Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bona Sau After School?
diana1318
postare Sep 26 2008, 06:48 PM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,588
Inscris la: 12-May 08
Din:
Membru nr.: 23,200



QUOTE(dyana @ Sep 26 2008, 07:30 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif (stiu ca nu e de ras biggrin.gif )
colega mea de banca, nu avea cheie de gat; avea o usa din aia care se incuia singura cand o inchideai; nu o data a reusit sa iasa din casa, sa tranteasca si usa, dar fara ghiozdan...

Urasc yalele automate ... am avut asa de prin clasa a 5-a doh.gif ; mama mai are si acum... nu stiu de ce nu o schimba, fiindca oricat de atenta si obisnuita ar fi cu 'sistemul' , tot pleaca fara chei din casa biggrin.gif ; mai rar, pa masura ce trec anii , dar tot se intampla ...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 26 2008, 07:03 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(diana1318 @ Sep 26 2008, 07:48 PM) *
Urasc yalele automate ... am avut asa de prin clasa a 5-a doh.gif ; mama mai are si acum... nu stiu de ce nu o schimba, fiindca oricat de atenta si obisnuita ar fi cu 'sistemul' , tot pleaca fara chei din casa biggrin.gif ; mai rar, pa masura ce trec anii , dar tot se intampla ...

lasa o a doua cheie sub pres mereu liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif daca te risti! unsure.gif unsure.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Sep 26 2008, 09:04 PM
Postare #13


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(USA @ Sep 26 2008, 08:03 PM) *
lasa o a doua cheie sub pres mereu liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif daca te risti! unsure.gif unsure.gif

chiar daca nu te risti, tot iti descuie usa daca isi pune mintea vreun roman biggrin.gif
Si tot din palmaresul prietenei mele cu yala automata: intr-o seara, mergeam pe strada si ne-au prins tiganii, ne-au batut si ei i-au furat geanta...cu acte, bani si cu cheia; iar mama ei era plecata pentru doua saptamani...in sua biggrin.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 26 2008, 09:36 PM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




QUOTE(dyana @ Sep 26 2008, 10:04 PM) *
chiar daca nu te risti, tot iti descuie usa daca isi pune mintea vreun roman biggrin.gif
Si tot din palmaresul prietenei mele cu yala automata: intr-o seara, mergeam pe strada si ne-au prins tiganii, ne-au batut si ei i-au furat geanta...cu acte, bani si cu cheia; iar mama ei era plecata pentru doua saptamani...in sua biggrin.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ati luat bataie..hmm...nasolll floare2.gif floare2.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Sep 26 2008, 09:43 PM
Postare #15


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(USA @ Sep 26 2008, 10:36 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ati luat bataie..hmm...nasolll floare2.gif floare2.gif

nu-mi aminti......
eu sunt zapacita rau: in povestea aia, vroiam de fapt sa spun ca atunci, s-au chinuit vecinii o zi si o noapte sa ii sparga usa! doh.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Sep 27 2008, 03:20 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(ralucalecca @ Sep 25 2008, 12:58 PM) *
Dragi parinti, va rog mult ajutati-ma sa ma lamuresc si eu odata ptr totdeauna: ce doresc parintii unui scolar, bona sau after school?
Eu personal am mers pe prima varianta si tocmai am deschis un super after school in Aviatorilor, dar ma izbesc de reticenta multor parinti care aleg in continuare bona. Cu toate ca este prea putin calificata din punct de vedere pedagogic, nu stie programa scolara, limbi straine, etc.
Oare micutii prefera sa stea la ei acasa, se simt asa mai in siguranta? Se concentraza mai bine cu cineva care le este deja familiar?
Chiar nu mai stiu ce sa spun. Orice comentariu este binevenit.
Va multumesc din suflet.


Daca as avea posibilitatea aici,as alege after school pentru Andrei...dar nu am.Sunt impotriva bonei,din motive personale,si mai mult de atat n-as avea incredere sa-l las cu o persoana necunoscuta singur in casa atatea ore,fie ea si calificata.

