Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> El 19 Ani, Ea 49 Ani, Relatie de viitor sau experienta sexuala?
marimaria
postare Feb 1 2009, 04:16 PM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Sotul meu are un nepot de 19 ani si cat era mic a fost mai mult crescut de sotul meu impreuna cu fosta sotie.
Parintii prea ocupati sau neglijenti nu au stat alaturi de acest copil si mai tarziu adolescent sa-i urmareasca indeaproape evolutia.
Mama lui, sora sotului meu e tipul de femeie comandant (lucreaza in politie), iar tatal (si el politist) e omul cu sort in fata aragazului....face curat, da cu matura, spala, etc.
In schimb pustiul (eu ii zic tot pustiul desi are 19 ani) cand bate din picioare, mama-sa sta drepti in fata lui.
In fine ca sa n-o lungesc mult, a facut cam ce a vrut si tatal nu a avut nici un cuvant de spus.
De cate ori a avut vreo prietena au inchis ochii amandoi parintii si l-au lasat sa faca ce-a vrut: s-o aduca in casa, sa doarma la ei (ca deh doar nu fac nimica rau, zicea mama-sa, doar dorm impreuna).
Asta vara s-a prezentat cu o fetisoara de 13 ani....doar 13 ani zicand ca e prietena lui si viitoarea logodnica (aici inca se mai poarta logodna facuta in casa).
Erau mereu insotiti de mama fetei si surioara mai mica.
La inceput am zis ca, deh ii insoteste peste tot pt ca fata e mica si are grija ca orice mama, dar....un pic exagerata, daca tot a hotarat s-o lase sa se logodeasca la 13 ani!!!!! (offf Doamne inca nu pot crede) ce sens mai are sa stea dupa ei.
Eu am vazut ca mama fetei nu-si dezlipea ochii de pe nepotul nostru, dar am zis ca-s prea pisaloaga eu.
Azi asa, maine la fel, unde erau cei doi tineri era si mama fetei cu surioara....petrecri private in familie, iesiri la pizza, etc.
La Craciun iara, la Revelion iara....mai sa fie al naibii, am inceput sa am dubii.
Acu de ceva timp doarme la ele acasa si cumnata-mea nu-l poate aduce de loc acasa pe baiat.
In sfarsit banuielile mele au fost confirmate ca fetisoara era doar acoperirea a ceea ce monstruos nastea sub privirile noastre...o relatie intre femeia de 49 de ani si baiatul de doar 19 ani.

Oricine incearca sa zica ceva impotriva ei, el se i-l indeparteaza.
Acu cateva sapatamani lucra (nu-l trage ata sa munceasca asa ca pt toti era deja un miracol ca lucra) si acu nu mai munceste, este un intretinut.
Iar ea a zis ca-l tine acasa la ea totdeauna....si are un tupeu fantastic si infrunta pe orcine chiar si pe comandanta de cumnata-mea a pus-o cu botul pe labe.
Ce se poate face, imi puteti da vreun sfat cum sa-l ajutam sa iasa din "saptamana chioara"....cum zice mama mea?

Eu chiar de la inceput am zis ca cel mai bine e sa-l lase in pace si sa nu-i mai zica nimeni nimic, dar timpul trece si nu are nici cea mai mica intentie de a munci, e drept ca-i inca tanar, dar si lumea intreaga e in criza si in ziua de azi cu greu isi gaseste cineva un loc de munca......si daca nu ai experienta nu te baga nimeni in seama.
Chiar si cel mai mic chef de munca pe care-l avea i-a disparut cu desavarsire.
Voi ce credeti: poate avea vreo sansa de recuperare?
Sotul meu, dat ca e un fel de tata spiritual ar vrea sa aibe o discutie cu el, dar nu stie cum sa abordeze subiectul ca sa nu fie si el inlaturat si evitat.
Pacat ca nu a avut un tata cum trebuie ca sa-i dea 2 perechi de palme cand trebuie.
Eu printre altele cred ca are nevoie de o figura feminina si in acelasi timp materna dat ca nu a avut niciodata.
Ma puteti ajuta cu sfaturi?


PS: Nu stiu daca am pus bine subiectul aici, iar daca nu sa-l mutati unde trebuie.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Feb 1 2009, 05:55 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



Draga mea, ma mir ca pot exista astfel de femei.....dar exista, la 49 de ani ar trebui sa fie matura, dar....
Asa cum ai spus si tu "Oricine incearca sa zica ceva impotriva ei, el se indeparteaza". Cred ca cea mai buna solutie ar fi vorba buna, la un moment dat se va trezi, are doar 19 ani, peste un an, doi.....cu siguranta cand mintea i se mai "coace", sau cand un prieten de-al lui va afla si va face haz pe seama lui.
Nu cred ca este ceva permanent, cred ca este doar o etapa in viata lui. Cum sa reziste un tanar la nurii unei tinere domnisoare...imi pare imposibil, chiar daca aceea femeie il momeste cu bani, pana la urma instinctul si varsta isi vor spune cuvantul.
Foarte multe depind de relatia pe care mama lui va incerca sa o aiba cu el, o relatie de prietenie si de vorba buna, astfel risca sa-l indeparteze.
Asta este parerea mea, poate fi gresita, e greu cand vorbesti doar din postura de spectator. oFloare1.gif
Si cu siguranta ca as incadra-o la experienta sexuala si nu la relatie de viitor.

