Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Va Rog Un Sfat! Cum Sa-l Dezvat De Obiceiul Asta Prostesc, pls
dianna
postare Apr 12 2009, 08:37 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 10-May 08
Din: cluj
Membru nr.: 22,999



buna fetelor eu nu am mai intrat de mult desi am mai citit din mesajele voastre imi pare bine ca va ajutati intre voi desi sa zicem ca eu nu am avut nevoie pana acuma pentru ca mai am un copil de 5 ani dar acuma am ajuns in impas sa va povestesc: A m un bebe de 1 an si 3 luni si numi doarme noaptea sia facut un obicei cu apa si toata noaptea mi se trezeste cre ca si de 6 ori pe noapte sa-si ia sticluta Ma terminatCu cel mare nu am avut asemenea probleme el de la 1 an a dormit toata noaptea in schimb asta micu .............. Am incercat sa-l las sa planga umpic dar se trezeste de tot si nu mai doarme asa ca atunci cand plange (defapt nui plans ii un fel de mataiala) tre sa sar repede sai dau sticluta si apoi adoarme dar imi face faza asta de vrio 6 ori pe noapte am incercat si cu biberonu da nu-l pot fraierii de loc ce sa mai fac? cum sa-l dezvat de obiceiul asta prostesc nu mai stiu dati-mi voi o idee va rog!!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirumati
postare Apr 12 2009, 11:07 AM
Postare #2


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 136
Inscris la: 26-November 08
Din: Bacau
Membru nr.: 51,588



Asa se trezea si Mathias...a tinut-o asa pana pe la 2 ani, fie iarna sau vara. N-am avut ce sa-i fac, doar sa astept sa mai creasca...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dianna
postare Apr 12 2009, 04:27 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 10-May 08
Din: cluj
Membru nr.: 22,999



QUOTE(mirumati @ Apr 12 2009, 01:07 PM) *
Asa se trezea si Mathias...a tinut-o asa pana pe la 2 ani, fie iarna sau vara. N-am avut ce sa-i fac, doar sa astept sa mai creasca...


si chiar nu putem face nimic:( tre sa-l dezvat cumva de apa lui dar nu stiu cum mersi ca mi-ai raspuns
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 12 2009, 04:36 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




Ai o posibilitate...sa-l lasi sa planga pena se plictiseste si adoarme...eu stiu o mama care asa a facut si nu a cedat o saptamana....eu nu am putut sa fac asta...si pana la trei ani jumatate nu mi-a dormit nici o noapte, 3 biberoane de ceai si doua de lapte...cam asa m-am distrat noapte de noapte......sau sa ii pui apa la indemana si sa il inveti sa o ia singurel... trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dianna
postare Apr 12 2009, 04:42 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 10-May 08
Din: cluj
Membru nr.: 22,999



QUOTE(rux25 @ Apr 12 2009, 06:36 PM) *
Ai o posibilitate...sa-l lasi sa planga pena se plictiseste si adoarme...eu stiu o mama care asa a facut si nu a cedat o saptamana....eu nu am putut sa fac asta...si pana la trei ani jumatate nu mi-a dormit nici o noapte, 3 biberoane de ceai si doua de lapte...cam asa m-am distrat noapte de noapte......sau sa ii pui apa la indemana si sa il inveti sa o ia singurel... trandafir.gif


acuma chiar sa-l las sa planga atat? ma doare sufletul plus ca-l mai am si pe cel mare care doarme in camera cu noi si sotul care diminiata merge la servici........... nu cred ca le-ar convenii toata noaptea sa urle poate a fost si greseala mea ca la fiecare scancet am sarit la el sa nui trezeasca pe ceilalti da acuma m-am cam saturat:(!!!!!!!!!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 12 2009, 05:04 PM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(dianna @ Apr 12 2009, 05:42 PM) *
acuma chiar sa-l las sa planga atat? ma doare sufletul plus ca-l mai am si pe cel mare care doarme in camera cu noi si sotul care diminiata merge la servici........... nu cred ca le-ar convenii toata noaptea sa urle poate a fost si greseala mea ca la fiecare scancet am sarit la el sa nui trezeasca pe ceilalti da acuma m-am cam saturat:(!!!!!!!!!!!!!

