumnezeu sanatate si putere de munca sa poti sa-ti cresti puiutul! hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Apr 7 2007, 12:09 AM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(alice76 @ Apr 5 2007, 02:56 PM) *
Si am uitat sa precizez ca nasterea m-a costatin jur de 20 mil, fara sa exagerez(e drept am nascut cu anestezie epidurala), si tot am primit un astfel de tratament.Medicii nu mai au sentimente, sunt dezumanizati.Oare ce se intampla cu oamenii simpli?

ori au un noroc chior, ori pur si simplu mor... sad.gif ...sanatate multa...incearca totusi sa nu lasi lucrurile asa...asteptam vesti


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tio
postare Apr 7 2007, 06:39 PM
Postare #7


Member
***

Grup: Members
Postari: 285
Inscris la: 26-November 06
Membru nr.: 723



eu mi-am dat medicul ginecolog in judecata,a durat 2 ani, si degeaba....colegiul medicilor este de...totusi i-am facut o reclama proasta medicului,nu ma incalzeste cu nimic dar sper ca alte mamici nu-l vor alege pe el si nu vor pati ca mine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alice76
postare Apr 8 2007, 11:39 PM
Postare #8


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 62
Inscris la: 26-November 06
Membru nr.: 727



QUOTE(tio @ Apr 7 2007, 06:39 PM) *
eu mi-am dat medicul ginecolog in judecata,a durat 2 ani, si degeaba....colegiul medicilor este de...totusi i-am facut o reclama proasta medicului,nu ma incalzeste cu nimic dar sper ca alte mamici nu-l vor alege pe el si nu vor pati ca mine.




Tio,scuza-mi curiozitatea! Ce ti s-a intamplat dupa nastere si cine a fost medicul tau ginecolog?Presupun ca te-a costat o caruta de bani si nu ai rezolvat nimic in final.Pupici de la Alice
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SHANA
postare Mar 25 2009, 10:50 AM
Postare #9


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 23-March 09
Din: oradea
Membru nr.: 80,825



QUOTE(alice76 @ Apr 5 2007, 12:03 AM) *
Fetelor, nu ma simt bine daca nu va spun povestea mea pana la capat, si asta tocmai din dorinta de a va determina sa nu faceti aceeasi greseala pe care am facut-o eu.Medicul care m-a urmarit pe tot parcursul sarcinii si la care mergeam aproape saptamanal se numeste Mogos Magdalena.Vreti sa stiti impresia mea despre ea?Execrabila..Am suferit si sufar si in ziua de azi din cauza ei.S-a purtat foarte frumos atata timp cat am cotizat.Parea foarte draguta si amabila dar s-a dovedit a fi o prefacuta.Am rugat-o inca de la inceput sa nu-mi provoace nasterea(aceasta a fost dorinta mea,din acest motiv am ales sa nasc natural si nu am optat pentru cezariana.Data probabila a nasterii estimata de ea ar fi fost 30 octombrie ,insa eu am nascut la inceputul lunii septembrie.Si sa va povestesc...Ma duc la control pe 1 septembrie si imi spune:"poimaine nasti".Normal ca mi s-a parut tare ciudat,nimeni nu poate spune cu exactitate cand se intampla ....Si adauga "maine la ora 7 esti in Polizu".Toate bune si frumoase..Nici o contractie ,nimic.In prima zi ma cheam a la control asigurandu-ma ca urmatoarea zi voi naste.Ce s-a intamplat? In timp ce ma consulta mi-a rupt membranele provocandu-mi nasterea , contrar vointei mele.Oare nu era mai comod sa fac cezariana?Dar tot ea s-a impotrivit.Copilul meu s-a nascut prematur si asta nu o sa uit..Si despre mine?Ma simt groaznic.Umblu din medic in medic si mi s-a spus ca e posibil sa am cancer de la o rana pe col din timpul nasterii.Cusatura este facuta total gresit(trei frajuri si trei granuloame pe ea).Sunt distrusa,ma doare sufletul.vRETI SA NASTETI CU MOGOS?sIGUR VETI NASTE MARTI SAU VINERI(ASA CUM AM CITIT SI PE NET),ATUNCI E DE GARDA.SINCER NU O FACETI,NU VA LASATI DUSE DE VAL,SA NU VA INCANTE CA E DRAGUTA).STITI CE IMI SPUN MEDICII LA CARE MERG ACUM?NU AI PE CINE SA TRAGI LA RASPUNDERE...SI CU VIATA MEA CUM RAMANE?

am citit ca ai vrut ca sa nasti normal si sa nu iti provoace nasterea... am o nepoata care a nascut in vara in Oradea si era tanara si nu a avut nici o problema toata sarcina. desi cumnata mea a sfatuit-o ca sa astepte acasa pana in ultimul moment si sa nu se interneze in spital daca nu are probleme. cand i-a venit timpul si au inceput contactiile - bebe era indreptat deja cu capul in jos- a mers la spital si si-a sunat doctorul. acesta a instruit asistenta ca sa ii dea ceva medicamente care sa ii opreasca contractiile si sa ii amane nasterea. vreau sa spun ca a dat foarte multi bani doctorului- consultatia era 80 ron si ea lasa 100 si ii ducea cadouri destul de scumpe de fiecare data- dar a fost jalnica comportarea lui. desi i s-a dat acele medicamente peste cateva ore au inceput iar contractiile si desi s-a chinuit mult nu a reusit sa nasca normal. cand a ajuns si medicul - dupa multe ore de astepyare- copilul se intorsese invers si era strangulat cu cordonul ombilical. i-a facut repede operatie si din gresala a uitat inauntru un pansament care dupa ceva timp de la nastere a inceput sa putrezeasca probabil ca a inceput sa o doara tot mai tare asa ca a facut analize si a descoperit pansamentul. trebuie sa o opereze iar ...
din pacate multi nu au nimic in comun cu medicina....
va doresc sanatate multa si sper sa nu patesc niciodata nimic asemanator...
va pup
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bendisartemis
postare Mar 25 2009, 11:15 AM
Postare #10


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 336
Inscris la: 29-December 08
Membru nr.: 61,045



In Romania nu mai sunt medici competenti,doar cei care au mai ramas dupa timpul regimului ceausist au o pregatire mai buna ,dar au plecat afara,ca in tara bani fura toti "bosi" din conducere ,iar noi ,populatia tragem ponoasele!!Romania a devenit tara nimanui!Avem cele mai multe decese la copii nou-nascuti,somajul este in floare ,dar ei"bosi "traiesc pe picior mare ca...de ,noi ,astia mai derand suntem destui si sistemul nu este facut ca sa apere cetateanul ci sa le serveasca lor interesele!!Din pacate tot mai multe mamici trec prin prin aceasta experienta minunata ,care este aducerea copilului pe lume,intr-un mod cumplit..ar trebui sa-i "multumim "dl. presedinte ca...de "traim bine"!!!! nervi.gif


--------------------
Mamici frumoase va rog frumos sa vizitatiblogul acesta!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 07:18 PM