Aceasta postare a fost editata de oktavia: Feb 1 2009, 06:08 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Feb 1 2009, 06:02 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(marimaria @ Feb 1 2009, 04:16 PM) *
Ce se poate face, imi puteti da vreun sfat cum sa-l ajutam sa iasa din "saptamana chioara"....cum zice mama mea?


Parerea mea e ca baiatul trebuie lasat in pace...sa i se spuna (clar!) ca i se respecta hotararea.Cred ca dupa ce mamaia pedofila se va satura de prospatura,ii va da un mic sut in fund,care va fi de fapt pasul inainte pentru el.Am impresia ca baiatul si-a cautat de fapt o mama in aceasta iubita...o mama intelegatoare si mereu alaturi,nu o doamna politist in misiune in viata personala.


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Feb 1 2009, 06:30 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039




Asa zic si eu sa-l lase in pace, doar ca-i greu s-o convingem pe cumnata-mea care cand vorbeste la telefon cu el bate mereu apropouri si el se enerveaza mai mult.
Nepotul nostru mai are un frate mai mare care i-a zis clar ca-l lasa in pace dar sa nu pretinda bani la mama-sa, daca vrea sa fie intretinut atunci asa sa fie...

Cred si eu ca avea nevoie de o figura feminina si materna in viata lui.... parintii lui l-au lasat de cand era mic ori la sotul meu ori acasa singur si singur facea de mancare chiar si pt parinti.
In fine nu aveau nici o grija pt ca stiau ca el se ocupa de gatit, dar se pare ca nu a vrut sa devina ca si tatal lui....om de cratita si a schimbat macazul.

Credeti ca ar putea sotul meu sa poarte o discutie cu el sau nu are nici un rost si mai bine sa lasam lucrurile sa curga de la sine?

Dar ma ia cu fiori cand ma gandesc la diferenta de 30 de ani dintre ei si la faptul ca si fatuca aia cu nerusinare le-a fost de fatada.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Feb 1 2009, 10:46 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(marimaria @ Feb 1 2009, 06:30 PM) *
Asa zic si eu sa-l lase in pace, doar ca-i greu s-o convingem pe cumnata-mea care cand vorbeste la telefon cu el bate mereu apropouri si el se enerveaza mai mult.
Nepotul nostru mai are un frate mai mare care i-a zis clar ca-l lasa in pace dar sa nu pretinda bani la mama-sa, daca vrea sa fie intretinut atunci asa sa fie...

Cred si eu ca avea nevoie de o figura feminina si materna in viata lui.... parintii lui l-au lasat de cand era mic ori la sotul meu ori acasa singur si singur facea de mancare chiar si pt parinti.
In fine nu aveau nici o grija pt ca stiau ca el se ocupa de gatit, dar se pare ca nu a vrut sa devina ca si tatal lui....om de cratita si a schimbat macazul.

Credeti ca ar putea sotul meu sa poarte o discutie cu el sau nu are nici un rost si mai bine sa lasam lucrurile sa curga de la sine?

Dar ma ia cu fiori cand ma gandesc la diferenta de 30 de ani dintre ei si la faptul ca si fatuca aia cu nerusinare le-a fost de fatada.

sotul tau ar putea sa poarte o discutie cu el,dar nu ceva de genu"hai sa vorbim despre"ci o discutie care sa inceapa intamplator,care sa arate din partea sotului tau ca il intelege si ca e de partea lui.....ceva de genul sa ne impartasim parerile.....ar putea incepe totul la un simplu pahar de vorba,important e sa nu il critice,sa nu-l indrume,sa-l faca pe el sa se destainuiasca,sa-i povesteasca,asa ca intre prieteni......zic eu,......


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Feb 2 2009, 12:02 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(marimaria @ Feb 1 2009, 06:30 PM) *
Credeti ca ar putea sotul meu sa poarte o discutie cu el sau nu are nici un rost si mai bine sa lasam lucrurile sa curga de la sine?

Dar ma ia cu fiori cand ma gandesc la diferenta de 30 de ani dintre ei si la faptul ca si fatuca aia cu nerusinare le-a fost de fatada.