Aceasta postare a fost editata de simina: Sep 27 2008, 03:20 PM


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ralucalecca
postare Sep 29 2008, 11:35 AM
Postare #17


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 25-September 08
Membru nr.: 39,051



QUOTE(diana1318 @ Sep 26 2008, 07:41 PM) *
Adica acolo trebuie sa-i duci si iei de la scoala pana cand implinesc 14 ani ?
Aici stiu ca nu e permis sa stea copii singuri peste noapte , pana nu au 14 . Dar de venit acasa de la scoala, singuri, o fac de prin clasa I... sau II, III, depinde cat de descurcareti si , bineinteles, daca parintii ii vad in stare sa faca asta. Eu ma gandesc cu oarece spaima la ziua in care o voi lasa pe adela sa vina singurica de la scoala ... :unsure:

Va multumesc tuturor pentru parerile voastre si ptr incurajari. Ma ajuta chiar foarte mult. Si eu am avut mereu groaza de a-mi vedea copilul cu cheia de git, mai ales ca am baiat si e tare zbanghiu.
Apropo de chestia ca e o notiune noua ce pare importata si cam inncesibila, imi amintesc totusi ca pe vremea mea exista semi-internatul, unde mincai si iti faceai temele pina venau parinti sa ne ia. Si asta e tot cam aceeasi chestie, doar cu un nume mai pompos si upgradata. Ca mai invata si niste limbi straine, mai fac un dans, o activitate etc, dar pina la urma tu ca parinte nu mai ai grja lui ca moare de foame sau ti-l fura cineva pe strada si stresul ca la 8 seara trebuie sa corectezi teme.

Si sunt de acord ca in colectivitate exista acea notiune de competitie, pe linga faptul ca socializeaza, iar asta e benefic i pentru copil, din punct de vedere al performantei scolare.
In fine, va sunt recunoscatoare pentru discutiile astea, mi-au mai ridicat moralul. Si daca stiti pe cineva interesat, nu ezitati !
Va pup.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 29 2008, 03:03 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(diana1318 @ Sep 26 2008, 07:41 PM) *
Adica acolo trebuie sa-i duci si iei de la scoala pana cand implinesc 14 ani ?
Aici stiu ca nu e permis sa stea copii singuri peste noapte , pana nu au 14 . Dar de venit acasa de la scoala, singuri, o fac de prin clasa I... sau II, III, depinde cat de descurcareti si , bineinteles, daca parintii ii vad in stare sa faca asta. Eu ma gandesc cu oarece spaima la ziua in care o voi lasa pe adela sa vina singurica de la scoala ... unsure.gif



daaa......nu e voie...sunt dusi si adusi ori de parinti ori de school bus.....dar trebuie sa fie cineva cu ei...mereu.....ceea ce e foarte costisitor sincer....cum scoala incepe pe la 8/8.30Am...si se termina pe la 3Pm....trebuie sa gasesti solutii..multi continua cu Daily care after school....adica school bus lasa coplilul la daily care care a au fost innainte de schoala..iar, parintii ii iau de acolo(serviciu parintilor e mai mereu intre 7Am/8Am si pa la cel putin 5PM)...sau..mai e posibilitatea de a platii extra ore la scoala...iar copilul sta la scoala pana cand e luat....nu stiu exact dar cel putin pana in 5Pm e sigur(stiu ca se poate pana in ora 6Pm maxim)..mai greu e cu ora de dimineata....hmm.....aiurea....sincer nici nu vreau sa ma gandesc inca!

...si pana in 18 ani nu au voie pe strada singuri dupa ora 9PM...altfel sunt luati la politie si ridicati de parinti de acolo....


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jan 6 2009, 07:55 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



la noi in comuna s-a pus problema infiintarii unui after school............unii parinti nic nu stiau despre ce vorbeste directorul si au spus din start ca nu sunt de acord,altii ai stiut ce e aia dar au spus ca e prea scump........eu ,personal nu am fost de acord fiindca aveau propunerea ca elevii sa manance in incinta gradinitei,unde lucrez eu..........si asta presupunea ca ei sa faca un drum la amiaza pentru acest scop,deci cam dificil..............insa am impresia ca totul a fost oar vorbarie fiindca daca voiau sa faca ceva erau mai seriosi cand au facut propunerea si ar fi gasit o alta solutie cu masa de pranz..............se pare totusi ca nu e rau sa poti lasa copilul acolo..!!!!cred ca si eu as fi pentru,in cazul in care sunt conditiile necesare


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elena_Costel
postare Jan 6 2009, 09:17 PM
Postare #20


elena_costel
******

Grup: Members Plus
Postari: 1,057
Inscris la: 4-December 08
Membru nr.: 53,695



Fiul meu cel mare e in clasa intai si este la step-by-step si sunt f f f multumita
Ii place atat de mult sistemul incat tot timpul scrie si chiar se chinuie sa citeasca (chiar daca inca nu a invatat toate literele) pt ca stie ca daca nu se tine de scoala merge la scoala normala si nu se mai poate juca si dansa si cate si mai cate..........
Si DA mananca o masa la pranz si fac si lectiile cu doamna .
Nu vreau sa ma laud dar e cel mai silitor si mai destept din clasa


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 07:17 PM