Tocmai...eu nu l-am lasat sa planga ca prea era micut si bolnavior...si nu m-a lasat sufletul...si eu aveam fata de 4-5 anisori.......asa sunt mamele, greu le vine sa isi auda puii plangand....dar poate nu e o regula la tine sa fie ca la altii ...si se va dezvata mai repejor...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eli82
postare Apr 13 2009, 09:45 AM
Postare #7


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 324
Inscris la: 31-July 07
Din: Tg-Jiu
Membru nr.: 5,582



Mai fetelor, dar eu ce sa ma fac cu fetita mea care la fel se trezeste de cate ori are ea chef pe noapte, bea apa sau ceai dar de culcat nu se culca asa usor la loc.Ii place s-o tin in brate pana adoarme si adoarme f greu.Daca o pun in patut ma simte ca vreau sa plec si incepe sa planga.Asa ca incep s-o mangai si sa-i vorbesc incet si tace ca prin minune.Insa cum iau mana de pe ea sau nu-i mai vorbesc iar incepe.Asta e alint, razgaiala, mami dependenta.Trebuie sa ma stie langa ea.Am mai culcat-o si in pat cu noi dar nu-i usor sa dormi cu ea:se rostogoleste, se dezveleste, te trezesti cu ea la celalalt capat al patului.E imposibila.Pana la un an a dormit f bine in patut.Apoi a trecut printr-o perioada mai proasta, a fost bolnava, se trezea noatea, eu eram imediat langa ea si asa s-a obisnuit sa ma ridic la ea.Am lasat-o sa planga de mai multe ori numai ca ea nu tace, plange de scoala tot blocul, se ridica in picioare si intinde manutele la noi si daca vede ca nu vine nimeni la ea se arunca in fund de suparare si urla mai tare de zici ca cine stie ce a patit.Sau isi lipeste capul de barele patutului si scoate o mana pe acolo si o intinde spre mine. Si suspina de n-am vazut asa ceva.Sotul meu zice ca ne iubeste mult si de asta ne vrea aproape.Dar uneori sunt f obosita si chiar nu mai pot.Atunci o alinta tati ca doar si noi o iubim, nu?!Si s-o lasam sa planga la infinit nu putem ca ni se frange sufletul si noua... bb.gif hug.gif

Aceasta postare a fost editata de eli82: Apr 13 2009, 09:51 AM


--------------------
[url="http://www.weddingcountdown.com"]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dianna
postare Apr 14 2009, 01:03 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 10-May 08
Din: cluj
Membru nr.: 22,999



QUOTE(eli82 @ Apr 13 2009, 11:45 AM) *
Mai fetelor, dar eu ce sa ma fac cu fetita mea care la fel se trezeste de cate ori are ea chef pe noapte, bea apa sau ceai dar de culcat nu se culca asa usor la loc.Ii place s-o tin in brate pana adoarme si adoarme f greu.Daca o pun in patut ma simte ca vreau sa plec si incepe sa planga.Asa ca incep s-o mangai si sa-i vorbesc incet si tace ca prin minune.Insa cum iau mana de pe ea sau nu-i mai vorbesc iar incepe.Asta e alint, razgaiala, mami dependenta.Trebuie sa ma stie langa ea.Am mai culcat-o si in pat cu noi dar nu-i usor sa dormi cu ea:se rostogoleste, se dezveleste, te trezesti cu ea la celalalt capat al patului.E imposibila.Pana la un an a dormit f bine in patut.Apoi a trecut printr-o perioada mai proasta, a fost bolnava, se trezea noatea, eu eram imediat langa ea si asa s-a obisnuit sa ma ridic la ea.Am lasat-o sa planga de mai multe ori numai ca ea nu tace, plange de scoala tot blocul, se ridica in picioare si intinde manutele la noi si daca vede ca nu vine nimeni la ea se arunca in fund de suparare si urla mai tare de zici ca cine stie ce a patit.Sau isi lipeste capul de barele patutului si scoate o mana pe acolo si o intinde spre mine. Si suspina de n-am vazut asa ceva.Sotul meu zice ca ne iubeste mult si de asta ne vrea aproape.Dar uneori sunt f obosita si chiar nu mai pot.Atunci o alinta tati ca doar si noi o iubim, nu?!Si s-o lasam sa planga la infinit nu putem ca ni se frange sufletul si noua... bb.gif hug.gif