De ce tineti mortis sa dati sfaturi daca nu vi se cer?Va mustra constiinta ca nu ati tras de maneca o mama-comandant si acum vreti sa va spalati pacatele in fata destinului?E tardiv...tanarul barbat si-a cautat o mama...a gasit-o!Daca gasea o fata de varsta lui,ar fi fost pe gustul familiei?Pun pariu ca nu.Mama-comandant tot ar fi gasit ceva de comentat:ca-i prea grasa sau prea slaba,ca nu-i de familie buna,ca nu-i virgina sau mai stiu eu ce alte minuni mai observa.Asa s-a scos toata lumea:mamaia-pedofila e mai mare cu 30 de ani...bun prilej de bagat in viata omului.
Cred ca el a gasit intr-o oarecare masura ce a cautat:o dama coapta,buna de pus la rana cu care mai face si putin diversiune sexuala...visul ascuns al oricarui barbat tanar. blush.gif
De ce nu-l lasati in pace?Credeti ca el nu observa ca are o relatie (sau ce-o fi aia!!!) iesita din tipare?Daca asta il echilibreaza momentan si il maturizeaza,eu zic ca e de bine.Lasati-l sa gandeasca cu mintea lui si sa-si asume responsabilitatile actiunilor sale!Nu-l mai dadaciti,decat daca va cere acest lucru...Poate ii place modelul Izraela-Liviu,cine stie doh.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Feb 2 2009, 12:15 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Nu ne mustra constiinta pt ca nu-i o persoana cu care se poate purta un dialog normal.
De fapt eu chiar ma bucur ca s-a intamplat asa ca sa deschida ochii si sa se uite in urma sa-si vada greselile.
Mie imi pare rau pt sotul meu ca l-a crescut mai mult el si l-a considerat ca pe copilul lui, dat ca nu avea copii in prima casatorie.

Dar de pe la varsta de 15-16 ani baiatul a inceput sa se indeparteze si sotul meu a considerat ca a crescut mare si l-a lasat sa-si ia zborul.

Oricum eu ii spun mereu sa-l lase in pace sa faca ce vrea ca numai "cand o da cu capul de pragul de sus i-l va vedea pe cel de jos"....tre sa aibe si el experientele si greselile lui.

Cat despre nod in papura, ai dreptate, ca deja mai are o nora de la celalat fiu, care-i o bomboana de fata si tot nu-i place......asa ca sa se spele pe cap cu mamaia care e de-o seama cu ea.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Feb 3 2009, 12:12 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(marimaria @ Feb 2 2009, 12:15 PM) *
De fapt eu chiar ma bucur ca s-a intamplat asa ca sa deschida ochii si sa se uite in urma sa-si vada greselile.


Nu le va vedea,stai linistita!Si ,fara suparare...sa nu ne bucuram de raul altuia,ca nu se stie niciodata ce ajungem sau ce pot ajunge copiii nostri in viata oFloare1.gif


QUOTE(marimaria @ Feb 2 2009, 12:15 PM) *
Mie imi pare rau pt sotul meu ca l-a crescut mai mult el si l-a considerat ca pe copilul lui, dat ca nu avea copii in prima casatorie.

Dar de pe la varsta de 15-16 ani baiatul a inceput sa se indeparteze si sotul meu a considerat ca a crescut mare si l-a lasat sa-si ia zborul.


In cazul asta,daca va veni un moment prielnic ar trebui sa faca o incercare...dar,mai mult pentru linistea lui .

Oricum,bafta la relatii bune in familie....si sa gandim de bine nepotului indragostit! smile.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Feb 3 2009, 12:29 PM
Postare #9


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



din cate spui..."mamaia" e bolnava de-a binelea daca si-a pus plodul de fatzada....oricum,cum spunea si oktavia(cred ca ea era smile.gif), o fata tanara (daca are posibilitatea sa cunoasca si nu sta legat d mamaie) ii va suci mintile..un trup tanar,fierbinte,cu piele intinsa. nu ca.....sa o spun pe-a dreapta...imaginea mamei nu mai poate fi recuperata oricat si-ar dor cineva acum!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Feb 3 2009, 12:40 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(adrianaO @ Feb 3 2009, 12:29 PM) *
din cate spui..."mamaia" e bolnava de-a binelea daca si-a pus plodul de fatzada....oricum,cum spunea si oktavia(cred ca ea era smile.gif), o fata tanara (daca are posibilitatea sa cunoasca si nu sta legat d mamaie) ii va suci mintile..un trup tanar,fierbinte,cu piele intinsa. nu ca.....sa o spun pe-a dreapta...imaginea mamei nu mai poate fi recuperata oricat si-ar dor cineva acum!


Recuperata nu...dar o va cauta in toate femeile,asta e cel mai grav!Chiar daca va renunta la relatia actuala cu mamaia pedofila si se va cupla cu o fetica de varsta lui,va cauta exact ce i-a lipsit la mama...sau mai grav,se va autoflagela gasind o femeie dupa chipul si asemanarea mamei.Intortocheate sunt caile mintii!!!
Merita sa ne documentam mai mult cand ne crestem copiii...sa studiem psihologie suficienta,ca sa nu crestem niste mici ciudati!


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:18 AM