sal exact aceeasi problema ca si mine numai ca la mine daca nul bag in seama incepe sa arunce cu sticla,cu biberonul cu perina si cand nu mai are intinde mainile si urla nici eu nu mai stiu ce sa fac cu el .Faza cu mangaiatu am patito si eu dar cand ii iesiau dintisorii de urla il luam langa mine si cand il puneam in pat urla il mangaiam la fel ca tine dar cand luam mana incepea sa urle.. dar asta a fost pana io iesit dintisorii acuma nu mai urla numa daca nul bag in seama pana atunci tot se scanceste:) ce sa facem? NU STIU si eu sunt disperata ma scoala mai des decat era mic!!!! atunci stiu ca manca si dormea 3 ore acuma este cand ma scoala aproape din ora in ora:( Daca aflii secretul magic anuntama si pe mine TE ROG:))
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bratilove_a
postare Apr 14 2009, 02:44 PM
Postare #9


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,138
Inscris la: 10-September 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 37,057



QUOTE(dianna @ Apr 14 2009, 01:03 PM) *
sal exact aceeasi problema ca si mine numai ca la mine daca nul bag in seama incepe sa arunce cu sticla,cu biberonul cu perina si cand nu mai are intinde mainile si urla nici eu nu mai stiu ce sa fac cu el .Faza cu mangaiatu am patito si eu dar cand ii iesiau dintisorii de urla il luam langa mine si cand il puneam in pat urla il mangaiam la fel ca tine dar cand luam mana incepea sa urle.. dar asta a fost pana io iesit dintisorii acuma nu mai urla numa daca nul bag in seama pana atunci tot se scanceste:) ce sa facem? NU STIU si eu sunt disperata ma scoala mai des decat era mic!!!! atunci stiu ca manca si dormea 3 ore acuma este cand ma scoala aproape din ora in ora:( Daca aflii secretul magic anuntama si pe mine TE ROG:))

Buna fetelor,
Nu e nici un secret rolleyes.gif eu dorm cu el de cand era mic, acum are 1,5 ani si ii tot ies dinti si masele, am incercat si eu variante dar nu vrea sa doarma singur, il adorm la el in patut dar se trezeste de cateva ori peste noapte si eu merg la munca dim asa ca nu imi permit sa fac ture de la noi la el, acum cand ii ies dinti imi cauta mana noapte si ma ciupeste sau ma musca, e de groaza, dar eu zic ca nu o sa doarma cu mine pana se insoara anima1.gif sper liwlol.gif deci, parerea mea e ca mai bine dormiti langa ei daca sunt mai mamosi liwlol.gif


--------------------











  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eli82
postare Apr 14 2009, 03:15 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 324
Inscris la: 31-July 07
Din: Tg-Jiu
Membru nr.: 5,582



Nuuuuu!Nu in pat cu mine ca nu mai vreaaaaau! nono.gif liwlol.gif

Aceasta postare a fost editata de eli82: Apr 14 2009, 03:16 PM


--------------------
[url="http://www.weddingcountdown.com"]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 06:41 PM